Son dakika Kızılay haberleri, Kızılay son dakika, son dakika Kızılay

Son Dakika Kızılay Haberleri

 • Türk Kızılay Genel Başkanı Yılmaz, Kızılay'ın sosyal hizmet merkezinde kalan Gazzelilerle bir araya geldi
  20:43 Türk Kızılay Genel Başkanı Yılmaz, Kızılay'ın sosyal hizmet merkezinde kalan Gazzelilerle bir araya geldi

  Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Türkiye'ye tedavi amaçlı getirilen ve Türk Kızılay Şehit Serdar Önder Sosyal Hizmet Merkezi'nde misafir edilen Gazzelilerle bir araya geldi. Yılmaz, İsrail'in Gaze'ye yönelik saldırılarının ardından Türkiye, Mısır ve İsrail koordinasyonunda Türkiye'ye tedavi amaçlı getirilen ve Türk Kızılay Şehit Serdar Önder Sosyal Hizmet Merkezi'nde misafir edilen Gazzelileri ziyaret etti.

 • IFRC Başkanı Kate Forbes, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret etti
  15:01 IFRC Başkanı Kate Forbes, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, IFRC Başkanı Kate Forbes ve Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz'ı ağırladı. İsrail'in saldırıları ve Gazze'deki insani felaket gibi konular ele alındı. Türk Kızılay ve Kızılhaç arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi desteklendi.

 • Türkiye, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu'nun 5. Küresel Lojistik Merkezi'ne ev sahipliği yapacak
  14:34 Türkiye, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu'nun 5. Küresel Lojistik Merkezi'ne ev sahipliği yapacak

  Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC), Türkiye'de 5. Küresel Lojistik Merkezi'nin kurulması için anlaşma sağlandığını duyurdu. Merkez, Avrupa, Afrika, Asya ve Kafkasya bölgelerinde meydana gelebilecek afetlere hızlı müdahale imkanı verecek. Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, IFRC Başkanı Kate Forbes'ı ağırlayarak anlaşmayı duyurdu ve iş birliğinin önemini vurguladı.

 • Hamur Kaymakamı Ali Yıldırım, ilçede renkli günler yaşattı
  14:33 Hamur Kaymakamı Ali Yıldırım, ilçede renkli günler yaşattı

  Hamur Kaymakamı Ali Yıldırım, ilçede düzenlenen tiyatro gösterimi, kan bağışı kampanyası ve okul ziyaretleriyle ilçe halkına renkli günler yaşattı.

 • Ağrı'da Kaymakam ve Belediye Başkanı öğrencilere kitap dağıttı
  14:30 Ağrı'da Kaymakam ve Belediye Başkanı öğrencilere kitap dağıttı

  Ağrı'nın Diyadin ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Karali, Pirali Köyü İlkokulunu ziyaret ederek, öğrencilere kitap ve kırtasiye malzemesi dağıttı. Karali ayrıca çölyak hastalarına da destek gıda paketlerini teslim etti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, IFRC Başkanı Kate Forbes ile bir araya geldi
  14:27 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, IFRC Başkanı Kate Forbes ile bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) Başkanı Kate Forbes ile görüştü. Görüşmede, İsrail'in saldırılarıyla Gazze'de yaşanan insani felaket ve diğer bölgesel insani trajediler ele alındı. Yılmaz, Türk Kızılay'ı ve Kızılhaç arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesini desteklediğini belirtti ve IFRC İnsani Lojistik Merkezi'nin ikili işbirliğini güçlendireceğine inandığını ifade etti.

 • Türk Kızılay, İstanbul'da 5. insani yardım üssünü açacak
  13:55 Türk Kızılay, İstanbul'da 5. insani yardım üssünü açacak

  Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) ile İstanbul Lojistik Merkezi Projesi kapsamında 5'inci insani yardım üssünü açacaklarını duyurdu. İstanbul Havalimanı içerisinde kurulacak olan bu üs, Avrupa, Afrika, Asya ve Kafkasya bölgelerinde meydana gelebilecek afetlere hızlı müdahale edilmesini amaçlamaktadır.

 • Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğü Personeli Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu
  12:38 Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğü Personeli Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu

  Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli, Türk Kızılay tarafından kurulan kan bağışı çadırında kan bağışında bulundu. İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu, müdürlük olarak Türk Kızılay'a her zaman destek olmaya çalıştıklarını belirterek, kan bağışında bulunan personele teşekkür etti.

 • Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu
  09:58 Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu

  Türk Kızılay Ferizli Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı da destek verdi. Kampanyaya katılanlar, kan bağışının önemine dikkat çekerek bir hayat kurtarmanın mutluluğunu yaşadılar. Türk Kızılay Ferizli Şube Başkanı Şeref Boztaş da kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

 • Vali Mustafa Çiftçi, Yeşilay ve Kızılay Erzurum Şubelerini ziyaret etti
  09:58 Vali Mustafa Çiftçi, Yeşilay ve Kızılay Erzurum Şubelerini ziyaret etti

  Vali Mustafa Çiftçi, bağımlılıkla mücadelede önemli rol oynayan Yeşilay' ve yardımlaşmada öncü kurum Kızılay Erzurum Şubelerini ziyaret etti. Vali, kurum yetkililerini ve çalışanlarını tebrik ederek başarılar diledi.

