Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Japon haberleri, Japon son dakika, son dakika Japon

Son Dakika Japon Haberleri

Son dakika Japon haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son japon haberleri anında burada.


 • 19:01 Hakodate'de Binlerce Balık Kıyıya Vurdu

  Hakodate'de Binlerce Balık Kıyıya Vurdu Japonya'nın Hokkaido bölgesine bağlı Hakodate kentinde binlerce balık kıyıya vurdu. Yetkililer, durumu inceliyor ve alınacak önlemleri değerlendiriyor. Uzmanlar, balıkların güneye göç ettiğini ve ekosisteme büyük bir etkisinin olmayacağını belirtiyor.

 • 18:42 Japonya-Türkiye Cemiyeti, Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı

  Japonya-Türkiye Cemiyeti, Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı Japonya-Türkiye Cemiyeti, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla başkent Tokyo'da resepsiyon düzenledi.

 • 17:10 Batman'da Japonya Büyükelçiliği ile yapılan okul açıldı

  Batman'da Japonya Büyükelçiliği ile yapılan okul açıldı Batman'ın Gercüş ilçesinde, Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği ile Gercüş Belediyesi işbirliğinde tadilatı yapılan Atatürk İlkokulu ve Anaokulu törenle açıldı. Büyükelçilik, Türkiye'de insani amaçlarla hibe yardımı sağladıklarını belirterek, Gercüş ilçesindeki projenin Japon ve Türk dostluğunun bir kanıtı olduğunu ifade etti.

 • 15:29 Fatih Erbakan: Müslüman ülkelerin ortak hareket etmesi gereklidir

  Fatih Erbakan: Müslüman ülkelerin ortak hareket etmesi gereklidir Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çekerek, Müslüman ülkelerin ortak hareket etmesi ve yaptırımlar ortaya koyması gerektiğini belirtti. Erbakan, Gazze'de yaşanan katliamın insanlık suçu olduğunu vurgulayarak, tüm insanlığın bu katliama karşı durması ve fiili adımlar atması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Müslüman ülkelerin İsrail'e petrol, doğal gaz ve su satışını durdurması gerektiğini ifade etti.

 • 13:51 IEA Başkanı Fatih Birol, Fransa'nın en yüksek dereceli sivil nişanıyla ödüllendirildi

  IEA Başkanı Fatih Birol, Fransa'nın en yüksek dereceli sivil nişanıyla ödüllendirildi Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından dünya enerji ve iklim konularına sağladığı olağanüstü katkılar nedeniyle Şeref Nişanı'na layık görüldü. Birol, Legion d'Honneur nişanını Elysee Sarayı'nda düzenlenen özel bir törenle aldı.

 • 12:16 ABD, V-22 Osprey filosunu kaza sonuçlanana kadar yere indirdi

  ABD, V-22 Osprey filosunu kaza sonuçlanana kadar yere indirdi ABD ordusu, Japonya açıklarında meydana gelen ve 8 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasının ardından V-22 Osprey filosunu soruşturma sonlanana kadar yere indirdiğini açıkladı. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor.

 • 07:13 Apple, iPhone 16 Serisinin Bataryasını Hindistan'dan Tedarik Edecek

  Apple, iPhone 16 Serisinin Bataryasını Hindistan'dan Tedarik Edecek Apple, iPhone 16 serisinin bataryasını Hindistan'dan tedarik etmek için çalışmalara başladı. Bu adım, Apple'ın tedarik zincirini çeşitlendirme ve üretimi Çin dışına taşıma çabalarının bir parçasıdır.

 • Dün Dün 21:14 Japonya, PKK'yı terör örgütleri listesine ekledi

  Japonya, PKK'yı terör örgütleri listesine ekledi Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği, terör örgütü PKK'nın, Japonya'nın Kamu Güvenliği İstihbarat Teşkilatının (PSIA) terör örgütleri listesine dahil edildiğini açıkladı.

