Şehit Kaymakam Saim Bey, şehadetinin 102. yılında Adana'da anıldı - Son Dakika

Şehit Kaymakam Saim Bey, şehadetinin 102. yılında Adana'da anıldı

18.11.2022 15:24

Şehit Kaymakam Saim Bey, şehadetinin 102. yılında Adana'da anıldı Saim Bey, Tufanbeyli'den Osmaniye'ye kadar bütün ilçelerin kurtuluşunda önemli rol oynamıştı Milli Mücadele kahramanlarımızdan, Feke Kaymakamı iken Osmaniye'de şehit olan Kozanlı Saim Bey, şehadetinin 102.

Şehit Kaymakam Saim Bey, şehadetinin 102. yılında Adana'da anıldı

Saim Bey, Tufanbeyli'den Osmaniye'ye kadar bütün ilçelerin kurtuluşunda önemli rol oynamıştı

ADANA - Milli Mücadele kahramanlarımızdan, Feke Kaymakamı iken Osmaniye'de şehit olan Kozanlı Saim Bey, şehadetinin 102. yılında Adana'nın Kozan ilçesinde anıldı.

Tufanbeyli'den Osmaniye'ye kadar bütün ilçelerin kurtuluşunda önemli rol oynayan Saim Bey için Kozan Mezarlığı'ndaki şehitlikte bulunan kabri başında anma etkinliği düzenlendi.

İlçedeki yerel bir televizyon kanalı ile İnkılap İlkokulu, Şaban Ata İlkokulu ve Yusuf Baysal Anadolu Lisesi'nin hazırladığı, sunuculuğunu Okan Arık'ın yaptığı anma programında, öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ile Saim Bey'in mezarını sardılar.

Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından Hoşkadem Camii İmam Hatibi Abdurrahman Yılmaz Hoca, başta Saim Bey olmak üzere, tüm şehitlerimiz için dua etti. Tarihçi Yazar Yusuf Delikoca'nın Saim Bey'i anlatımı, öğrenciler tarafından şiirler okunması ve ikramlar ile program sona erdi.

Anma programı, şehitlerin mezarlarına kırmızı karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Osmaniye'de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin okuduğu okul restore edilecek Osmaniye'de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin okuduğu okul restore edilecek Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur: 'Otomobil ve gıdadan sonra şimdi de canlı hayvan stoku başladı' Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur: 'Otomobil ve gıdadan sonra şimdi de canlı hayvan stoku başladı' BAHÇELİ'NİN MEZUN OLDUĞU TARİHİ OKUL DA DEPREMDE HASAR GÖRDÜ BAHÇELİ'NİN MEZUN OLDUĞU TARİHİ OKUL DA DEPREMDE HASAR GÖRDÜ

Son Dakika Yerel Şehit Kaymakam Saim Bey, şehadetinin 102. yılında Adana'da anıldı - Son Dakika


Advertisement