Toroslar'ın Şairleri Şiir Gecesinde Buluştu - Son Dakika
Yerel

Toroslar'ın Şairleri Şiir Gecesinde Buluştu

Toroslar\'ın Şairleri Şiir Gecesinde Buluştu

Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu topluluğu tarafından organize edilen 'Toroslar’ın Şairiyim' şiir gecesinde duygulu anlar yaşandı.

16.06.2014 15:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu topluluğu tarafından organize edilen 'Toroslar'ın Şairiyim' şiir gecesinde duygulu anlar yaşandı.

Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği'nin de katılımıyla gerçekleştirilen gecede, özellikle Toroslar'da yaşayan Mersinli şairlerin şiirleri tiyatral bir şekilde sanatseverlere sunuldu. Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen şiir gecesine, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Abidin Güneyli ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Mersinli şairler ve sanatseverler katıldı.

Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı'nın sahneye koyduğu şiir dinletisinde, Mersinli şairlerin şiirlerini seslendiren tiyatro topluluğunun performansı izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Programın sonunda sahneye gelen Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) Başkanı Abidin Güneyli, hem kendilerine böyle bir imkanı sunduğu için hem de sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya teşekkür etti. Şiirleri tiyatral bir şekilde okuyarak sunan Toroslar Belediyesi Tiyatro topluluğunu da tebrik eden Güneyli, kendi yazdığı şiiri okuyarak izleyicilerle paylaştı.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri 'Toroslar'ın Şairiyim' şiir gecesini geleneksel hale getireceklerini söyledi. Özellikle Toroslar'da yetişen şairlerin düşüncelerini mısralara döktükleri şiirleri Toroslar Belediyesi Tiyatro topluluğunun hazırladığı program ile dinlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tuna, programda emeği olan MEŞYAD'a, Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı'ya ve tiyatro topluluğuna teşekkür etti.

Amaçlarının Mersinli şairleri tanıtmak, bölge halkının kültür ve sanata olan ilgilerini arttırmak ve teşvik etmek olduğunu kaydeden Tuna, duygularını ve düşüncelerini mısralara döken Mersinli şairlere de teşekkür etti. Tuna; "Tiyatro topluluğumuz amatör bir ruhla her dönem çok hoş eserler sergiliyorlar. Organize ettiğimiz Toroslar'ın şairiyim şiir gecesinde de güzel bir sunumla Mersinli şairlerimizin şiirlerini bizlere sundular. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz şiir gecesini inşallah geleneksel hale getirerek, Mersinli şairlerimizi sanatseverlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

Başkan Tuna, konuşmaların ardından MEŞYAD Başkanı Abidin Güneyli'ye programa sundukları katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim ederken, gecede şiirleri okunan şairlere de birer teşekkür belgesi sundu. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Toroslar'ın Şairleri Şiir Gecesinde Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement