Son dakika Kent Konseyi haberleri, Kent Konseyi son dakika, son dakika Kent Konseyi

Son Dakika Kent Konseyi Haberleri

 • Malatya'da çocuklara yönelik resim yarışması düzenlendi
  17:16 Malatya'da çocuklara yönelik resim yarışması düzenlendi

  Malatya'da Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Kent Konseyi işbirliğinde çocuklara yönelik 'Deprem sonrası geleceğin Malatya'sı' konulu resim yarışması düzenlendi. Yarışmada ortaokul öğrencileri katıldı ve ödül töreni Malatya Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yarışmada birinciye 5 bin lira, ikinciye 3 bin lira, üçüncüye 2 bin lira ödül verildi ve mansiyona bin lira ödül verildi. Törende çocukların yaptığı resimler sergilendi ve skeç, tiyatro ve müzik etkinlikleri sahnelendi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Demir, çocuklara yaşadıkları deprem travmasını unutturmak ve geleceğe hazırlamak amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini belirtti ve yarışmaya katılan 72 eseri de birinci kabul ettiğini ifade etti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınmaya 880 Milyon Lira Destek Verdi
  20 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınmaya 880 Milyon Lira Destek Verdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınmaya 5 yılda 880 milyon lira destekte bulunduklarını açıkladı. Yavaş, Ankara Kent Konseyi'nde kırsal kalkınma kooperatifleri, birlik ve derneklerin temsilcileriyle bir araya gelerek belediyenin ihtiyaçlarını Ankaralı üreticilerden karşıladıklarını belirtti. Yavaş, çiftçilerin üretimi bırakmaya başlaması nedeniyle kendi kendine yeten bir ülke olma özelliğini kaybettiklerini ve çiftçilerin tekrar üretmelerini sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 • Mansur Yavaş: 'Yeter Ki Ankara'nın Kırsalında Üretimlere Başlansın. Biz Sonuna Kadar Destek Olacağız'
  20 Şub Mansur Yavaş: "Yeter Ki Ankara'nın Kırsalında Üretimlere Başlansın. Biz Sonuna Kadar Destek Olacağız"

  Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da faaliyet gösteren Tarım ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı üretici, kadın, sulama kooperatifi ve sulama birliklerinden 196 derneğin temsilcisi ile bir araya geldi. Yavaş, "Dünyada kendi kendine yeten ender ülkelerden birisiydik değil mi? Niye yurt dışından almak ihtiyacını hissettik? Niye kendi çiftçimizi desteklemiyoruz? Oysa Anayasa' da da yazıyor bütçenin belirli yüzdesinin çiftçiye destek olarak verileceği. Ama gerçeği şu; uğraşmayın diyorlar, yurt dışından getirip vatandaşa ucuz yedireceğiz diye düşünürken, yarın bir gün doğal gazda olduğu gibi petrolde olduğu gibi fiyatı onlar belirleyecek ve yarın çiftçi bulunmayacak... Geleceğin en büyük zenginliği gıda olacak. Petrolden daha önemli. Gıda olmadığı zaman ölürüz. En büyük zenginliğimiz ürettiğimiz gıdalar olacak...Yeter ki Ankara'nın kırsalında bu tür üretimlere başlansın, biz sonuna kadar destek olacağız” dedi.

 • Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ruşen Gül güven tazeledi
  19 Şub Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ruşen Gül güven tazeledi

  Bilecik'te 2010 yılında kurulan Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 7. Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Ruşen Gül, güven tazeledi. Tek aday olarak seçime giden dernekte yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi.

 • Bu buluşmada 'iş' var
  18 Şub Bu buluşmada 'iş' var

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB), iş arayanlar ile işverenleri buluşturdu. 274 firmanın katılımıyla Türkiye'nin en büyük istihdam buluşmalarından biri olan organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yer aldı.

 • Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması İş Arayanlar ile İşverenleri Buluşturdu
  18 Şub Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması İş Arayanlar ile İşverenleri Buluşturdu

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, 274 firmanın katılımıyla gerçekleşti. İş arayanlar ile işverenlerin buluştuğu organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da stantları ziyaret etti.

 • Muhtar adaylarına broşür dağıtma izni
  18 Şub Muhtar adaylarına broşür dağıtma izni

  Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, Yüksek Seçim Kurulu'nun kararıyla muhtar ve adaylarına yalnızca broşür dağıtabileceklerini belirtti. Diğer materyallerin yasaklandığını söyleyen Kandemir, adaylara YSK kurallarına uymaları çağrısında bulundu. Adayların sosyal medya ve broşürlerle kendilerini tanıtabileceklerini ifade eden Kandemir, YSK kurallarına uymayan adaylara cezai müeyyidelerin uygulanacağını da vurguladı.

 • Muhtarlar ve adaylara broşür dışında materyal dağıtma yasağı
  18 Şub Muhtarlar ve adaylara broşür dışında materyal dağıtma yasağı

  Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, Yüksek Seçim Kurulu'nun kararıyla muhtar ve adayların sadece broşür dağıtabileceğini belirtti. Diğer materyallerin yasaklandığını söyleyen Kandemir, adaylara bu yasaklara uymaları çağrısında bulundu.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Medeni Kanun'un 98. yıl dönümü programına katıldı
  17 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Medeni Kanun'un 98. yıl dönümü programına katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türk Medeni Kanunu'nun kabulünün 98'inci yıl dönümü için düzenlenen programa katıldı. Soyer, kadın istihdamını büyüttüklerini belirterek, İzmir'de kadınların özgürlük ve eşitlik talebinin üzerine titrediklerini söyledi.

 • CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal, Karşıyaka Kent Konseyi'ni ziyaret etti
  17 Şub CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal, Karşıyaka Kent Konseyi'ni ziyaret etti

  CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal, Karşıyaka Kent Konseyi'ni ziyaret ederek, sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi ve projeler üreteceklerini belirtti.

 • Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlendi
  16 Şub Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlendi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı 7. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, iş arayanlarla işverenleri bir araya getirdi. Binlerce katılımcının yer aldığı etkinlikte, iş imkanları sunuldu ve seminerler düzenlendi.

 • ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan seçimdeki rakibi Turgut Altınok'a 'çakarlı araç' göndermesi
  16 Şub ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan seçimdeki rakibi Turgut Altınok'a "çakarlı araç" göndermesi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri öncesi çakarlı araçlarla konvoy yapan rakibi Turgut Altınok'a göndermede bulundu. Yavaş, "Koruma ve çakarlı araçlarla gezmek gibi bir adetimiz yok. Bir minibüs, bir koruma ve bir şoförle her yere sade bir şekilde gittik. Şunu hissettirmek istedik; bizler seçilmiş insanlarız ama sizin iş yerinize aldığınız herhangi bir genel müdürden hiçbir farkımız yok" dedi.

 • Çayırova'da engelli bireylere yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi
  16 Şub Çayırova'da engelli bireylere yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi

  Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde, Çayırova Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Gebze Pazarcılar Odası tarafından düzenlenen 'pazarda engel yoktur' etkinliğine, bedensel engelliler Sibel Aksoy ve Enes Civelek katıldı. Etkinlikte, engelli bireylerin kendi başlarına pazar alışverişi yapabilmeleri için rahat bir ortam sağlandı. Etkinlikte, pazar esnafı da engelli vatandaşlara yardımcı oldu.

 • Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor
  14 Şub Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor

  Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyorCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır seyahatine ilişkin, "Bugün 14 Şubat, bugün Sevgililer Günü. Bugün birbirini seven herkese, eşlere, sevgililere günleri kutlu olsun.

 • Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor
  14 Şub Özel: Tayyip Bey bugün Mısır'a gitmiş, Sisi'ye koşturmuş, Sevgililer Günü'nü orada kutluyor

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır seyahatine ilişkin, "Bugün 14 Şubat, bugün Sevgililer Günü. Bugün birbirini seven herkese, eşlere, sevgililere günleri kutlu olsun. Herkes sevdiğine koşturuyor, Tayyip Bey de bugün Mısır'a gitmiş, Mısır'da Sisi'ye koşturmuş.

 • İş Adamı Murat Alpagut'un Eşi Esra Alpagut Son Yolculuğuna Uğurlandı
  14 Şub İş Adamı Murat Alpagut'un Eşi Esra Alpagut Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel'in yeğeni iş adamı Murat Alpagut'un eşi Esra Alpagut, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cenaze namazı Solakzade Camii'nde kılındıktan sonra Esra Alpagut, asri mezarlıkta toprağa verildi.

 • Yalova'da İpek Koza Sergisi Açıldı
  14 Şub Yalova'da İpek Koza Sergisi Açıldı

  Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen İpek Koza Sergisi, kursiyerlerin eserlerini sergiledi. Sergi, Vali Hülya Kaya'nın katılımıyla açıldı. Kursun usta öğreticisi Meral Evcin Özdemir, Yalova'nın en iyi kozalarının yetiştiğini belirtti ve amaçlarının unutulmaya yüz tutmuş sanatları canlandırmak olduğunu söyledi.

 • Yalova'da İpek Koza İşlemeciliği Kursu Açıldı
  14 Şub Yalova'da İpek Koza İşlemeciliği Kursu Açıldı

  Yalova'da Kültür ve Turizm Müdürlüğü desteğiyle açılan İpek Koza İşlemeciliği kursuna katılan kadınlar, unutulmaya yüz tutmuş mesleği geleceğe taşıyor. Yapılan kurslarda ortaya çıkan eserler sergilendi ve Vali Hülya Kaya, kursiyerlere teşekkür etti. Kursun usta öğreticisi Meral Evcin Özdemir ise, kursun amacının çırak yetiştirmek ve ekonomiye katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Karesi Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi işbirliğiyle Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi başlıyor
  14 Şub Karesi Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi işbirliğiyle Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi başlıyor

  Karesi Belediyesi'nin çocuklara yönelik çalışmaları kapsamında düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi'ne başvurular başladı. İlk ders 18 Şubat Pazar günü yapılacak.

 • Selçuklu Aile Gelişim Merkezi Hizmet Vermeye Başladı
  13 Şub Selçuklu Aile Gelişim Merkezi Hizmet Vermeye Başladı

  Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde, toplumun yapı taşı olan aile ve geleceğin mimarı olan gençleri önceleyen bir proje olan Selçuklu Aile Gelişim Merkezi (SAGEM) hizmet vermeye başladı. Merkezde aile danışmanlığı, çift danışmanlığı, evlilik öncesi danışmanlık gibi hizmetler sunulacak.

 • Konya'da Selçuklu Aile Gelişim Merkezi Basın Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
  13 Şub Konya'da Selçuklu Aile Gelişim Merkezi Basın Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Aile Gelişim Merkezi'nin çalışmaları hakkında basın toplantısı düzenledi. Pekyatırmacı, SAGEM'in aile ve gençlerle ilgili olumlu gelişmelerin toplumun huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacağını belirtti. Selçuklu Belediyesi olarak her yaştan insanın faydalanabileceği projeler üretmeye devam ettiklerini vurgulayan Pekyatırmacı, SAGEM'in Selçuklumuzun ve Konya'mızın hizmetine sunulacağını söyledi. Merkezin amacının sağlıklı aile kurumunun oluşumuna destek olmak, iletişim problemlerini çözmek, aile bireylerinin sosyal yaşama entegre olmalarını sağlamak ve evlilik hazırlığındaki bireylere destek sağlamak olduğunu ifade etti.

 • Türkiye'deki deprem atıklarının geri dönüşüm oranı Avrupa'nın gerisinde
  13 Şub Türkiye'deki deprem atıklarının geri dönüşüm oranı Avrupa'nın gerisinde

  Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şahmaran, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, 'Depremin ilk haftasından itibaren bölgeden çıkan afet atığı bizim tahminimize göre 200 milyon ton.' dedi. Türkiye'de inşaat atıklarının toplam katı atığın yüzde 35'ini oluşturduğunu, Türkiye'de çıkan afet atıklarının geri dönüştürülebilme oranının ise tüm Avrupa ülkelerinin çok gerisinde olduğunu bildirdi.

 • Erzurum Kent Konseyi Başkanı, meme kanseri konusunda duyarlılık gösteren Prof. Dr. Müfide Nuran Akçay'a teşekkür etti
  13 Şub Erzurum Kent Konseyi Başkanı, meme kanseri konusunda duyarlılık gösteren Prof. Dr. Müfide Nuran Akçay'a teşekkür etti

  Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla hastaneye gidemeyen ve kırsalda yaşayan kadınlara ulaşarak desteklerini esirgemeyen Prof. Dr. Müfide Nuran Akçay'ı ziyaret ederek teşekkür etti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Epilepsi Farkındalık Etkinliği Düzenledi
  12 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi Epilepsi Farkındalık Etkinliği Düzenledi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Epilepsi ve Yaşam Derneği iş birliğiyle Dünya Epilepsi Günü'nde, 'Epilepsililer için Pedal Çevir' sloganıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe sivil toplum kuruluşları, dernekler, gönüllüler ve vatandaşlar katıldı.

 • Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, rezerv yapı ilan edilen arsa için mücadeleye devam edeceklerini söyledi
  12 Şub Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, rezerv yapı ilan edilen arsa için mücadeleye devam edeceklerini söyledi

  Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli Merkez Mahallesi'nde 72 katlı rezidans yapılması için rezerv yapı ilan edilen arsa hakkında yapılan basın toplantısında konuştu. Keskin, bu projenin rant odaklı olduğunu ve Şişli'nin kentsel dönüşümünün mağduriyetine sebep olacağını belirtti. Ayrıca, Taş Yapı'nın Şişli Belediyesi Ana Hizmet binasına dahil etmek istediği bilgisini paylaştı.

 • Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlenecek
  12 Şub Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlenecek

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılından bu yana iş arayan ve işverenleri bir araya getiren Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması bu yıl 7'nci kez kaplarını açacak. Etkinlik, 16-17 Şubat 2024 tarihleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 • Mansur Yavaş: Büyükşehir Belediyeleri İçinde Emekliye Destek Olan Yok
  11 Şub Mansur Yavaş: Büyükşehir Belediyeleri İçinde Emekliye Destek Olan Yok

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Batıkent Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de benden başka büyükşehir belediyelerinin içerisinde emekliye destek olan yok dedi. Yavaş, ayrıca projelerinin hepsinde insanın olduğunu ve insana yararlı olmayan hiçbir faaliyetin bulunmadığını belirtti.

 • Erzurum'da Deprem Gerçeği Konulu Söyleşi Düzenlendi
  11 Şub Erzurum'da Deprem Gerçeği Konulu Söyleşi Düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümü nedeniyle Erzurum'da düzenlenen söyleşi programında deprem gerçeği ve yapılması gerekenler konuşuldu.

 • Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış
  10 Şub Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul'daki adayın emeklileri darda bıraktığını söyledi. Yavaş, Ankara'daki adayın ise 50 bin aileye destek olduğunu belirtti. Yavaş, beş yılda yapılan icraatları ve belediyenin kaynaklarını anlattı.

 • Mansur Yavaş: 'Benim yönettiğim kentte hiç kimse açlıktan ölmez, soğuktan donmaz'
  10 Şub Mansur Yavaş: 'Benim yönettiğim kentte hiç kimse açlıktan ölmez, soğuktan donmaz'

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kentte yaşayan insanların sağlığını düşündüğü kadar geçimini de düşünmek zorunda olduklarını belirterek, yardım çalışmalarını anlattı.

 • ABB Başkanı Mansur Yavaş: Belediye harcamaları şeffaf şekilde paylaşılıyor
  10 Şub ABB Başkanı Mansur Yavaş: Belediye harcamaları şeffaf şekilde paylaşılıyor

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye harcamalarının şeffaf olduğunu ve acil ihtiyaçların öncelikli olduğunu belirtti. Yavaş, görev süresince şeffaf bir şekilde hizmet verdiğini ve kentin ihtiyaçları doğrultusunda harcama yaptıklarını söyledi. Ayrıca, Yavaş, Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Turgut Altınok'a yönelik eleştirilerde bulundu.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Emeklilere Desteği İstanbul Adaylarına İletsinler
  10 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Emeklilere Desteği İstanbul Adaylarına İletsinler

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, emeklilere verilen desteği İstanbul adaylarına iletmelerini istedi. Yavaş, Ankara'da emeklilere 5 bin lira destek verdiklerini belirterek, İstanbul adaylarının da emeklilere destek olmalarını istedi.

 • Balıkesir Türk Müziği Korosu'ndan nostalji dolu konser
  10 Şub Balıkesir Türk Müziği Korosu'ndan nostalji dolu konser

  Balıkesir Türk Müziği Korosu, Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirdiği konserde Yeşilçam şarkılarıyla nostalji rüzgarı estirdi. Konserde, Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Safiye Ayla ve Ferdi Özbeğen gibi sanatçıların şarkıları seslendirildi ve Türk filmlerinin unutulmaz sahneleri gösterildi. Konser, sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kenti ortak akılla idare edeceklerini ve halkın parasını doğru şekilde harcayacaklarını belirtti.
  10 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kenti ortak akılla idare edeceklerini ve halkın parasını doğru şekilde harcayacaklarını belirtti.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi'nin düzenlediği bir etkinlikte Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu üyeleriyle bir araya gelerek, kenti ortak akılla idare edeceklerini ve halkın ihtiyaçlarına öncelik vereceklerini söyledi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sivil Toplumun Sesi Çok Sesli Korosu'nu Kurdu
  10 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sivil Toplumun Sesi Çok Sesli Korosu'nu Kurdu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Kent Konseyi ve Mersin'e Değer Katanlar Kurulu (MEDEKA) iş birliği ile 'Sivil Toplumun Sesi Çok Sesli Korosu'nu kurdu. 37 STK, kurum ve kuruluşu temsilen 61 koristin yer aldığı koro, ilk etkinliklerini Yenişehir Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

 • Kemalpaşa'da 5. kütüphane açıldı
  09 Şub Kemalpaşa'da 5. kütüphane açıldı

  Kemalpaşa Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi ve İzmir Kitap Gönüllüleri iş birliğiyle Yukarıkızılca Mahallesi'nde 5. kütüphane açıldı. 6.000 adet kitabın yer aldığı kütüphane, Kemalpaşa Belediyesi'ne ait hizmet binasında faaliyete geçti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu öğrenecekler'
  08 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu öğrenecekler'

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam edeceklerini belirterek, israf etmeden, halkın parasını boşa harcamadan çalışacaklarını söyledi. Yavaş, yeşil alanların artırılması, tarımın desteklenmesi ve şehrin başkent kimliğine uygun hizmetlerin sunulması konularında çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

 • Gaziantep Kent Arşivi ve Araştırma Merkezi, Cumhuriyet'in 100. Yılında Gaziantep'i Tanıtan Kitapları Tanıttı
  08 Şub Gaziantep Kent Arşivi ve Araştırma Merkezi, Cumhuriyet'in 100. Yılında Gaziantep'i Tanıtan Kitapları Tanıttı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi ve Araştırma Merkezi, Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak hazırlanan 'Salgın Hastalıklar ve Doğal Afetler' ile 'İskan ve Göç' kitaplarının lansmanını gerçekleştirdi. Ayrıca Gaziantep Bellek Dergisi'nin özel sayısı da tanıtıldı.

 • Mansur Yavaş: Betonla, plastikle boşa verilecek para ile işimiz yok
  08 Şub Mansur Yavaş: Betonla, plastikle boşa verilecek para ile işimiz yok

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, beton ve plastik gibi gereksiz harcamalardan kaçınacaklarını ve Mustafa Kemal Atatürk'ün emanet ettiği başkenti dünyanın başkentleriyle yarışacak hale getireceklerini söyledi. Yavaş, şeffaf bir yönetim anlayışı benimsediklerini ve hizmet odaklı çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, Ankapark'ın rekreasyon alanı olarak kullanılacağını ve çocuklar için Dijital Hayvanat Bahçesi açıldığını da duyurdu.

 • Mansur Yavaş: Beton ve Plastikle İşimiz Yok, Başkentimizi Geliştirmek Borcumuz
  08 Şub Mansur Yavaş: Beton ve Plastikle İşimiz Yok, Başkentimizi Geliştirmek Borcumuz

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'nın dünyanın başkentleriyle yarışacak bir şehir olması gerektiğini belirterek, beton ve plastik yerine acil ihtiyaçları karşılamaya odaklandıklarını söyledi. Yavaş, şeffaf bir yönetim anlayışı benimsediklerini ve belediye kaynaklarını halkın hizmetine sunmak için çalıştıklarını vurguladı. Ayrıca, Ankapark ve çevresindeki yeşil alanları halkın kullanımına açacaklarını ve yerel bitki üretimine önem verdiklerini ifade etti.

 • Otizmli Moris Karmona'nın kitabı 'Morhis' imza gününde yoğun ilgi gördü
  08 Şub Otizmli Moris Karmona'nın kitabı 'Morhis' imza gününde yoğun ilgi gördü

  Karşıyaka Belediyesi ile YAZŞANDER ve Kedi Otizm Derneği'nin desteği ile yayınlanan 'Morhis' adlı kitabın imza günü yoğun ilgi gördü. Otizmli Moris Karmona'nın biyografi tarzında yazdığı kitap, Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi'nde düzenlenen etkinlikte tanıtıldı.

 • TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, kurum ve dernek temsilcilerini ziyaret etti
  07 Şub TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, kurum ve dernek temsilcilerini ziyaret etti

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya, Tokat Minibüsçüler Odası Başkanı Ali İbrahim Selimoğlu, TÜİK Samsun Bölge Müdürü Halil Emecen, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ve Kent Konseyi yönetimi tarafından ziyaret edildi. Ziyaretlerde fikir alışverişi yapıldı ve Yılmaz, konuklara teşekkür etti.

 • Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz
  07 Şub Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da eşit hizmet anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, hiç kimsenin oy vermediği için hizmet almadığını söyledi. Yavaş, belediyenin şeffaf ve israfı önleyen bir yönetim anlayışı benimsediğini vurguladı. Ayrıca, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak kararları ortaklaşa aldıklarını ifade etti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Kimse 'Biz oy vermedik diye bize hizmet etmedi' diyemez'
  07 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Kimse 'Biz oy vermedik diye bize hizmet etmedi' diyemez'

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İvedik OSB ve Teknopark Ankara'da düzenlenen programda yaptığı konuşmada, eşit bir şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını ve hiç kimsenin ayırt edilmediğini belirtti. Yavaş, ayrıca israfın önüne geçtiklerini ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini vurguladı.

 • BAL-GÖÇ Kurucu Başkanı Mümin Gençoğlu kabri başında anıldı
  07 Şub BAL-GÖÇ Kurucu Başkanı Mümin Gençoğlu kabri başında anıldı

  Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) kurucu başkanı Mümin Gençoğlu, vefatının 31. yılında kabri başında dualarla anıldı. Anma törenine siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri başkanları, sevenleri ve vatandaşlar katıldı. Konuşmacılar, Gençoğlu'nun Balkan göçmenlerinin sesi olduğunu, ülke ekonomisine katkıları olduğunu ve Bursaspor'a başarılı başkanlık dönemleri geçirdiğini vurguladılar.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt: 58 kişiyi enkaz altından sağ olarak kurtardık
  07 Şub Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt: 58 kişiyi enkaz altından sağ olarak kurtardık

  Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ikinci gününden itibaren bölgede çalışmalara başladıklarını ve 58 kişiyi enkaz altından sağ olarak kurtardıklarını söyledi. Bozkurt, Esenyurt'ta tüm altyapı ve üstyapı stokunun tek tek incelendiğini ve ilçedeki tüm risklerin tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca, deprem sonrası bölgede kalan vatandaşlara yardım ve destek sağlandığını belirtti.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kahramanmaraş depremleri sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı
  07 Şub Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kahramanmaraş depremleri sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı

  Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı. Bozkurt, enkaz altından 58 kişiyi sağ olarak kurtardıklarını ve ilçedeki tüm riskleri tespit ettiklerini belirtti. Ayrıca, depremzedelere yardım etmek için bölgede 6 ay boyunca çalışmalar yaptıklarını ve Esenyurt'u depreme dirençli hale getirmek için Prof. Dr. Naci Görür ile çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 • Tepebaşı Belediyesi ve TMMOB tarafından 'Afet ve Kadın' paneli düzenlendi
  07 Şub Tepebaşı Belediyesi ve TMMOB tarafından 'Afet ve Kadın' paneli düzenlendi

  Tepebaşı Belediyesi ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından 'Afet ve Kadın' isimli panel düzenlendi. Panelde, afetlerde arama-kurtarma ekiplerinin zorlukları, kadın sağlığı, aile içi şiddet sorunları ve çocukların hayata adapte olması gibi konular ele alındı.

 • Tepebaşı Belediyesi 'Afet ve Kadın' Paneli Düzenledi
  07 Şub Tepebaşı Belediyesi 'Afet ve Kadın' Paneli Düzenledi

  Tepebaşı Belediyesi, Tepebaşı Arama Kurtarma ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) iş birliğiyle 'Afet ve Kadın' başlıklı bir panel düzenlendi. Panelde, afetlerde arama-kurtarma ekiplerinin yaşadığı zorluklar, afet sonrası kadınların güvenlik sorunları ve çocukların hayata adapte olmaları gibi konular ele alındı.

 • Bodrum'da patlayan su isale hatlarıyla ilgili soruşturma izni verildi
  06 Şub Bodrum'da patlayan su isale hatlarıyla ilgili soruşturma izni verildi

  Muğla'da Bodrum Kent Konseyi Su Çalışma Grubu'nun, ilçede sık sık patlayan DSİ isale hatları ile ilgili yaptıkları suç duyurusu sonrasında Aydın Valiliği tarafından ilgili DSİ kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verildi. Grup üyeleri, DSİ yetkilileri hakkında geçtiğimiz yıl suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturma iznine göre, 17 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

 • Kuşadası'nda Deprem Anma Etkinliği Düzenlendi
  06 Şub Kuşadası'nda Deprem Anma Etkinliği Düzenlendi

  Kuşadası'nda, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yıl dönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlar düzenlenen bir etkinlikle anıldı. Anma programında saygı duruşunda bulunuldu ve aynı acıların tekrar yaşanmaması dileğinde bulunuldu.

