Kasımda Dünyada Yaşanan Tuhaf Olaylar - Son Dakika
Dünya

Kasımda Dünyada Yaşanan Tuhaf Olaylar

Kasımda Dünyada Yaşanan Tuhaf Olaylar

Avustralya'da timsahın dişlerinden hayvanın gözünü ısırarak kurtulma, ABD'de Cadılar Bayramı süslemeleri arasında çıkan insan iskeleti, Endonezya'da Whatsapp grubundan çıkardığı için arkadaşını bıçaklayan kişi gibi birçok tuhaf olay kasım ayında basına yansıdı.

24.11.2023 11:20  Güncelleme: 11:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Avustralya'da timsahın dişlerinden hayvanın gözünü ısırarak kurtulandan, ABD'de Cadılar Bayramı süslemeleri arasında çıkan insan iskeleti ve Endonezya'da Whatsapp grubundan çıkardığı için arkadaşını bıçaklayan kişi dahil birçok olay kasım ayının "tuhaf olayları" olarak basına yansıdı.

Hayatta herkes en az bir kere tuhaf bir olayla karşılaşabiliyor ve bunun parçası olan bazı insanlar, basının "bir numaralı malzemesi" olarak kullanılabiliyor.

AA muhabiri, dünya genelinde kasımda yaşanan ve dünya basınına yansıyan ilginç olayları derledi.

Avustralya'da büyükbaş havyan yetiştiren Colin Deveraux, evinin yakınında bulunan sulak alana girince bir anda suyun içinde 3,2 metre uzunluğundaki timsahı fark etti.

Timsahın bir anda sağ ayağını kaptığı Deveraux, hayvanın dişleri arasından hayvanın göz kapağını ısırarak kurtuldu.

Cadılar Bayramı süslemeleri arasında insan iskeleti

ABD'nin Florida eyaletinde bir ikinci el dükkanında satılan Cadılar Bayramı süslemeleri arasında ilginç bir detay bulundu.

Bir antropolog mağazada gezinirken insan iskeletine benzettiği parçalar buldu ve durumu hemen polise bildirdi. Polis ise yaptığı incelemeler sonucu bu kemiklerin insan iskeletine ait olduğunu doğruladı ve olaya ilişkin soruşturma başlattı.

Kaçırdığı uçağın peşinden pistte koştu

Avustralya'daki Canberra Havalimanı'nda uçağını kaçıran bir kadının, piste çıkarak uçağın peşinden koşması sosyal medyada gündem oldu.

Başka bir yolcunun paylaştığı videoda kadının güvenlik görevlilerini aşarak pistte koştuğu ve pilota el ettiği görülüyor.

Avustralya Federal Polisi ise güvenlik ihlali yaptığı gerekçesiyle kadını gözaltına aldı.

Kafesinden kaçan at, uçağı geri döndürdü

ABD'nin New York kentindeki John F. Kennedy Havalimanı'ndan Amsterdam için kalkan uçak, "kaçak yolcu" nedeniyle uçuşunu yarıda keserek geri dönmek zorunda kaldı.

Uçakta taşınan bir at kafesinden kaçarak uçak içinde dolaşmaya başladı.

Bunun üzerine, pilot ve uçuş ekibi John F. Kennedy Havalimanı'na geri dönmek zorunda kaldı.

Uçurumun dibinde 2 yıl mahsur kalan "dünyanın en yalnız koyunu" kurtarıldı

İskoçya'da bir uçurumun dibinde 2 yıl mahsur kalan ve "dünyanın en yalnız koyunu" olarak tanımlanan Fiona'yı yerel çiftçiler kurtardı.

Uzmanlar, Fiona'nın 2 yıl boyunca sürekli çimen yediğini ve çok fazla kilo aldığını belirtti.

Fiona'dan yaklaşık 9 kilogram yün çıktı.

Taksi parası ödememek için tırın altında 400 kilometre seyahat etti

Avustralya'da 43 yaşındaki bir kişi alkolün de etkisiyle kısa mesafe taksi parası ödememek için bir tırın dorsesinin altına saklandı. Şoförün kendisini uzun süre fark etmemesi üzerine "yolcu", tırın altında 400 kilometre seyahat etti.

Adam kendine geldiğinde kendini evinden saatlerce uzakta buldu. Polis olaya müdahale etti ve bu kişiyi en yakın tren istasyonuna bıraktı.

Tır şoförü ise adamı fark ettiğinde "şoka uğradığını" belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Kasımda Dünyada Yaşanan Tuhaf Olaylar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kolombiya'da Clan del Golfo'nun liderlerinden biri gözaltına alındı
  04:52 Kolombiya'da Clan del Golfo'nun liderlerinden biri gözaltına alındı

  Kolombiya'da ülkenin en büyük silahlı gruplarından Clan del Golfo'nun liderlerinden olan 'El Mocho' lakaplı uyuşturucu kaçakçısı Federico Cardona, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda, El Mocho ve adamlarıyla birlikte 2 kilo sıvı kokain ve 1 kilodan fazla uyuşturucu madde ele geçirildi. El Mocho'nun ABD'ye iade edilip edilmeyeceği ise önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak.

 • Almanya'da Hastaneye Giren Kadın Meşale Yakıp Kendini Odaya Kilitledi
  04:05 Almanya'da Hastaneye Giren Kadın Meşale Yakıp Kendini Odaya Kilitledi

  Almanya'nın Aachen kentinde bulunan Luisen Hastanesine giren 65 yaşındaki bir kadın, meşale yakarak ameliyathane kısmına attıktan sonra kendisini bir hasta odasına kilitledi. Polis, kadını gözaltına aldı ve herhangi bir yaralanma olmadığını açıkladı. Olayın nedeni hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

 • Gazze'de Çocuklar Açlıktan Ölüyor
  03:46 Gazze'de Çocuklar Açlıktan Ölüyor

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, Gazze'de çocukların açlıktan öldüğünü belirtti. Ghebreyesus, bölgedeki hastane binalarının da yıkıldığını aktardı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, yetersiz beslenme ve susuzluktan dolayı en az 15 çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı. BM yardım yetkilileri ise Gazze Şeridi'nde gıda güvensizliği ve beslenme yetersizliği sorununa dikkat çekti.

 • Hindistan, Yapay Zeka Alanındaki Denetimleri Artırıyor
  02:18 Hindistan, Yapay Zeka Alanındaki Denetimleri Artırıyor

  Hindistan yönetimi, yapay zeka alanındaki denetimleri artırmak için yeni bir karar aldı. Bundan böyle bu alanda üretilecek her yeni teknoloji için devlet kurumlarından resmi izin almak zorunlu olacak. Bu kararın Amerikan firmalarının ülkedeki hakimiyetini sınırlamak amacıyla verildiği düşünülüyor. Hindistan Bilgi İşlem Bakanlığı, yapay zekanın geleceği hakkında endişeli olduklarını belirterek, Hint halkının menfaatlerini korumak adına yeni önlemler alacaklarını açıkladı. Büyük teknoloji firmalarının yapay zeka uygulamaları için direkt olarak bakanlığa bilgi vermeleri gerekecek ve karara uymayan firmalara cezalar verilecektir.


Advertisement