Son dakika İstanbul Büyükşehir Belediyesi haberleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi son dakika, son dakika İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Son Dakika İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın Üsküdar'da Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor
  15:28 Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın Üsküdar'da Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, Üsküdar'da seçim çalışmalarına devam etti. Aydın, Üsküdar 3. Ahmet Çeşmesi Meydanı'ndaki Saadet Partisi standını ziyaret etti, vatandaşlara lokma ikramında bulundu. Aydın, İstanbul'u karış karış dolaşmaya gayret ettiklerini ve vatandaşların gönlüne dokunmaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, 28 Şubat'ın yıl dönümünde merhum Erbakan hocayı anarak, 28 Şubat'ın bugün yaşanan sorunların temellerinin atıldığı bir tarih olduğunu vurguladı. Aydın, seçim çalışmaları kapsamında kentte yaşayan insanların hayatını kolaylaştıracak projeleri hayata geçireceklerini ve ulaşım alanında da iyileştirmeler yapacaklarını belirtti.

 • İBB tarafından restore edilen Bulgur Palas hizmete açıldı
  13:59 İBB tarafından restore edilen Bulgur Palas hizmete açıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından restore edilen Bulgur Palas, yaşam merkezi olarak hizmet vermeye başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılış programında yaptığı konuşmada tarihe sahip çıkmanın önemini vurgulayarak, bilim ve uzmanlık rehberliğinde hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Bulgur Palas'ın Osmanlı Bankası arşivinin bulunduğu depo olarak kullanıldığını ifade eden İmamoğlu, bölgede yapılan çalışmalarla birlikte insanların kolaylıkla binaya ulaşabileceğini söyledi.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kurum: '15 Nisan'da başvurularını almaya başlayacağız'
  12:27 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kurum: "15 Nisan'da başvurularını almaya başlayacağız"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da Uğur Mumcu Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

 • İçerenköy Mahallesi'nde İmar Sorunu Çözüldü
  12:13 İçerenköy Mahallesi'nde İmar Sorunu Çözüldü

  İçerenköy Mahallesi'ne ait 1/1000 Ölçekli Uygulamalı İmar Planı'nın kabul edilmesiyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, mahalleli vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

 • Anka Haber Ajansı 28 Şubat Çarşamba Gündemi
  09:28 Anka Haber Ajansı 28 Şubat Çarşamba Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 28 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNDEMİ

 • Murat Kurum, Kartal'daki Uğur Mumcu Cemevi'ni Ziyaret Etti
  09:07 Murat Kurum, Kartal'daki Uğur Mumcu Cemevi'ni Ziyaret Etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da bulunan Uğur Mumcu Cemevi'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Kurum, 1 Nisan'dan itibaren Alevi kardeşlerimize yakışır cemevlerini yapacaklarını ve cemevi inşaatını İBB olarak yürüteceklerini söyledi. Kurum, Kartal'da canların ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

 • Murat Kurum: İstanbul'da kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz
  22:49 Murat Kurum: İstanbul'da kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşümü gerçekleştireceklerini söyledi. Kurum, Karadeniz Sivil Toplum Birliği programında yaptığı konuşmada, İstanbul'un sorunlarına çözüm bulmak için mücadele edeceklerini vurguladı.

 • DEM Parti İBB adayı Beştaş'tan Özel'in sözlerine tepki: CHP'den alacağımız var
  21:29 DEM Parti İBB adayı Beştaş'tan Özel'in sözlerine tepki: CHP'den alacağımız var

  DEM Parti İBB Başkan adayı Meral Danış Beştaş, katıldığı bir canlı yayında CHP'ye sert sözlerle yüklendi. CHP lideri Özgür Özel'in geçtiğimiz günlerde DEM Parti ile ilgili, ''Bize kazandırmak değil kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar.'' sözlerini gündemine alan Beştaş, ''Sanki biz mecburmuşuz gibi, bir borcumuz varmış gibi konuşuyorlar. Oraya geleceksek eğer bizim CHP'den alacağımız var. 2019'da verdiğimiz destek ortada. Daha dün ya, 14-28 Mayıs var ortada.'' dedi.

 • Murat Kurum: 'Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz'
  21:16 Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz"

  Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım...

 • Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım: İstanbul hizmetlerle buluşacak
  21:00 Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım: İstanbul hizmetlerle buluşacak

  Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 31 Mart'ta İstanbul'un yeniden hizmetlerle buluşacağını belirterek, "Hem Ümraniye'miz hem 39 ilçemiz çok daha iyi hizmet alacak.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!'
  20:37 İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Güngören Belediye Başkan adayı Yüksel Yalçın Güngören’de halkla buluştu. İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı, dün doğum gününde, benim için, ‘Bu şahıs, nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı’ dedi” hatırlatmasında bulunan İmamoğlu, “Erdoğan'ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık! Asıl mesele ne biliyor musunuz? Ülkemizde, 15 Temmuz 2016 gecesi tanklarla, tüfeklerle hain bir grup, milli iradeye el koymak istedi değil mi? Hatırlayın, 252 vatandaşımızı kaybettik. Onların direnciyle milletimiz, milli iradeye darbe yapılmasına karşı durdu. Darbe, sadece illa tankla, tüfekle olmaz. Darbe, iktidara hakim gücün, anayasal kurumları etkisi altına olmasıyla da olur. 6 Mayıs 2019’da ne yaptılar biliyor musunuz? Milli iradeye darbe yaptılar, darbe!” dedi.

 • Murat Kurum: Biz hep çalışan ve üreten taraftayız
  20:37 Murat Kurum: Biz hep çalışan ve üreten taraftayız

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Kartal'da yaptığı konuşmada, İstanbul'un son 5 yıldır kaderine terk edildiğini ve bu süreçte hiçbir mücadele vermeyen bir yönetimle karşılaşıldığını belirtti. Kurum, İstanbul'un geleceği için mücadele edeceklerini ve hizmet belediyeciliği anlayışıyla yollarına devam edeceklerini vurguladı.

 • İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  20:34 İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: "Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık" "Bizim referansımız, milletimizdir" Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı...

 • Murat Kurum: İstanbul'da Alevi Cemevlerine Destek Vereceğiz
  20:26 Murat Kurum: İstanbul'da Alevi Cemevlerine Destek Vereceğiz

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Kartal'da Uğur Mumcu Cemevi'ni ziyaret ederek, İstanbul'un her ilçesinde ve mahallesinde Alevi kardeşlerin cemevi ihtiyacına destek vereceklerini belirtti. Kurum, birlik, beraberlik ve kardeşlik hukuku içerisinde İstanbul'un tüm değerleriyle Hünkar Hacı Bektaş Veli'nin ruhunu yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  20:17 Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti. Kurum, "Hep üreten tarafta olacağız. Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık. Biz hep, milletimiz istediklerini gerçekleştiren tarafta olduk. Kişinin lafına bakılmaz, bizim aynamız; işimiz. Bizim referansımız, milletimizdir. Biz bugüne kadar sırtımızı milletimize yasladık" dedi.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Güngören ve Esenler'de halk buluşması programına katıldı
  20:15 İBB Başkanı İmamoğlu, Güngören ve Esenler'de halk buluşması programına katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Güngören ve Esenler'de halk buluşması programına katıldı. İmamoğlu, öğrencilere verilen burs ücretlerini artıracaklarını ve dar gelirliye ait konutların inşaat maliyetinin bir kısmını karşılayacaklarını açıkladı. Ayrıca, 8+1 araç sahiplerinin protestosuna da cevap veren İmamoğlu, MÜSİAD'ı ziyaret etti.

 • Ümraniye'de Esenşehir Bölge Parkı Hizmete Açıldı
  20:00 Ümraniye'de Esenşehir Bölge Parkı Hizmete Açıldı

  Ümraniye'de yapılan Esenşehir Bölge Parkı ve çocuk oyun sokağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Park içerisinde çocuklar doyasıya eğlendi. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimini eleştirerek, parkta emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Murat Kurum, Kartal'da Mülkiyet Sorununu Çözeceğini Söyledi
  19:14 Murat Kurum, Kartal'da Mülkiyet Sorununu Çözeceğini Söyledi

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, tüm Kartal'da mülkiyet sorununu ortadan kaldıracaklarını ve riskli yapıları yok edeceklerini belirtti. Kurum, Kartal'ın CHP belediyeciliğinden bıktığını ve AK Parti'nin hizmet anlayışını tercih ettiğini söyledi. Ayrıca, Kartal'da hayata geçirecekleri projeleri de anlattı.

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  17:37 Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz...

 • Murat Kurum: İstanbulluların yüzünü güldürmeye geliyoruz
  17:34 Murat Kurum: İstanbulluların yüzünü güldürmeye geliyoruz

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Kartal Soğanlık meydanında düzenlenen mitingde konuştu. Kurum, İstanbulluların yüzünü güldürmeye ve dua almaya geldiklerini belirterek, belediyecilikte gerçeklerin hayalleri bile aşabileceğini vurguladı. Ayrıca, CHP belediyeciliğini sorumsuzluk, ilgisizlik, liyakatsizlik ve beceriksizlik olarak nitelendirdi ve Kartal'da yapacakları dev yatırımları açıkladı.

 • Akşener'den vatandaşın Yavaş ve İmamoğlu sorusuna tepki
  17:07 Akşener'den vatandaşın Yavaş ve İmamoğlu sorusuna tepki

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da bir vatandaşla tartıştı. Vatandaşın ''Siz Mansur Yavaş'ı Ekrem İmamoğlu'nu neden desteklemiyorsunuz?'' sorusuna sinirlenen Akşener, ''DEM'e teşekkür ediyorsunuz, bize küfrediyorsunuz. Hadi be'' yanıtını verdi.

 • İBB Başkan adayı Kurum, 'Çilesiz İstanbul' programında trafik sorununa yönelik projelerini anlattı Açıklaması
  17:05 İBB Başkan adayı Kurum, "Çilesiz İstanbul" programında trafik sorununa yönelik projelerini anlattı Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Biz, İstanbul'u yavaşlatan, halkımızı bezdiren bu trafik çilesini bitireceğiz.

 • Arp Sanatçısı Zeynep Öykü, Metrohan'da Müzikseverlerle Buluşacak
  17:02 Arp Sanatçısı Zeynep Öykü, Metrohan'da Müzikseverlerle Buluşacak

  Zeynep Öykü, 2 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığınca düzenlenecek konserde, İngiltere saray müziğinden eserleri arp eşliğinde yorumlayacak. Shakespeare dönemi eserlerinin yer alacağı ücretsiz konser, Metrohan'da müzikseverlerle buluşacak.

 • Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın İş Yerlerini Ziyaret Etti
  16:23 Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın İş Yerlerini Ziyaret Etti

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Saadet Plaza'da bulunan iş yerlerini ziyaret etti. Aydın, ziyaretin ardından, 'Hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı aileleri, gençleri, çocukları kasıp kavuruyor. Esnafımız yaka silkiyor, sırf tezgahını ayakta tutabilmenin mücadelesini veriyor. Biz başka bir İstanbul'un mümkün olduğunu, güçlü bir inançla dile getiriyoruz. İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu, güçlü bir kararlılıkla ve inançla dile getiriyoruz. Göreve gelir gelmez ilk önce bu geçim sıkıntısından dolayı muzdarip olan ailelerin yaralarına merhem olmayı, asli görevimiz olarak görüyoruz' dedi.

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  16:13 Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşma, "Başta kaza kara noktaları olmak üzere tüm yolarımızda motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız. Buradan İstanbul'daki 250 bin motokurye emekçisine de müjdem var.

 • AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla Manisa'da Miting Düzenledi
  16:05 AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla Manisa'da Miting Düzenledi

  AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Manisa'da miting düzenledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyecilik anlayışlarını anlattı. AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, seçimlerin önemini vurguladı. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, muhalefeti eleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı'nın zaferi için çalıştıklarını belirtti.

 • Martı şirketi, Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği için 376 bin dilekçeyi İBB'ye verdi
  15:12 Martı şirketi, Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği için 376 bin dilekçeyi İBB'ye verdi

  Martı şirketinin kurucusu Oğuz Alper Öktem, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) paylaşımlı yolculuk yönetmeliğinin getirilmesi talebiyle imzalanan 376 bin dilekçeyi teslim etti. Öktem, paylaşımlı yolculuğun dünyada yaygınlaştığını ve 120 bin TAG sürücüsü ve ailelerinin bu yönetmeliği istediğini belirtti. Ayrıca, TAG sisteminin güvenli olduğunu ve müşteri memnuniyet oranının yüzde 98 olduğunu vurguladı.

 • 'Paylaşımlı Yolculuk' Yönetmeliği için 376 bin imza toplandı
  14:29 'Paylaşımlı Yolculuk' Yönetmeliği için 376 bin imza toplandı

  'Paylaşımlı Yolculuk' Yönetmeliği için toplanan 376 bin imzayı Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teslim etti. Martı Tag kurucusu Oğuz Alper Öktem toplanan imzaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teslim etmek üzere Martı Tag sürücüleri ile bir araya geldi. İBB önünde gerçekleşen buluşmada Oğuz Alper Öktem açıklamalarda bulundu. Öktem, 376 bin imza toplandığına dikkat çekerken paylaşımlı yolculuk sisteminin önemli bir istihdam alanı oluşturduğunu belirtti.

 • 376 Bin İmza 'Paylaşımlı Yolculuk' Yönetmeliği İçin İBB'ye Teslim Edildi
  14:05 376 Bin İmza 'Paylaşımlı Yolculuk' Yönetmeliği İçin İBB'ye Teslim Edildi

  Martı Tag kurucusu Oğuz Alper Öktem, 'Paylaşımlı Yolculuk' Yönetmeliği için toplanan 376 bin imzayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teslim etti. Öktem, paylaşımlı yolculuk sisteminin istihdam alanı oluşturduğunu ve İstanbul trafiğini rahatlatacağını belirtti.

 • İBB adayı Murat Kurum '2029'da metro hattı uzunluğunu 650 kilometreye çıkaracağız'
  13:59 İBB adayı Murat Kurum "2029'da metro hattı uzunluğunu 650 kilometreye çıkaracağız"

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ulaşım projelerini açıkladı.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ ile gerçekleştireceğini vaat etti
  13:46 Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ ile gerçekleştireceğini vaat etti

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ marifetiyle gerçekleştirme vaadinde bulundu. Aydın, işsiz gençlere iş buluncaya kadar ücretsiz toplu taşıma imkanı sağlayacaklarını ve kentteki taksi sorununu çözmek için 35 bin taksi kazandıracaklarını da belirtti. Ayrıca, 'Memleket İsterim' projesiyle insanların kendi memleketlerine veya tercih edecekleri memleketlere gitmelerini KİPTAŞ aracılığıyla gerçekleştireceklerini ve ücretsiz kentsel dönüşüm yapacaklarını söyledi.

 • İBB 'deprem' raporu hazır! İşte İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken 7 ilçe
  13:42 İBB "deprem" raporu hazır! İşte İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken 7 ilçe

  İBB'ye bağlı İstanbul Planlama Ajansı tarafından hazırlanan "Rezerve ve Riskli Alanlar" raporunda dikkat çeken detaylar yer aldı. Son 11 yılda İstanbul'da bulunan ve 2000 yılı öncesi yapılmış 800 bin binanın yalnızca 84 bininin dönüştüğüne yer verilen raporda, dönüşüm için öncelik gerektiren ilçelerin ise Büyükçekmece, Güngören, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Tuzla ve Zeytinburnu olduğuna değinildi.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, MÜSİAD Başkanı Asmalı'yı ziyaret etti
  12:11 İBB Başkanı İmamoğlu, MÜSİAD Başkanı Asmalı'yı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı'yı ziyaret etti. İmamoğlu, iş dünyasıyla iş birliğinin İstanbul için çok değerli olduğunu belirtti.

 • Sefaköy'de metrobüs arızalandı, vatandaşlar yolda kaldı
  11:10 Sefaköy'de metrobüs arızalandı, vatandaşlar yolda kaldı

  Sefaköy'de bir metrobüs arızalandı ve arıza nedeniyle Yenibosna-Sefaköy arasında metrelerce metrobüs kuyruğu oluştu. Binlerce kişi okul ve işlerine geç kaldı, İstanbullular toplu ulaşımın yetersiz olduğunu düşünüyor.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı'yı ziyaret edecek ve halk buluşmalarında konuşacak
  09:00 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı'yı ziyaret edecek ve halk buluşmalarında konuşacak

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı'yı ziyaret edecek. Ayrıca, Güngören ve Esenler'de düzenlenecek halk buluşmalarında konuşma yapacak.

 • Kartal'da kontrolden çıkan araç bariyerlere ve park halindeki taksiye çarptı: 4 yaralı
  05:26 Kartal'da kontrolden çıkan araç bariyerlere ve park halindeki taksiye çarptı: 4 yaralı

  Kartal'da aşırı hızlı seyreden hafif ticari araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle önce bariyerlere, sonra da park halindeki taksiye çarptı. Kaza sonucu 1'i ağır olmak üzere 4 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Trafik akışı kontrollü olarak sağlandı.

 • Kartal'da Hızlı Seyreden Araç Bariyerlere ve Park Halindeki Taksiye Çarptı: 4 Yaralı
  05:08 Kartal'da Hızlı Seyreden Araç Bariyerlere ve Park Halindeki Taksiye Çarptı: 4 Yaralı

  Kartal'da aşırı hızlı seyretmekte olan hafif ticari araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce bariyerlere, sonra da park halindeki taksiye çarptı. Kazada 1'i ağır olmak üzere toplam 4 kişi yaralandı. Kaza sonucu D100 Karayolu Ankara istikametinde trafik akışı tek şeritten kontrollü olarak sağlandı.

 • Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Kurum, canlı yayında konuştu Açıklaması
  00:09 Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Kurum, canlı yayında konuştu Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Projelerimizi açıkladık, biz öne geçtik. Bugün 1-1,5 puan öndeyiz.

 • AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum mal varlığını paylaştı
  26 Şub AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum mal varlığını paylaştı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin yeniden aday gösterdiği Mansur Yavaş'ın, mal varlığını kamuoyuyla paylaşması sonrası AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum da mal varlığını açıkladı. Katıldığı bir canlı yayında konuşan Kurum, ''Ankara'da ve İstanbul'da evimiz var, 1 tane arabamız var, biraz da borcumuz var. Mal varlığımız bu.'' ifadelerini kullandı.

 • Birol Aydın: 'İstanbul'umuzda Binlerce, On Binlerce İşsiz İnsanımız Var. İşkur'a Müracaat Etmiş.
  26 Şub Birol Aydın: "İstanbul'umuzda Binlerce, On Binlerce İşsiz İnsanımız Var. İşkur'a Müracaat Etmiş.

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Birol Aydın, Kapalıçarşı Esnafları Derneği, Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği, Mısır Çarşısı Esnafları Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Aydın, “İstanbul'umuzda binlerce, on binlerce işsiz insanımız var. İŞKUR'a müracaat etmiş. Onların da iş bulana kadar toplu taşımadan ücretsiz istifade etmesini sağlayacağız. Hayat pahalılığı içerisinde 65 yaşını geçmiş, 25, 30 yıl çalışmış, 10 bin lira maaşa mecbur ve mahkum bırakılmış emeklilerimizin bir kısmı metro çıkışlarında, Marmaray'ın çıkışlarında mendil, limon satıyorlar. Buna da derman olacağız. Ama en kalıcı en doğru, dosdoğru İstanbul tasavvurumuzu gerçekleştirme projemiz de İstanbul'un nüfusunu azaltma projesidir" dedi.

 • Binali Yıldırım'la protokol krizi mi yaşadılar? Murat Kurum, açılış törenindeki görüntülere açıklık getirdi
  26 Şub Binali Yıldırım'la protokol krizi mi yaşadılar? Murat Kurum, açılış törenindeki görüntülere açıklık getirdi

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'a katıldığı canlı yayında, Sirkeci-Kazlıçeşme hattının açılış töreninde Binali Yıldırım'la arasında yaşananlar soruldu. Protokol krizi olmadığını söyleyen Kurum, ''Çok samimi bir şekilde Binali Abi'ye dedik ki 'Sayın Başbakanım sayın Cumhurbaşkanımızın yanına geçin, emeğiniz var, orada olmanız yakışır.' dedim. O da nezaket gösterip, ''Murat Bey sen İBB adayısın, sen buraya geç' dedi. O kadar nezaket sahibi bir abimiz. Gülerek bu kriz yaşanır mı?'' ifadelerini kullandı.

 • Emin Barın: Ne Senden Rüku Ne Benden Kıyam Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
  26 Şub Emin Barın: Ne Senden Rüku Ne Benden Kıyam Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

  Hattat ve cilt sanatçısı Emin Barın'ın eserlerinden oluşan 'Emin Barın: Ne Senden Rüku Ne Benden Kıyam' başlıklı sergi, Artİstanbul Feshane'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendi. Sergide, Zafer Yıldırım aile koleksiyonu ve Barın Han aile arşivinden seçkiler yer aldı. Küratörlüğünü Ali Kayaalp'in üstlendiği sergide, yaklaşık 230 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi, 29 Nisan'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • İmamoğlu Arnavutköy'de halka seslendi
  26 Şub İmamoğlu Arnavutköy'de halka seslendi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy'de halk buluşmasına katıldı. İmamoğlu, projelerini tamamladıklarını ve destek istedi. Ayrıca, CHP Arnavutköy Belediye Başkan adayı Tekin Aras'ın adını yanlış telaffuz etti.

 • İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ''Beni tehdit etmeye kalkma'' çıkışı
  26 Şub İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ''Beni tehdit etmeye kalkma'' çıkışı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bir açılışta yaptığı konuşmadaki ''İnşallah Murat Kurum kardeşimizle birlikte AK Parti yerel yönetimi ile Cumhur İttifakı, Ankara'da el ele verdiğimiz zaman herhangi bir sarkma söz konusu olmayacak ve yola emin adımlarla yürüyeceğiz.'' sözlerine İBB Başkanı İmamoğlu yanıt verdi. İmamoğlu, ''Beni tehdit etmeye kalkma. Bugün yine itiraf etmiş beni engellediğini. 'Murat Kurum gelirse işler aksamaz' diyerek beni engellediğini itiraf etmiş. Bu milleti tehdit etmeyin.'' dedi.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Bir İki Hafta Sonra İlçe İlçe Gezip Miting Yapmaya Başlayacak. Her Gün İlla Beni Diline Dolayacak'
  26 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Bir İki Hafta Sonra İlçe İlçe Gezip Miting Yapmaya Başlayacak. Her Gün İlla Beni Diline Dolayacak"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’de düzenlenen mitingde; isim vermeden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a yönelik “Bugünden söylüyorum, ‘İmamoğlu demişti’ derseniz. Şu anda bu acemi adayın fotoğrafından daha çok başkasının fotoğrafı var İstanbul’da; biliyorsunuz, değil mi? Onun kim olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Bak, sabredemeyecek. Ben söylüyorum, sabredemeyecek. Bir-iki hafta sonra sokak sokak, semt semt, ilçe ilçe gezip vallahi de billahi de miting yapmaya başlayacak. Her gün illa beni diline dolayacak. Seçildiğim günden beri, bu göreve geldiğim günden beri hep söyledim. İnanın, her gece beni rüyasında görüyor” dedi.

 • İmamoğlu konuşurken AK Parti'nin seçim aracı müzik çalarak peş peşe geçti: Saygı göstermeyi öğrenecekler, Allah akıl versin
  26 Şub İmamoğlu konuşurken AK Parti'nin seçim aracı müzik çalarak peş peşe geçti: Saygı göstermeyi öğrenecekler, Allah akıl versin

  Arnavutköy'de vatandaşlarla buluşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşma yaptığı sırada AK Parti seçim aracı müzik çalarak geçti. ''Saygı göstermeyi bilmiyorlar ama öğrenecekler'' diyen İmamoğlu, AK Parti'nin seçim aracı ikinci kez geçince, ''Benim memleketimin insanı ahlaklı, adaletli, vicdanlı insanı sever. Bunlara oy vermeyecek. Allah akıl versin.'' ifadelerini kullandı.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum İstanbulspor Kulübü'nü Ziyaret Etti
  26 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum İstanbulspor Kulübü'nü Ziyaret Etti

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbulspor Kulübü'nü ziyaret ederek İstanbul'un spor başkenti olması için çalışmalar yapacaklarını belirtti. Kurum, İstanbulspor'un başarılarına ve Türk sporuna katkılarına vurgu yaparak, gençlerin spor yapabileceği tesislerin sayısını arttıracaklarını söyledi.

 • DEVA Partisi'nden İmamoğlu'na destek için Cihan Aslan Özkan istifa etti
  26 Şub DEVA Partisi'nden İmamoğlu'na destek için Cihan Aslan Özkan istifa etti

  28 Mayıs'ta sonuçlanan seçimlerle birlikte iktidar olma şansını kaybeden Millet İttifakı bileşenlerinden DEVA Partisi'nin İstanbul il başkan yardımcısı Cihan Aslan Özkan, beş gün önce istifa etti. "Seçim öncesi oluşturulan milletvekili listelerini eleştiren ve parti için yanlış politikaların DEVA Partisi'nin sonunu getirdiğini söyleyen, DEVA Partisi milletvekilliği ve yanlış seçimler uğruna Türkiye gibi İstanbul'u da feda etti." dedi.

 • CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hatay Samandağ'da konuştu
  26 Şub CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hatay Samandağ'da konuştu

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hatay Samandağ'da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve adaylarını affetmemeleri gerektiğini belirtti. Başarır, ayrıca Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'u da eleştirerek, halkı tehdit edenlere af olmadığını söyledi. Konuşmasında ayrıca Samandağ'ın ve Hatay'ın daha mutlu ve güvenli bir şekilde büyümesi için çalışacaklarını söz verdi.

 • İBB Başkan adayı Kurum, İstanbulspor Kulübünü ziyaret etti Açıklaması
  26 Şub İBB Başkan adayı Kurum, İstanbulspor Kulübünü ziyaret etti Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbulspor Kulübü'nü ziyaret ederek, İstanbul'un spor alanında öncü bir şehir olacağını ve olimpiyat şehri altyapısını kazandıracaklarını söyledi. Kurum, ayrıca İstanbul'un her mahallesinde gençlerin spor yapabileceği tesislerin sayısını arttıracaklarını ve amatör spor kulüpleriyle iç içe olacaklarını belirtti.

 • İmamoğlu, Murat Kurum'un 'Ayasofya' İddialarına Arnavutköy'den Yanıt Verdi: Seçim Geldi Yine Başladı Din, İman, Kitap, Memleket
  26 Şub İmamoğlu, Murat Kurum'un 'Ayasofya' İddialarına Arnavutköy'den Yanıt Verdi: Seçim Geldi Yine Başladı Din, İman, Kitap, Memleket

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin Ayasofya Camii’ni temizlemediği iddialarına sert tepki gösterdi. “Selatin camiler, Vakıflar Genel Müdürlüğü mülkiyetinde, Diyanet İşleri Başkanlığı sorumluluğundadır” diyen İmamoğlu, “Bu iki kurum, İBB’ye temizlik, güvenlik konularında talepte bulununca, hemen belediyemiz Meclisi’ne protokol getiririz ve hizmete başlarız. Biz göreve geldiğimizde 39 selatin camiine bu hizmet veriliyordu. Şimdi ise, 42 oldu. Bizim dönemde talep geldi, artırdık 3 tane. Biri de hatta sıklıkla Sayın Cumhurbaşkanı'nın cuma namazı kıldığı Yıldız Hamidiye Camii’dir. Talep ettiler. Biz de verdik” dedi. “Seçim geldi ya, yine ortalığı karıştıracaklar” diyen İmamoğlu, “Seçim geldi yine başladı din, iman, kitap, memleket… Onların bu sevgileri seçimden seçime aklına geliyor. Bizim ise memleket sevgimiz, millet sevgimiz, bayrak sevgimiz her zaman var. Bizim inancımız, Yaradan’la kul arasındadır. Bunlarda ise, gösteriş işi oldu. Milletin canını yakmak için, milleti birbirine düşürmek ve ayırmak için, bütün kötü duygularını kullanıyorlar” ifadelerini kullandı.

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Bağcılar Cemevi ve Türkiye Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Zeynel Abidin Koç'u ziyaret etti
  26 Şub İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Bağcılar Cemevi ve Türkiye Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Zeynel Abidin Koç'u ziyaret etti

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, Bağcılar Cemevi ve Türkiye Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Zeynel Abidin Koç'u ziyaret etti. Kavuncu, devletin her alanda denetleyici ve düzenleyici rol oynamasının daha sağlıklı olduğunu belirtti ve devletin dini adalet olduğunu vurguladı. Ziyaretten dolayı Kavuncu'ya teşekkürlerini ileten Koç ise ayrımcılığın yanlış olduğunu ve laiklik, Cumhuriyet ve seküler yaşamın korunduğu bir devlet için çaba sarf ettiklerini söyledi.

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, parti içindeki ayrılıklara tepki gösterdi
  26 Şub İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, parti içindeki ayrılıklara tepki gösterdi

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, partinin seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, parti içinde başka adayları desteklemenin bir ihraç sebebi olduğunu belirtti. Kavuncu, ayrıca İYİ Parti mensuplarının İstanbul'daki Büyükşehir Belediye Başkan adayının kendisi olduğunu vurguladı ve parti tüzüğüne göre adayı desteklemek mecburiyetinde olduklarını ifade etti.

 • Sırrı Sakık'tan Özgür Özel'e: Evet size kaybettireceğiz
  26 Şub Sırrı Sakık'tan Özgür Özel'e: Evet size kaybettireceğiz

  DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e verdiği cevapta 'Evet size kaybettireceğiz' dedi. Sakık ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Topal Osman'a bağlıyım' sözüne karşılık olarak 'Biz de Şeyh Sait, Seyit Rıza'nın torunlarıyız' ifadesini kullandı.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: 'Aile Gibi Çalışacağız'
  26 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: "Aile Gibi Çalışacağız"

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Urla'da muhtarlar, sivil toplum örgütleri, meclis üyeleri ve yurttaşlarla buluşan, Tugay, “1 Nisan’dan itibaren sizin söylediğiniz, toplumun söylediği her şey duyulacak. Bir aile, bir takımın üyesi gibi çalışacağız” dedi.

 • Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu eleştirdi
  26 Şub Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu eleştirdi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Projesi açılış töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu eleştirerek, İstanbul'un trafik sorununu ve ulaşım projelerini konuştu. Ayrıca, yeni projelerin hayata geçirileceğini ve İstanbul'un yapı stokunun yenileneceğini belirtti. Erdoğan, sosyal medya belediyeciliğinin kullanım tarihinin yakında sona ereceğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İstanbul'a nimet olarak bakanlar, ihmalkarlıkları ile şehrin bitkisel hayata girmesine sebep oldu'
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan "İstanbul'a nimet olarak bakanlar, ihmalkarlıkları ile şehrin bitkisel hayata girmesine sebep oldu"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İstanbul'a hizmet sorumluluğu, yarı zamanlı yapılacak bir iş değildir.

 • Yeniden Refah Partisi Adayı: İmamoğlu AK Parti'ye geçmek için benden yardım istedi
  26 Şub Yeniden Refah Partisi Adayı: İmamoğlu AK Parti'ye geçmek için benden yardım istedi

  Yeniden Refah Partisi Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Vehbi Orakçı, Haberler.com yayınında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında ses getirecek bir iddiada bulundu. Orakçı, İmamoğlu'nun AK Parti'ye geçmek için kendisinden yardım istediğini öne sürdü.

 • Sirkeci-Kazlıçeşme hattı 15 gün ücretsiz olacak
  26 Şub Sirkeci-Kazlıçeşme hattı 15 gün ücretsiz olacak

  8 istasyondan oluşan Kazlıçeşme Sirkeci raylı sistem hattı, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Seyahat süresinin 20 dakika olacağı hat, 15 gün ücretsiz olacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da bulunan zevat 5 yılı boşa geçirdi, hiçbir şey yapılmadı
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da bulunan zevat 5 yılı boşa geçirdi, hiçbir şey yapılmadı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sirkeci- Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'nin açılış töreninde konuştu. Törene davet edilip edilmediği hafta boyunca çeşitli tartışmalara konu olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik dikkat çeken sözler sarf eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5 yıl boşa geçti. Murat Kurum kardeşimizin şehrin emanetini devralmasıyla projelerimiz daha da hızlanacak. Şu anda İstanbul'da bulunan bu zat veya zevat böyle bir imkana sahip değil" dedi.

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarihi Camilere Temizlik Hizmeti Veriyor
  26 Şub İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarihi Camilere Temizlik Hizmeti Veriyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İBB arasında yapılan protokol ile tarihi camilere temizlik hizmeti veriyor. 2019 yılında 39 selatin cami için başlayan hizmet, 2024 itibariyle 42 camiye çıktı. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi için ise henüz talep gelmedi.

 • Başakşehir'de Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları Tanıtıldı
  26 Şub Başakşehir'de Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları Tanıtıldı

  Başakşehir'de, Cumhur İttifakı'nın belediye meclis üyesi adayları AK Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programla tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Başakşehir'de yapılan yatırımların tüm İstanbul'da yapılan yatırımlara eş değer olduğuna dikkat çekti.

 • Başakşehir'de Cumhur İttifakı meclis üyesi adayları tanıtıldı
  26 Şub Başakşehir'de Cumhur İttifakı meclis üyesi adayları tanıtıldı

  Başakşehir'de, Cumhur İttifakı'nın belediye meclis üyesi adayları AK Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programla tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Başakşehir'de yapılan yatırımların tüm İstanbul'da yapılan yatırımlara eş değer olduğuna dikkat çekti.

 • Ankara'da siyasi partilerin etkinlikleri
  26 Şub Ankara'da siyasi partilerin etkinlikleri

  Ankara'da siyasi partilerin etkinlikleri hakkında bilgiler

 • Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir: Seçimden sonra dokunmamıza gerek kalmayacak, hep birlikte tatile göndereceğiz
  25 Şub Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir: Seçimden sonra dokunmamıza gerek kalmayacak, hep birlikte tatile göndereceğiz

  Bağcılar Belediye Başkanı ve Başkan adayı Abdullah Özdemir, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Özdemir, İBB iletişime geçerek ulaşım master planının UKM kararlarını aldıklarını, 1 yıldır yazdıklarını söyleyerek, ''Şu anda da diyorlar ki, 'Bize seçime kadar dokunmayın.' Kıymetli Bağcılarlı hemşehrilerim, biz de buradan diyoruz ki, 'Artık seçimden sonra size dokunmamıza gerek kalmayacak sizi hep beraber, hep birlikte tatile göndereceğiz.'' dedi.

 • Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, 2024-2029 dönemi için dev projeleri açıkladı
  25 Şub Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, 2024-2029 dönemi için dev projeleri açıkladı

  İstanbul'un en büyük 5. ilçesi ünvanına sahip olan Bağcılar'ın belediye başkanı Abdullah Özdemir yeni dönem projelerini anlattı. Eğitimden çevreye kadar 8 ayrı başlıktan oluşan projeler, toplumun her kesimine hitap ediyor.

 • Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, İBB Başkanı İmamoğlu'nun açılışa davet edildiği iddialarını yalanladı
  25 Şub Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, İBB Başkanı İmamoğlu'nun açılışa davet edildiği iddialarını yalanladı

  Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı'nın yarınki açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davet edildiği iddialarını yalanladı. Turan, açılışın herkese duyurulduğunu belirtti ve polemik yerine çalışkan bir belediye başkanının İstanbul'un ihtiyacı olduğunu vurguladı.

 • İmamoğlu'ndan 'Patronu Belli Kumpas' Tepkisi: 'Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın'
  25 Şub İmamoğlu'ndan "Patronu Belli Kumpas" Tepkisi: "Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca’da düzenlenen halk buluşmasında; AKP’nin İBB Başkanı adayı Murat Kurum’u işaret ederek “Ne zaman ki rakibim aday, hakkımda iftiralara başladı; aynı anda eş zamanlı sosyal medya üzerinden de aynı kampanya harekete geçti. Milyonlarca reklam vererek bu videoları herkesin görmesini istiyorlar. Siz bu videoları, bir önceki seçimden hatırlıyorsunuz. Bu kumpasın patronu, o zaman canlı yayında, milyonlarca vatandaşın gözüne bakıp ‘Ama montaj ama şu ama bu’ demişti. Sahibi çok belli. Kumpası yapanlara sesleniyorum. Öncelikle kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi bana da yapmayın. Yapmaya devam mı edeceksiniz, yine kaybedeceksiniz. Sizin o kumpaslarınız, iftira kampanyalarınız bende toz zerresi kadar leke bırakmaz. İşinize bakın” dedi.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Silivri ve Çatalca'da halk buluşmalarına katıldı
  25 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, Silivri ve Çatalca'da halk buluşmalarına katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri ve Çatalca ilçelerindeki halk buluşmalarına katıldı. İmamoğlu, yaptığı konuşmalarda ilçelere yapılan yatırımları ve projeleri anlattı. Ayrıca, seçilmesi halinde yapacakları destekleri de açıkladı.

 • Ümraniye Belediyesi İkinci Bahar Kıraathanesi'ni açtı
  25 Şub Ümraniye Belediyesi İkinci Bahar Kıraathanesi'ni açtı

  Ümraniye Belediyesi, yaşlılara hizmet vermek amacıyla İkinci Bahar Kıraathanesi'ni açtı. Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, açılışta yaptığı konuşmada, kentin geçmişte yaşadığı sorunların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hizmetleriyle çözüldüğünü belirtti. Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'a destek istedi.

