Denktaş'ın Torunu Can Denktaş Kurtarılamadı - Son Dakika

Denktaş'ın Torunu Can Denktaş Kurtarılamadı

Denktaş\'ın Torunu Can Denktaş Kurtarılamadı
Son Güncelleme: 19.03.2013 09:56

KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın torunu Can Denktaş, hayatını kaybetti.

KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın torunu Can Denktaş, hayatını kaybetti.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın 38 yaşındaki torunu Can Denktaş, Lefkoşa Mezarlığı'nda dün öğleden sonra babası Rauf Denktaş'ın kabri başında kendini vurmuştu. Karnına tek kurşun sıkarak ağır yaralanan Can Denktaş, götürüldüğü Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde süren altı saatlik bir ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı. Torun Denktaş, tüm müdahalelere rağmen sabaha karşı saat 01.30'da yaşamını yitirdi.

SON ARADIĞI İSİM AMCASININ OĞLU RAUF

Can Denktaş, babasının mezarı başında amcasının oğlu Rauf Denktaş'ı arayarak "Babamın mezarı başındayım. Hayatıma son veriyorum gelmeyin" dediği öne sürüldü.

Rauf kuzeninden gelen telefonun ardından mezarlığa giderek onu yaralı vaziyette buldu. Can Denktaş'ın, hastaneye kaldırılırken de yanında olan kuzenine "Oğluma iyi bakın" dediği iddia edildi.

Can Denktaş ile en son konuşan aile yakını konumundaki amcasının oğlu Rauf Denktaş'ın da hastanede büyük bir şok içinde olduğu görüldü.

Can Denktaş, kısa süren bir evlilik yaşamış ve bu evlilikten de bir oğlu olmuştu.

YDÜ Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, yaptığı açıklamada, kurşunun bağırsaklar ve damarlara zarar verdiğini belirtti. Can Denktaş'ın olaydan yaklaşık 10-15 dakika sonrasında hastaneye getirildiğini ve getirildiğinde, şok tablosu görüldüğünü söyledi.

Kaptanoğlu, kurşunun hem bağırsaklarda, hem ana damarda yaralanmaya sebep olduğunu, bu yaralanmaların cerrahlar, kalp damar cerrahları tarafından onarıldığını, kurşununsa omurgaya denk gelmesine rağmen kendi tahmininin omurilik yaralanması olmadığı yönünde olduğunu söyledi.

Kaptanoğlu, Can Denktaş'ın olayın hemen ardından, ailesi tarafından hastaneye getirildiğini ve kurşunun karnının orta kısmından içeriye doğru giriş yaptığını kaydetti.

"HASTANEYE GETİRİLDİĞİNDE ŞUURU AÇIKTI"

YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen, Can Denktaş'ın acil olarak 15.40 sıralarında YDÜ Hastanesi'ne getirildiğini ve hastaneye getirildiğinde karın (batın) yaralanması teşhisiyle acilen ameliyata alındığını söyledi. Erkmen, Denktaş'ın hastaneye getirildiğinde şuurunun açık olduğunu belirtti.

HASTANEYE AKIN ETTİLER

Can Denktaş'ın kendini vurduğu ve ağır yaralı olduğu haberini alan ailesi, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne akın etti.

Hastaneye ilk giden Can Denktaş'ın amcası DP Genel Başkanı Serdar Denktaş oldu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Tarım eski Bakanı Kenan Akın, DP Milletvekili LTB Başkan Adayı Mustafa Arabacıoğlu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre ve birçok siyasi Can Denktaş'ın sağlık durumunu öğrenmek için Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne gitti.

"BORÇ BATAĞINDA OLDUĞU İDDİASI"

Can Denktaş'ın ödeyemediği miktarda borcu olduğu bu nedenle canına kıymak istediği belirtiliyor.

Can Denktaş, yaklaşık iki sene önce de kredi borcunu ödeyemediği için gözaltına alınmış, babaannesi Aydın Denktaş'ın cezayı ödemesi üzerine serbest bırakılmıştı.

Can Denktaş'ın yaşadığı ekonomik sıkıntılara, bir dönem eğlence sektörüne yaptığı yatırımların karşılığını alamayarak, borçlarını ödeyemez hale gelmesinin neden olduğu ifade ediliyor. Can Denktaş aleyhine, borçları nedeniyle çok sayıda dava olduğu da ileri sürülüyor. - LEFKOŞA

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Denktaş'ın Torunu Can Denktaş Kurtarılamadı - Son Dakika


Advertisement