29 Ekim töreninde yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan öğretmen serbest bırakıldı - Son Dakika
Eğitim

29 Ekim töreninde yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan öğretmen serbest bırakıldı

TED Antalya Koleji'nde Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan öğretmen E.K., ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı.

31.10.2023 11:45  Güncelleme: 12:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TED Antalya Koleji'nde düzenlenen Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında yaptığı konuşma nedeniyle, hakkında soruşturma başlatılan ve gözaltına alınan öğretmen E.K., ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin de soruşturma başlattığı öğrenildi.

SÖZLERİNİN ARDINDAN GÖZALTINA ALINDI

TED Antalya Koleji'nde öğretmen E.K.'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programında yaptığı konuşmanın görüntüleri dün gün boyu sosyal medyada paylaşıldı. Antalya Emniyet Müdürlüğü de öğretmenin gözaltına alındığını açıkladı.

ÖĞRETMEN OLARAK SİYASİ İÇERİKLİ KONUŞMASINA VURGU YAPILDI

Müdürlüğün açıklamasında şu ifadeler yer almıştı: "Bazı basın/yayın organları ile sosyal medya hesaplarında yer alan TED (Türk Eğitim Derneği) Antalya Koleji'nde 100. yıl kutlamaları kapsamında yapılan konuşma sırasında çekilen görüntülerin ardından aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. 29.10.2023 günü ilimiz Muratpaşa ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren TED (Türk Eğitim Derneği) Antalya Koleji'nde bir kadın şahsın 'Cumhuriyet Kutlamaları' sırasında yaptığı konuşmada kaydedilen görüntülerinin sosyal medya hesaplarında paylaşılarak konuşma içeriğinden kasıtla; 'Konuşma yapan şahsın bir öğretmen olduğu, konuşması içeriğinde Türkiye Yüzyılı'nı hedef aldığı, bir eğitim kurumunda siyaset yapıldığı ve birlik ve beraberliği zedeleyerek, ayrıştırıcı tutumun sergilendiği vb.' şekilde yer alan görüşler üzerine; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatına istinaden, Antalya Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince şahsın tespitine yönelik çalışmalar yapılmış, yapılan araştırmalarda; Şüpheli (E.K.) isimli şahıs 30.10.2023 günü yakalanmış, şahıs hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 216. Maddesi kapsamında; 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan adli işlem yapılmaktadır."

SERBEST KALDI

Öğretmen E.K.'nın ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin de okulda soruşturma başlattığı ifade edildi.

29 Ekim töreninde yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan öğretmen serbest bırakıldı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Eğitim 29 Ekim töreninde yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan öğretmen serbest bırakıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • OMÜ Vezirköprü MYO Ormancılık Bölümü öğrencileri arazi gezisinde
  10:34 OMÜ Vezirköprü MYO Ormancılık Bölümü öğrencileri arazi gezisinde

  OMÜ Vezirköprü MYO Ormancılık Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, arazi tatbikatı uygulamaları dersi kapsamında Vezirköprü ormanlarında arazi gezisi gerçekleştirdi. Gezi sırasında öğrencilere orman yangınları, zararlılarla mücadele, tohum bahçesi ve yangın emniyeti hakkında bilgi verildi. Ayrıca gözetleme kulesi ve orman depoları da ziyaret edildi.

 • İzmir'de 23 Nisan Çocuk Şenlikleri Başlıyor
  10:27 İzmir'de 23 Nisan Çocuk Şenlikleri Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kentin 30 ilçesinde 30 gün boyunca düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak. İzmir'in ilçelerinde düzenlenecek 'Gezici Çocuk Şenlikleri'nin yanı sıra 23 Nisan'da ise binlerce çocuk Kültürpark'ta Çocuk Şenliği'nde buluşacak.

 • 9 kız öğrenciye tacizde bulanan lise müdürü tutuklandı
  22:48 9 kız öğrenciye tacizde bulanan lise müdürü tutuklandı

  Elazığ'da bir lise müdürü, 9 kız öğrenciyi taciz ettiği gerekçesiyle adliyeye sevk edildi. Müdür, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra bir öğrenci daha okul müdürü hakkında şikayette bulundu. Savcılık kararıyla tekrar gözaltına alınan müdür tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Elazığ'da Lise Müdürü Taciz İddiasıyla Tutuklandı
  21:26 Elazığ'da Lise Müdürü Taciz İddiasıyla Tutuklandı

  Elazığ'da bir lisede 9 kız öğrenci, okul müdürü tarafından taciz edildikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Müdür hakkında çıkarılan yakalama kararı sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi: Hatay'da depreme dirençli kentler oluşturulmalı
  20:49 İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi: Hatay'da depreme dirençli kentler oluşturulmalı

  İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Hatay'da birden fazla deprem kaynağının bulunduğunu belirterek, depreme dirençli kentler oluşturulması gerektiğini söyledi. Görür, kentin depreme dirençli ve hazır hale getirilmesi için mikro bölgelemeyle, fay analizi, risk analizi ve risk azaltma çalışmaları yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme atama sonuçlarını duyurdu
  20:17 Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme atama sonuçlarını duyurdu

  Milli Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan memur, sayman, şef ve il-ilçe milli eğitim müdürlükleri şube müdürü kadrolarına görevde yükselme yoluyla atamaların sonuçlarını Personel Genel Müdürlüğü'nün internet adresinde yayımladı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda öğrencilerin atıktan sanata ürünleri sergilendi
  19:04 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda öğrencilerin atıktan sanata ürünleri sergilendi

  Adana'da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin atıklardan yaptığı ürünler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü standında sergilendi. Karnavalın ana teması olan karbon ayak iziyle ilgili bilinçlendirme yapılırken, öğrencilerin geri dönüşüm bilincini ve doğa sevgisini aşıladığı belirtildi.

 • Başkentte MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması Düzenlendi
  18:44 Başkentte MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması Düzenlendi

  Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması, Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmaya 25 takım katıldı ve Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Esertepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti ve bu tür yarışmaların öğrencilerin meslek seçiminde önemli bir rol oynadığını vurguladı.


Advertisement