Vali Azizoğlu Koltuğu Devretti - Son Dakika
Yerel

Vali Azizoğlu Koltuğu Devretti

Vali Azizoğlu Koltuğu Devretti

Ardahan’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali Seyfettin Azizoğlu, makam koltuğunu ilkokul öğrencisi Ufuk Can Kaya’ya devretti.

22.04.2014 13:40

Ardahan'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali Seyfettin Azizoğlu, makam koltuğunu ilkokul öğrencisi Ufuk Can Kaya'ya devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Valilik koltuğuna bu yıl Hacıali şehit Ümit Gökdemir İlkokulu öğrencisi Ufuk Can Kaya oturdu.

Vali Azizoğlu'nun makamında gerçekleşen temsili yer değiştirmeye, Çocuk Vali Ufuk Can Kaya ile birlikte Hacıali şehit Ümit Gökdemir İlkokulu öğrencilerinden, Devrim Gökdemir, Azra Gökdemir, Rujin Kaya, Diyar Gökçe, Okul Müdiresi Zehra Orak ile İl Milli Eğitim Müdürü T. Fikret Eteker katıldı. Makamını Ufuk Can Kaya'ya devreden Vali Azizoğlu, "Hayırlı uğurlu olsun. Beni büyük bir yükten kurtardın. Allah sana yardım etsin. Başarılar dilerim" dedi.

Vali koltuğuna oturarak açıklamalarda bulunan Hacıali şehit Ümit Gökdemir İlkokulu öğrencisi Ufuk Can Kaya, "Öncelikle bu makama oturmak benim için çok gurur verici. Çünkü sizin gibi özel bir valinin yerini ben alıyorum. Şuan çok mutluyum. Mutlu olmamın nedenlerinden birisi de Atatürk'ün bu özel günü biz çocuklara armağan etmesidir. Bir gün bu makamlara bizler oturacağız. Oturduğumuzda görevimiz her ne olursa olsun bunu hakkı ve layığı ile yapabilmek için kendimizi bu günden ilime, sanata ve kültüre adıyoruz. Bize bu konuda yardımcı olan öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Vali Azizoğlu, Bugün nasıl burada bu koltuğa oturduysanız yarın gerçek manada da oturup görev yapacaksınız diyerek şunları kaydetti;

"Bir gün bu koltuklara sizler oturacaksınız. Bende Artvinliyim ve sizler gibi köyde okudum, köyde büyüdüm. Bu koltuklara oturmak için çalışmak gerekiyor. Sizin de yapmanız gereken bütün eğitim kademelerinden geçmek. Bunun dışında her hangi bir ayrım yok, başka bir değerlendirme yok. Kim daha bilgiliyse, kim daha başarılıysa, kim daha iyi okursa sadece onlar için olacak. Bu fırsat eşitliğinin olduğu sistemin adı da demokrasidir. Türkiye'de Demokrasi olduğu sürece hepimiz için, hepiniz için en güzel makamlar, en güzel koltuklar hazır ve bekliyor."

Program sonunda bir süre koltuğunu devrettiği Ufuk Can Kaya ile diğer öğrencilere ve Okul Müdiresine günün anısına hediye veren Vali Azizoğlu, ziyaret sonrası da hatıra fotoğrafı çektirdi. - ARDAHAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Vali Azizoğlu Koltuğu Devretti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement