Telefonda Dolandırmak İstedi, Yakalandı - Son Dakika

Telefonda Dolandırmak İstedi, Yakalandı

14.02.2012 18:50
Telefonda Dolandırmak İstedi, Yakalandı

Aksaray'da telefonla dolandırıcılık olayında uyanık davranan esnaf, kendisini sahte baş komiser olarak tanıtan kişiyi Diyarbakır'da banka şubesinde yakalattı.

Aksaray'da telefonla dolandırıcılık olayında uyanık davranan esnaf, kendisini sahte baş komiser olarak tanıtan kişiyi Diyarbakır'da banka şubesinde yakalattı.

Edinilen bilgiye göre, Ortaköy ilçesinde yaşayan İsmail Y.'yi kendisini baş komiser olarak tanıtarak arayan kişi kişisel bilgilerinin terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, banka hesabındaki parasının İsviçre'deki bir bankaya aktarılacağını belirterek, örgüt üyelerinin yakalanması için yardımcı olmalarını istedi. Son günlerde meydana gelen dolandırıcılık olaylarından haberdar olan İsmail Y. ise Emniyet Müdürlüğü'ne giderek durumu bildirdi. Polis, vatandaşın sahte baş komiser ile görüşmesini devam ettirmesini isteyerek şahsın yakalanması için çalışma başlattı.

İsmail Y. ile tekrar irtibata geçen sahte baş komiser 17 bin lira paranın vereceği hesap numarasına gönderilmesini istedi. Polis, İsmail Y.'ye kendisini arayan sahte baş komisere parayı havale ettiğini ve bankadan çekebileceğini söyledi. Bu sırada Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi verildi. Banka şubesinde önlem alan polis hesabına yattığını düşündüğü parayı almaya gelen Zeynel S.'yi yakaladı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. - AKSARAY

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
AFAD aracı, Şahin marka otomobili ortadan ikiye böldü! Feci kaza saniye saniye kamerada AFAD aracı, Şahin marka otomobili ortadan ikiye böldü! Feci kaza saniye saniye kamerada AFAD'ın minibüsü ile otomobilin çarpıştığı kaza kamerada AFAD'ın minibüsü ile otomobilin çarpıştığı kaza kamerada 'Kaput' isimli narkotik köpeği vites altındaki uyuşturucuyu bulup patisiyle çıkardı 'Kaput' isimli narkotik köpeği vites altındaki uyuşturucuyu bulup patisiyle çıkardı

Son Dakika Yerel Telefonda Dolandırmak İstedi, Yakalandı - Son Dakika


Advertisement