 • İmamoğlu ve Kurum arasındaki ''davet'' polemiğine Bakan Uraloğlu'ndan yanıt: Derdimiz İstanbul'a hizmet olmalı
  25 Şub İmamoğlu ve Kurum arasındaki ''davet'' polemiğine Bakan Uraloğlu'ndan yanıt: Derdimiz İstanbul'a hizmet olmalı

  Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattının açılış törenine davet edildiğini söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Murat Kurum yalanlamıştı. İmamoğlu, Kurum'a belgeli yanıt verirken, tartışmalara dahil olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ''Bizim gündemimize oturacak bir konu değil. Kim hangi törene nasıl katılacak, kim hangi sırada oturacak, hangi sırada konuşacak derdimiz o değil. Derdimiz İstanbul'a hizmet olmalı.'' ifadelerini kullandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'de yeni bir adalet sarayı projesi hazırlandığını ve 2024 yılında tamamlanacağını belirtti. Ayrıca, Bartın'a da önemli eserler kazandırıldığını ve İstanbul'un kayıp yıllarının telafi edileceğini söyledi. Tunç, Büyükçekmece Belediyesi'nin 30 yıldır çözüm getirmediği sorunları çözeceklerini ve adalet sarayı projesinin yatırım programına alındığını ifade etti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'ni inceledi
  25 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'ni inceledi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yarın açılacak 'Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'nde incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, projenin İstanbul'un ulaşım ağını güçlendireceğini ve İstanbul'a 131 kilometre raylı sistem hattı kazandırdıklarını belirtti.

 • Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı: Depremlerin ardından toparlanma süreci zaman alacak
  25 Şub Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı: Depremlerin ardından toparlanma süreci zaman alacak

  Hatay'ın Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremlerin ardından toparlanma sürecinin zaman alacağını ve yerel belediyelerin yeniden yapılanma sürecinde çeşitli zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirtti. Savaş, depremden en ağır etkilenen il olan Hatay'da binlerce evin yıkıldığını ve yaklaşık 25 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Hatay halkının derin yaralar aldığını ve bir kısmının şehir dışına veya yurt dışına göç ettiğini ifade eden Savaş, yerel yönetimin Hatay'a geri dönüşü teşvik etmek için iyileştirilmiş koşullar oluşturmaya çalıştığını belirtti. Ancak, su iletim hatları, kanalizasyon şebekeleri ve yağmur suyu tahliye kanallarının kullanılamaz hale geldiğini ve hasarlı binaların yıkımıyla ilgili engellerin bulunduğunu dile getirdi. Savaş, uzun vadeli planlamalar yapılması ve tüm paydaşların bir araya gelerek çalışması gerektiğini vurguladı.

 • İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak
  25 Şub İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak

  İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklerle, yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak. Emin Barın'ın sergisi, Mehmet Arif Vural'ın hüsn-i hat sergisi, Magnum'un özel sergisi, dans gösterileri, söyleşiler, konserler ve tiyatro oyunları gibi birçok etkinlik sanatseverlerle buluşacak.

 • Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, İBB Başkan Adayları arasındaki davetiye polemiğini değerlendirdi
  25 Şub Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, İBB Başkan Adayları arasındaki davetiye polemiğini değerlendirdi

  Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Sirkeci-Kazlıçeşme arasındaki raylı sistemin açılışı nedeniyle İBB Başkan Adayları Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu arasındaki davetiye polemiğine ilişkin konuştu. Turan, İstanbul için çalışan bir belediye başkanı istediklerini belirtti.

 • Beşiktaş Belediyesi, İstanbul depremi için bilgilendirme paneli düzenledi
  25 Şub Beşiktaş Belediyesi, İstanbul depremi için bilgilendirme paneli düzenledi

  Beşiktaş Belediyesi, olası İstanbul depremine karşı ilçe sakinlerini bilgilendirmek üzere 'Dirençli Yapılar Güvenli Beşiktaş' paneli düzenledi. Panelde kentsel dönüşüm ve güçlendirme konuları ele alındı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, deprem gerçeğiyle ilgili çalışmalar yaptıklarını belirtti. Panelde uzman kişiler, deprem riskinin azaltılması ve kentsel dönüşümün mevzuatı hakkında bilgi verdi.

 • Beşiktaş Belediyesi 'Dirençli yapılar güvenli Beşiktaş' paneli düzenledi
  25 Şub Beşiktaş Belediyesi 'Dirençli yapılar güvenli Beşiktaş' paneli düzenledi

  Beşiktaş Belediyesi, muhtemel İstanbul depremine karşı ilçe sakinlerini bilgilendirmek amacıyla 'Dirençli yapılar güvenli Beşiktaş' paneli düzenledi. Panelde Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ilçedeki projelerin zaman kaybına uğradığını belirtti.

 • İmamoğlu'nun seçim şarkısındaki slogan, Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Toper'in sloganı çıktı
  25 Şub İmamoğlu'nun seçim şarkısındaki slogan, Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Toper'in sloganı çıktı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni seçim şarkısındaki 'Biri var' sloganı, Cumhur ittifakı Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Serkan Toper'in seçim sloganı olduğu ortaya çıktı. Toper, 'Biri Var' sloganının 45 gündür kullandıklarını belirterek, İmamoğlu'nun sloganlarını intihal ettiğini iddia etti.

 • Davet tartışması alevleniyor! İmamoğlu'ndan Kurum'a belgeli yanıt: Utanır mı acaba?
  25 Şub Davet tartışması alevleniyor! İmamoğlu'ndan Kurum'a belgeli yanıt: Utanır mı acaba?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattının açılış törenine davet edildiğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum tarafından yalanlanmıştı. Kurum'un "Kendisine herhangi bir davet yapılmamış, hayali davetler yapıyor" sözlerine belgeli yanıt veren İmamoğlu, "Bu daveti acemi adaya göndereceğim acaba utanır mı?" diye konuştu.

Advertisement