Son Dakika Haberleri: Tika'dan Gürcistan'daki Köylere Yol Onarımı

Tika'dan Gürcistan'daki Köylere Yol Onarımı

2 yıl önce

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Gürcistan’ın Ajara bölgesindeki Şuakhevi ilçesine bağlı Darçidzeebi, Matskvalta ve Karapeti köylerinin yollarının onarımı gerçekleştirildi.

Tika'dan Gürcistan'daki Köylere Yol Onarımı, System.String[]
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Gürcistan'ın Ajara bölgesindeki Şuakhevi ilçesine bağlı Darçidzeebi, Matskvalta ve Karapeti köylerinin yollarının onarımı gerçekleştirildi.

Ajara bölgesinde bulunan toplam 200 hanelik Darçidzeebi, Matskvalta ve Karapeti köylerinin kötü durumdaki yollarının 2 ay önce başlayan onarım çalışması sona erdi. Onarım projesi kapsamında, Darçidzeebi köyündeki 2,5 kilometrelik ve Matskvalta ile Karapeti arasındaki 5 kilometrelik bağlantı yolu yenilendi. Söz konusu yollara drenaj hendekleri de yapıldı.

TİKA, yaklaşık 10 ay önce de Şuakhevi'ye bağlı Goginauri ve Kviahidzeebi köylerini ilçe merkezine bağlayan 5,5 kilometre uzunluğundaki yolu da tamir etmişti. TİKA tarafından bölgeye gerçekleştirilen projeyle yöre halkının merkezle olan bağlantısı sağlanarak eğitim, sağlık, gıda gibi ihtiyaçlarını çok rahatlıkla karşılayabilmelerine imkan tanındı.

Şubani-Darçidzeebi ile Matskvalta-Karapeti Köy Yolları Yapımı Projesi ile köylerde yaşayan bine yakın kişiye fayda sağlanarak, TİKA tarafından bölgede gerçekleştirilen diğer girişimlerle beraber değerlendirildiğinde söz konusu projenin bölgedeki göç oranın azaltılmasında da önemli rol oynayabileceği düşünülüyor. - ANKARABeştepe'den Düşen Dolar Kuru Yorumu: İyiye Gidiş Başladı, Devam Edecek Erdoğan Yerli Telefonu İşaret Etti, General Mobile 100 Milyon TL'lik Telefon Fabrikasını Hizmete Soktu

Son Dakika! Ticaret Bakanı Pekcan, ABD'nin Yaptırımlarına 533 Milyon Dolarlık Ek Vergi İle Karşılık Verildiğini Açıkladı!