Silifke'de Sosyal Marketten 6 Ayda Bin 510 Aile Yararlandı - Son Dakika
Yerel

Silifke'de Sosyal Marketten 6 Ayda Bin 510 Aile Yararlandı

Silifke\'de Sosyal Marketten 6 Ayda Bin 510 Aile Yararlandı

Silifke Kent Konseyi, Silifke Belediye Başkanlığı ve Silifke Kızılay Şube Başkanlığınca faaliyetleri yürütülen Sosyal market çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

08.01.2016 12:37

Silifke Kent Konseyi, Silifke Belediye Başkanlığı ve Silifke Kızılay Şube Başkanlığınca faaliyetleri yürütülen Sosyal market çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kızılay Silifke Şube Başkanı Mustafa Beceren yaptığı açıklamada, Haziran 2013 tarihinde faaliyetine başladıkları sosyal markette Temmuz 2015-Aralık 2015 son 6 aylık dönemde 1510 aileye ulaşarak 20 bin 217 parça giyim, oyuncak, mutfak eşyası gibi malzemelerin ücretsiz dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sosyal markette Silifke'nin parasız alışveriş yapılan tek mağazası anlayışı ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Beceren, "Bu mağazada alışlar parasız. Satışlar parasız. Çalışanlara da ücret ödemiyoruz. Onlarda gönüllülerimiz. Temmuz 2015-Aralık 2015 tarihleri arasında altı aylık dönemde sosyal marketimize 269 kişi veya aileden sağlanan ikinci durum eşyalar tasnif edilerek raflara ve askılara gönüllü çalışanlarımız tarafından yerleştiriliyor. İhtiyaç sahibi ailelerimiz normal mağazadan alışveriş yapar gibi gelip kendilerine uygun kıyafetleri veya diğer kullanılabilir eşyaları alıp gidiyorlar. Sosyal market ile evlerde bulunan ihtiyaç fazlası giyim eşyaları ve diğer eşyalar değerlendirilerek hem ihtiyaç sahibi ailelere destek verilmiş oluyor, hem de ekonomiye katkıda bulunulmuş oluyor. Mağazamızda ayrıca şube başkanlığımızca temin edilen sıfır giyin, ayakkabı, terlik gibi malzemeler ile zaman zaman gıda malzemelerinin dağıtımını da gerçekleştiriyoruz. Türk insanının merhamet eli olan Kızılay insanlarımızın desteği ile bu tür faaliyetlerini yürütmektedir. Dileyen mağazamızda zaman zaman gönüllü çalışarak bu faaliyetler destek olabilir" dedi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Silifke'de Sosyal Marketten 6 Ayda Bin 510 Aile Yararlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement