Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Avustralya haberleri, Avustralya son dakika, son dakika Avustralya

Son Dakika Avustralya Haberleri

Son dakika Avustralya haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son avustralya haberleri anında burada.


 • 20:00 Nafaka Davası Türkiye'de Gündemde

  Nafaka Davası Türkiye'de Gündemde Türkiye Erkekleri Koruma Derneği Başkanı Bahri İnceler, nafaka ödemediği iddiasıyla tutuklanan Zülfü Şirin'i ziyaret etti. Şirin, nafaka sisteminin kaldırılması gerektiğini savunurken, İnceler ise Şirin ve benzer durumdaki erkeklerin yanında olacaklarını belirtti.

 • 18:01 ABD'nin dış ticaret açığı ekimde arttı

  ABD'nin dış ticaret açığı ekimde arttı ABD'nin ekim ayındaki dış ticaret açığı bir önceki aya göre yüzde 5,1 artarak 64,3 milyar dolara yükseldi. Ülkenin ihracatı azalırken ithalatı ise arttı. Çin, AB ve Kanada ile olan ticaret açığı ise artış gösterdi.

 • 17:08 Kurtulmuş: İnsanlık cephesini güçlendirirsek, İsrail adım adım yalnızlaşacak

  Kurtulmuş: İnsanlık cephesini güçlendirirsek, İsrail adım adım yalnızlaşacak TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in çok büyük medya, ticari ve finans güçleri olduğunu belirterek, "Ama halkın vicdanı ve aklı, bunların üstündedir.

 • 16:59 ABD'de Avustralya terör saldırısının azmettiricisi gözaltına alındı

  ABD'de Avustralya terör saldırısının azmettiricisi gözaltına alındı Avustralya'da geçen yıl gerçekleşen terör saldırısının azmettiricisi olduğu şüphesiyle ABD'de bir kişi gözaltına alındı. FBI ve Avustralya polisi, saldırıyla ilgili gelişmeleri ortak basın toplantısında açıkladı. Şüphelinin radikal Hristiyan ideolojiyle bağlantılı teröristlere internet üzerinden azmettirici mesajlar attığı belirtildi.

 • 14:49 ABD'ye ait V-22 Osprey uçağında 8 mürettebat öldü

  ABD'ye ait V-22 Osprey uçağında 8 mürettebat öldü ABD Hava Kuvvetleri, Japonya açıklarında düşen V-22 Osprey uçağındaki 8 mürettebatın tamamının öldüğünü açıkladı. Kazayla ilgili soruşturma yapılacak.

 • 14:11 Kanberra'da yeni bir teleskop faaliyete geçti

  Kanberra'da yeni bir teleskop faaliyete geçti Avustralya'nın başkenti Kanberra'da faaliyete geçen yeni bir teleskop, Ay yüzeyinden uzayın derinliklerine kadar astronotlarla iletişim kurulmasını sağlayacak. Teleskop, uzaya veri gönderip almak için uyarlanabilir optik teknoloji ve lazerler kullanarak, yeni nesil mürettebatlı uzay görevleriyle iletişim kurulmasına ve bu görevlerin kayda alınmasına olanak tanıyor.

 • 14:08 Caroline Wozniacki, 2024 Avustralya Açık'a davet edildi

  Caroline Wozniacki, 2024 Avustralya Açık'a davet edildi Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki, sezonun ilk grand slam turnuvası olan 2024 Avustralya Açık'a özel davetiye ile katılacak. Wozniacki'nin turnuvaya katılmasından memnuniyet duyulduğu belirtildi. 2018 Avustralya Açık şampiyonu olan Wozniacki, bu yıl tenise geri dönme kararı almıştı.

 • 13:28 Nafaka borcu nedeniyle cezaevine giren 81 yaşındaki şahıs için Erkekleri Koruma Derneği devreye girdi

  Nafaka borcu nedeniyle cezaevine giren 81 yaşındaki şahıs için Erkekleri Koruma Derneği devreye girdi Eski eşine olan nafaka borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine gönderilen 81 yaşındaki Zülfü Şirin için Erkekleri Koruma Derneği devreye girdi.

 • 11:45 81 yaşındaki Zülfü Dede nafaka için cezaevine girdi

  81 yaşındaki Zülfü Dede nafaka için cezaevine girdi Bursa'nın İnegöl ilçesinde eski eşinin nafakasını ödemeyi unuttuğu için tutuklanan 81 yaşındaki Zülfü Dede, nafakanın ödenmesiyle serbest kaldı. Dede, hapishanenin en yaşlısı olduğunu belirterek, kendisinin de dava açacağını söyledi.

 • 11:06 81 yaşındaki adam nafaka ödemediği iddiasıyla tutuklandı

  81 yaşındaki adam nafaka ödemediği iddiasıyla tutuklandı Bursa'da ayrı yaşadığı eşine nafaka ödemediği iddiasıyla tutuklanan 81 yaşındaki Zülfü Şirin, nafaka bedeli ödenince 26 saat sonra tahliye edildi. Şirin, yanlış hesaba gönderdiği nafaka bedeli nedeniyle tutuklandığını belirterek, cezaevinde moral veren milletvekilleri olduğunu söyledi.

 • 11:06 IEA Başkanı: Fosil Yakıtların Kullanımı İklim Hedeflerine Ulaşmayı Engelliyor

  IEA Başkanı: Fosil Yakıtların Kullanımı İklim Hedeflerine Ulaşmayı Engelliyor Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, fosil yakıtların bugünkü seviyede kullanılması halinde iklim hedeflerine ulaşılamayacağını belirtti. Birol, yenilenebilir enerji dönüşümünü hızlandırırken fosil yakıtların da hızla düşürülmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, gelişmekte olan yoksul ülkelerin temiz enerji teknolojilerine erişimini sağlamak için finansal mekanizmaların kurulması gerektiğini ifade etti.

 • 10:13 Nafaka yüzünden hapse giren yaşlı adam sessizliğini bozdu

  Nafaka yüzünden hapse giren yaşlı adam sessizliğini bozdu Bursa'da eski eşinin nafakasını ödemeyi unuttuğu için tutuklanan ve 1 gece cezaevinde kalan 81 yaşındaki Zülfü Şirin, yaşadıklarını anlattı. Cezaevinde bir gün bile kalmanın çok kötü olduğunu ifade eden Şirin, "Nafakayı daha önce ödedim ancak yanlış yere gittiği için tutuklandım. Cezaevindeyken bir çok milletvekilleri arayıp bana moral verdi. Avustralya'da nafaka diye bir şey" ifadelerini kullandı.

 • 10:10 Avustralya'da bir papazın kızı Müslüman oldu

  Avustralya'da bir papazın kızı Müslüman oldu Avustralya'nın Sidney kentinde bulunan Auburn Gelibolu Camii'ne gelen bölgedeki bir Katolik papazın kızı Talilotu Faingata Müslüman oldu. Faingata, babasının da rızası ile Müslüman olduğunu açıkladı ve Meryem adını aldı.

 • 09:13 THY, Mart 2024'te Avustralya uçuşlarına başlıyor

  THY, Mart 2024'te Avustralya uçuşlarına başlıyor Türk Hava Yolları, Mart 2024'te Avustralya uçuşlarına başlamayı planladığını duyurarak büyük bir adıma imza attı. Seyahat deneyimini geliştirmek ve operasyonel maliyetleri optimize etmek için stratejik bir hamle yapan THY, bu özel uçuşlar için ünlü Avustralyalı aktris Margot Robbie ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 23:51 Dünyaca ünlü oyuncu Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu

  Dünyaca ünlü oyuncu Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu THY, Avustralya seferlerini tanıtmak için Hollywood'un dünyaca ünlü yıldızı Margot Robbie ile anlaştı.

 • 05.12.2023 05 Ara 21:40 Avustralya'da yerli çocukların ailelerinden koparılmasıyla ilgili dava açıldı

  Avustralya'da yerli çocukların ailelerinden koparılmasıyla ilgili dava açıldı Avustralya'nın Queensland eyaletinde, yerli çocukların aile bağlarının koparılması ve ırkçı ayrımcılık iddialarıyla ilgili Federal Mahkemede dava açıldı. Davacılar, eyalet yönetiminden resmi özür, tazminat ve sistem değişikliği talep ediyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:37 Nafaka ödemediği için tutuklanan yaşlı adam gözyaşlarına boğuldu

  Nafaka ödemediği için tutuklanan yaşlı adam gözyaşlarına boğuldu Bursa'da eski eşine nafaka ödemediği için tutuklanan 81 yaşındaki Züftü Şirin, cezaevine götürülürken gözyaşlarına boğuldu.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:53 Asya Borsaları Satış Ağırlıklı Seyir İzlerken Hindistan'da Sensex Endeksi Pozitif Ayrıştı

  Asya Borsaları Satış Ağırlıklı Seyir İzlerken Hindistan'da Sensex Endeksi Pozitif Ayrıştı Asya borsaları genel olarak satış ağırlıklı bir seyir izlerken, Hindistan'da Sensex endeksi pozitif ayrıştı. Analistler, ABD Merkez Bankası'nın gelecek yıl güvercin olmayabileceği endişeleriyle küresel pay piyasalarının negatif bir seyir izlediğini belirtiyor. Çin ekonomisine ilişkin endişelerin sıcaklığını koruduğunu söyleyen analistler, hükümetin ekonomik aktiviteyi canlandırmak için büyük değişiklikler yapması gerektiğini ifade ediyor. Bugün açıklanan verilere göre, Çin'de hizmet sektörü PMI beklentileri aşarken, Japonya'da ise TÜFE beklentilerin altında kaldı. Avustralya Merkez Bankası politika faizini sabit bırakırken, güvercin tonlu açıklaması dikkat çekti. Güney Kore ve Çin borsaları düşüş yaşarken, Hindistan'da Sensex endeksi artış kaydetti.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:23 Suriyeli Mozaik Ustası Türkiye'de İşlerini Geliştiriyor

  Suriyeli Mozaik Ustası Türkiye'de İşlerini Geliştiriyor Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan Suriyeli mozaik ustası Mehmed Eldeni, Türkiye'de ürettiği eserleri dünyanın dört bir yanına 600 dolardan satıyor. Eldeni'nin başarısıyla takdir toplayan eserleri, Amerika, Fransa, Almanya, Kanada ve Avustralya gibi ülkelere ihraç ediliyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:11 Küresel piyasalarda gözler PMI verilerine çevrildi

  Küresel piyasalarda gözler PMI verilerine çevrildi Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed), gelecek yıl beklendiği kadar güvercin olmayabileceğine ilişkin endişelerle negatif bir seyir izlerken, bugün gözler dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerine çevrildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:15 Japonya'da ABD'ye ait askeri uçak düştü, 5 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

  Japonya'da ABD'ye ait askeri uçak düştü, 5 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı Japonya'nın Yakuşima Adası açıklarında düşen ABD'ye ait V-22 Osprey askeri uçağında bulunan mürettebatın arama çalışmaları devam ederken, 5 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:03 İsrail, yurt dışı seyahatlerinden kaçınma çağrısı yaptı

  İsrail, yurt dışı seyahatlerinden kaçınma çağrısı yaptı İsrail yönetimi, İngiltere, Fransa ve Avustralya dahil çeşitli ülkelere ilişkin seyahat uyarısını güncelleyerek, vatandaşlarına zorunlu olmadıkça yurt dışı seyahatlerinden kaçınmaları çağrısı yaptı. İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından yapılan açıklamada, İsraillilere ve Yahudilere yönelik şiddet olaylarının ve antisemitizmin dünya genelinde arttığı belirtilerek, seyahatler sırasında önlemlerin artırılması istendi. Ayrıca, bazı ülkelerde bulunan İsrail vatandaşlarına ek önlemler alınması tavsiye edildi ve seyahat uyarı seviyesi 2'ye yükseltildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:47 Timsahlar nerede yaşar? Timsahlar kış uykusuna yatar mı?

  Timsahlar nerede yaşar? Timsahlar kış uykusuna yatar mı? Timsahlar, dünyanın en eski ve en uzun ömürlü hayvanlarından biridir. Farklı türleri olan bu sürüngenlerin yaşam süresi türlerine, yaşam koşullarına ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Peki, Timsahlar nerede yaşar? Timsahlar kış uykusuna yatar mı? İşte detaylar...

 • 04.12.2023 04 Ara 13:21 Antalyasporlu Yüzücüler Dünya Kupası'nda Başarılı

  Antalyasporlu Yüzücüler Dünya Kupası'nda Başarılı Antalyasporlu 6 yüzücü, Açık Su Dünya Kupası'nda başarılı performans sergiledi. Milli takım kadrosunda yer alan sporcular, zorlu yarışı tamamlama başarısı gösterdi ve bayrak yarışında dokuzuncu oldu.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:43 Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı

  Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı Dünya Medya Zirvesi, Çin'in Guangzhou şehrinde başladı. 101 ülkeden medya kuruluşlarının katıldığı zirve, 6 Aralık'a kadar devam edecek.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:17 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:11 Henley Pasaport Endeksi'ne göre dünyanın en güçlü pasaportları

  Henley Pasaport Endeksi'ne göre dünyanın en güçlü pasaportları Henley Pasaport Endeksi'ne göre Singapur, Almanya ve İspanya dünyanın en güçlü pasaportları olarak sıralandı. Türkiye ise 52. sırada yer aldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 19:23 MHP'den "Türkiye'de ve Dünyada Spor Diplomasisi" paneli

  MHP'den 'Türkiye'de ve Dünyada Spor Diplomasisi' paneli Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı anlayışıyla yürüttüğümüz oyun kurucu dış politikamız çerçevesinde kamu diplomasisine özel önem veriyoruz.

 • 02.12.2023 02 Ara 19:13 Küresel yenilenebilir enerji kapasitesini üç katına çıkarmak için 118 ülke taahhütte bulundu

  Küresel yenilenebilir enerji kapasitesini üç katına çıkarmak için 118 ülke taahhütte bulundu Küresel yenilenebilir enerji kapasitesini 2030'a kadar üç katına ve enerji verimliliğindeki ilerleme hızını iki katına çıkarma yönündeki taahhüde 118 ülke katıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:41 Filistin resmi ajansı WAFA: İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 100'den fazla kişi öldü

  Filistin resmi ajansı WAFA: İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 100'den fazla kişi öldü Filistin resmi ajansı WAFA: İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 100'den fazla kişi öldü.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:03 7 Ülke Kömürden Temiz Enerjiye Geçiş İçin Taahhütte Bulundu

  7 Ülke Kömürden Temiz Enerjiye Geçiş İçin Taahhütte Bulundu ABD, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, İzlanda, Kosova, Norveç ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, kömürden temiz enerjiye geçişi hızlandırmak için çalışan ulusal ve uluslararası hükümetler ve kuruluşlardan oluşan ittifak Powering Past Coal Alliance katıldı. Ülkeler, yeni kömürlü termik santral geliştirmeme ve mevcut kömür santrallerini aşamalı olarak kapatma taahhüdünü duyurdu.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:28 Avustralya Dışişleri Bakanı Gazze'ye insani yardımların ve esir takasının devamını istiyor

  Avustralya Dışişleri Bakanı Gazze'ye insani yardımların ve esir takasının devamını istiyor Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, Gazze'ye insani yardımların girişine ve esirlerin takasına izin veren 'insani ara'nın devam etmesi çağrısında bulundu. Wong, tüm esirlerin serbest bırakılması ve uluslararası insancıl hukuka saygı duyulması çağrısını yineledi. Avustralya, bölgede nüfuz sahibi olan ülkelerle birlikte çalışarak sivillerin korunmasına ve çatışmanın yayılmasının önlenmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:13 ABD, İngiltere ve Avustralya Savunma Bakanları Yüksek Teknoloji Savunma Ortaklıklarını Artırıyor

  ABD, İngiltere ve Avustralya Savunma Bakanları Yüksek Teknoloji Savunma Ortaklıklarını Artırıyor ABD, İngiltere ve Avustralya Savunma Bakanları, Hint-Pasifik'teki yüksek teknoloji savunma ortaklıklarının kapasitesini artırdıklarını duyurdu. AUKUS Savunma Bakanları Toplantısı'nda alınan kararlar arasında denizaltı ve deniz dronlarıyla istihbarat toplama ve paylaşımı, yapay zeka kullanımının artırılması ve yeni radar bölgelerinin kurulması yer alıyor. Avustralya'nın ABD ve İngiltere ile imzaladığı AUKUS anlaşması kapsamında nükleer enerjili denizaltılar inşa edilecek.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:27 Thai Airways, İstanbul Havalimanı'na ilk uçuşunu gerçekleştirdi

  Thai Airways, İstanbul Havalimanı'na ilk uçuşunu gerçekleştirdi Tayland'ın ulusal hava yolu şirketi Thai Airways, İstanbul Havalimanı'na ilk uçuşunu gerçekleştirdi. İstanbul Havalimanı'nın ev sahipliği yaptığı hava yolu şirketi sayısı 99'a yükseldi.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:52 Kemer, 195 milletten 4,2 milyon turist ağırladı

  Kemer, 195 milletten 4,2 milyon turist ağırladı 31 Ekim tarihleri arasında 195 milletten 4 milyon 241 bin 925 yerli ve yabancı turist ağırladı.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:20 Pakistan Dışişleri Bakanlığı İsrail'e çağrıda bulundu

  Pakistan Dışişleri Bakanlığı İsrail'e çağrıda bulundu Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, uluslararası toplumun İsrail'in Filistinli sivillere yönelik terör kampanyasına son vermek için acil adımlar atması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Hindistan'ın Cammu Keşmir'deki öğrencileri serbest bırakması çağrısı yapıldı ve Pakistan, Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru projelerine yönelik tehditlere karşı güvenliği sağlama taahhüdünde bulundu.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:51 Avustralya, Kuzey Kore'ye yaptırım uygulama kararı aldı

  Avustralya, Kuzey Kore'ye yaptırım uygulama kararı aldı Avustralya, Kuzey Kore'nin 21 Kasım'da yörüngeye askeri casus uydu fırlatmasını kınayarak, bu ülkeye yaptırım uygulama kararı aldığını açıkladı. Avustralya, ABD, Japonya ve Güney Kore'ye katılarak Kuzey Kore'ye yaptırım uygulayacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:13 Rafael Nadal, 2024 Avustralya Açık'a katılacağını duyurdu

  Rafael Nadal, 2024 Avustralya Açık'a katılacağını duyurdu Sakatlığı nedeniyle kortlara çıkamayan Rafael Nadal, 2024 sezonunun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'a katılacağını açıkladı. Nadal, kariyerini olması gerektiği gibi bitirmek için çalışacağını belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:23 AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te devam ediyor

  AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te devam ediyor Kuzey Makedonya'nın dönem başkanlığında düzenlenen AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor. Bugün AGİT-Asya ortakları toplanacak. Toplantıda, belge ve kararlar kabul edilecek ve Malta'nın 2024 AGİT Dönem Başkanlığı resmiyet kazanacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:17 Bahattin Sofuoğlu, yeni parçalarla güçlendireceği motosikletiyle yeni sezon için hazırlanıyor

  Bahattin Sofuoğlu, yeni parçalarla güçlendireceği motosikletiyle yeni sezon için hazırlanıyor Milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın gelecek sezonuna iyi bir başlangıç yapmayı hedefliyor. Sofuoğlu, yeni parçalarla güçlendireceği motosikletiyle üst sıralara çıkmayı amaçlıyor. Geçen sezon elde ettiği başarıların ardından yeni sezona iyi hazırlanmak için çalışmalarını sürdüren Sofuoğlu, hedeflerine ulaşmak için geliştirmeler yapacak ve yeni parçalar deneyecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:48 ABD, Kuzey Kore'ye ek yaptırım uyguladı

  ABD, Kuzey Kore'ye ek yaptırım uyguladı ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore'nin yörüngeye casus uydusu göndermesine yanıt olarak Pyongyang destekli siber casusluk grubu Kimsuky ve 8 kişiye ek yaptırım uygulama kararı aldı. Yaptırımların Kuzey Kore'nin yasadışı faaliyetlerini önlemeye yönelik çok taraflı çabaların bir göstergesi olduğu belirtildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:42 Çin, Filipinler ve Avustralya'nın deniz devriyelerini eleştirdi

  Çin, Filipinler ve Avustralya'nın deniz devriyelerini eleştirdi Çin Milli Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Filipinler ve Avustralya'nın ortak deniz devriyelerinin Güney Çin Denizi'nde gerilimi artırdığını belirtti. Sözcü, ülkeler arasındaki savunma ve güvenlik işbirliğinin bölgesel barış ve istikrarı baltalamaması gerektiğini vurguladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 08:13 Aydın'da İkamet İzni Alan Yabancıların Sayısı Arttı

  Aydın'da İkamet İzni Alan Yabancıların Sayısı Arttı Aydın'da son bir yılda ikamet izni alan yabancıların sayısı yüzde 2,5 arttı. Aydın'da toplam 10 bin 528 yabancı ikamet ediyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:10 Ferrovial, Heathrow Havalimanı'ndaki hisselerini satıyor

  Ferrovial, Heathrow Havalimanı'ndaki hisselerini satıyor İspanyol Ferrovial, Londra'nın en büyük havalimanı Heathrow'a ait elindeki yüzde 25 hissenin iki ayrı yatırımcıya satılması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu. Ferrovial, hisselerin yüzde 15'ini Fransız özel sermaye şirketi Ardian'a, yüzde 10'unu ise Suudi Arabistan'ın Kamu Yatırım Fonu'na (PIF) satacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:30 Avustralyalı Fenomenin 'Ateşli Kız Yürüyüşü' Sırasında Kuş Saldırısına Uğraması

  Avustralyalı Fenomenin 'Ateşli Kız Yürüyüşü' Sırasında Kuş Saldırısına Uğraması Avustralyalı fenomen Sarah Jade, TikTok'ta yürüyüş sırasında kendisine saldıran bir kuşun gagasının tamamını gözüne soktuğu korkunç anı paylaştı. Jade, yaşadığı bu olayı hayatının en travmatik deneyimi olarak nitelendirdi ve bir daha 'ateşli kız yürüyüşü'ne çıkmayacağını belirtti. Kuşun gagasının neredeyse tamamının göz yuvasının içine, göz küresinin hemen altına girdiği görülüyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:22 Avustralya'da sığınmacılar yeniden gözetim merkezlerine gönderilebilir

  Avustralya'da sığınmacılar yeniden gözetim merkezlerine gönderilebilir Avustralya'da Yüksek Mahkeme kararıyla serbest bırakılan 141 sığınmacının bir kısmının gözetim merkezlerine geri gönderilmesini öngören yasa tasarısı meclise sunuldu. Tasarı, terör ve pedofili gibi suçlardan hüküm giymiş ve tekrar suç işleme potansiyeline sahip sığınmacıların süresiz gözetimde tutulmasını sağlayacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:48 Japonya'da ABD'ye ait askeri uçak düştü

  Japonya'da ABD'ye ait askeri uçak düştü Japonya sahil güvenliği, ABD'ye ait V-22 Osprey askeri uçağının Japonya'nın Yakuşima Adası açıklarında düştüğünü duyurdu. Uçakta bulunan 8 kişinin akıbeti bilinmiyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:07 Uluslararası hukuk adalete değil güce yakın

  Uluslararası hukuk adalete değil güce yakın Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde Filistinlilere karşı uygulanan İsrail şiddetinin neden cezasız kaldığını ve Ukrayna örneğiyle kıyaslandığında uluslararası camiada uygulanan çifte standardı AA Analiz için kaleme aldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 09:05 Terör örgütlerine finansman sağlayanlara karşı önlem: 62 gerçek, 20 tüzel kişinin mal varlıkları donduruldu

  Terör örgütlerine finansman sağlayanlara karşı önlem: 62 gerçek, 20 tüzel kişinin mal varlıkları donduruldu Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan kararla, terör örgütü PKK-KCK bağlantılı 62 gerçek kişinin Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu. Ayrıca, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Fransa, İsveç, İsviçre, Japonya, İtalya, Norveç, Irak, Suriye, Almanya ve Avustralya'da bulunan 20 tüzel kişinin de Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu.

 • 29.11.2023 29 Kas 08:12 Karar Resmi Gazete'de! 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu

  Karar Resmi Gazete'de! 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre PKK/KCK terör örgütüyle bağlantıları nedeniyle 62 kişinin ve 20 kuruluşun Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu.

Advertisement