Malavi'den İsrail'e 5 bin işçi gönderilecek - Son Dakika
Dünya

Malavi'den İsrail'e 5 bin işçi gönderilecek

Malavi\'den İsrail\'e 5 bin işçi gönderilecek

Yabancı işçilerin ülkeyi terk etmesi sonrası yurt dışından iş gücü kaybını karşılamaya çalışan İsrail'e, Malavi'den 5 bin kişinin gideceği belirtildi. Malavi Maliye Bakanı Smplex Chithyola, gelecek 5 yıl içerisinde 15 bin işçiyi İsrail'e göndermeyi planladıklarını açıkladı. İsrail'e geçen hafta 221 genci gönderen Malavi hükümeti, güvenlik endişeleri ve gizli anlaşma iddialarıyla eleştirilmişti.

28.11.2023 16:34  Güncelleme: 16:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yabancı işçilerin ülkeyi terk etmesi sonrası yurt dışından iş gücü kaybını karşılamaya çalışan İsrail'e, Malavi'den 5 bin kişi gidiyor.

Malawi24'ün haberine göre, Maliye Bakanı Smplex Chithyola, mecliste yaptığı açıklamada yaklaşık 5 bin genci İsrail'e göndermeyi hedeflediklerini söyledi. Chithyola, gelecek 5 yıl içerisinde de döviz kazanmaları için yurt dışına 15 bin işçi göndermeyi planladıklarını belirtti.

MUHALİFLER TARAFINDAN ELEŞTİRİLMİŞTİ

İsrail'e geçen hafta 221 genci gönderen Malavi hükümeti, muhalifler tarafından İsrail'in güvenli olmadığı ve gizli anlaşmalar yaptığı gerekçesiyle eleştirilmişti. Malavi Çalışma Bakanlığı, işçilerin İsrail'de güvenli kabul edilen yerlerde ve sadece tarım alanlarında çalışacağını belirtmişti. Bakanlık ayrıca çalışanların İsrail'deki yaşam maliyetlerinin karşılanacağına ve maaşlarının bir kısmının ülkedeki döviz varlığının güçlendirilmesi için Malavi'deki banka hesaplarına gönderileceğine işaret etmişti.

Kaçan işçilerin yerini Malavililer dolduracak! 5 bin genci İsrail'e yolluyorlar
İsrail 7 Ekim'den beri Gazze Şeridi'ni bombalıyor

BİNLERCE TAYLANDLI İŞÇİ TAHLİYE EDİLMİŞTİ

İsrail ile Filistinli direniş grupları arasındaki çatışmaların baş göstermesi sonrası binlerce Taylandlı işçi İsrail'den tahliye edilmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Malavi'den İsrail'e 5 bin işçi gönderilecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  00:01 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Barış için Yeni Gündem: Barışa Doğru Paradigma Değişimi" başlıklı panelde Birleşmiş Milletler (BM) tarafından geçen yıl temmuzda yayımlanan, üye ülkeleri barış için yeniden taahhütte bulunmaya davet eden "Barış İçin Yeni Gündem" başlıklı politika belgesi...

 • ABD Başkanı Biden, İtalya Başbakanı Meloni'nin saçlarını öptü
  23:22 ABD Başkanı Biden, İtalya Başbakanı Meloni'nin saçlarını öptü

  İtalya Başbakanı Georgia Meloni, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu ABD'de, Başkan Joe Biden tarafından Beyaz Saray'da kabul edildi. ABD Başkanı Biden, görüşme sonrası ayaküstü sohbet ettiği İtalya Başbakanı Meloni'nin saçını öptü.

 • İsrail 6 hafta sürecek ateşkesi kabul etti, gözler Hamas'a çevrildi
  23:09 İsrail 6 hafta sürecek ateşkesi kabul etti, gözler Hamas'a çevrildi

  Gazze'ye 7 Ekim'den beri insanlık dışı saldırılarını sürdüren İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes görüşmelerinde sona gelindi. ABD'li bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre İsrail, bölgede 6 hafta sürecek bir ateşkesi kabul etti. Yetkili, "Şimdi de Hamas'ın kabul etmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.


Advertisement