 • Malatya'daki Arslantepe Höyüğü'nde Sergi ve Sempozyum Düzenlendi
  28 Şub Malatya'daki Arslantepe Höyüğü'nde Sergi ve Sempozyum Düzenlendi

  Malatya'daki Arslantepe Höyüğü'nde uzun yıllardır kazıları yürüten İtalya'nın La Sapienza Üniversitesi'nde Arslantepe'ye yönelik sergi ve sempozyum düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sapienza Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Arslantepe Höyüğü'ndeki kazı çalışmaları değerlendirildi ve sergi açıldı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Beştepe'deki Atıl Spor Alanını Yeniden Hizmete Açtı
  28 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi Beştepe'deki Atıl Spor Alanını Yeniden Hizmete Açtı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Beştepe'de bulunan atıl durumdaki spor tesisini yenileyerek BelPa Kafe ve Spor Kompleksi'ni hizmete sundu. Açılışta konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş, gençlere başarılar diledi ve benzer kafelerin çoğaltılacağını söyledi.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı bu ülkenin sigortasıdır
  28 Şub MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı bu ülkenin sigortasıdır

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın Türk dünyasının ve İslam aleminin umudu olduğunu belirterek, ittifakın 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında kurulduğunu söyledi. Yıldırım, MHP'nin belediyecilikte başarılı olduğunu vurgulayarak, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin geleceği olduğunu ifade etti.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Savaşın hiçbir haklı gerekçesi olamaz
  28 Şub ATO Başkanı Gürsel Baran: Savaşın hiçbir haklı gerekçesi olamaz

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, AFAD ve Kızılay'ın Türkiye'ye getirilen Filistinli hastalarla yakından ilgilendiğini belirterek, savaşın hiçbir haklı gerekçesi olamayacağını ve temennilerinin soykırımın bir an önce durdurulması ve bölgede iki devletli bir çözümün sağlanması olduğunu ifade etti.

 • Siirt'te İl Jandarma Komutanlığı personeli 660 ünite kan bağışı yaptı
  28 Şub Siirt'te İl Jandarma Komutanlığı personeli 660 ünite kan bağışı yaptı

  Siirt Valisi Kemal Kızılkaya öncülüğünde başlatılan kan bağışı kampanyası, İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen etkinlikle rekor bir katılıma ulaştı. Kampanyanın ilk haftasında 660 ünite kan bağışı yapıldı. Vali Kızılkaya, kahramanlara teşekkür ederek, kampanyanın Siirt genelinde devam edeceğini belirtti.

 • Siirt 3. Komando Tugayı Personeli Türk Kızılay'ın Kan Bağışı Kampanyasına Destek Verdi
  28 Şub Siirt 3. Komando Tugayı Personeli Türk Kızılay'ın Kan Bağışı Kampanyasına Destek Verdi

  Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı personeli, Türk Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına destek verdi. Vali ve Belediye Başkan Vekili Kemal Kızılkaya öncülüğünde başlatılan kampanyaya katılan askeri personel kan bağışında bulundu. Kampanyanın ilk haftasında 660 ünite kan bağışı yapılarak rekor kırıldı. Siirt halkı ve sivil toplum kuruluşları da kampanyaya destek olmaya davet edildi.

 • Türk Kızılayı Küre ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenledi
  28 Şub Türk Kızılayı Küre ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenledi

  Türk Kızılay ekipleri, Kastamonu'nun Küre ilçesinde düzenlediği kampanyada 43 ünite kan bağışı topladı. Küre Kaymakamı Cezmi Kandemir, kan toplama aracını ziyaret ederek, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Mardin'de düzenlenen konserde sanatçılar Gazze'ye destek verdi
  27 Şub Mardin'de düzenlenen konserde sanatçılar Gazze'ye destek verdi

  Mardin'de düzenlenen 'Gazze İçin Ben de Oradayım' konserinde sanatçılar, Gazze'ye destek amacıyla eserlerini seslendirdi. Programda yapılan çağrıyla Gazze'ye yönelik saldırıların durması istendi. Konserde Yavuz Bingöl, Ömer Karaoğlu, Sinan Akçıl ve Alim Qasımov gibi sanatçılar sahne aldı. Mardin Diller ve Dinler Korosu da Türkçe, Arapça, Kürtçe ve Süryanice şarkılar söyledi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Filistin topraklarında yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, Mardin'in birlikte yaşamanın en güzel örneği olduğunu vurguladı. Konserde toplanan gelirin yardım kolileri olarak Gazze'ye ulaştırılacağı belirtildi.

 • Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kızılay İzmir Caddesi'nde Şüpheli Paket Uygulaması Yapacak
  27 Şub Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kızılay İzmir Caddesi'nde Şüpheli Paket Uygulaması Yapacak

  Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kızılay İzmir Caddesi civarında güvenlik önlemleri alarak, bomba imha uzmanları tarafından şüpheli paket uygulaması yapılacağını duyurdu. Vatandaşların paniğe kapılmaması önemle vurgulandı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Netanyahu ve çetesi Hitler'le aynı tarafta görülmeye başlanmıştır
  27 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Netanyahu ve çetesi Hitler'le aynı tarafta görülmeye başlanmıştır

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'Gazze: İnsanlığın Felaketi Özel Raporu' tanıtım toplantısında, Netanyahu ve çetesini Hitler'le aynı kategoriye koyarak, uluslararası savaş suçları mahkemesine çıkacaklarını belirtti. Kurtulmuş, Filistin meselesinin başlangıcı olarak nitelendirdiği Lahey'deki davanın önümüzdeki on yıllar sürecek büyük bir mücadeleyi başlatacağını ifade etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünyada zulme karşı bir insanlık cephesi kurulmuştur
  27 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünyada zulme karşı bir insanlık cephesi kurulmuştur

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Zalimler, kuvözlerde ölen bebekleri purolarını içerek izleyebilirler.

 • Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı, Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu
  27 Şub Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı, Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu

  Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı işletmesi, Türk Kızılay'ının kan ihtiyacını karşılamak için düzenlenen kurtarma ve yangınla mücadele temel eğitimine katılan personelce kan bağışında bulundu.

 • Sinop'ta Öğrenci Velileri Kan Bağışında Bulundu
  27 Şub Sinop'ta Öğrenci Velileri Kan Bağışında Bulundu

  Sinop'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında İstiklal İlkokulu'nda kan bağışı standı açıldı. Veliler, kampanyaya katılarak kan bağışında bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Arslan, velilerin kan bağışında bulunmalarından memnuniyet duyduklarını belirtti ve kampanyayı geleneksel hale getirme arzusunda olduklarını ifade etti. Türk Kızılay Sinop Kan Alma Birimi Sorumlusu Dr. Muharrem Coşkuner ise öğrencilerin ısrarıyla güzel bir kampanya oluştuğunu ve kan bağışının önemine dikkat çekti.

 • Adana'nın simgelerinden büyük postane yıkılıyor
  27 Şub Adana'nın simgelerinden büyük postane yıkılıyor

  Adana'nın simgelerinden biri olan, yaklaşık 75 yıllık büyük postane binası depremde ağır hasar aldığı için yıkılıyor. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin vurduğu Adana'da 11 bina yıkılırken, depremin etkisiyle 2 bin 988 bina ağır hasar aldı. Ağır hasar alan binalardan biri de yaklaşık 75 yıl önce yapılan büyük postane binası oldu. Adana'nın simgelerinden biri olan merkez Seyhan ilçesine bağlı Kızılay Caddesi'ndeki büyük postane binasının da yıkımına başlandı.

 • İsrail, UAD'nin tedbir kararlarının üstünden geçen bir ayda Gazze'de savaş suçlarına devam etti
  27 Şub İsrail, UAD'nin tedbir kararlarının üstünden geçen bir ayda Gazze'de savaş suçlarına devam etti

  Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) Güney Afrika'nın açtığı "soykırım" davası kapsamında İsrail aleyhinde alınan ara kararların üzerinden bir ay geçmesine rağmen Tel Aviv, Gazze Şeridi'ndeki 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı felaketi derinleştiren politikalarını sürdürüyor.

 • Van-Hakkari kara yolunda çığın sürüklediği minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı
  26 Şub Van-Hakkari kara yolunda çığın sürüklediği minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı

  Van-Hakkari kara yolunun Güzeldere Geçidi bölgesinde meydana gelen çığ felaketinde, bir minibüs kar kütlesi tarafından sürüklenerek şarampole yuvarlandı. Olayda 1 kişi hayatını kaybederken, 12 kişi yaralandı. Kurtarma ekipleri olay yerine sevk edilerek yaralılar hastanelere sevk edildi. Kızılay da bölgede bekleyen vatandaşlara yardım dağıttı.

 • Hamza Dağ, İzmir'e hizmet dışında ajandası olmadığını söyledi
  26 Şub Hamza Dağ, İzmir'e hizmet dışında ajandası olmadığını söyledi

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Urla Belediye Başkan adayı Tarkan Bakırlı'nın proje tanıtım toplantısına katılarak İzmir'i bilişim, teknoloji ve inovasyon üssü haline getirmek istediğini belirtti. Dağ, ayrıca kentte film platosu inşa etmek ve Urla'daki Karantina Adası'nı turistik bir destinasyon haline getirmek istediklerini söyledi.

 • Bakır rölyef sanatçısı, 15 Temmuz şehitlerinin topraklarını Türk bayrağına dönüştürdü
  26 Şub Bakır rölyef sanatçısı, 15 Temmuz şehitlerinin topraklarını Türk bayrağına dönüştürdü

  Sakarya'da bakır rölyef sanatçısı Necmeddin Sadıkoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşenlerin mezarlarından alınan toprakları, Türk bayrağı tablosuna çevirdi. Darbe gecesi bacağından vurulan Safiye Bayat ve şehit yakını Anıl Can Acu, eseri inceleyerek duygu dolu anlar yaşadı.

 • Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok, Proje Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  25 Şub Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok, Proje Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanması halinde Ankara'da en az 20 bin vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapacaklarını söyledi.

 • Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu
  25 Şub Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, bugün düzenlenen proje tanıtım toplantısında Ankara'nın sorunlarını ve geleceğe dair umutlarını ele aldı. Altınok, Ankara'nın huzurunu geri kazanması için hızlı çözümler getiren bir liderlik anlayışına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • Doktorların İsrail'e karşı sessiz yürüyüşü devam ediyor
  25 Şub Doktorların İsrail'e karşı sessiz yürüyüşü devam ediyor

  Siirt'te doktorlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla beyaz önlüklerle sessiz yürüyüşlerine devam ediyor. Sağlık çalışanları ve STK'lar, Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünden Kızılay Meydanı'na kadar yürüdü. Dr. Özgür Aydın, yaptığı açıklamada, İsrail'in saldırıları sonucunda birçok hastane ve sağlık merkezinin hizmet dışı kaldığını belirtti ve Gazze'ye insani yardımın engellendiğini ifade etti.

 • Siirt'te doktorlar İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki gösterdi
  24 Şub Siirt'te doktorlar İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki gösterdi

  Siirt'te doktorlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepkilerini beyaz önlüklerle göstererek protesto etti. Sağlık çalışanları ve STK'lar Kızılay Meydanı'na kadar yürüdü. Grup adına konuşan Dr. Özgür Aydın, İsrail'in saldırıları sonucunda birçok hastane ve sağlık merkezinin hizmet dışı kaldığını belirtti. Ayrıca, Gazze'ye insani yardımın engellendiğini ve Mısır'ın sınırları güçlendirdiğini ifade etti.

 • Diyarbakır ve Siirt'te hekimler İsrail'in Gazze saldırılarına tepki gösterdi
  24 Şub Diyarbakır ve Siirt'te hekimler İsrail'in Gazze saldırılarına tepki gösterdi

  Diyarbakır ve Siirt'te beyaz önlüklerle sessiz yürüyüş düzenleyen hekimler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Gruplar, İsrail'in yıllardır sürdürdüğü sistematik işgal politikasını kınayarak, Gazze'li meslektaşlarının yanında olduklarını dile getirdi.

 • Beyoğlu Belediyesi, 500 yıllık tarihi çeşmeyi suyla buluşturdu
  24 Şub Beyoğlu Belediyesi, 500 yıllık tarihi çeşmeyi suyla buluşturdu

  Beyoğlu Belediyesi, yapımı devam eden 40 çeşmenin restorasyonu kapsamında 500 yıllık tarihi Tersane Emini Ahmed Ağa Çeşmesi'ndeki çalışmaları tamamlayarak suyla buluşturdu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, açılışta yaptığı konuşmada, çeşmelerin restorasyonunun devam ettiğini ve tarihi çeşmelerin etrafında insanların tarihi havayı soluyabileceğini belirtti.

 • Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyası ödülleri dağıtıldı
  24 Şub Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyası ödülleri dağıtıldı

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde Türk Kızılay tarafından yapılan kan ve kök hücre bağışı kampanyasında dereceye giren bağışçılara bisiklet ve madalya takdim edildi. Kampanya kapsamında 254 bağışçıya ulaşıldı ve ödül töreni düzenlendi. Ayrıca, projeye destek veren kurum yetkililerine teşekkür plaketi verildi.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Türk Kızılay'ına kan bağışı desteğinde bulundu
  24 Şub Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Türk Kızılay'ına kan bağışı desteğinde bulundu

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Kızılay çadırlarını ziyaret ederek kan bağışında bulundu. Aygöl, bağışladığı kan ile birçok kişiye umut olabilmenin farkındalığını hissettiğini belirtti.

 • Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyasında ödüller verildi
  24 Şub Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyasında ödüller verildi

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yapılan kan ve kök hücre bağışı kampanyasında dereceye giren bağışçılara ödülleri verildi. Proje kapsamında 348 kişi bağış yaparken, 51 öğrenci 'Geleceğin Kan Bağışçısı' madalyası aldı. Kampanyaya destek veren Kaymakam, Belediye Başkan Yardımcısı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü teşekkür plaketleriyle ödüllendirildi.

 • Dünya Thai Boks K-1 Şampiyonlar Gecesi Kaynaşlı'da düzenlendi
  24 Şub Dünya Thai Boks K-1 Şampiyonlar Gecesi Kaynaşlı'da düzenlendi

  Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde, Kaynaşlı Belediyesi tarafından düzenlenen 'Dünya Thai Boks K-1 Şampiyonlar Gecesi'nde Türkiye'nin çeşitli illerinden ve 13 ülkeden gelen 32 sporcu mücadele etti. Turnuva, 8 farklı kategoride yapıldı ve 124 ülkede canlı yayınlandı.

 • Depremzedelere yapılan yardımlar depolarda çürüyor
  24 Şub Depremzedelere yapılan yardımlar depolarda çürüyor

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul AFAD'a bağlı Yeşilköy yerleşkesinde bir yıldır bekletilen depremzedelere yönelik yardımların depolarda çürüdüğünü açıkladı. Yardımlar arasında en çok ihtiyaç duyulan erkek, kadın ve çocuk giysileri bulunuyor. İlgezdi, toplanan yardımların ne kadarının depremzedelere ulaştırıldığını sordu.

 • OMÜ'de Yeni Atanan Öğretim Üyeleri için Cübbe Giyme Töreni Düzenlendi
  23 Şub OMÜ'de Yeni Atanan Öğretim Üyeleri için Cübbe Giyme Töreni Düzenlendi

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) yeni atanan ve bir üst unvana terfi eden öğretim üyeleri için cübbe giyme töreni yapıldı. Vali Orhan Tavlı, törende yaptığı konuşmada üniversitelerin kalkınma hamlesinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ise üniversitenin güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu belirtti. Törende ayrıca başarılı akademisyenlere cübbeleri giydirildi ve ödüller verildi.

 • Binali Yıldırım, Adana'da bir anaokulunun açılış törenine katıldı
  23 Şub Binali Yıldırım, Adana'da bir anaokulunun açılış törenine katıldı

  Eski TBMM Başkanı ve Başbakanlardan Binali Yıldırım, Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde İsmail Batu Dağtekin Kızılay Anaokulu'nun açılış törenine katıldı. Yıldırım, çocuklara yapılan yatırımın nesilden nesile devam edeceğini belirterek, anaokulu bağışçılarına ve Türk Kızılaya teşekkür etti. Ayrıca, Türkiye'nin birçok medeniyetin buluştuğu bir coğrafyada yer aldığını ve birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Açılış törenine Adana Valisi, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı ve diğer protokol üyeleri de katıldı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, iki yeni metro hattı projesini tamamlayarak bakanlığa teslim etti
  23 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi, iki yeni metro hattı projesini tamamlayarak bakanlığa teslim etti

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentteki trafik sıkışıklığını gidermek için Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca ile Keçiören Şehitler-Ovacık uzatma hatlarının projelerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına teslim etti. ABB Başkanı Mansur Yavaş, 51,33 kilometrelik yeni metro hatları için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

 • Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanı'mız İstikrarı Sağlamak İçin Var Gücüyle Çalışıyor
  23 Şub Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanı'mız İstikrarı Sağlamak İçin Var Gücüyle Çalışıyor

  Eski TBMM Başkanı ve Başbakanlardan Binali Yıldırım, Ceylan Gülibrahimoğlu Kızılay Anaokulu'nun açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı'nın ülkede istikrarı sürdürmek ve bölgede istikrarı sağlamak için var gücüyle çalıştığını belirtti. Yıldırım, eğitim ve ahlakın önemine de vurgu yaptı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, metro hatlarının projelerini tamamlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na teslim etti
  23 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi, metro hatlarının projelerini tamamlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na teslim etti

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in metro ağını genişletmek amacıyla Koru-Bağlıca ve Koru-Yaşamkent ile Keçiören Şehitler-Ovacık uzatma hatlarının projelerini tamamlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na teslim etti. Bu projelerin tamamlanmasıyla Ankara'ya toplamda 51,33 kilometrelik yeni metro hatları kazandırılmış olacak.

 • Havza'da 3 Günde 115 Ünite Kan Bağışı Toplandı
  23 Şub Havza'da 3 Günde 115 Ünite Kan Bağışı Toplandı

  Havza ilçesinde Türk Kızılay tarafından 3 gün süren kan bağışı kabul çalışmalarında 115 ünite kan bağışı toplandı. Türk Kızılay'ın 'Birbirimize Candan Bağlıyız' kampanyası kapsamında Havza'da düzenlenen bağış çalışmasına Havza Kaymakamlığı, resmi kurumlar, Türk Kızılay Havza Temsilciliği, Genç Kızılay Havza Şubesi ve Kızılay gönüllüleri destek verdi. Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, bağışçılara teşekkür etti.

 • Emekli öğretmen 14 kez kan bağışında bulunarak ödüllendirildi
  22 Şub Emekli öğretmen 14 kez kan bağışında bulunarak ödüllendirildi

  Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Ömer Akkaya, Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından bronz madalya ve berat belgesiyle ödüllendirildi. Türk Kızılay Ünye Şube Başkanı Halit Özdemir, vatandaşları kan bağışı yapmaya teşvik etmek amacıyla belirli sayıda kan bağışında bulunanları ödüllendirdiklerini belirtti. Akkaya ise kan bağışının önemine dikkat çekerek, sağlığı el verdiği sürece bağış yapmaya devam edeceğini ifade etti.

 • Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı
  22 Şub Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa'da yaptığı ve yapacağı projeler hakkında bilgi verdi. Şanlıurfa'nın ulaşım ve iletişim altyapısı için yaklaşık 58 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 kilometre uzunluğunda yeni bir otoyol inşa edileceğini açıkladı.

 • Bakan Uraloğlu Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı
  22 Şub Bakan Uraloğlu Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa'da gerçekleştirilen ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi. Şanlıurfa'nın ulaşım ve iletişim altyapısı için 58 milyar liralık yatırım yapıldığını belirten Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 kilometre uzunluğunda yeni bir otoyol inşa edileceğini duyurdu.

 • Asrın felaketinde ailesini kaybeden Suriyeli kardeşler dedeleriyle buluştu
  22 Şub Asrın felaketinde ailesini kaybeden Suriyeli kardeşler dedeleriyle buluştu

  Suriyeli 3 kardeş, annesi ve babasını kaybettikleri depremden 10 yıl sonra dedeleriyle Hatay'ın Yayladağı ilçesinde buluştu. Buluşmada gözyaşlarına boğulan dede ve torunlar, Suriye'de hayatlarına devam edecekler.

 • Amasya İl Müftülüğü'nden Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Destek
  22 Şub Amasya İl Müftülüğü'nden Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Destek

  Türk Kızılay Amasya Kan Merkezi tarafından, İl Müftülüğünde açılan stantta din görevlileri kan bağışında bulundu. Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz ve şartları tutan tüm din görevlileri kan bağışında bulunarak Kızılay'ın kampanyasına destekte bulundu. Kampanyanın farkındalık oluşturduğunu belirten Müftü Ayvaz, 'Kan bağışı kampanyamız Kızılay ile ortak bir şekilde devam ediyor. Başta Kızılay ekibine, din görevlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.' dedi.

 • Kahramanmaraş'ta depremde ailesini kaybeden 3 kardeş dedeleriyle buluştu
  22 Şub Kahramanmaraş'ta depremde ailesini kaybeden 3 kardeş dedeleriyle buluştu

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremlerde anne, babaları ve 1 aylık kardeşlerini kaybeden 3 kardeş, Hatay'daki Yayladağı Sınır Kapısı'nda dedeleriyle buluştu. Enkazdan sağ kurtarılan 3 kardeş, dedeleriyle buluşmanın ardından Suriye'ye döndü.

 • Kızılay ve Emniyet İşbirliğiyle İyilik Dağıtımı
  22 Şub Kızılay ve Emniyet İşbirliğiyle İyilik Dağıtımı

  Kızılay 1. Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Adana Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Hakan Arıkan'ı ziyaret ederek, Kızılay ve emniyetin ortak projelerle iyilik dağıtımını sürdüreceğini belirtti. Saygılı, Kızılay'ın yüreklere kandil yakmayı bir görev olarak gördüğünü ve her bir noktaya, her bir haneye iyilik bulaştırmak istediklerini ifade etti. Arıkan ise Kızılay'ın toplum yararına yaptığı çalışmalarda işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

 • Erzincan'da 8 araç karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı
  22 Şub Erzincan'da 8 araç karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı

  Erzincan'da meydana gelen trafik kazasında Serdar İ'nin kullandığı otomobil, kontrolden çıkarak park halindeki 7 araca çarptı. Kazada yaralanan sürücü, hastaneye kaldırıldı ve hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

 • Altıntaş Zafer OSB Genişleme Bölgesi İmar Planı ve Jeolojik-Jeoteknik Etüt İhalesi Yapıldı
  22 Şub Altıntaş Zafer OSB Genişleme Bölgesi İmar Planı ve Jeolojik-Jeoteknik Etüt İhalesi Yapıldı

  Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Genişleme Bölgesi'nde yapılacak olan altyapı hazırlıkları ve ön tahsisler için imar planı hazırlanması işi ve genişleme bölgesi jeolojik-jeoteknik etüt raporu hazırlanması işi ihale edildi. Ayrıca, sosyal yaşam alanları ve tesislerin kurulması da kararlaştırıldı. Altıntaş Zafer OSB'nin Türkiye'nin en büyük OSB'lerinden biri olacağı belirtildi.

 • Türk Kızılay Genel Başkanı: Depremde yaralar sarıldı ancak acılar hala taze
  22 Şub Türk Kızılay Genel Başkanı: Depremde yaralar sarıldı ancak acılar hala taze

  Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, Almanya'da düzenlenen bir etkinlikte Türkiye'deki 6 Şubat depremi sonrasında devlet ve milletin birlikte çalışarak yaraları sardıklarını ancak acıların hala taze olduğunu söyledi. Yılmaz, deprem bölgesindeki acil ihtiyaçların giderildiğini ancak hala 400 bin ailenin evsiz olduğunu ve bu evlerin yapılmasının en az 2 yıl süreceğini belirtti. WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ise Türk Kızılay'ın diğer yardım kuruluşları arasında özel bir yere sahip olduğunu vurguladı.

 • Samsun Havza'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi
  21 Şub Samsun Havza'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi

  Samsun'un Havza ilçesinde Türk Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında Mehmetçik Meydanı'na konuşlandırılan kan bağış otobüsünde bağışlar alındı. Kampanyaya Kaymakamlık ve diğer kurumlar da destek verdi. Kaymakam Mustafa Ayvat, bağış otobüsünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı ve halkı kan vermeye davet etti. Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu ise kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

 • Sivas'ta depremzede ailesine ait kanlı çocuk elbisesi bulundu
  21 Şub Sivas'ta depremzede ailesine ait kanlı çocuk elbisesi bulundu

  Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybettiği düşünülen bir çocuğa ait kanlı elbise bulundu. Depremzede ailenin unuttuğu düşünülen giysinin sahipleri aranıyor.

 • İpsala Kaymakamlığı, ilçe hastanesine diş tedavisinde kullanılan cihazlar kazandırdı
  21 Şub İpsala Kaymakamlığı, ilçe hastanesine diş tedavisinde kullanılan cihazlar kazandırdı

  İpsala Kaymakamlığı tarafından ilçe hastanesine diş tedavisinde kullanılan cihazlar kazandırıldı. Kaymakam Ömer Sevgili ve İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım hastanede ziyarette bulundu. Diş ünitesi, röntgen cihazı, kanal tedavisi ve ekipmanları ile vatandaşlara hizmet verileceği belirtildi.

 • Siirt 3. Komando Tugayı Mehmetçiklerden Kan Bağışı
  20 Şub Siirt 3. Komando Tugayı Mehmetçiklerden Kan Bağışı

  Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'nda görev yapan Mehmetçikler, Kızılay'a kan bağışında bulundu. Siirt Kızılay Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı programına katılan askerler, kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak Türk milletinin yanında olduklarını gösterdi.

 • Konya'da Türk Kızılayı ile kan bağışı etkinliği düzenlendi
  20 Şub Konya'da Türk Kızılayı ile kan bağışı etkinliği düzenlendi

  Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Türk Kızılay iş birliğinde, Türk Kızılay kan stoklarının desteklenmesi amacıyla kan bağışı etkinliği düzenlendi. Konya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, etkinlik kapsamında kurulan stantları ziyaret etti ve kan bağışının önemine vurgu yaptı. Adliye personeli de etkinlikte kan bağışında bulundu.

 • HAK-İŞ Kudüs'e Destek Komitesi Başkanı Tanrıverdi: 'Bir kıvılcım, üçüncü dünya savaşını patlatır'
  20 Şub HAK-İŞ Kudüs'e Destek Komitesi Başkanı Tanrıverdi: "Bir kıvılcım, üçüncü dünya savaşını patlatır"

  HAK-İŞ Filistin ve Kudüs'e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, 23 Şubat Cuma günü düzenlenecek 'Filistin'e özgürlük için Manisa'da buluşuyoruz' etkinliği öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında Filistin'deki durumu ve barışın önemini vurguladı. Manisa'da düzenlenecek etkinlik, sivil toplum kuruluşlarından destek alarak Filistin'e destek amacıyla gerçekleştirilecek.

 • Gazze'de İsrail'in işlediği savaş suçlarına ilişkin yeni kanıtlar ortaya çıktı
  20 Şub Gazze'de İsrail'in işlediği savaş suçlarına ilişkin yeni kanıtlar ortaya çıktı

  Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarına ilişkin delil niteliğindeki yeni fotoğrafların, Kanıt kitabına dahil edilmesiyle tarihe düşülen bu notun, daha stratejik ve kalıcı olması için herkesin büyük bir...

 • Türk Kızılay Sur Şubesi İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Yardım Yapıyor
  20 Şub Türk Kızılay Sur Şubesi İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Yardım Yapıyor

  Türk Kızılay Sur Şubesi, başta yetim, öksüz, engelli ve yaşlı vatandaşlar olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapıyor. Şube Başkan Vekili Gülhan Sönmez, ev ziyaretleriyle gıda, giyim malzemesi, ayakkabı, elektrikli soba ve gıda dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Kızılay, yoksul vatandaşların ihtiyaçlarını tespit ederek sıkıntılarını gidermeye çalışıyor ve onlara destek olduklarını gösteriyor.

 • Vezirköprü'de Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
  20 Şub Vezirköprü'de Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

  Vezirköprü Kaymakamlığı ile Türk Kızılay Vezirköprü Şubesi tarafından "Birbirimize Candan Bağlıyız" sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında Köprülü Mehmet Paşa Parkı önünde tören gerçekleştirildi. Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, kan bağışının önemine dikkat çekerek, vatandaşları kampanyaya destek vermeye çağırdı.

 • Samsun'da Kan Bağış Kampanyası Düzenlendi
  19 Şub Samsun'da Kan Bağış Kampanyası Düzenlendi

  Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 'Birbirimize Candan Bağlıyız' sloganı ile kan bağış kampanyası düzenlendi. Kampanyanın açılışı Köprülü Mehmet Paşa Parkı'nda yapıldı. İlçe Kaymakamı Özgür Kaya, kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, vatandaşlara katılımları için teşekkür etti.

 • Vezirköprü'de Kan Bağış Kampanyası Düzenlendi
  19 Şub Vezirköprü'de Kan Bağış Kampanyası Düzenlendi

  Vezirköprü'de kaymakamlık ve Türk Kızılay Vezirköprü Şubesi öncülüğünde düzenlenen kan bağış kampanyası, 'Birbirimize candan bağlıyız' sloganıyla gerçekleştirildi. Kampanya açılışında konuşan Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, vatandaşlara katılımları için teşekkür etti.

 • TBMM Başkanvekili Bozdağ, 'Derdi Urfa olan bir başkanımız var'
  19 Şub TBMM Başkanvekili Bozdağ, "Derdi Urfa olan bir başkanımız var"

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen 'Cumhur İttifakı Destek' programına katıldı. Bozdağ, tek derdi Şanlıurfa olan bir Belediye Başkanlarının olduğunu söyledi. Şanlıurfa'da yapılan projeler ve hizmetler anlatıldı.

 • MSB'den Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi
  18 Şub MSB'den Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi

  Malatya'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı kapsamında Türk askerinin 100 yılda icra ettiği askeri görevlerden oluşan fotoğraf sergisi, Malatya Park AVM'de açıldı. Sergide, Türk askerinin 100 yıllık bir zaman diliminde icra ettiği görevlerden kesitler yer aldı.

 • Kızılay, Ağrı'daki öğrencilere unutulmaz bir gün yaşattı
  18 Şub Kızılay, Ağrı'daki öğrencilere unutulmaz bir gün yaşattı

  Türk Kızılayı Ağrı Şubesi, Eleşkirt ilçesindeki Haydaroğlu köyü ilkokulunda eğitim gören öğrencilere sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Kızılay gönüllüleri, öğrencilere palyaço gösterisi, oyunlar ve yaş pasta kesme gibi etkinlikler düzenledi. Ayrıca öğrencilere oyuncaklar ve okuma kitapları hediye edildi. Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, etkinliğin amacının öğrencilere hem eğlenceli hem de eğitici bir gün sunmak olduğunu belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 yeni metro projesi için çalışmalarını sürdürüyor
  18 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 yeni metro projesi için çalışmalarını sürdürüyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dikimevi-Natoyolu Metro Hattı'nın yanı sıra projesi sıfırdan hazırlanan 4 farklı metro projesi için çalışmalarını sürdürüyor. M6 Çayyolu-Sincan, M2 Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca ile M4 Şehitler-Ovacık Uzatma Hatları ve M5 Kızılay-Dikmen Raylı Sistem Hattı projeleri hayata geçiriliyor.

 • Mardin'de Görme Engellilere Eğitim Verildi
  17 Şub Mardin'de Görme Engellilere Eğitim Verildi

  Mardin'de Türk Kızılay Artuklu Şubesi, Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi ve Artuklu Cemil Tutaşı Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle görme engelli bireylere yönelik 'Bağımsız Hareket Etme Beceri Atölyesi' kuruldu. Atölyede, görme engellilere yönelim becerileri, çevreyle ilgili somut kavramlar, yönler, gören rehberle yürüme, baston becerileri gibi uygulamalı eğitimler verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar için Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi'nde program düzenlendi.

 • Karaman'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenlendi
  17 Şub Karaman'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenlendi

  Karaman Sivil Toplum Platformu üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Ellerinde Filistin bayrakları taşıyan katılımcılar, İsrail aleyhine slogan attı. Platform adına yapılan açıklamada, Filistin'de devam eden katliama dikkat çekilerek, Karaman'dan gönderilen yardım tırlarının Filistinli kardeşlere ulaştırıldığı ve yardımların devam edeceği belirtildi. Yürüyüş, dua edilmesiyle son buldu.

 • Tokat'ta Türk Kızılayı tarafından 'Butik Market' açıldı
  17 Şub Tokat'ta Türk Kızılayı tarafından 'Butik Market' açıldı

  Tokat'ta, yardımseverliğin ve paylaşmanın önemine vurgu yaparak ihtiyaç sahiplerine destek olmayı hedefleyen 'Kızılay Butik Market' kapılarını açtı. Market, ihtiyaç sahiplerine temel ihtiyaç malzemelerini erişilebilir kılmayı amaçlıyor ve toplumda dayanışma ve yardımlaşma kültürünün güçlenmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

 • Amasya'da Polisler Türk Kızılayı Kampanyasına Destek İçin Kan Bağışında Bulundu
  16 Şub Amasya'da Polisler Türk Kızılayı Kampanyasına Destek İçin Kan Bağışında Bulundu

  Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ve kentte görevli polisler, Türk Kızılayın 'Birbirimize candan bağlıyız' sloganıyla başlattığı kampanyaya destek vermek amacıyla kan bağışında bulundu. Türk Kızılay Amasya Şubesi kan bağışçısı kazanım uzmanı Umut Köksal, bu tarz etkinlikleri tüm kurumlara tavsiye ettiklerini belirterek, Emniyet Müdürlüğünün düzenli aralıklarla kan bağışında bulunduğunu ve en çok katkı sağlayan kurumlar arasında yer aldığını ifade etti.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bilge Anneler Projesi kapsamında vatandaşları yemekte buluşturdu
  16 Şub Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bilge Anneler Projesi kapsamında vatandaşları yemekte buluşturdu

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından başlatılan Bilge Anneler Projesi kapsamında evlerinde ziyaret edilen 65 yaş üstü kadınlara yemek programı düzenledi. Programda vatandaşlar bir araya gelerek sosyalleşti. Proje kapsamında yaşlıların ihtiyaçları da tespit edilerek gerekli çalışmalar yapılıyor.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 'Bilge Anneler' Projesiyle Ulu Çınarları Buluşturdu
  16 Şub Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 'Bilge Anneler' Projesiyle Ulu Çınarları Buluşturdu

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Bilge Anneler' projesi çerçevesinde hizmet verdiği ulu çınarları yemekte buluşturdu. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 65 yaş üstü kadınlara yönelik 'Bilge Anneler' projesi başlattı. Proje çerçevesinde ulu çınarları evlerinde ziyaret eden ve ihtiyaçlarını karşılayan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, sosyalleşmeleri için yemek programı düzenledi.

 • AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın: Önceliğimiz Yıkılmış Çarşı Merkezi ve Mahalleleri Ayağa Kaldırmak
  16 Şub AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın: Önceliğimiz Yıkılmış Çarşı Merkezi ve Mahalleleri Ayağa Kaldırmak

  AK Parti Battalgazi Belediye Başkan adayı Av. Bayram Taşkın, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi. Taşkın, göreve seçilmeleri halinde önceliklerinin depremlerde yıkılan kent merkezinin ayağa kaldırılması olduğunu belirtti. Ayrıca, yeni çarşı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade etti.

 • Aydın'da 'Aydın Sana Kanım Feda Projesi' kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi
  16 Şub Aydın'da 'Aydın Sana Kanım Feda Projesi' kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi

  Aydın'ın Karacasu ilçesinde, 'Aydın Sana Kanım Feda Projesi' kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kızılay ekipleri tarafından gerçekleştirilen kan bağışı sürecinde, katılımcılar gönüllü olarak kan vererek projeye destek verdi. Bölge halkı, kan bağışının önemine dikkat çekerek toplum dayanışmasına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 • Türk Kızılayı Antalya Kan Bağışı Merkezi Müdürü ve kan bağışçısı Kemer Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
  16 Şub Türk Kızılayı Antalya Kan Bağışı Merkezi Müdürü ve kan bağışçısı Kemer Belediye Başkanı'nı ziyaret etti

  Türk Kızılayı Antalya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Okan Erdoğan ve kan bağışçısı kazanım uzmanı Gülşah Alpova, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu ziyaret etti. Başkan Topaloğlu, kan bağışının önemine dikkat çekerek, Türk Kızılayı'na teşekkür etti ve destek sözü verdi. Kızılay otobüsü, Kemer Turizm Otelcilik Lisesi önünde kan bağışı kampanyası düzenleyecek.

 • Ağrı'da kan bağışı seferberliği başladı
  16 Şub Ağrı'da kan bağışı seferberliği başladı

  Türk Kızılayı Ağrı Şubesi ve Ağrı Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan kan bağışı kampanyası ile, azalan kan stoklarına bağışçılar tarafından destek verildi. Ağrı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kasım İhsan Polat, kampanyaya tüm vatandaşları destek vermeye çağırdı.

Advertisement