Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Düşüş - Son Dakika
3.Sayfa

Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Düşüş

Düzce\'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Düşüş

Düzce Valisi Selçuk Aslan, jandarma ve polis ekiplerinin aldığı önlemler sayesinde kentte asayiş olaylarında yüzde 23 düşüş yaşandığını açıkladı. Vali Aslan, evden hırsızlık, işyeri hırsızlığı, oto hırsızlığı gibi suçlarda da önemli azalmalar olduğunu belirtti. Vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaya davet eden Vali Aslan, kişilere karşı işlenen suçlarda da yüzde 22 azalış sağlandığını ifade etti.

05.03.2024 17:10  Güncelleme: 17:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Düzce Valisi Selçuk Aslan, kentte jandarma ve polis ekiplerinin aldığı önlemler sayesinde asayiş olaylarında yüzde 23 düşüş yaşandığını açıkladı.

Vali Selçuk Aslan, Düzce'deki asayiş olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Alınan önlemler sayesinde asayiş olaylarında düşüş yaşandığına dikkat çeken Vali Aslan, "Geçen yılın aynı dönemine göre kıyasladığımızda, aldığımız tedbirlerle olay sayılarında yüzde 23 azalış meydana geldiği dikkat çekmektedir. 2024 yılı ilk 2 ayında evden hırsızlık yüzde 29, işyerinden veya kurumdan hırsızlık yüzde 23, oto hırsızlığı yüzde 67, otodan hırsızlık yüzde 56, gasp yüzde 63, dolandırıcılık yüzde 20, bisiklet veya motosiklet hırsızlığında yüzde 93 azalma görülmüştür. Ayrıca bu dönemde hiç yankesicilik veya kapkaç olayı meydana gelmedi. Bu noktada vatandaşlarımızı özellikle telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaya davet ediyor; kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtım sizlerden para isteyen kişilere itibar etmemelerini istiyoruz" dedi.

Kişilere karşı işlenen suçlarda da azalmaların olduğunu dile getiren Vali Aslan, "Kişilere karşı işlenen suçlarda geçen yıla oranla yüzde 22 azalış sağlanmıştır. Bu suçlardan 2024 yılının ilk 2 ayında kasten adam yaralama yüzde 24, tehdit yüzde 23, hakaret yüzde 28, kişilerin huzur ve sükununu bozma yüzde 18, cinsel taciz yüzde 20 ve konut dokunulmazlığı suçlarında yüzde 53 azalma görülmüştür" ifadelerini kullandı. - DÜZCE

Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Düşüş - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bursa'da Dakikalarca Drift Yapan Sürücü Kameraya Yansıdı
  11:22 Bursa'da Dakikalarca Drift Yapan Sürücü Kameraya Yansıdı

  Bursa'da gece saatlerinde boş alan bulan sürücü, fabrika önünde dakikalarca drift attı. O anlar amatör kameraya saniye saniye yansıdı.

 • İzmir'de ATV Polis Timleri Sahil Bandında Huzur ve Güveni Sağlıyor
  11:14 İzmir'de ATV Polis Timleri Sahil Bandında Huzur ve Güveni Sağlıyor

  İzmir İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ATV Polis Timleri, sahil bandındaki devriyeleriyle huzur ve güveni tesis ediyor. Kentte Aralık 2023'te emniyet müdürlüğü envanterine dahil edilen 20 ATV aracı, Karşıyaka, Bayraklı, Konak ve Balçova'daki sahil bandında görevli polislerce kullanılıyor. Mülakat ve eğitimin ardından 600 polisin arasında seçilen 30'u kadın 60 polis, kıyı şeridindeki park ve yeşil alanlarda devriye görevini icra ediyor. Genel Bilgi Taraması yapan ATV Polis Timleri, caydırıcı polisiye tedbirler alarak huzur ve güveni sağlıyor. Konak İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, ATV Polis Timlerinin sahaya çıkmasının ardından sahil bandındaki asayiş olaylarının yüzde 75 azaldığını söyledi.

 • Akçadağ'da kız meselesi yüzünden çıkan kavgada 1 kişi yaralandı
  11:11 Akçadağ'da kız meselesi yüzünden çıkan kavgada 1 kişi yaralandı

  Malatya'nın Akçadağ ilçesinde, kız meselesi nedeniyle çıkan bıçaklı kavgada bir kişi yaralandı. Kavgaya tarafların yakınları da katıldı. Yaralı, hastaneye kaldırıldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Hatay'ın Dörtyol ilçesinde çıkan yangın söndürüldü, 2 kişi dumandan etkilendi
  11:05 Hatay'ın Dörtyol ilçesinde çıkan yangın söndürüldü, 2 kişi dumandan etkilendi

  Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bir evde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, yoğun dumandan etkilenen 2 vatandaş sağlık ekiplerine teslim edildi. Yangının söndürülmesinin ardından evde soğutma çalışmaları gerçekleştirildi.

 • Niğde'de Otomobil Takla Attı: 2 Kişi Yaralandı
  11:03 Niğde'de Otomobil Takla Attı: 2 Kişi Yaralandı

  Niğde'nin Bor ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil takla attı ve 2 kişi yaralandı. Kazanın ardından olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve hayati tehlikelerinin olmadığı belirtildi. Polis, kazayla ilgili inceleme başlattı.


Advertisement