 • Dün Dün 19:25 Japonya Büyükelçiliği, Bingöl'ün Genç İlçe Belediyesi'ne arama kurtarma aracı hibe etti

  Japonya Büyükelçiliği, Bingöl'ün Genç İlçe Belediyesi'ne arama kurtarma aracı hibe etti Japonya Büyükelçiliği tarafından 'Yerel Projelere Hibe Programı' kapsamında Bingöl'ün Genç İlçe Belediyesi'ne arama kurtarma aracı hibe edildi. Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata, araç ve ekipmanların arama kurtarma etkinliğinin artırılması ve bölge sakinlerinin güvenli ve emniyetli yaşam sürdürmelerine katkı sağlamasını umduklarını belirtti.

 • Dün Dün 17:22 Japonya Büyükelçiliği Bingöl'ün Genç Belediyesine Arama Kurtarma Aracı Hibe Etti

  Japonya Büyükelçiliği Bingöl'ün Genç Belediyesine Arama Kurtarma Aracı Hibe Etti Japonya Büyükelçiliği, Bingöl'ün Genç Belediyesine arama kurtarma aracı hibe etti. Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında alınan araç, Genç Halk Eğitimi Merkezi'nde düzenlenen törenle teslim edildi. Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata, projenin Japon ve Türk halkının dostluğunun kanıtı olduğunu belirtti. Arama kurtarma aracı, afet veya kaza durumlarında kullanılmak üzere sağlanmış olup, bölge sakinlerinin güvenli ve emniyetli yaşam sürdürmelerine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

 • Dün Dün 12:02 Japon Deprem Uzmanı Moriwaki uyardı: İstanbul depremi geliyor

  Japon Deprem Uzmanı Moriwaki uyardı: İstanbul depremi geliyor Haberler.com'un YouTube kanalına konuk olan Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen ve Marmara'da hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Marmara'nın tamamının büyük tehlike altında olduğunu belirten Moriwaki, beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin yorumunu da paylaştı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:12 ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı: Yemenli Husilerin saldırıları İran destekli

  ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı: Yemenli Husilerin saldırıları İran destekli ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Yemenli Husilerin son bir ay içinde Kızıldeniz'de ticari gemilere yönelik saldırılarının İran destekli olduğunu belirtti. Sullivan, saldırıların Yemenli Husiler tarafından gerçekleştirildiğini ancak İran tarafından tamamen desteklendiğine inanmak için her türlü nedene sahip olduklarını söyledi.

 • 05.12.2023 05 Ara 01:13 Lexus Kenshiki'de tam elektrikli vizyonunu sergiledi

  Lexus Kenshiki'de tam elektrikli vizyonunu sergiledi Premium otomobil üreticisi Lexus, her yıl düzenlenen Kenshiki Forum’da geleceğin lüks otomobillerini değiştirecek yeni teknolojilerini ve yeni nesil tam elektrikli araçlarını gösterdi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:15 Toyota 2023 Kenshiki Forum'da yeni vizyonunu sergiledi

  Toyota 2023 Kenshiki Forum'da yeni vizyonunu sergiledi Toyota, 2023 Kenshiki Forum’da en yeni elektrikli konseptlerini, teknolojilerini ve yeniliklerini paylaştı.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:23 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve JICA ile Seminer Düzenlendi

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve JICA ile Seminer Düzenlendi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı (JICA) tarafından 'Büyük Afetler Sonrasında Yaşam Şartlarının Yeniden Yapılandırılmasındaki Güçlükler' konulu bir seminer düzenlendi. Seminerde, deprem sonrası yapılan çalışmalar ve iş birliği önemi vurgulandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:10 Japonya açıklarında Osprey uçağının enkazına ulaşıldı

  Japonya açıklarında Osprey uçağının enkazına ulaşıldı Japonya açıklarında geçen hafta düşen ABD Hava Kuvvetlerine ait Osprey tipi askeri uçağın enkazına ulaşıldığı bildirildi. Dalış yapan ekipler, uçağın enkazına ulaşarak bir askerin cesedini buldu. Kayıp 7 ceset için arama çalışmaları devam ediyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:00 İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum

  İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum Bursa Gemlik'te meydana gelen ve İstanbul dahil birçok ilde hissedilen 5.1 şiddetindeki depremle ilgili bir değerlendirmede bulunan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, ''Deprem muhtemelen Zeytinbağı Fayı'nın Gemlik Körfezi içindeki kısmında oldu. Bu fay Kuzey Anadolu Fayı'nın güney kolunun bir parçası. Biz şimdi depremi kuzey kolda bekliyoruz. Şu an bir sıkıntı görmüyorum ama Gemlik'te önlem alınarak bu yerleşim alanı deprem dirençli hale getirilmelidir'' dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:44 Skibbe'nin Japonya'daki başarısının arkasında antrenör Serhat Umar var

  Skibbe'nin Japonya'daki başarısının arkasında antrenör Serhat Umar var Japonya 1. Futbol Ligi'nde (J1) Sanfrecce Hiroshima Teknik Direktörü Alman Michael Skibbe'nin başarısının arkasında, UEFA A Lisans sahibi, Bayburt kökenli antrenör Serhat Umar geliyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:51 Yemenli Husiler, Kızıldeniz'de üç ticari gemiye saldırdı

  Yemenli Husiler, Kızıldeniz'de üç ticari gemiye saldırdı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemenli Husiler tarafından Kızıldeniz'de üç ticari gemiye saldırı düzenlendiğini duyurdu. USS Carney savaş gemisi ve insansız hava araçları saldırıya müdahale etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:00 Asya Pay Piyasaları Karışık Seyirle Başladı

  Asya Pay Piyasaları Karışık Seyirle Başladı Çin'deki gayrimenkul sektöründeki olumlu gelişmeler satış baskısını törpülüyor. Evergrande'nin borçlarından bir kısmı için alacaklılarla anlaşma sağlandı. Japonya'da ise Japon yeninin dolar karşısında güçlenmesi ihracatçı firmalar üzerinde satış baskısı oluşturuyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 09:29 Küresel piyasalarda gözler, tarım dışı istihdam verilerine çevrildi

  Küresel piyasalarda gözler, tarım dışı istihdam verilerine çevrildi Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimlerine gelecek yılın ilk yarısında başlayabileceğine yönelik fiyatlamaların güçlenmesiyle risk iştahı artarken, bu hafta gözler ABD'de açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinden alınacak sinyallere çevrildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 23:13 ABD'li Senatör İsrail'in Gazze politikasına tepki gösterdi

  ABD'li Senatör İsrail'in Gazze politikasına tepki gösterdi ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Savunma Bakanı Lyold Austin ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in, Gazze'deki sivillerin hedef alınmaması konusunda İsrail'i uyarmalarına tepki gösterdi. Graham, Austin ve Harris'in Tel Aviv yönetimini eleştirmesine karşılık olarak Hamas'ın Gazze'de her yerde olduğunu ve İsrail'in sivilleri ayırt etmesinin mümkün olmadığını iddia etti. Ayrıca, Graham, Austin'in düşüncelerini saflık olarak nitelendirerek, Filistinlilerin Hamas tarafından radikalleştirildiğini savundu.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:12 Mardin'de asırlık zeytinler soğuk sıkımla yağa dönüştürülüyor

  Mardin'de asırlık zeytinler soğuk sıkımla yağa dönüştürülüyor Mardin'in Derik ilçesinde asırlık zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinler, soğuk sıkımla tescilli yağa dönüştürülüyor. Derik'te bin yıl öncesine dayandığı tahmin edilen ağaçlarda yetiştirilen zeytinlerin hasadı sürüyor. Üreticiler, topladıkları zeytinlerin bir kısmını sofralık olarak hazırlarken, büyük bir bölümünü ilçedeki Mezopotamya Zeytinyağı Tesisi'nde yağa dönüştürüyor. Mardin Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Erkan Doğan, zeytinin kalitesini tüm dünyaya göstermek istediklerini belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:27 5. Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı

  5. Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı Guangzhou'da düzenlenen 5. Dünya Medya Zirvesi, 101 ülke ve bölgeden 450'den fazla kişinin katılımıyla başladı. Zirve, küresel güvenin artırılması ve medya gelişiminin teşvik edilmesi temalıdır.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:17 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:12 Yönetmen onayladı: Yeni Resident Evil Remake oyunları yolda

  Yönetmen onayladı: Yeni Resident Evil Remake oyunları yolda Capcom, Resident Evil serisini geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. Yönetmen Yasuhiro Anpo, yeni projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Hangi oyunun remake edileceği henüz açıklanmadı, ancak muhtemel adaylar arasında Resident Evil: Code Veronica bulunuyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:17 "İsrail'in Gazze saldırılarına özel uluslararası mahkeme kurulmalı" önerisi

  'İsrail'in Gazze saldırılarına özel uluslararası mahkeme kurulmalı' önerisi Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hayati Aktaş, 1949 Cenevre Sözleşmesi'ne göre, Gazze'deki saldırılar nedeniyle İsrail'in savaş suçu işlediğini ve sorumluların uluslararası mahkemede yargılanması gerektiğini bildirdi.

 • 02.12.2023 02 Ara 06:57 Japonya Başbakanı Gazze'deki Gerilimin Yatışmasını Ümit Ediyor

  Japonya Başbakanı Gazze'deki Gerilimin Yatışmasını Ümit Ediyor Japonya Başbakanı Kişida Fumio, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'a Gazze'de gerilimin en kısa sürede yatıştırılmasını ümit ettiğini belirtti. Kişida, malzeme ikmallerinin artırılmasının, Gazze'deki insani durumun iyileştirilmesi açısından hayati önem taşıdığını kaydetti.

 • 02.12.2023 02 Ara 04:47 Japonya Başbakanı, kömür yakıtlı enerji santrallerine bağımlılığı azaltma taahhüdünde bulundu

  Japonya Başbakanı, kömür yakıtlı enerji santrallerine bağımlılığı azaltma taahhüdünde bulundu Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı'nda yaptığı konuşmada, ülkesinin kömür yakıtlı enerji santrallerine bağımlılığını azaltmak için gerekli önlemleri alacaklarını ve yeni kömür yakıtlı santrallerin inşaatını iptal edeceklerini duyurdu. Ayrıca, çevre sorunlarıyla mücadele amacıyla gelişen ülkelerin finansman fonlarına destek kapsamında uluslararası kredi kuruluşlarına mali desteği artıracaklarını ve yeni bir fon kurulmasına yardımcı olacaklarını belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:07 Milli hava platformlarını Türk mühendisleri donatıyor

  Milli hava platformlarını Türk mühendisleri donatıyor Türk mühendislerinin tasarım ve üretim yetenekleriyle ortaya çıkarılan yüksek kalitedeki ürün ve alt sistemler milli helikopter ve uçak projelerinde birer birer yerini alıyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:15 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti'nin her verdiği sözün arkasında olduğunu söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:11 Japonya Savunma Bakanı Yardımcısı, ABD askeri uçağı düşmesi hakkında açıklama yaptı

  Japonya Savunma Bakanı Yardımcısı, ABD askeri uçağı düşmesi hakkında açıklama yaptı Japonya Savunma Bakanı Yardımcısı Hiroyuki Minazawa, Japonya'nın Yakushima adası yakınlarında düşen ABD askeri uçağıyla ilgili detayları paylaştı. Minazawa, Japon Sahil Güvenlik botunun bir mürettebat üyesini kurtardığını belirtti ve kurtarma operasyonlarının devam ettiğini söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:09 Apple ve Qualcomm modem savaşı 2030 yılına mı ertelendi?

  Apple ve Qualcomm modem savaşı 2030 yılına mı ertelendi? Apple, kendi modemini geliştirmek için uzun süredir çalışıyor. Ancak şirketin bu projeden vazgeçtiği ve Qualcomm ile modem anlaşmasının 2030 yılına kadar uzayabileceği konuşuluyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 07:19 Japonya, Osprey uçaklarının güvenliğini teyit etme çağrısında bulundu

  Japonya, Osprey uçaklarının güvenliğini teyit etme çağrısında bulundu Japonya, ABD ordusuna ait Osprey uçaklarının güvenliğinin teyit edilmesi çağrısında bulundu. Dün düşen bir Osprey uçağında bir askeri personel hayatını kaybetti. Uçakların güvenilirliği Japon kamuoyunda sorgulanıyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:33 Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı

  Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı Japon yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'deki deprem tehlikesini anlattı. Moriwaki, Doğu Anadolu Fay Hattı'ndaki kırılmaların devam edeceğini ve Türkiye'nin her yerinde deprem riskinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca, binaların depreme dayanıklılığı için kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:00 Prof. Dr. Naci Görür: Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz

  Prof. Dr. Naci Görür: Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz.

 • 29.11.2023 29 Kas 09:47 ABD'ye ait askeri uçak, Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü

  ABD'ye ait askeri uçak, Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü 8 kişinin bulunduğu ABD'ye ait askeri uçak, Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü.

 • 28.11.2023 28 Kas 19:35 Sultan II. Abdülhamid'in Hediye Ettiği Hereke Halısı Restore Edilecek

  Sultan II. Abdülhamid'in Hediye Ettiği Hereke Halısı Restore Edilecek Sultan II. Abdülhamid'in 1907 yılında Hollanda'ya hediye ettiği 162 metrekarelik Hereke Halısı, Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde restore edilecek. Halı, tamamlandıktan sonra Hollanda'ya götürülecek.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:51 Sultan 2. Abdülhamit'in hediye ettiği Hereke halısının restorasyonuna başlandı

  Sultan 2. Abdülhamit'in hediye ettiği Hereke halısının restorasyonuna başlandı Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde, Hollanda'nın Lahey kentindeki Uluslararası Adalet Divanı olarak hizmet veren Barış Sarayı'na, Sultan 2. Abdülhamit'in fermanı üzerine 1905'te hediye edilen yaklaşık 162 metrekarelik Hereke halısının restorasyonuna başlandı.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:52 Çin, Avustralya'yı Güney Çin Denizi'nde savaş gemileri konuşlandırmamaya çağırdı

  Çin, Avustralya'yı Güney Çin Denizi'nde savaş gemileri konuşlandırmamaya çağırdı Çin Komünist Partisi Uluslararası İrtibat Dairesi Başkanı Liu Ciençao, Avustralya'yı Güney Çin Denizi'ne savaş gemileri konuşlandırma konusunda azami ihtiyatla hareket etmeye çağırdı. Liu, olası bir kazanın tansiyonu yükseltebileceğini belirtti. Avustralya ise Çin savaş gemisinin sonar darbesi kullanarak 2 dalgıcıyı hafif şekilde yaraladığını iddia etmişti.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:17 Osmanlı'nın Hollanda'ya hediye ettiği 118 yıllık Hereke Halısı Aksaray'da

  Osmanlı'nın Hollanda'ya hediye ettiği 118 yıllık Hereke Halısı Aksaray'da Osmanlı Devleti Sultan II. Abdülhamid'in fermanı üzerine Hollanda'ya hediye edilen 118 yıllık Hereke halısının Aksaray'da restorasyonu başladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 12:44 İEÜ Öğrencileri Japonya'da İş Modelleri Hazırladı

  İEÜ Öğrencileri Japonya'da İş Modelleri Hazırladı İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, Japonya'ya giderek İzu Yarımadası'nın gastronomi merkezi olması hedefiyle iş modelleri hazırladı. Öğrenciler, Japon öğrencilerle birlikte çalışarak bölgenin turist sayısını artırmayı ve marka olmasını sağlamak için fikirler geliştirdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:29 Türk Cimnastiği Paris Olimpiyatları'nda madalya almak istiyor

  Türk Cimnastiği Paris Olimpiyatları'nda madalya almak istiyor Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Türk cimnastiğinin artık katıldığı yarışmalarda madalya almak istediğini belirterek, 2024 Paris Olimpiyatları'nın Türk cimnastiğinin yılı olacağına inandığını söyledi. Çelen, federasyonun hedeflerini tutturduklarını ve olimpiyatlara takım halinde kota alma gibi tarihi bir başarı elde ettiklerini ifade etti. Türk cimnastiğinin dünyanın en iyileri arasında yer almasının Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleştiğini vurgulayan Çelen, 2024 ve 2028 Olimpiyatları için hazırlık ve planlama yaptıklarını belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 06:17 Japonya'da Matsusaka ırkı sığır 30 milyon yene satıldı

  Japonya'da Matsusaka ırkı sığır 30 milyon yene satıldı Japonya'da Matsusaka ırkı sığır, açık artırmada 30 milyon yene (202 bin dolar) alıcı buldu. Bu, son 8 yılın en yüksek alıcı fiyatı olarak kayda geçti. Sığırı yetiştiren besici, beklenmedik derecede yüksek fiyat karşısında şaşkınlığını dile getirdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:37 Kahverengi kokarcayla mücadele için vatandaşlardan destek talebi

  Kahverengi kokarcayla mücadele için vatandaşlardan destek talebi Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Ersin Dilber, tarım zararlısı kahverengi kokarcanın bulunduğu yerde yok edilmesini isteyerek, "Zararlıyla en büyük mücadele yöntemi evlerde gördüğümüz böceklerin kışlak alanlarda yok edilmesi.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:13 'Kahverengi kokarca için tüm vatandaşlarımızdan toplu bir aksiyon bekliyoruz'

  'Kahverengi kokarca için tüm vatandaşlarımızdan toplu bir aksiyon bekliyoruz' TARIM ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin Dilber, "Kahverengi kokarca için bazı il müdürlüklerimiz 'gördüğünüz yerde öldürün' diyorlar.

 • 27.11.2023 27 Kas 07:17 Yemen açıklarında kaçırılan tanker ve personel kurtarıldı

  Yemen açıklarında kaçırılan tanker ve personel kurtarıldı ADEN Körfezi Yemen açıklarında iletişimi kesilen ve kaçırıldığı ortaya çıkan Central Park şirketine ait tanker ve personel, 15 saatin ardından kurtarıldı. Denizcilik Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, geminin alıkonmasının sona erdiği ve tüm personelin iyi olduğu belirtildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:19 Yemen açıklarında İsrailli iş adamının sahibi olduğu kargo gemisi kaçırıldı

  Yemen açıklarında İsrailli iş adamının sahibi olduğu kargo gemisi kaçırıldı Yemen açıklarında İsrailli iş adamının sahibi olduğu, içerisinde 22 mürettebat bulunan kargo gemisi kaçırıldı. Gemiyi işleten şirketten yapılan açıklamada kaptan ve 4. kaptanın Türk olduğu kaydedildi. Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''Konu, Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığınca takip edilmektedir.'' denildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:09 2. elde en çok satılan otomobiller

  2. elde en çok satılan otomobiller Türkiye'de artan kur ve vergi oranlarıyla birlikte insanlar "bir daha alamayız" kaygısıyla geçtiğimiz dönemlerde sıfır otomobillere adeta "hücum etti". 2023 yılının Temmuz-Eylül ayları arasına en üst noktaya dayanan otomobil satışları ilerleyen süreçlerde önce yavaşladı ve durma noktasına geldi. Ancak bu piyasa şartlarına rağmen 2. eli hızlı olan otomobiller hala mevcut. İşte karşınızda 2. elde en çok satılan otomobiller listesi…

 • 26.11.2023 26 Kas 10:25 Güney Kore Dışişleri Bakanı, Çin ve Japonya mevkidaşlarıyla görüştü

  Güney Kore Dışişleri Bakanı, Çin ve Japonya mevkidaşlarıyla görüştü Güney Kore Dışişleri Bakanı Park Jin, Çin ve Japon mevkidaşlarıyla ayrı ayrı görüşerek ikili ve bölgesel konuları ele aldı. Park, Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ve Japonya Dışişleri Bakanı Kamikawa Yoko ile Güney Kore'nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantı öncesinde görüştü. Görüşmelerde Kuzey Kore'nin askeri gerilimi azaltma anlaşmasını feshetmesi ve nükleer provokasyonlarının durdurulması konuları ele alındı. Ayrıca Güney Kore ve Japonya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve savunma işbirliğinin artırılması konusunda mutabık kalındı.

Advertisement