Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın Gösterisi Nefes Kesti - Son Dakika

Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın Gösterisi Nefes Kesti

05.12.2017 16:33

Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın gösterisi nefes kesti Küçükçekmece'de zihinsel engellilerden oluşan mehteran takımına yoğun ilgiİSTANBUL - Küçükçekmece Belediyesi, Dünya Engelliler Günü Özel Etkinliği kapsamında İstanbul Engelliler Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi...

Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın gösterisi nefes kesti

Küçükçekmece'de zihinsel engellilerden oluşan mehteran takımına yoğun ilgi

İSTANBUL - Küçükçekmece Belediyesi, Dünya Engelliler Günü Özel Etkinliği kapsamında İstanbul Engelliler Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelliler Mehteran Takımını, engelli vatandaşlarla buluşturdu. Mehteran takımının gösterisi izleyenlerden tam not aldı.

Küçükçekmece Belediyesi, Dünya Engelliler Günü Özel Etkinliği kapsamında İstanbul Engelliler Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelliler Mehteran Takımını engelli vatandaşlarıyla buluşturdu. Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen mehteran gösterisi Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç, Küçükçekmece Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Veysel Kaya, çok sayıda engelli vatandaş ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik, mehteran gösterisinin ardından şiir okumaları ve türkülerle devam etti. Eslem Sulun adlı zihinsel engelli genç kızın 'İstiklal Marşı' ve 'Anne' adlı şiiri okuması dinleyicileri duygulandırdı. Öte yandan ellerinde Türk bayraklarıyla türkülere eşlik eden engelliler, keyifli vakit geçirme fırsatı buldu. Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen organizasyona vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

"Bir gün de olsa bizlere faydası oluyor"

Etkinliğe her yıl keyif alarak katıldığını ifade eden Mehmetcan Akın, "Çok güzel bir etkinlik olacak, mehteran takımı ve Türk halk müziği konseri olacak. Bu tür organizasyonlar açısından çok önemli, bir gün de olsa bizlere çok faydası oluyor" dedi.

Küçükçekmece Belediyesi Engelliler Merkezinde çalıştığını ifade eden Dilek Gümüş ise, "Güzel bir organizasyon düzenlendi. Kültür müdürlüğümüze ve Temel Başkanımıza teşekkür ederiz her zaman yanımızda oldukları için. Bugün mehteran yakımı işe güzel bir başlangıç olacak, sonrasında Yağmur Yalçın hanımın coşkusuyla engellilerimiz de coşacak" diye konuştu.

"Çocuklarımızın sosyalleşmesi açısından çok önemli bir organizasyon"

Zihinsel engelli oğlu ile mehteran gösterisi ve konseri dinlemeye gelen Nezahat Sayar ise, "Böyle bir organizasyon için çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızın sosyalleşmesi açısından çok güzel bir organizasyon. Çocuklarımız okuldan sonra sosyal olmak istiyor, bir yerlere gitmek istiyor bu bakımdan bu durumdan çok memnunuz. Geçen yılda katılmıştık bu etkinliğe, memnunuz keyif alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın Gösterisi Nefes Kesti
Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın Gösterisi Nefes Kesti
Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın Gösterisi Nefes Kesti
Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın Gösterisi Nefes Kesti

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı'nın Gösterisi Nefes Kesti - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

DEVA Lideri Ali Babacan: Onlara bakınca Erdoğan'ın gözünde dolar işareti oluşuyor 16:17 DEVA Lideri Ali Babacan: Onlara bakınca Erdoğan'ın gözünde dolar işareti oluşuyor
''Deccal'' diye katledilen gencin babası tarikat yurdunu savundu: Emin ellerdeydi 16:12 ''Deccal'' diye katledilen gencin babası tarikat yurdunu savundu: Emin ellerdeydi Herkes zehirli sanıyordu! 67 yaşındaki adam kapari karpuzunu dünyaya satıyor 15:17 Herkes zehirli sanıyordu! 67 yaşındaki adam kapari karpuzunu dünyaya satıyor Camide bale yapan Rus kadın, bu kez de bir eve izinsiz girip eşyaları sokağa attı 14:55 Camide bale yapan Rus kadın, bu kez de bir eve izinsiz girip eşyaları sokağa attı İYİ Parti, Abdullah Gül'e kapıları kapattı 14:39 İYİ Parti, Abdullah Gül'e kapıları kapattı Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım 14:25 Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı 12:20 Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı Domuz ve keçi avı için Tunceli'ye gelen 12 kişilik avcı grubu şehri karıştırdı: Cinayet şebekesine izin verenler de sorumludur 11:59 Domuz ve keçi avı için Tunceli'ye gelen 12 kişilik avcı grubu şehri karıştırdı: Cinayet şebekesine izin verenler de sorumludur
Advertisement