Yeşilyurt'tan 30 Ağustos Mesajı - Son Dakika
Yerel

Yeşilyurt'tan 30 Ağustos Mesajı

Yeşilyurt\'tan 30 Ağustos Mesajı

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Türk milletinin destansı bir mücadeleyle kazandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

30.08.2016 10:15

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Türk milletinin destansı bir mücadeleyle kazandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yeşilyurt mesajında, "30 Ağustos tarihi vatanımızı işgal edenlere karşı, milletimizin birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde verdiği eşsiz kurtuluş destanının adıdır. 30 Ağustos 1922 tarihi kahraman ecdadımız tarafından, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde canları pahasına tek yürek, tek millet halinde, özgürlük ve bağımsızlığı uğruna Malazgirt'ten Büyük Taarruza uzanan kahramanlık destanının zaferle taçlandırıldığı bir tarih olduğunu vurguladı. 30 Ağustos 1922 tarihinin milletimizin yeniden dirilişi olduğunu belirten Ak Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt, "Tarihimiz zaferlerle doludur. Bu ülkede yaşayan vatan evlatları düşman işgali ve esaretine karşı her zaman büyük güçlüklerle kurtuluş mücadelesi vermiştir. En son ülkemiz 15 Temmuz 2016 gecesi ordumuz içinde kümelenen azınlık bir cunta olan Fethullahçı Terör Örgütü tarafından kalkışılan darbe girişimi ile sarsıldı. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşuyla milleti meydanlara çağırması ve yapılan bu çağrıya halkımızın aynı dakikalar içerisinde meydanlara inerek cevap vermesiyle bir kurtuluş mücadelesine daha şahitlik ettik. Bu millet bağımsızlık inancının ve vatan sevgisinin önünde topların, tüfeklerin, tankların, uçakların yani hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiş oldu. Aziz milletimiz imanından aldığı cesareti ve kararlılığıyla darbecilerin karşısına dikilerek bu milleti kimsenin dize getiremeyeceğini bir daha gösterdi. Bu vesileyle 30 Ağustos Büyük Zaferi'nin yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anarak milletimizin Zafer Bayramı'nı kutluyorum." dedi. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yeşilyurt'tan 30 Ağustos Mesajı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement