Son dakika Endonezya haberleri, Endonezya son dakika, son dakika Endonezya

Son Dakika Endonezya Haberleri

 • Kayseri'de Atatürk portrelerini midyeye işleyen sanatçının sergisi açıldı
  16:52 Kayseri'de Atatürk portrelerini midyeye işleyen sanatçının sergisi açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sedef Kakma Sanatçısı Sedat Erdem tarafından Kayseri'de Atatürk portrelerini midyeye işleyen eserlerin yer aldığı bir sergi açıldı. Sergide 23 eser bulunuyor ve Erdem, sergiyi üniversitede açarak öğrenci kazanmayı hedeflediğini belirtti. Eserler, endonezya ve Tayland bölgelerinden ithal edilen istiridye kabukları üzerine kesme sanatıyla yapıldı.

 • Sri Lanka Dışişleri Bakanı: Uluslararası Mimaride Değişim Zamanı Geldi
  11:17 Sri Lanka Dışişleri Bakanı: Uluslararası Mimaride Değişim Zamanı Geldi

  Sri Lanka Dışişleri Bakanı Tharaka Balasuriya, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı açıklamada, ikinci dünya savaşı sonrası galipler tarafından kurgulanan uluslararası mimarinin değişme zamanının geldiğini söyledi. Balasuriya, dünya liderlerinin bir araya gelerek mevcut meseleleri tartışması ve ileriye dönük bir yol aramasının zorunlu olduğunu belirtti. Ayrıca Türkiye-Sri Lanka ilişkilerine de değinen Balasuriya, iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, MIKTA etkinliğine katıldı
  03 Mar Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, MIKTA etkinliğine katıldı

  Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Antalya Diplomasi Forumu'nda MIKTA'nın etkinliğine katıldı. Bozay, Meksika'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen kalkınma işbirliği konusundaki etkinliğe katıldı.

 • Çinli COMAC Şirketinin Uçakları Güneydoğu Asya'da Test Uçuşlarına Başladı
  29 Şub Çinli COMAC Şirketinin Uçakları Güneydoğu Asya'da Test Uçuşlarına Başladı

  Çin Ticari Uçak Limited Şirketi (COMAC) tarafından üretilen C919 ve ARJ21 tipi jet yolcu uçakları, Güneydoğu Asya'da test uçuşlarına başladı. İki uçak, önümüzdeki iki hafta boyunca Vietnam, Laos, Kamboçya, Malezya ve Endonezya'da yoğun bir programdan geçecek. C919 ve ARJ21 modelleri, 2024 Singapur Havacılık Fuarı'nda büyük ilgi gördü.

 • BSH Ev Aletleri Grubu Gelişen Pazarlar Bölgesi'nde Güçlü Bir Yılı Geride Bıraktı
  29 Şub BSH Ev Aletleri Grubu Gelişen Pazarlar Bölgesi'nde Güçlü Bir Yılı Geride Bıraktı

  BSH Ev Aletleri Grubu'nun Gelişen Pazarlar Bölgesi Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sığın, "Dünya çapında 39 fabrikası ve 60 bini aşkın çalışanı ile BSH'nin dokunduğu en büyük coğrafya olan Gelişen Pazarlar Bölgesi'nde güçlü bir yılı geride bırakıyoruz.

 • BSH Ev Aletleri Grubu'nun Gelişen Pazarlar Bölgesi Türkiye'den yönetiliyor
  29 Şub BSH Ev Aletleri Grubu'nun Gelişen Pazarlar Bölgesi Türkiye'den yönetiliyor

  BSH Ev Aletleri Grubu'nun 2020 yılından bu yana Türkiye'den yönetilen ve 130 ülkede 4,6 milyar nüfusu kapsayan Gelişen Pazarlar Bölgesi (REM), stratejik yatırım hamleleriyle şirketin en hızlı büyüme potansiyelini barındıran bölgesi olarak öne çıkıyor.

 • Kazakistan'da İslam Hukuku ve Finansı Konulu Konferans Düzenlendi
  29 Şub Kazakistan'da İslam Hukuku ve Finansı Konulu Konferans Düzenlendi

  Maksut Narikbayev Üniversitesi (MNU) bünyesinde faaliyet gösteren İslam ve Kazak Hukuku Merkezi ile Astana Uluslararası Finans Merkezi işbirliğinde başkentte düzenlenen konferansta İslam hukuku ve finansının güncel sorunları ele alındı. Konferansa Kazakistan'ın yanı sıra Kırgızistan, Özbekistan, Tataristan, Endonezya ve Mısır'dan uzmanlar, akademisyenler ve Astana'daki İslami finans kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Konferansta İslami finansa bakış açısı, İslami bankacılık, serbest faizli para sistemi, İslami tahkim ve arabuluculuğun gelişimi, şeriat ilkelerine göre yatırım gibi konular ele alındı. Konferans kapsamında ayrıca İslam hukukuna ilişkin eserlerin yer aldığı bir sergi düzenlendi.

 • KBÜ'de Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi
  28 Şub KBÜ'de Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi

  Karabük Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu, İslami ilimlerde güncel sorunlar ve çözüm önerilerini ele aldı. Sempozyuma Türkiye, Katar, Nijerya, Yemen, Libya, Suriye, Irak, Fas, Cezayir, Lübnan, Malezya, Mısır, Etiyopya, Endonezya, Burkino Faso ve Mali'den 73 lisansüstü öğrenci katıldı.

 • Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'nın 8'incisini açtı
  28 Şub Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'nın 8'incisini açtı

  Tüyap Fuarcılık Grubu, TÜKİD desteğiyle düzenlenen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'nın 8'incisini törenle açtı. Fuar, kırtasiye sektörünü bir araya getirerek iş odaklı bir fuar ortamı sunuyor. Türk kırtasiye sektörünün uluslararası alandaki gücünü artırmayı hedefleyen fuara, 85 farklı ülkeden ve yurt içinden 7 bine yakın sektör profesyoneli katılıyor. Fuarda 323 marka yer alıyor ve yeni ürünler sergileniyor.

 • Çin Ticari Uçakları Güneydoğu Asya'da Test Uçuşlarına Başladı
  28 Şub Çin Ticari Uçakları Güneydoğu Asya'da Test Uçuşlarına Başladı

  Çin Ticari Uçak Limited Şirketi (COMAC) tarafından üretilen C919 ve ARJ21 tipi jet yolcu uçakları, Güneydoğu Asya'da test uçuşlarına başladı. Uçaklar, önümüzdeki iki hafta boyunca Vietnam, Laos, Kamboçya, Malezya ve Endonezya'da yoğun bir programdan geçecek. COMAC, test uçuşlarının, Çin yapımı ticari uçakların Güneydoğu Asya'daki havalimanları ve güzergahlara uyumluluğunu doğrulamak ve şirketin bu pazardaki araştırmaları için temel oluşturmak amacıyla yapıldığını belirtti. COMAC, Asya Pasifik pazarındaki talebin artmasıyla birlikte bu pazardan istifade etmek için hazırlıklara başlamış durumda.

 • DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak
  28 Şub DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak

  Dr. Can Kasapoğlu, milli muharip uçak KAAN'ın Türk savunma sanayii için önemini ve uluslararası rekabeti nasıl etkileyeceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Dünyanın en büyük Müslüman nüfusuna sahip ülkesi ilk beş ekonomi arasına girme hedefine ulaşabilir mi?
  28 Şub Dünyanın en büyük Müslüman nüfusuna sahip ülkesi ilk beş ekonomi arasına girme hedefine ulaşabilir mi?

  Endonezya'da devlet başkanının mega projeleri, iş fırsatları yaratırken yerli toplulukların mülkiyet haklarını tehlikeye atıyor. Ülkenin büyüme hedefleri ve nikel rezervleri de tartışmalara neden oluyor. Mega projelerin ekonomik etkileri ve bütçe sorunları da endişe yaratıyor.

 • Endonezya Büyükelçisi OMÜ Rektörünü Ziyaret Etti
  27 Şub Endonezya Büyükelçisi OMÜ Rektörünü Ziyaret Etti

  Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Achmad Rizal Purnama, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal'ı ziyaret etti. Ziyarette, OMÜ ve Endonezya arasındaki akademik, bilimsel ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi konuşuldu. Büyükelçi Purnama, Endonezya-Türkiye Dostluk Derneği'nin de işbirliğine katkı sağlayacağını belirtti. Rektör Ünal ise OMÜ'nün Endonezya ile olan ilişkilerini daha da ileriye taşıma niyetinde olduklarını ifade etti.

 • Endonezya'da meydana gelen toprak kaymasında 4 kişi hayatını kaybetti
  27 Şub Endonezya'da meydana gelen toprak kaymasında 4 kişi hayatını kaybetti

  Endonezya'nın Güney Sulawesi eyaletinde meydana gelen toprak kaymasında en az 4 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Toprak kaymasının sağanak yağışlar nedeniyle tetiklendiği belirtildi. Kurtarma çalışmaları sürerken, yolun da hasar gördüğü ve artçı toprak kaymalarının olabileceği uyarısı yapıldı. Endonezya'da yağmur mevsiminde seller ve toprak kaymaları sıkça yaşanıyor.

 • Meta, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde sahte içeriklere karşı yapay zeka ile mücadele edecek
  27 Şub Meta, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde sahte içeriklere karşı yapay zeka ile mücadele edecek

  Facebook ve Instagram'ın sahibi Meta, Avrupa Parlamentosu seçimleri sırasında yapay zeka ile üretilen sahte içeriklerle mücadele etmek için bir ekip kuracağını duyurdu. Şirket, yapay zekanın seçmenleri kandırmak için kullanılabileceği endişesiyle harekete geçiyor. Ancak bazı uzmanlar, Meta'nın planının etkisiz olabileceğini belirtiyor. Meta'nın planı, AB'ye özel bir Seçim Operasyonları Merkezi kurmak ve potansiyel tehditleri tespit ederek önlemler almak üzerine odaklanıyor. Bununla birlikte, yapay zeka tarafından üretilen sahte içeriklerle mücadele etmenin zorlukları da tartışılıyor.

 • WHO üyesi ülkeler yeni pandemileri önlemek ve aşının adil dağıtımını sağlamak için bir anlaşma üzerinde çalışıyor
  27 Şub WHO üyesi ülkeler yeni pandemileri önlemek ve aşının adil dağıtımını sağlamak için bir anlaşma üzerinde çalışıyor

  Covid-19 pandemisi sırasında gelişmekte olan ülkeler, zengin ülkeler tarafından satın alınan hayati önemdeki aşılara erişmede zorlanırken, dünya genelinde yaklaşık yedi milyon insan hayatını kaybetti.

 • Cakarta'da düzenlenen Fener Festivali'nde aslan ve ejderha dansı büyük ilgi gördü
  26 Şub Cakarta'da düzenlenen Fener Festivali'nde aslan ve ejderha dansı büyük ilgi gördü

  Endonezya'nın başkenti Cakarta'da bulunan bir Çin mahallesinde düzenlenen Fener Festivali kutlamalarında dans eden 'aslanlar' ile ışıldayan 'ejderhalar' coşkuyla izlendi. Ultraviyole ışık altında parlayan ejderha dansı performansı gerçekleştiren insanlar büyük ilgi gördü.

 • Türk ve Meksikalı gazeteciler Mexico City'de buluştu
  24 Şub Türk ve Meksikalı gazeteciler Mexico City'de buluştu

  MEXİCO Meksika'nın başkenti Mexico City'de Yunus Emre Enstitüsü (YEE) koordinesinde "Türkiye-Meksika Medya Buluşmaları" etkinliği düzenlendi.

 • İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları 5-7 Mart'ta düzenlenecek
  23 Şub İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları 5-7 Mart'ta düzenlenecek

  Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği tarafından düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu Rami Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek. Program, Türk ve uluslararası yayıncıları bir araya getirerek hem fiziki hem de online B2B görüşmelerine imkan sağlayacak. Bu yılın odak ülkesi Meksika olacak ve Meksika edebiyatı üzerine konuşmalar yapılacak. Programa 93 ülkeden bin başvuru alınmış olup, 383 katılımcı programa davet edilmiştir. Hedef ise 3 bin kitap telif anlaşması yapmak.

 • Tunus'ta Türkiye Tanıtıldı
  21 Şub Tunus'ta Türkiye Tanıtıldı

  Tunus'ta Yunus Emre Enstitüsü (YEE), başkent Tunus'taki Manar Üniversitesinde düzenlenen 'Uluslararası Kültür Günü' etkinliğinde Türkiye'yi tanıttı. Etkinlikte Türkiye'ye özgü el sanatları, geleneksel kıyafetler ve Türk mutfağı tanıtıldı. Geleneksel Türk kıyafeti giyen öğrenciler birinci seçildi. YEE Koordinatörü Ali İhsan Çevik, etkinlikte gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti.

 • ASEAN Parlamentolar Arası Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Sağlam, üye ülkelerin büyükelçilerini kabul etti
  21 Şub ASEAN Parlamentolar Arası Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Sağlam, üye ülkelerin büyükelçilerini kabul etti

  ASEAN Parlamentolar Arası Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Sağlam, Malezya, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Kamboçya, Singapur ve Brunei Sultanlığı büyükelçilerini kabul etti. Görüşme, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

 • Bursa'da Bisiklette Kahve Konsepti
  21 Şub Bursa'da Bisiklette Kahve Konsepti

  Bursa'da yaşayan genç, bisiklet ve kahve tutkusunu birleştirerek 'bisiklette kahve' konseptiyle kahvelerini müşterilerine sunuyor. Bisikletiyle farklı şehirlere giden genç girişimci, çevreci ekipmanlar kullanarak sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmayı hedefliyor.

 • İsrail'in Lübnan'da vurduğu fabrikada büyük hasar
  20 Şub İsrail'in Lübnan'da vurduğu fabrikada büyük hasar

  İsrail ordusunun Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'a ait silah deposu olduğu iddiasıyla vurduğu alüminyum ve jeneratör fabrikasında büyük hasar meydana geldi. Fabrikanın sahibi, İsrail'in iddialarının iftira olduğunu belirtti. Yangın sonucunda çıkan yağlar toprağa karıştı ve çevre bölgelerde yollar yağlandı. İsrail ordusu, saldırıda 14 kişinin yaralandığını iddia etmişti.

 • Yunus Emre Enstitüsü, Osmanlı-Endonezya İlişkileri Sergisi Açtı
  20 Şub Yunus Emre Enstitüsü, Osmanlı-Endonezya İlişkileri Sergisi Açtı

  Yunus Emre Enstitüsü'nün Endonezya'nın başkenti Cakarta'da bulunan temsilciliği tarafından düzenlenen '5 Asırda Osmanlı-Endonezya İlişkileri' sergisi açıldı. Sergide, Osmanlı ve Endonezya arasındaki ilişkileri yansıtan 110 arşiv belgesi sergilendi. Serginin açılışına Türk ve Endonezyalı yetkililer, tarih meraklıları ve davetliler katıldı. Sergi, yıl boyunca farklı yerlerde sergilenecek.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G-20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak
  19 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G-20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 21-22 Şubat'ta Rio de Janeiro'da Brezilya'nın dönem başkanlığında düzenlenecek G-20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak. Fidan'ın toplantıda Filistin'de tam ateşkes ve Gazze'ye insani yardım çağrısında bulunması bekleniyor.

 • Çinli Turistlerin Kapadokya'ya İlgisi Artıyor
  19 Şub Çinli Turistlerin Kapadokya'ya İlgisi Artıyor

  Çin takvimine göre 10 Şubat 2024'te "Ejderha Yılı"na giren Çin'den, Kapadokya'ya bölgesine gelen Çinli turist sayısı artmaya başladı. Kapadokya, UNESCO Dünya Doğal Kültür Miras Listesi'nde yer almasıyla birlikte Çinli ve Uzak Doğulu turistlerin ziyaretlerinin pandemi öncesini aratmayacak ölçüde artacağı öngörülüyor. Turizmci Mehmet Dinler, 2024'ün yoğun sezon olacağını ve umut verici olduğunu belirtti.

 • Çinli Turistlerin Kapadokya'ya İlgisi Artıyor
  19 Şub Çinli Turistlerin Kapadokya'ya İlgisi Artıyor

  Çin takvimine göre 10 Şubat 2024'te Ejderha Yılı'na giren Çin'den gelen turist sayısı, Kapadokya bölgesinde artış gösteriyor. Pandemi sonrasında Çinli ve Uzak Doğulu turistlerin Kapadokya'yı ziyaret etmesinin pandemi öncesini aratmayacak düzeyde olması bekleniyor. Turizmci Mehmet Dinler, 2024'ün yoğun bir sezon olacağını ve umut verici olduğunu belirtti.

 • Çin'e ait C919 yolcu uçağı Singapur'da hava gösterisi için prova uçuşu gerçekleştirdi
  19 Şub Çin'e ait C919 yolcu uçağı Singapur'da hava gösterisi için prova uçuşu gerçekleştirdi

  Çin Ticari Uçak Limited Şirketi tarafından geliştirilen C919 tipi uçak, Singapur Havacılık Fuarı'nda gerçekleştirilecek hava gösterisine hazırlanmak üzere prova uçuşu gerçekleştirdi. Hava gösterisine Hindistan, Avustralya, Endonezya ve Güney Kore'den akrobasi ekipleri de katılacak. Etkinliğe 50'den fazla ülke ve bölgeden 50.000 ticari katılımcının gelmesi bekleniyor.

 • 2024 Endonezya Uluslararası Otomobil Fuarı Başladı
  16 Şub 2024 Endonezya Uluslararası Otomobil Fuarı Başladı

  CAKARTA, 16 Şubat (Xinhua) -- 2024 Endonezya Uluslararası Otomobil Fuarı Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuar, 25 Şubat'a kadar devam edecek.

 • Endonezya Seçimlerinde Prabowo Subianto Cumhurbaşkanı Seçildi
  15 Şub Endonezya Seçimlerinde Prabowo Subianto Cumhurbaşkanı Seçildi

  Endonezya'nın eski savunma bakanı Prabowo Subianto, resmi olmayan sonuçlara göre ülkenin yeni cumhurbaşkanı seçildi. İlk sonuçlara göre Subianto oyların yüzde 57'sini aldı. Ancak kesin sonuçların alınması haftalar sürebilir. Subianto'nun liderlik tarzı ve insan hakları ihlali iddiaları nedeniyle bazıları tarafından eleştiriliyor. Endonezya, coğrafi ve lojistik zorluklar nedeniyle dünyanın en geniş kapsamlı seçimini gerçekleştirdi.

 • Endonezya'da Yeni Devlet Başkanı Seçildi
  14 Şub Endonezya'da Yeni Devlet Başkanı Seçildi

  Endonezya'da yapılan seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre Savunma Bakanı Prabowo Subianto, ülkenin yeni devlet başkanı seçildi. Subianto, zafer konuşmasında tüm Endonezya halkını kucaklayacağını ve sorumluluklarını yerine getireceğini belirtti. Resmi sonuçların Mart ayında açıklanması bekleniyor.

 • Bali'ye giriş ücretli hale geldi
  14 Şub Bali'ye giriş ücretli hale geldi

  Endonezya'nın Bali adasına girmek isteyen yabancı turistler artık 10 dolar vergi ödeyecek. Vergi, adanın çevresini ve kültürünü korumak amacıyla getirildi. Yerli turistler ise vergiden muaf tutulacak.

 • Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye Yoğun İlgi
  14 Şub Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye Yoğun İlgi

  İran'da düzenlenen 17. Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye büyük ilgi gösterildi. Türk turizm firmalarının stantları yoğun ilgi görürken, ziyaretçilere Türkiye'nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtan broşürler dağıtıldı. Ayrıca, İran'ın farklı bölgelerine özgü el sanatları ve yemekler de tanıtıldı. Fuarda Türkiye'ye ve Trabzon'a olan ilginin memnuniyet verici olduğu belirtildi.

 • Endonezya'da halk genel seçimler için sandık başına gitti
  14 Şub Endonezya'da halk genel seçimler için sandık başına gitti

  Endonezya'da halk, devlet başkanı, milletvekilleri ve yerel temsilcileri belirlemek üzere oy kullandı. Ülkede 18 siyasi partiden yaklaşık 10 bin aday, 580 sandalyeli ulusal meclis için yarışıyor. İlk sonuçların ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor.

 • İran'da Türkiye'ye Yoğun İlgi
  14 Şub İran'da Türkiye'ye Yoğun İlgi

  İran'da düzenlenen 17. Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye büyük ilgi gösterildi. Türk turizm firmalarının stantları yoğun ilgi görürken, Türkiye'nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtan broşürler dağıtıldı. İranlı ziyaretçilerin Türkiye'ye ve Trabzon'a olan ilgisi memnuniyet verici olarak değerlendirildi.

 • Bursa'da turistleri taşıyan midibüsün direğe çarpmasıyla 10 kişi yaralandı
  13 Şub Bursa'da turistleri taşıyan midibüsün direğe çarpmasıyla 10 kişi yaralandı

  Bursa'da turistleri taşıyan bir midibüsün direğe çarpması sonucu meydana gelen kazada 10 kişi yaralandı. Kazanın büyüklüğünü gösteren yeni görüntüler ortaya çıktı. Kaza sonrası olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Bursa'dan İstanbul'a turistleri götüren tur otobüsü kaza yaptı, 10 kişi yaralandı
  13 Şub Bursa'dan İstanbul'a turistleri götüren tur otobüsü kaza yaptı, 10 kişi yaralandı

  Bursa'da Katar ve Endonezyalı turistleri taşıyan tur otobüsü yağışlı havanın etkisiyle yoldan çıkıp elektrik direğine çarptı. Kazada 1'i ağır olmak üzere 10 turist yaralanırken, kaza anı güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

 • Bursa'da Tur Otobüsü Kaza Yaptı: 10 Turist Yaralandı
  13 Şub Bursa'da Tur Otobüsü Kaza Yaptı: 10 Turist Yaralandı

  Bursa'da Katar ve Endonezyalı turistleri taşıyan bir tur otobüsü, yağışlı havanın etkisiyle yoldan çıkarak elektrik direğine çarptı. Kazada 1'i ağır olmak üzere 10 turist yaralanırken, kaza anı güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

 • İstanbul'a giden tur otobüsü kaza yaptı: 1'i ağır 10 turist yaralandı
  13 Şub İstanbul'a giden tur otobüsü kaza yaptı: 1'i ağır 10 turist yaralandı

  Bursa'da Katar ve Endonezyalı turistleri taşıyan tur otobüsü yağışlı havanın etkisiyle yoldan çıkıp elektrik direğine çarptı. Kazada 1'i ağır olmak üzere 10 turist yaralandı. Kaza, saat 21.00 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Panayır Mahallesi İstanbul Caddesi'nde meydana geldi.

 • Bursa'da Midibüsün Elektrik Direğine Çarptığı Kazada 10 Yabancı Turist Yaralandı
  12 Şub Bursa'da Midibüsün Elektrik Direğine Çarptığı Kazada 10 Yabancı Turist Yaralandı

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, bir seyahat acentesine bağlı midibüsün elektrik direğine çarpması sonucu Katar ve Endonezya uyruklu 10 turist yaralandı. Kazada ağır yaralanan bir turist hastaneye kaldırıldı.

 • Bursa'da Tur Otobüsü Kaza Yaptı: 10 Turist Yaralandı
  12 Şub Bursa'da Tur Otobüsü Kaza Yaptı: 10 Turist Yaralandı

  Bursa'da yağışlı havanın etkisiyle yoldan çıkan tur otobüsü, elektrik direğine çarptı. Kazada 1'i ağır olmak üzere 10 turist yaralandı. Kaza sonucu olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı turistler hastanelere sevk edildi. Kazayla ilgili tahkikat devam ediyor.

 • Pakistan Başbakanı Seçim Sonuçlarındaki Gecikmeyi Savundu
  12 Şub Pakistan Başbakanı Seçim Sonuçlarındaki Gecikmeyi Savundu

  Pakistan'da geçici hükümetin Başbakanı Anvarul Hak Kakar, seçim sonuçlarının geç açıklanmasının hile yapıldığı anlamına gelmediğini savunarak, seçimlerde hile yapıldığı iddialarını reddetti. Kakar, seçim sonuçlarının açıklanmasındaki gecikmenin özel prosedürlerden kaynaklandığını belirtti ve sonuçların şeffaflığını vurguladı. Ayrıca, Pakistan ordusunun seçimlerle ilgili açıklamasını da değerlendiren Kakar, ordunun birlik hükümeti oluşturulmasını istediğini ancak bunun dışında bir anlam yüklenmemesi gerektiğini söyledi. Kakar, Batılı ülkelerden gelen tepkilere ise Pakistan'ın iç meselesi olduğunu ve kendi yasalarına göre hareket edeceklerini belirtti.

 • Sahada futbolcunun üzerine yıldırım düştü! Feci şekilde can verdiği anlar kamerada
  12 Şub Sahada futbolcunun üzerine yıldırım düştü! Feci şekilde can verdiği anlar kamerada

  Endonezya'nın Bandung şehrinde oynanan futbol maçında 34 yaşındaki futbolcu Septian Raharaja'nın üzerine yıldırım düştü. Kameralar tarafından saniye saniye kaydedilen olayda talihsiz futbolcu feci şekilde can verdi.

 • Çin Yeni Yılı Asya Pasifik Ülkelerinde Kutlandı
  10 Şub Çin Yeni Yılı Asya Pasifik Ülkelerinde Kutlandı

  Bahar Bayramı olarak da bilinen Çin Yeni Yılı, Singapur, Yeni Zelanda, Endonezya, Kamboçya, Japonya ve diğer Asya Pasifik ülkelerinde kutlandı.

 • Bursa'da Endoskopik Omurga Cerrahisi Kadavra Kursu Gerçekleştirildi
  10 Şub Bursa'da Endoskopik Omurga Cerrahisi Kadavra Kursu Gerçekleştirildi

  Bursa'da yurt içi ve dışından katılımlarla gerçekleştirilen 'Temel ve İleri Düzey Endoskopik Omurga Cerrahisi Kadavra Kursu'nda, alanında uzman tıp insanları tarafından cerrahlara, kadavralar üzerinde omurga rahatsızlıklarının tedavisine yönelik yöntemler öğretildi. Kursa 23 ülkeden eğitmen ve kursiyerler katıldı. Endoskopik omurga cerrahisi, küçük kesilerle sorunlu bölgelere ulaşarak tedavi imkanı sağlıyor.

 • Endonezya Büyükelçisi: Filistin Halkının Yanında Olacağız
  09 Şub Endonezya Büyükelçisi: Filistin Halkının Yanında Olacağız

  Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Achmad Rizal Purnama, Türkiye'deki görevine başladığından beri Filistin halkının yanında olacaklarını ve savaşmaktan geri adım atmayacaklarını söyledi. Büyükelçi Purnama, Türkiye'deki hayatını ve Endonezya-Türkiye ilişkilerini anlattı. Ayrıca, Türkiye'deki misyonunun odak noktasının ekonomi olduğunu ve öğrenci değişim programlarının iki ülke ilişkileri için önemli olduğunu belirtti.

 • Bursa'da Uluslararası Endoskopik Omurga Cerrahisi Sempozyumu öncesinde Kadavra Kursu düzenlendi
  07 Şub Bursa'da Uluslararası Endoskopik Omurga Cerrahisi Sempozyumu öncesinde Kadavra Kursu düzenlendi

  Bursa'da Türkiye Endoskopik Omurga Cerrahisi Derneği tarafından Uluslararası Endoskopik Omurga Cerrahisi Sempozyumu öncesinde Temel ve İleri Düzey Endoskopik Omurga Cerrahisi Kadavra Kursu düzenlendi. Kursa 20'den fazla ülkeden konuklar katıldı. Kursun amacı, endoskopik omurga cerrahisi tekniğini cerrah meslektaşlara öğretmekti. Kurs son derece faydalı geçti ve ardından Uluslararası Endoskopik Omurga Cerrahisi Sempozyumu gerçekleştirilecek.

 • McDonald's, İsrail'in Gazze'ye açtığı savaş yüzünden satış hedeflerini kaçırdı
  06 Şub McDonald's, İsrail'in Gazze'ye açtığı savaş yüzünden satış hedeflerini kaçırdı

  McDonald's, İsrail'in Gazze'ye açtığı savaş nedeniyle boykot edilen firmalardan biri olduğu için satış hedeflerini kaçırdığını açıkladı. Şirketin hisseleri bu duyurunun ardından yüzde 4 düştü. McDonald's, İsrail'i eleştirenlerin boykot ettiği Batı şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, Orta Doğu, Çin ve Hindistan gibi pazarlardaki performansının savaş nedeniyle olumsuz etkilendiğini duyurdu.

 • Myanmar ve Endonezya'da Çin Yeni Yılı Kutlamaları
  05 Şub Myanmar ve Endonezya'da Çin Yeni Yılı Kutlamaları

  Myanmar ve Endonezya'da Çin Yeni Yılı kutlamaları hız kesmeden devam ediyor. Kentlerde Çin'e özgü motiflerle süslemeler ve etkinlikler düzenleniyor. Bahar Bayramı olarak da bilinen Çin Yeni Yılı, ailelerin bir araya gelerek geçen yılı uğurlaması ve yeni yılı karşılaması için önemli bir fırsat sunuyor. Bu yıl Ejderha Yılı'nı başlatan Bahar Bayramı 10 Şubat'ta kutlanacak.

 • Türk savunma sanayisi 5. nesil zırhlı araca imza attı
  04 Şub Türk savunma sanayisi 5. nesil zırhlı araca imza attı

  Türk savunma sanayisi yeni nesil zırhlı muharebe aracı PARS ALPHA 8X8 ile askeri kara araçlarında 5. nesil bir çözüme imza attı.

 • Atık Suların Halk Sağlığı Takibinde Kullanılması Önem Kazanıyor
  02 Şub Atık Suların Halk Sağlığı Takibinde Kullanılması Önem Kazanıyor

  Yaklaşık 4 yıldır süren koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılma çalışmalarında yeni gelişmeler yaşandı.

 • Atık suların halk sağlığı takibinde kullanılması zaruri hale getirilecek
  02 Şub Atık suların halk sağlığı takibinde kullanılması zaruri hale getirilecek

  Yaklaşık 4 yıldır süren koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılma çalışmalarında yeni gelişmeler yaşandı.

 • Atık sulardaki koronavirüs araştırmaları 'tek sağlık' projesine dönüştü
  02 Şub Atık sulardaki koronavirüs araştırmaları 'tek sağlık' projesine dönüştü

  Yaklaşık 4 yıldır süren koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılma çalışmalarında yeni gelişmeler yaşandı.

 • Japon deprem uzmanı Moriwaki: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 3 metre yüksekliğinde tsunami olabilir
  02 Şub Japon deprem uzmanı Moriwaki: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 3 metre yüksekliğinde tsunami olabilir

  Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki "Akdeniz, Ege ve Marmara'da genel olarak 1 metre yüksekliğinde tsunaminin meydana gelebileceğini söyleyebiliriz. Denizin bazı derin yerlerinde depremle birlikte kaymada oluyorsa 3 metre yüksekliğinde tsunami olabilir" açıklamasından bulundu.

 • Deprem Uzmanı: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 1-3 Metre Yüksekliğinde Tsunami Olabilir
  01 Şub Deprem Uzmanı: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 1-3 Metre Yüksekliğinde Tsunami Olabilir

  Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Akdeniz, Ege ve Marmara'da genel olarak 1 metre yüksekliğinde tsunaminin meydana gelebileceğini söyledi. Denizin bazı derin yerlerinde depremle birlikte kayma olduğunda ise 3 metre yüksekliğinde tsunami olabileceğini belirtti. Moriwaki ayrıca, deprem nerede olursa olsun tsunaminin meydana gelebileceğini ve Kıbrıs'ın Güneyi'nin de potansiyel bir bölge olduğunu ifade etti. Deprem uzmanı, deprem gerçeğiyle ilgili olarak çocukların bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Yüksek inşaat mühendisi ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Kayseri'de düzenlenen panelde konuştu
  01 Şub Yüksek inşaat mühendisi ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Kayseri'de düzenlenen panelde konuştu

  Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Kayseri 1. Deprem Farkındalık Paneli'nde konuşan Yoshinori Moriwaki, Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın dünyadaki büyük fay hatlarından biri olduğunu ve olası bir depremin ardından tsunaminin de meydana gelebileceğini belirtti. Ayrıca, Kayseri'nin İstanbul ve İzmir gibi şehirlere oranla daha şanslı olduğunu ifade etti. Panelde ayrıca deprem anında nasıl davranılması gerektiği ve acil durum senaryolarıyla ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

 • Gazze'deki Yaralılar Tedavi İmkansızlığıyla Karşı Karşıya
  01 Şub Gazze'deki Yaralılar Tedavi İmkansızlığıyla Karşı Karşıya

  Gazze Şeridi'ndeki tedavi imkanlarının yetersizliği, hastaneden çok uzaktaki bir çadırda yaşayan 49 yaşındaki Filistinli Abu Mustafa Salem'i yaralarını kendi kendine iyileştirmek zorunda bıraktı. İsrail saldırıları nedeniyle yaralı ve hasta sayısının arttığını ve hastanelerin şu anda kapasitelerinin yüzde 300'ünden fazlasını barındırdığını sözlerine ekledi.

 • Deprem sempozyumunda konuşan Erdoğan Bayraktar: Kentsel dönüşüm acilen yapılması ve bitirilmesi gereken bir iştir
  31 Oca Deprem sempozyumunda konuşan Erdoğan Bayraktar: Kentsel dönüşüm acilen yapılması ve bitirilmesi gereken bir iştir

  Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Depremde Dünya, Türkiye, İstanbul ve Biz Neredeyiz" sempozyumunda konuştu. Bayraktar, ülkemizin kaçınılmaz gerçeği olan deprem konusunda kentsel dönüşüm projelerinin önemine vurgu yaprak bu konudaki çalışmalara hız verilmesi gerektiğini söyledi.

 • Türksat 6A Uydusu Haziranda Fırlatılacak
  27 Oca Türksat 6A Uydusu Haziranda Fırlatılacak

  TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın, haziranda fırlatılmasının hedeflendiğini belirtti. Türksat 6A, Türkiye'nin yanında Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Asya'nın büyük bölümüne hizmet sunacak ve Türkiye'nin uzaydaki bağımsızlığının simgesi olacak. Uydu, 42 doğu boylamında hizmet verecek ve 20 aktarıcıya sahip olacak.

 • İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı uzaya hangi özel eşyaları götürdü? Yanıtı bir kez daha gururlandırdı
  25 Oca İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı uzaya hangi özel eşyaları götürdü? Yanıtı bir kez daha gururlandırdı

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda ilk günlerini anlattı. Yanında hangi özel eşyalarının bulunduğu sorusuna yanıt veren Gezeravcı, "Türk yörük kültürüne ait bazı semboller getirdim. Bir takım aile fotoğraflarım ve ilk filomun uçuş pedleri. Ve benim buraya gelmemi sağlayan bayrağım." ifadelerini kullandı.

 • Hollandalı Diplomat İsrail-Filistin Konusunda Batılı Ülkeleri Eleştirdi
  24 Oca Hollandalı Diplomat İsrail-Filistin Konusunda Batılı Ülkeleri Eleştirdi

  Hollandalı eski diplomat Nikolaos van Dam, Batılı ülkelerin İsrail-Filistin konusundaki yaklaşımını eleştirerek, Hollanda ve diğer Batı ülkelerinin yıllardır bu konuda bir şey yapmadan tolerans gösterdiğini belirtti. Van Dam, Hollanda'nın Filistin konusunda tarihin yanlış tarafında yer aldığını ve bu durumun zalim ve ikiyüzlü olduğunu ifade etti. Ayrıca, İsrail'in saldırgan faaliyetlerinin bölgede barış olasılıklarını azalttığını ve çözümün İsrail'in işgal ettiği topraklardan geri çekilmesiyle mümkün olduğunu söyledi.

 • MKK, yatırımcı sayısıyla birlikte finansal okuryazarlık düzeyini artırmak için çalışıyor
  24 Oca MKK, yatırımcı sayısıyla birlikte finansal okuryazarlık düzeyini artırmak için çalışıyor

  Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ekrem Arıkan, borsanın bir oyun değil yatırım alanı olduğuna işaret ederek, MKK'nin yatırımcı sayısıyla birlikte "finansal okuryazarlık" düzeyini de artırmak için çalıştığını dile getirdi.

 • Saadet Partisi İsveç'in NATO'ya katılımına ret oyu verecek
  23 Oca Saadet Partisi İsveç'in NATO'ya katılımına ret oyu verecek

  Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek, İsveç'in NATO'ya katılımına dair teklife ret oyu vereceklerini bildirdi. Kılıç, ayrıca Antalya kıyılarında bulunan cesetlerin ciddi şüpheler barındırdığını ve kapsamlı bir soruşturma sürecinin yürütülmesi gerektiğini savundu. İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği katliamlara da değinen Kılıç, iktidara İsrail'e dava açma çağrısında bulundu. Saadet Partisi'nin İsveç'in NATO üyeliğine ret oyu vereceği kesinlik kazandı.

 • Endonezya'da Çin Yeni Yılı için fener süslemeleri üretiliyor
  23 Oca Endonezya'da Çin Yeni Yılı için fener süslemeleri üretiliyor

  Endonezya'nın Banten eyaletinde bulunan Tengu süsleme atölyesinde, işçiler Çin Yeni Yılı için fener süslemeleri üretiyor. 22 Ocak 2024 tarihinde çekilen bir fotoğrafta, atölyede çalışan işçilerin fener süslemeleri imal ettiği görülüyor.

 • Türk Diplomasisi Filistin Meselesinde Yoğun Çaba Sarf Ediyor
  23 Oca Türk Diplomasisi Filistin Meselesinde Yoğun Çaba Sarf Ediyor

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SETA Kıdemli Araştırmacısı Doç. Dr. Murat Aslan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın bugün gerçekleştireceği BM konuşması öncesi Filistin ile ilgili yürütülen yoğun diplomasi trafiğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Endonezya, 2024 yılında Çin'den 1 ila 1,5 milyon turist çekmeyi hedefliyor
  22 Oca Endonezya, 2024 yılında Çin'den 1 ila 1,5 milyon turist çekmeyi hedefliyor

  Endonezya hükümeti, 2024 yılında Çin'den 1 ila 1,5 milyon turist çekmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıl ülkelerine gelen Çinli turistlerin çoğunluğunu gençler oluşturdu ve uzun süreli tatilleri tercih ettiler. Endonezya, turizm getirilerinin eşit dağılımını sağlamak için köylerdeki turizm destinasyonlarını tanıtmaya odaklanıyor. Şu anda 13 havayolu şirketi, Çin ile Endonezya arasında doğrudan uçuşlar düzenliyor.

 • Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı: Bisiklet turizmi popüler hale getirilirse futbolu ve golfü geçer
  22 Oca Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı: Bisiklet turizmi popüler hale getirilirse futbolu ve golfü geçer

  Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, Türkiye'de bisiklet turizminin popüler hale getirilmesi için çalışmalar yapıldığını belirterek, Avrupa'nın bisiklet turizminden 52 milyar euro gelir elde ettiğini söyledi. Yaşacan, Türkiye Kış/Yaz Bisiklet Yarışları Serisi'nin bu yıl genişletildiğini ve dünyanın en önemli yarışçılarının katılacağını açıkladı. Bisiklet turizminin önemine vurgu yapan Yaşacan, bisiklet dostu otellere ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin bisiklet turizmine uygun olduğunu göstermek için düzenlenen yarışların ülkenin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirtti.

 • Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı: Bisiklet turizmi popüler hale getirilmeli
  22 Oca Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı: Bisiklet turizmi popüler hale getirilmeli

  Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, Avrupa'nın bisiklet turizminden 52 milyar euro gelir elde ettiğini belirterek, Türkiye'de de bisiklet turizminin popüler hale getirilmesi için çalışmalar yapıldığını söyledi.

 • Endonezya'da Merapi Yanardağı patladı
  21 Oca Endonezya'da Merapi Yanardağı patladı

  Endonezya'nın Java Adası'nda bulunan en aktif yanardağı Merapi'nin patlaması sonucunda kül bulutları ve lav akıntıları oluştu. Patlama sonucunda can kaybı yaşanmazken, çevredeki kasabalarda gökyüzü kül ve gaz bulutlarıyla kaplandı. Ayrıca, Endonezya'da başka iki yanardağ daha faaliyete geçti ve tahliyeler başlatıldı. Bölgedeki 6 bin 500 kişi sığınaklara akın etti. Merapi Yanardağı'nda 2010 yılında yaşanan patlamada 347 kişi hayatını kaybetmişti.

 • Endonezya'da yüzen çiftliklerde balık üretimi yapılıyor
  19 Oca Endonezya'da yüzen çiftliklerde balık üretimi yapılıyor

  LHOKSEUMAWE, 19 Ocak (Xinhua) -- Endonezya'nın Açe eyaletine bağlı Lhokseumawe kasabasında balık üretimi yüzen çiftliklerde yapılıyor.

 • Endonezya'da Köylüler Devlete Ait Ormanda Durian Hasadına Başladı
  19 Oca Endonezya'da Köylüler Devlete Ait Ormanda Durian Hasadına Başladı

  Endonezya'nın Batı Cava eyaletindeki köylüler, devlete ait bir ormanda durian hasadına başladı. Köylüler, ağaç dikmelerine izin verilen ancak hiçbirini kesmelerine izin verilmeyen orman bahçesinde durian ve mango yetiştiriyor. Bir köylü, devam eden hasatta bir haftadan kısa süre içinde 300 adetten fazla durian toplandığını ve meyvenin boyutlarına göre satış fiyatının 15.000 rupi (0,96 ABD doları) ile 100.000 rupi (6,4 dolar) arasında değiştiğini belirtti.

 • Çinli BYD, Endonezya'da yeni elektrikli otomobillerini tanıttı
  19 Oca Çinli BYD, Endonezya'da yeni elektrikli otomobillerini tanıttı

  Çinli BYD, Güneydoğu Asya'da büyümek için Endonezya'da üç yeni elektrikli binek otomobil modelini tanıttı.

 • Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, 2023 yılı ihracat şampiyonunu açıkladı
  18 Oca Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, 2023 yılı ihracat şampiyonunu açıkladı

  Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EYMSİB), 2023 yılında ihracat şampiyonunun 160 milyon dolarla kuru domates olduğunu duyurdu. Almanya, ABD ve Rusya'nın başı çektiği ihracat yapılan ülkeler sıralamasında EYMSİB, 2023 yılında 1 milyar 330 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini ve 2024 yılı hedeflerinin 1 milyar 450 milyon dolar olduğunu belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya, Venezuela ve Kanada büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti
  17 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya, Venezuela ve Kanada büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Endonezya Büyükelçisi Achmad Rizal Purnama, Venezuela Büyükelçisi Freddy Eduardo Molina Gutierrez ve Kanada Büyükelçisi Kevin Hamil'i kabul ederek, güven mektuplarını aldı. Kabul sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya, Venezuela ve Kanada büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti
  17 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya, Venezuela ve Kanada büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Endonezya Büyükelçisi Achmad Rizal Purnama, Venezuela Büyükelçisi Freddy Eduardo Molina Gutierrez ve Kanada Büyükelçisi Kevin Hamil'i kabul etti. Büyükelçiler, Erdoğan'a güven mektuplarını sundu ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • İstanbul Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde coğrafi işaret tescilli ürünlere vurgu yapıldı
  17 Oca İstanbul Coğrafi İşaretler Zirvesi'nde coğrafi işaret tescilli ürünlere vurgu yapıldı

  İstanbul Coğrafi İşaretler Zirvesi, Türk mutfağının gelişimi ve tanıtımındaki önemi, gastronomi turizmine ve ekonomiye katkısı ele alınarak gerçekleşti. Zirvede, Boğaziçi lüferi ve Safranbolu safranı gibi ürünlere coğrafi işaret tescili verildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya, Venezuela ve Kanada Büyükelçilerini Kabul Etti
  17 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya, Venezuela ve Kanada Büyükelçilerini Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Büyükelçisi Achmad Rizal Purnama, Venezuela Büyükelçisi Freddy Eduardo Molina Gutierrez ve Kanada Büyükelçisi Kevin David Hamilton'ı kabul etti. Büyükelçiler, güven mektuplarını sunarken, Erdoğan ailelerini ve bazı büyükelçilik mensuplarını tanıdı. Erdoğan, daha sonra büyükelçileri ayrı ayrı makamında kabul etti.

 • Dünya Genelinde Tütün Kullanımı Azalıyor
  17 Oca Dünya Genelinde Tütün Kullanımı Azalıyor

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yayınlanan rapora göre, dünya genelinde 1,25 milyar yetişkin tütün kullanıcısı bulunuyor. Ancak tütünü azaltmaya yönelik çalışmalar sonucunda 150 ülkenin tütün kullanımını azalttığı belirtiliyor. DSÖ, 2022'de tütünü azaltmaya yönelik çalışmaların hız kazandığını ve dünya genelinde tütün kullanım oranının azaldığını ifade ediyor. Raporda ayrıca, çocukların tütün ürünlerini daha fazla kullanma eğiliminde olduğu ve bazı ülkelerde tütün kullanımının hala arttığı da belirtiliyor.

 • Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi
  14 Oca Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi

  Ticaret Bakanlığı, her yıl hazırladığı İhracatta Hedef Ülkeler Listesi'ni güncelledi. 2024 yılında firmaların yönlendirilebileceği hedef pazarlar listesinden İsrail ve Irak'ın çıkarıldığı görüldü. Listeye ise 9 yeni ülke eklendi.

 • Haftanın tarihine bakış
  14 Oca Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmit'te düzenlediği, 16 Ocak 1923 gecesi başlayıp 17 Ocak sabahı saat 03.00'e kadar 5,5 saat süren ilk basın toplantısına katılan dokuz gazeteciye, devrimlerinin ipuçlarını açıkladı.

Advertisement