SON DAKİKA BİYOLOJİK SİLAHLAR HABERLERİ

Son Dakika Biyolojik Silahlar Haberleri

 • 09 Nisan 2019 14:25 Saddam Rejiminin Çöküşünün 16. Yılında Irak Kargaşadan Kurtulamıyor Saddam Rejiminin Çöküşünün 16. Yılında Irak Kargaşadan Kurtulamıyor" - Bağdat'taki Firdevs Meydanı Saddam Hüseyin'in işgal zamanı devrilen dev heykelinin olduğu alan Iraklı vatandaş Ebu Saad İraki ile röportaj Iraklı araştırmacı ve siyasi analist Ali Süheyl ile röportaj Iraklılardan ve bölgeden detay çekimler GRAFİKLİ - "Saddam rejiminin çöküşünün 16.
 • 20 Mart 2019 23:07 Ilhan Omar'dan ABD'nin Irak İşgaline Tepki Temsilciler Meclisi üyesi Ilhan Omar, ABD'nin Irak'ı işgalinin yıl dönümüne atıfta bulunarak, ABD'nin işgalinin "yasa dışı" olduğunu ve arkasında ölümler bıraktığını belirtti.
 • 15 Mart 2019 10:55 Yeni Nsu Korkusu Yeni Nsu Korkusu Münih'teki NSU davasında kurban ailelerin avukatlarından Seda Başay Yıldız'a gelen tehdit mektubunda 'NSU 2.0' imzası ilk kez kullanıldı.
 • 16 Ocak 2019 10:51 Tütün Ürünleriyle İlgili Alınan Kararlar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, sigarayı bırakma tedavisi alan hastaların, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığınca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanması ile bazı tütün ürünlerinde ÖTV oranının artırılması...
 • 09 Ekim 2018 11:12 Rektör Şahin: Rektör Şahin: "Kimyasal ve Biyolojik Saldırılara Karşı Çalışma Başlattık" Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kimyasal ve biyolojik saldırılara karşı Selçuk Üniversitesi olarak bir çalışma başlattıklarını ifade ederek, bunun yanı sıra kimyasal anlamda saldırının olup olmadığının erken tespit ve bu tespitin bertaraf edilmesiyle ilgili alt...
 • 10 Eylül 2018 09:17 Gümrüklerde Biyokaçakçılık Tehlikesi Gümrüklerde Biyokaçakçılık Tehlikesi Gümrüklerde biyokaçakçılık konusundaki tehlikeye dikkat çeken Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Hidrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.
 • 10 Ağustos 2018 22:07 Pompeo Lavrov ile Telefonda Görüştü Bakan, Lavrov'la Kimyasal ve Biyolojik Silahların Kontrolü ve Ortadan Kaldırılması Yasası (CBW Act) bağlamında uygulanan yaptırımlar konusunu ve devam etmekte olan Suriye konularını görüştü
 • 09 Ağustos 2018 17:44 ABD'nin Rusya'ya "Novichok" Yaptırımları Zehirleme girişimine ilişkin, "Rusya'nın kasıtlı bir şekilde gerçekleştirmesi dışında makul alternatif bir açıklamanın olmadığını" vurgulayan yetkili, yaptırımların 1991 Kimyasal ve Biyolojik Silahların Kontrolü ve Ortadan Kaldırılması Yasası (CBW Act) kapsamında iki aşamalı uygulanacağını kaydetti
 • 08 Ağustos 2018 23:32 ABD'den Rusya'ya "Novichok" Yaptırımı ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yaptığı yazılı açıklamada, "İngiltere vatandaşı Sergei Skripal ve kızı Yulia Skripal'e yönelik Novichok adlı sinir gazıyla suikast girişiminin üzerine, ABD hükümeti 6 Ağustos 2018'de, 1991 Kimyasal ve Biyolojik Silahların Kontrolü ve Ortadan Kaldırılması Yasası kapsamında Rusya Federasyonu hükümetinin uluslararası hukuku ihlal ederek kendi vatandaşlarına yönelik kimyasal veya biyolojik silah kullandığını tespit etmiştir