 • Erzurum Kent Konseyi Başkanı Deprem Felaketinin 1. Yıldönümünde Mesaj Yayımladı
  06 Şub Erzurum Kent Konseyi Başkanı Deprem Felaketinin 1. Yıldönümünde Mesaj Yayımladı

  Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen, 11 ilin etkilendiği ve binlerce yurttaşın hayatını kaybettiği deprem felaketinin 1'nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 • Kuşadası'nda 6 Şubat depremleri anıldı
  06 Şub Kuşadası'nda 6 Şubat depremleri anıldı

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler, Kuşadası'nda düzenlenen anma programıyla anıldı. Saygı duruşunda bulunulan etkinlikte, aynı acıların bir daha yaşanmaması dileğinde bulunuldu.

 • Düzce Belediyesi Kent Konseyi, Erişilebilir Kentler Buluşmasına Katıldı
  05 Şub Düzce Belediyesi Kent Konseyi, Erişilebilir Kentler Buluşmasına Katıldı

  Düzce Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kent Konseyi, 'Yeni Yüzyılda Erişilebilir Kentler' temalı buluşmaya katıldı. Toplantıda Düzce Belediyesi öncülüğünde dezavantajlı grupların sosyal yaşama entegrasyonu için yapılan çalışmalar anlatıldı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mart Ayında Mamak Metrosu İnşaatına Başlanacağını Açıkladı
  04 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mart Ayında Mamak Metrosu İnşaatına Başlanacağını Açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, Mart ayında Mamak metrosu inşaatının başlayacağını belirtti. Yavaş, ayrıca belediyenin sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiğini ve emeklilere destek verdiklerini ifade etti.

 • Barış Pehlivan Kuşadası'nda Okurlarıyla Buluştu
  03 Şub Barış Pehlivan Kuşadası'nda Okurlarıyla Buluştu

  Gazeteci ve Yazar Barış Pehlivan, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi ortaklığında düzenlenen söyleşi ve imza gününde Kuşadalı okurlarıyla bir araya geldi.

 • Barış Pehlivan Kuşadası'nda Okurlarıyla Buluştu
  03 Şub Barış Pehlivan Kuşadası'nda Okurlarıyla Buluştu

  Gazeteci ve yazar Barış Pehlivan, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi ortaklığında düzenlenen söyleşi ve imza gününde Kuşadalı okurlarıyla bir araya geldi. Etkinlikte Pehlivan, ülkenin içinde bulunduğu korku iklimini eleştirerek, umudun kaybedilmemesi gerektiğini vurguladı.

 • Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum Kitap Günlerine Katıldı
  01 Şub Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum Kitap Günlerine Katıldı

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Kitap Günlerine katılarak vatandaşlarla buluştu. Etkinliklerde stantları gezdi, söyleşilere katıldı ve çocuklara kitap hediye etti.

 • Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Başkanı Faruk Anbarcıoğlu, '1 Şehit 1 Öykü 1 Şiir' adlı proje kitabının ikinci cildini tanıttı
  01 Şub Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Başkanı Faruk Anbarcıoğlu, '1 Şehit 1 Öykü 1 Şiir' adlı proje kitabının ikinci cildini tanıttı

  Geliri şehit ailelerine bağışlanacak olan '1 Şehit 1 Öykü 1 Şiir' adlı proje kitabının ikinci cildi, Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Başkanı Faruk Anbarcıoğlu tarafından tanıtıldı. Toplantıya 40 yazar ve 42 şehit ailesi katıldı. Kitapta 64 şehidin öyküsü ve 53 yazarın katkısı yer alıyor. Anbarcıoğlu, üçüncü kitap için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Ayvalık'ta Mübadele Anısına Tören Düzenlendi
  31 Oca Ayvalık'ta Mübadele Anısına Tören Düzenlendi

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, mübadelenin 101. yıl dönümünde Cunda Adası'nda tören düzenlendi. Ayvalık Giritliler Derneği Mübadele Korosu Türkçe ve Yunanca şarkılar seslendirdi. Törende denize çelenk bırakıldı ve konuşmalar yapıldı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi 'Kurumsal Yönetimi Güçlendirme Toplantısı' düzenledi
  31 Oca Bursa Büyükşehir Belediyesi 'Kurumsal Yönetimi Güçlendirme Toplantısı' düzenledi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışını geliştirmek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla şehirde güçlü bir sinerji oluşturmak amacıyla 'Kurumsal Yönetimi Güçlendirme Toplantısı' düzenledi.

 • Şarköy'de mübadelenin 101. yılında anma etkinliği düzenlendi
  31 Oca Şarköy'de mübadelenin 101. yılında anma etkinliği düzenlendi

  Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde mübadelenin 101. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, mübadiller atalarını anmak amacıyla Marmara Denizi'ne karanfil bıraktı. Şarköy Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikte, mübadil yakınları bir araya gelerek Marmara Denizi'ne karanfil attı. Daha sonra belediye düğün salonunda düzenlenen anma etkinliklerine CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var ve vatandaşlar katıldı.

 • Mübadelenin 101. Yıl Dönümünde Balkan Türkleri Anıldı
  30 Oca Mübadelenin 101. Yıl Dönümünde Balkan Türkleri Anıldı

  Balıkesir'de düzenlenen etkinlikte, mübadele sırasında hayatını kaybeden Balkan Türkleri anıldı. Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bandırma Şubesi tarafından düzenlenen anma buluşmasına katılım yoğun oldu. Ahmet Yılmaz, Balkan göçleri ve mübadele süreci hakkında bilgiler verdi ve Türklerin zorlu süreçte canlarını vermeyi göze aldığını belirtti.

 • Urla'da 39 yıl önce batan TCG Ç-136 Tank Çıkarma Gemisi'nde şehit olanlar anıldı
  30 Oca Urla'da 39 yıl önce batan TCG Ç-136 Tank Çıkarma Gemisi'nde şehit olanlar anıldı

  Urla ilçesinde 39 yıl önce fırtına nedeniyle batan TCG Ç-136 Tank Çıkarma Gemisi'nde şehit olan 39 personel için tören düzenlendi. Törende saygı duruşunda bulunulup, denize çelenk bırakıldı. Urla Kent Konseyi Başkanı Hadi Başman, törende yaptığı konuşmada, şehitlerin önünde saygıyla eğildiklerini ve bundan sonra her yıl anma töreni düzenleyeceklerini belirtti.

 • Muğla'da Sinpaş GYO'nun Kızılbük projesine 'ÇED olumlu' kararı
  30 Oca Muğla'da Sinpaş GYO'nun Kızılbük projesine 'ÇED olumlu' kararı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde Sinpaş GYO'nun Kızılbük'teki resort otel ve devremülk projesine verilen 'ÇED olumlu' kararına karşı açılan dava reddedildi. Muğla Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, projeye 'ÇED olumlu' kararı verdi. Marmaris Kent Konseyi ise kararı hukuka aykırı olduğunu iddia ederek iptal davası açtı. Muğla 2. İdare Mahkemesi, davanın reddine karar verdi.

 • Mübadelenin 101. Yılında Ayvalık'ta Tören Düzenlendi
  30 Oca Mübadelenin 101. Yılında Ayvalık'ta Tören Düzenlendi

  Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kent Konseyi ve Ayvalık Giritliler Derneği tarafından mübadelenin 101. yılında Cunda (Alibey) Adası’nda günün anısına tören düzenlendi. Törende Ayvalık Giritliler Derneği Mübadele Korosu, hem Türkçe ve hem Yunanca şarkılar seslendirdi.

 • Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Mersin'deki Kadın Örgütleri ile Bir Araya Geldi
  30 Oca Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Mersin'deki Kadın Örgütleri ile Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. serisinin 4. toplantısını bu kez Mersin’deki kadın örgütleri temsilcileri ile gerçekleştirdi.

 • CHP, Kadıköy'de Maçoğlu'nun karşısına Tülin Hadi'yi çıkarmaya hazırlanıyor
  30 Oca CHP, Kadıköy'de Maçoğlu'nun karşısına Tülin Hadi'yi çıkarmaya hazırlanıyor

  Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin kalesi Kadıköy'den TKP'nin adayı oldu. Bu hamle büyük yankı uyandırırken CHP'nin ise Kadıköy'den Tülin Hadi'yi aday göstermeye yakın olduğu belirtiliyor.

 • Odunpazarı Belediye Başkanı: Türkiye doğal felaketlere hazırlıklı değil
  29 Oca Odunpazarı Belediye Başkanı: Türkiye doğal felaketlere hazırlıklı değil

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir'de bulunan arama kurtarma ekipleri ile bir araya gelerek Türkiye'nin doğal felaketlere hazırlıklı olmadığını ve yönetimin bu konuda yetersiz olduğunu belirtti. Başkan Kurt, devletin arama kurtarma çalışmalarını düzgün yapma şansının olmadığını ifade etti.

 • Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor
  29 Oca Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor

  CHP'nin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı göstereceği iddiası kulisleri hareketlendirdi. CHP'nin bugün düzenleyeceği PM toplantısında da "Uçuk fikirlere sahibim" çıkışıyla büyük ses getiren Tugay'ın isminin sıkça geçmesi bekleniyor. Son anketlerde oyunun yükseldiği gözlenen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de yeniden aday yapılabileceği parti içinde dillendiriliyor.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, muhtarlarla bir araya geldi
  27 Oca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, muhtarlarla bir araya geldi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Sivil Toplum Buluşmaları” kapsamında Ankara Kent Konseyi (AKK) gönüllüsü muhtarlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Yavaş, “Muhtarsız bir kent yönetilmez. Göremeyiz, duyamayız, sizler olmazsanız haberimiz olmaz. Bence bir belediye başkanının farkı şu olmalı; oradaki köyde kanalizasyon açıktan akarken, o çocuklar o suyun kenarında oyun oynarken hastalık kapma riski varken, o su toprağın altını zehirlerken kalkıp çılgın projem var diye biz bu paraları başka yere harcayamazdık. Önceliğimiz insan sağlığı, insan hayatı” dedi.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKK gönüllüsü muhtarlarla bir araya geldi
  27 Oca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKK gönüllüsü muhtarlarla bir araya geldi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi (AKK) gönüllüsü muhtarlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Yavaş, programda ABB'nin bütçe ve projeleriyle ilgili sunum yaparak, geçmiş borçları ödediklerini ve emeklilere yardım ettiklerini belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı'na katıldı
  25 Oca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı'na katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen OSTİM Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı'na katıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin bütçe ve projelerini açıklayan Yavaş, belediyecilik anlayışını ve halkın ihtiyaçlarına yönelik harcamalarını vurguladı. Ayrıca, öğrenci evlerine yapılan indirimler ve su-ulaşım hizmetlerine ilişkin bilgiler verdi.

 • Kentsel Dirençlilik ve Katılımın Geleceği Çalıştayı Düzenlendi
  25 Oca Kentsel Dirençlilik ve Katılımın Geleceği Çalıştayı Düzenlendi

  Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) ve Ankara Kent Konseyi (AKK) iş birliğiyle kentlerdeki sosyal ve çevresel konularda duyarlılığı arttırmayı, katılımın önemini vurgulamayı ve kentsel dirençlilik konusunda bilgi ve deneyim paylaşmayı teşvik etmeyi hedefleyen 'Kentsel Dirençlilik ve Katılımın Geleceği Çalıştayı' düzenlendi. Çalıştayda, yerel yönetimlerin katılımı, demokrasiye doğrudan katılımın önemi ve kentsel dirençlilik konuları ele alındı.

 • Başkan Günel: 'Hukuk devleti inancının büyümesinin tek yolu düşünce özgürlüğüdür'
  25 Oca Başkan Günel: "Hukuk devleti inancının büyümesinin tek yolu düşünce özgürlüğüdür"

  Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Kent Konseyi ve Kuşadası Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen anma programıyla Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yıl dönümü kutlandı. Başkan Ömer Günel, gazeteciliğin yüz akı Uğur Mumcu'yu saygı ve rahmetle anarak düşünce özgürlüğünün önemine vurgu yaptı. Programda, anıta çelenk sunuldu, müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

 • Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılı Kuşadası'nda anıldı
  24 Oca Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılı Kuşadası'nda anıldı

  Gazeteci Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılında Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Kent Konseyi ve Kuşadası Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen anma programında konuşmalar yapıldı. Programda, Uğur Mumcu'nun düşünce özgürlüğünün önemi vurgulandı ve anma etkinlikleri gerçekleştirildi.

 • Esenyurt Belediye Başkanı, Kentin Birliği ve Geleceği İçin Çağrıda Bulundu
  24 Oca Esenyurt Belediye Başkanı, Kentin Birliği ve Geleceği İçin Çağrıda Bulundu

  Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt'ta düzenlenen 'Kentin Hareketi Kentin Aklı' programında ilçenin tüm bileşenlerine seslenerek, kentin birliği ve geleceği için ortak bir irade ortaya koymaları gerektiğini belirtti. Başkan Bozkurt, siyasi parti, kişi veya kurumların Esenyurt'un geleceğinde zikzak yapma şansına sahip olmadığını vurguladı. Programda ayrıca, Başkan Bozkurt'un 5 yıl boyunca hayata geçirdiği projeler ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verildi.

 • Narlıdere Kent Konseyi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu 'Dünden Bugüne' Konseri Düzenledi
  24 Oca Narlıdere Kent Konseyi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu 'Dünden Bugüne' Konseri Düzenledi

  Narlıdere Kent Konseyi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu'nun Narlıdere Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlediği 'Dünden Bugüne' konseri, sanatseverlerden büyük alkış aldı. Konserde amatör ses ve saz sanatçılarından oluşan koro, Hicaz ve Hüzzam makamındaki eserleri seslendirdi. Konser, Narlıdere Kaymakamı, Belediye Başkanı ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

 • New Jersey'de Türk vatandaşına şehrin anahtarı hediye edildi
  24 Oca New Jersey'de Türk vatandaşına şehrin anahtarı hediye edildi

  ABD'nin New Jersey eyaletinde, Türk nüfusunun en yoğun olduğu Paterson şehrinde yaşayan iş insanı Hüseyin Bayram'a, Belediye Başkanı Andre Sayegh tarafından şehrin anahtarı takdim edildi. Bayram, yaşadığı kente yaptığı katkılardan dolayı ödüllendirildi ve Türk girişimcinin topluma yaptığı olağanüstü katkılar vurgulandı. Bu ödülü alan ilk Türk vatandaşı olan Bayram, aynı zamanda Türk-Amerikan toplumunun aktif bir üyesi ve Türk Amerikan Giresun Örgütü'nün başkanı olarak görev yapıyor.

 • Karabağlar Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği resim sergisi açıldı
  23 Oca Karabağlar Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği resim sergisi açıldı

  Karabağlar Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği'nin düzenlediği 'Kuruluş Gününde Sulu Boyanın Büyüsü' adlı resim sergisi, Karabağlar Yıldız Kenter Kültür Sanat Merkezi'nde açıldı. Sergide 57 sanatçının eserleri yer alıyor ve 6 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek. Açılışa Karabağlar Kent Konseyi Başkanı, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcıları ve Uluslararası Suluboya Derneği temsilcileri katıldı. Sergi, sulu boya sanatını sevdirmek ve yaymak amacıyla düzenlenmiştir.

Advertisement