Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu - Son Dakika
Yerel

Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu

Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu

Silifke Kızılay Şubesi olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

02.03.2016 10:08

Silifke Kızılay Şubesi olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Mükerrem Toker Aşevinde gerçekleştirilen Kızılay olağan kongresi, divan başkanlığına Ali Gürbüz, üyeliklere ise Mevlüt Partal ve Hüseyin Durna'nın seçilmesiyle başladı.

Divan oluşturulmasının ardından gündemde yer alan maddeler oy birliği ile ibra edilirken, 3 yıl görev yapacak Silifke Kızılay Şube Başkanlığı yeni yönetimi de belirlendi.

Tek liste halinde gidilen 7 kişilik Kızılay yönetim kuruluna Mustafa Beceren, Rifat Karaduman, Yıldırım Baydar, Mehmet İdem, Havva Dağdelen, Ali Erdem, Mustafa Arda Tok tekrar seçildiler.

Şube başkanı Mustafa Beceren, Kızılay'ın tarihçesi hakkında kısa bilgi verdikten sonra, şubenin yaptığı faaliyetler hakkında üyeleri ve katılımcıları slayt gösterisiyle bilgilendirdi.

Kongreye katılan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ise Türk Kızılayı'nın dünya üzerinde bir marka olduğunu belirterek, "Kızılay Türkiye'de ve Silifke'de önemli hizmetler yapıyor. Türk insanının en temel değerlerinden birisi insan ve insan sevgisi. İnsanı sevdikçe, yücelttikçe milletimizi de devletimizi de yüceltmiş olacağız. Bu boyutta bakılınca Türk Kızılayı'na da teşekkür etmek lazım. Çünkü dünyada Türk markası ve insanlara hizmet ediyor. Kızılay'ın Silifke'de yaptığı her çalışmada yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz, destekleyeceğiz. Yeni yönetiminde hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Silifke'de güzel işlere de imza attıklarını belirten Mustafa Beceren, "Silifke'de hizmet veren 5 katlı Türk Kızılayı Mükerrem Toker aşevinde yıl boyunca yardıma muhtaç insanlarımıza sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Aşevimize, kamu kurum ve kuruluşların gıda desteği, Türkiye geneli ve Silifke'de yaşayan hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek ihtiyacını karşılıyoruz. İnsanlarımız ayni veya nakdi şartlı bağışta bulunabilirler. Adak kurbanlarını burada kestirebilirler. Otogar civarı Ayatekla otel yanında bulunan hayırsever vatandaşlarımızı bekliyoruz. Ayrıca Otogar karşısında bulunan sosyal marketimizle ihtiyaç sahibi insanlarımız ücretsiz kıyafet, ayakkabı, terlik gibi ihtiyaçlarını alabiliyorlar. Hayırseverlerimiz evlerinde kullanmadıkları eşya ve kıyafetleri sosyal marketimize getirip, ihtiyaç sahibi insanların kullanmasına vesile oluyorlar" dedi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement