Türkiye'nin Suriye'de operasyon yapma sinyali ABD'de panik yarattı! Teröristlerle temas kurdular - Son Dakika

Türkiye'nin Suriye'de operasyon yapma sinyali ABD'de panik yarattı! Teröristlerle temas kurdular

27.05.2022 01:07

Türkiye'nin terör unsurlarını temizlemek için yeni bir operasyon hazırlığına girmesi ABD'de merak uyandırdı. Yapılması planlanan operasyondan dolayı endişeli olduklarını belirten Pentagon Sözcüsü John Kirby, Suriye'de SDG adını kullanan YPG/PKK terör örgütü ile temas halinde olduklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yayımlanan bildiride yeni bir harekatın sinyali verildi.

"OPERASYONLAR MİLLİ İHTİYAÇLARIMIZIN GEREĞİ"

26 Mayıs'ta yayımlanan MGK bildirisinde "Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için halihazırda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş, bu harekatların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

"ÇOK ENDİŞELİYİZ"

Türkiye'nin yeni operasyon hazırlığında olması ile endişeye kapılan ABD Savunma Bakanlığı'ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Pentagon Sözcüsü Kirby, Suriye'de SDG adını kullanan YPG/ PKK ile temas halinde olduklarını belirtti. Sözcü, "Çok endişeliyiz. Bu operasyonun birçok konuda olumsuz etkisi olacaktır. Suriye'deki partnerimiz SDG ile günlük temas halindeyiz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
ABD: Finlandiya ve İsveç, Türkiye'nin endişelerini çözmeye yönelik önemli adımlar attı ABD: Finlandiya ve İsveç, Türkiye'nin endişelerini çözmeye yönelik önemli adımlar attı Gaziantep'te terör örgütü DEAŞ sanığına 6 yıl 3 ay hapis cezası Gaziantep'te terör örgütü DEAŞ sanığına 6 yıl 3 ay hapis cezası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden'la telefon görüşmesinde iki ülke ilişkileri ele alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden'la telefon görüşmesinde iki ülke ilişkileri ele alındı

Son Dakika Dünya Türkiye'nin Suriye'de operasyon yapma sinyali ABD'de panik yarattı! Teröristlerle temas kurdular - Son Dakika


Advertisement