Belarus lideri Lukaşenko tam bir Putin hayranı: Putin çok formunda, o bir atlet, aklı tamamen yerinde, çok sağlıklı! - Son Dakika

Belarus lideri Lukaşenko tam bir Putin hayranı: Putin çok formunda, o bir atlet, aklı tamamen yerinde, çok sağlıklı!

19.03.2022 16:13

Ukrayna işgalini destekleyen birkaç ülkenin içinde yer alan Belarus'un cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Japonya'dan yayın yapan TV'ye Putin'le ilgili övgü dolu sözler sarf etti. Lukaşenko, Putin hayranlığını gizlemeye gerek duymadı.

Ukrayna'ya işgal girişimi başlatan Rusya'ya destek veren ülkelerin başında Belarus'un geldiği biliniyor. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, son dönemde hakkında çeşitli iddialar ortaya çıkan Rusya Devlet Başkanı Putin'e destek verdi. Lukaşenko, "yakın müttefiki" Rusya lideri Vladimir Putin'in akıl sağlığı yerinde ve formunun zirvesinde olduğunu söyledi.

"BU TÜR SAÇMA FİKİRLERİ AKILLARINDAN ÇIKARMALILAR"

Japon televizyonu TBS'ye konuşan Lukaşenko, Putin'le yakın dost olduklarını belirterek 69 yaşındaki Rus liderin "aklını kaçırdığı" yönündeki iddiaları reddetti. "Batı bu tür saçma fikirleri aklından çıkarmalı" diyen Belarus lideri "Putin çok formunda, hiç olmadığı kadar iyi. Aklı tamamen yerinde, fiziksel olarak da sağlıklı. O bir atlet" ifadelerini kullandı.

"YAŞANANLARIN NEDENİ, DÜNYANIN ABD TEKELİNDE OLMASI"

Konuşmasında Sovyetler Birliği'nin dağılmasını da "trajedi" diye niteleyen Lukaşenko, "Eğer Sovyetler Birliği olsaydı, dünyadaki her türlü çatışmadan kaçınabilirdik. Şu anda yaşananların nedeni dünyanın ABD'nin tekelinde olması" diye konuştu.

PUTİN HAKKINDA "AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİL" İDDİASI ORTAYA ATILMIŞTI

Rusya'nın Ukrayna işgali sonrasında birçok Batılı yetkili "Putin'in akıl sağlığının yerinde olmayabileceği" yönünde açıklamalar yapmıştı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson Putin'i mantıksız hareket etmekle suçlarken Hollanda Başbakanı Mart Rutte de Rus lider için "tam bir paranoyak" demişti.

YORUMLAR (1)
500
Rusya: Ukrayna'da toplam 3 bin 307 obüs ve havan topu yok ettik Rusya: Ukrayna'da toplam 3 bin 307 obüs ve havan topu yok ettik Müşterek Koordinasyon Merkezi, Bugünden İtibaren Ukrayna'dan Hareket Etmesine İzin Verilen Gemileri Duyurdu Müşterek Koordinasyon Merkezi, Bugünden İtibaren Ukrayna'dan Hareket Etmesine İzin Verilen Gemileri Duyurdu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Letonyalı mevkidaşı Rinkevics'le ortak basın toplantısında konuştu: (2) Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Letonyalı mevkidaşı Rinkevics'le ortak basın toplantısında konuştu: (2)

Son Dakika Dünya Belarus lideri Lukaşenko tam bir Putin hayranı: Putin çok formunda, o bir atlet, aklı tamamen yerinde, çok sağlıklı! - Son Dakika


Advertisement