 • 08 Ağustos 2018 23:31 Eski Rus Casus Skripal'e Suikast Girişimi: ABD'den Rusya'ya Yaptırım Kararı Eski Rus Casus Skripal'e Suikast Girişimi: ABD'den Rusya'ya Yaptırım Kararı ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert tarafından açıklanan yaptırım kararının ayrıntıları şu şekilde: "Amerika Birleşik Devletleri, Kimyasal ve Biyolojik Silahların Kontrolü ve Savaşta Kullanımının Yasaklanmasına ilişkin 1991 tarihli yasanın verdiği yetki kapsamında, Rusya'nın kendi vatandaşlarına karşı ölümcül kimyasal ve biyolojik silahlar kullandığını tesipt etmiştir" Yaptırımlar 22 Ağustos'ta devreye girecekNauert yaptırımların 22 Ağustos tarihinde devreye gireceğini de belirtti
 • 29 Mayıs 2018 11:16 Trump Kuzey Kore Zirvesi Öncesi Abe ile Görüşecek Trump Kuzey Kore Zirvesi Öncesi Abe ile Görüşecek ABD Başkanı Donald Trump ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin, ABD ve Kuzey Kore arasındaki tarihi zirve öncesi görüşeceği belirtildi.
 • 11 Mayıs 2018 14:08 "Gen Teknolojisindeki Gelişmeler Büyük Riskler Barındırıyor" Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin düzenlediği Uluslararası Gen Hukuku Sempozyumu'nda uzman konuşmacılar gen teknolojisine dair hukuki sorunları masaya yatırdı.
 • 10 Mayıs 2018 13:26 Analiz - Suriye'de İsrail-İran Savaşına Doğru Bu yazıya konu olan açık-kaynaklı istihbarat analizi ve stratejik tahmin, iddialı bir araştırma sorusuna dayanıyor: İran ve İsrail'in Suriye'de bir çatışmaya sürüklenmesi mümkün mü?
 • 21 Nisan 2018 00:19 Japon Bakandan ABD Öncülüğündeki Suriye Saldırısına Destek Japonya Savunma Bakanı Itsunori Onodera, ABD öncülüğündeki Suriye saldırısına destek vererek, bunun Kuzey Kore için de mesaj niteliğinde olduğunu söyledi.
 • 17 Nisan 2018 12:09 İtfaiye Erlerine Kbrn Eğitimi Verildi İtfaiye Erlerine Kbrn Eğitimi Verildi Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personellerine yönelik KBRN eğitimi verildi.
 • 16 Nisan 2018 13:45 Analiz - Suriye'de İyimser Yalanlar ve Soğuk Gerçekler 14 Nisan 2018 tarihinde, ABD, Fransa ve Birleşik Krallık, Suriye Baas rejiminin Guta'daki kimyasal saldırısı dolayısıyla mahdut hedefli bir askeri müdahale gerçekleştirdi.
 • 15 Nisan 2018 21:30 Malatya-Vatan Partili Gültekin Kimyasal Silah Yalanı Piyasaya Sürüldü-Hd Malatya-Vatan Partili Gültekin Kimyasal Silah Yalanı Piyasaya Sürüldü-Hd Vatan Partili Gültekin Kimyasal silah yalanı piyasaya sürüldüVatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, ABD'nin Suriye'de kimyasal saldırı kullandığı iddiasının daha önce kullandığı yalanlardan birisinin olduğunu söyledi.
 • 15 Nisan 2018 17:19 Vatan Partili Gültekin: Kimyasal Silah Yalanı Piyasaya Sürüldü VATAN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, ABD'nin Suriye'de kimyasal saldırı kullandığı iddiasının daha önce kullandığı yalanlardan birisinin olduğunu söyledi.
 • 15 Nisan 2018 16:59 Dha Yurt Bülteni-12 Kemal Kılıçdaroğlu'nun yolunu süt üreticileri kesti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki gün geçireceği İzmir'e geldi.
 • 15 Nisan 2018 16:13 Vatan Partili Gültekin: Kimyasal Silah Yalanı Piyasaya Sürüldü VATAN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, ABD'nin Suriye'de kimyasal saldırı kullandığı iddiasının daha önce kullandığı yalanlardan birisinin olduğunu söyledi.
 • 09 Nisan 2018 21:04 BM İnsan Hakları Yüksek Komiserinden Duma Tepkisi Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, Beşşar Esed rejiminin Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin kontrolü altında bulunan Duma ilçesine düzenlediği kimyasal silah saldırısına ilişkin "Dünyanın cevabı ne oldu?
 • 19 Mart 2018 12:39 Grafikli - ABD'nin Irak'ı İşgalinin 15. Yılı Irak'ın, ABD ve İngiltere öncülüğündeki koalisyon güçlerince işgalinin üzerinden 15 yıl geçti.
 • 16 Mart 2018 12:14 Türkiye'den Kuzey Kore'ye Yaptırımlar Kuzey Kore'ye uygulanacak yaptırımlar hakkındaki Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapıldı.
 • 28 Şubat 2018 18:15 Türkiye'nin Nihai Hedefi Nükleer Silahlardan Arındırılmış Bir Dünya" Görevi silahsızlanma alanında hukuki bağlayıcılığa sahip uluslararası sözleşmelerin müzakere edilmesi olan Silahsızlanma Konferansı'nın kapsamlı çalışmalarına geri dönmesinin önem taşıdığını ifade eden Yıldız, Konferans'ın uluslararası güvenliğe önemli katkılarının olduğunu, Biyolojik Silahlar Sözleşmesi ve Kimyasal Silahlar Sözleşmesi'nin Konferans'ın örnek alınması gereken başarıları olduğunu aktardı
 • 26 Şubat 2018 12:46 Görüş - Doğu Guta'da Uluslararası Hukuk da Katlediliyor Tüm Suriye'de kuşatma altında yaşayan sivil nüfusun yüzde 94'ünden fazlasının yaşadığı Doğu Guta'da insanlık tarihi büyük bir utanca tanık oluyor.
 • 12 Şubat 2018 17:20 Havanın Silah Olarak Kullanılmasına Karşı Türkiye Güvenliğini Sağlamalıdır" Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı, günümüz teknolojisinde havanın önemli bir silah, savaş aracı olduğuna işaret ederek bu noktada Türkiye'nin de kendi güvenliğini sağlaması gerektiğini bildirdi.
 • 20 Ocak 2018 12:31 Hindistan Avustralya Grubu Ülkelerine Katıldı – Hindistan Dışişleri Bakanlığı ülkenin biyolojik ve kimyasal silahların kullanımını sonlandırmayı amaçlayan ülkelerin kurduğu Avustralya Grubu'na katıldığını duyurdu.
 • 13 Aralık 2017 11:30 2017 Öngörüleri Çıkan Ünlü Astrolog, 2018 İçin Beklentilerini Sıraladı 2017 Öngörüleri Çıkan Ünlü Astrolog, 2018 İçin Beklentilerini Sıraladı 2017 yılı için öngördüğü birçok tahmini tutan ünlü astrolog Aslı Güder, 2018 yılı için de sanat, siyaset ve güncel konularla ilgili birbirinden çarpıcı tahminlerde bulundu.
 • 08 Aralık 2017 12:56 Analiz - Geleceğin Suriye Ordusu: Yeni Bir Bölgesel Tehdit Mi? Baas rejiminin resmi askeri teşkilatı Suriye Arap Silahlı Kuvvetleridir.
 • 05 Aralık 2017 13:48 Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan Dünyaya Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan Dünyaya "Kimyasal Silah" Eleştirisi Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan dünyaya "kimyasal silah" eleştirisi Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: "AFAD'da, KBRN kongresinde, bütün dünyaya ve özellikle BM'de söz hakkı birinci derecede elinde olan 5 ülkeye sesleniyorum;
 • 05 Aralık 2017 12:41 Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan Dünyaya "Kimyasal Silah" Eleştirisi Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Suriye’de kimyasal silahın kullanıldığına dikkat çekerek, "AFAD’da, KBRN kongresinde, bütün dünyaya ve özellikle BM’de söz hakkı birinci derecede elinde olan 5 ülkeye sesleniyorum; bu zulmü ister Suriye’de, ister nerede olursa olsun durdurun" dedi.
 • 05 Kasım 2017 17:38 Pentagon: Kuzey Kore'nin Nükleer Silahlarını Yok Etmenin Tek Yolu Karadan İşgal Pentagon: Kuzey Kore'nin Nükleer Silahlarını Yok Etmenin Tek Yolu Karadan İşgal Pentagon'dan üst düzey bir yetkili, savaş çıkması halinde Kuzey Kore'nin nükleer silah tesislerini yok etmenin tek yolunun karadan işgal olduğunu ifade etti.
 • 25 Ağustos 2017 11:59 Analiz - Kuzey Kore'nin Asimetrik Askeri Yetenekleri Analiz - Kuzey Kore'nin Asimetrik Askeri Yetenekleri Kuzey Kore'nin tehlikeli siyasi-askeri emelleriyle başa çıkmak konusunda ABD siyasi ve askeri elitleri mevcut koşullar altında tam bir ikilemle karşı karşıya bulunuyor.
 • 15 Ağustos 2017 15:15 Analiz - Küresel Güvenlik Siber ve Biyolojik Harp Tehdidi Altında Geç 2020'li yıllarda ya da 2030'larda, dünyanın uzak bir köşesinde geçen hipotetik bir güvenlik krizini düşünelim. Senaryomuzun merkezinde de 'X' adını verdiğimiz ülkenin bulunduğunu varsayalım. Diyelim ki son bir haftada bahse konu ülkede ciddi, bulaşıcı fakat alışılmadık bir salgın var.
 • 10 Ağustos 2017 06:26 Kuzey Kore Nükleer Silah Bile Kullanmadan Nasıl Bir Yıkıma Yol Açabilir? Kuzey Kore Nükleer Silah Bile Kullanmadan Nasıl Bir Yıkıma Yol Açabilir? ABD ve Kuzey Kore arasında hızla tırmanan gerilim, kriz boyutuna ulaşmış durumda.
 • 30 Mayıs 2017 14:24 Erdöl: Sigara En Büyük Kitle İmha Silahı Erdöl, "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü" dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, tütün kullanımının ve makul sürede üretiminin engellenmesi için çalışmaların hızlandırılması gerektiğini vurguladı.
 • 30 Mayıs 2017 11:45 Sigara İnsanlığın En Büyük Kitle İmha Silahı Sigara İnsanlığın En Büyük Kitle İmha Silahı" Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, tütün nedeniyle 20. yüzyılda 100 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiğini belirterek, "Tütün, insanoğlunun görüp göreceği en büyük kitle imha silahıdır.
 • 16 Mayıs 2017 15:47 Obama İçin Obama İçin "En Cesur Karar" Suriye'yi Bombalamamak Eski ABD Başkanı Barack Obama görevi süresince aldığı "en cesur" kararın Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı.
 • 15 Nisan 2017 13:41 Analiz - İdlib Katliamı ve Uluslararası Toplumun 'Koruma Sorumluluğu' Analiz - İdlib Katliamı ve Uluslararası Toplumun 'Koruma Sorumluluğu' MERVE SEREN / MURAT YEŞİLTAŞ - Beşşar Esed'e bağlı Suriye askeri unsurlarının 4 Nisan 2017 tarihinde İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun bölgesinde toksik maddeler içeren silah kullanımı neticesinde ortaya çıkan dehşet görüntüleri, bir kez daha kimyasal ve biyolojik silahları dünya gündemine getirdi.
 • 14 Mart 2017 14:13 Pakistan'dan Kitle İmha Silahları Açıklaması Pakistan'dan Kitle İmha Silahları Açıklaması Pakistan, kitle imha silahlarının devlet dışı aktörlere geçmesine izin vermeyeceğini bildirdi.
 • 10 Mart 2017 14:16 Kuzey Kore'yi Durdurmanın Yolu Var Mı? Kuzey Kore'yi Durdurmanın Yolu Var Mı? Son aylarda yaptığı nükleer denemeler ve füze atışlarıyla kaygı yaratan Kuzey Kore yine dünya gündeminin üst sıralarına yükseldi.
 • 22 Şubat 2017 16:16 Hakkari'de Sertifika Dağıtım Töreni Hakkari'de Sertifika Dağıtım Töreni HAKKARİ (İHA) – Hakkari’de yangın, kimyasal ve biyolojik silahlar (KBRN) ve iş güvenliği eğitimlerini tamamlayanlara sertifika verildi.
 • 16 Ocak 2017 11:21 Obama, Suriye'de "Kırmızı Çizgi" İfadesinden Pişmanlık Duymuyor ABD Başkanı Barack Obama, Suriye'de kimyasal silah kullanılmasının kendileri için "kırmızı çizgi" olacağına ilişkin açıklamasından pişmanlık duymadığını söyledi.
 • 11 Ocak 2017 14:11 Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof Erdöl: Sigara İnsanlığın Gördüğü En Büyük Felaket Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof Erdöl: Sigara İnsanlığın Gördüğü En Büyük Felaket Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl, küresel anlamda tütüne bağlı ölümlerin sayısı göz önüne alındığında sigaranın "insanlığın gördüğü en büyük felaket ve kitle imha silahı" olduğunu söyledi.
 • 20 Kasım 2016 14:44 NATO Pa 62. Genel Kurulu NATO Pa 62. Genel Kurulu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin, DAEŞ'e karşı kurulan ittifakın mücadelesine destek verdiğini belirterek, "Aynı zamanda Türkiye olarak müttefiklerin DAEŞ ile mücadele çerçevesinde daha aktif bir rol üstlenmesini istiyoruz.
 • 17 Kasım 2016 10:16 Dünya Akciğer Kanseri Günü Dünya Akciğer Kanseri Günü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, her yıl dünyada 5 milyon, Türkiye'de de 120 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sigaranın kitle imha silahı olarak değerlendirilip ona göre mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.
 • 01 Eylül 2016 14:28 Melikgazi Belediyesi Çalışanlarına Sivil Savunma Eğitimi Verildi Melikgazi Belediyesi Çalışanlarına Sivil Savunma Eğitimi Verildi Melikgazi Belediyesi Sivil Savunma birimince, sivil savunmanın önemi ve KRNB ile yangın söndürme hakkında bir hizmet içi semineri ile belediye çalışanları bilgilendirildi.
 • 19 Ağustos 2016 13:48 2 Yaşındaki Iraklı Türkmen Mariya Ankara'da Şifa Arıyor Irak'ın Kerkük kentine bağlı Tazehurmatu kasabasında terör örgütü DAEŞ'in mart ayında düzenlediği kimyasal saldırının en küçük mağdurlarından iki yaşındaki Mariya Fazıl Türkiye'de şifa arıyor.
 • 17 Haziran 2016 13:52 Sırbistan, Elektromanyetik Dalgalarla Hırvat ve Boşnakları Çıldırtıyor Sırbistan, Elektromanyetik Dalgalarla Hırvat ve Boşnakları Çıldırtıyor Hırvatistan Akademik Topluluğu'nun internet sitesinde yer alan bir yazıda, Sırbistan'ın elektromanyetik dalgalar göndererek Hırvatistan ve Bosna Hersek vatandaşlarını çıldırttığı iddia edildi.
 • 04 Mayıs 2016 00:18 Obama'dan Esed Rejimine Çağrı ABD Başkanı Barack Obama, tehdit oluşturduğu gerekçesiyle Suriye hakkında daha önce ilan edilen "ulusal acil durumu" uzatarak, Esed rejimine savaşı durdurması ve çatışmaların durdurulması anlaşmasını sürdürmesi için çağrıda bulundu.