Van Valiliği önündeki bariyerler yıllar sonra kaldırıldı - Son Dakika

Van Valiliği önündeki bariyerler yıllar sonra kaldırıldı

23.05.2022 11:15

Van Valiliği önündeki bariyerler yıllar sonra kaldırıldı Terör olayları nedeniyle 8 yıldır kapalıydı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Van'a atanan Vali Ozan Balcı, terör olaylarından dolayı 8 yıldır bariyerlerle kapatılan valilik yerleşkesini bank bıraktırarak halkın kullanımına açtı.

Van Valiliği önündeki bariyerler yıllar sonra kaldırıldı

Terör olayları nedeniyle 8 yıldır kapalıydı

VAN - Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Van'a atanan Vali Ozan Balcı, terör olaylarından dolayı 8 yıldır bariyerlerle kapatılan valilik yerleşkesini bank bıraktırarak halkın kullanımına açtı.

Resmi Gazete'de yayımlanan 'Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi' ile 10 ilin valisinin yeri değiştirilmiş, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile ise yeni vali atanmıştı. Bu çerçevede kararnameyle Tokat Valisi ise Van Valisi görevine atanmıştı. Geçtiğimiz cuma günü göreve başlayan Vali Ozan Balcı, valilik binası yerleşkesini halka kapatan bariyerleri ortadan kaldırdı. Bundan sonra bankların bırakıldığı yerleşkeyi vatandaşlar kullanabilecek.

Konuya ilişkin konuşan Vanlılar ise terör olayları nedeniyle bariyerlerle kapatılan yerleşkenin, huzur ortamıyla birlikte tekrar halka açılmasının memnuniyet verdiğini belirtti. Vatandaşlar, bariyerleri ortadan kaldıran ve yerleşkeyi halkın kullanımına açan Van Valisine teşekkür etti.

(YLM-MSA-Y)

YORUMLAR
500
Van'da hacı adayları 2 yıl aradan sonra kutsal topraklara dualarla uğurlandı Van'da hacı adayları 2 yıl aradan sonra kutsal topraklara dualarla uğurlandı Gençler Türkiye Kupası ile kürek sporu yıllar sonra başkente dönüyor Gençler Türkiye Kupası ile kürek sporu yıllar sonra başkente dönüyor Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Bayburt Valiliği ziyareti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Bayburt Valiliği ziyareti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Van Valiliği önündeki bariyerler yıllar sonra kaldırıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement