SON DAKİKA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

 • 16 Ekim 2018 13:23 İzmir Alaçatı Pazarı Taze ve Sağlıklı Ürünleriyle Dikkat Çekiyor İzmir Alaçatı Pazarı Taze ve Sağlıklı Ürünleriyle Dikkat Çekiyor Alaçatı Pazarı taze ve sağlıklı ürünleriyle dikkat çekiyorİZMİR'in Çeşme ilçesinin turistlik Alaçatı Mahallesi'nde kurulan pazar, birbirinden leziz ve sağlık deposu otları, sebze ve meyveleri halkla buluşturuyor.
 • 16 Ekim 2018 09:34 Türkiye'nin En Büyük Engelli Okulu Açıldı Türkiye'nin En Büyük Engelli Okulu Açıldı Özel eğitime ihtiyaç duyan engelli çocuklar için ilk, orta ve lise'yi içinde barındıran 5 bin metrekare kapalı alana sahip Türkiye'nin en büyük özel eğitim ve uygulama okulu pazartesi günü açıldı.
 • 15 Ekim 2018 23:16 Erdoğan-Dancila Ortak Basın Toplantısı Erdoğan-Dancila Ortak Basın Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2019'un ilk yarısında Rumen dönem başkanlığı ile AB ile yakın bir çalışma ilişkisini tesis edeceğiz" dedi.
 • 15 Ekim 2018 23:10 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Sayın Başbakanın AB Dönem Başkanlığını Üstlenmeden Hemen Önce... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Sayın Başbakanın AB dönem başkanlığını üstlenmeden hemen önce ülkemizi ziyaretinden özellikle memnuniyet duyuyorum" "2019'un ilk yarısında Rumen dönem başkanlığı ile AB ile yakın bir çalışma ilişkisini tesis edeceğiz" Romanya Başbakanı Viorica...
 • 15 Ekim 2018 23:09 Erdoğan-Dancila Ortak Basın Toplantısı Erdoğan-Dancila Ortak Basın Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sayın Başbakanın AB dönem başkanlığını üstlenmeden hemen önce ülkemizi ziyaretinden özellikle memnuniyet duyuyorum.
 • 15 Ekim 2018 19:55 Antalya Hacklenen Hesaplar Yüzünden Soruşturma Geçirdiğini Söyleyen Eğitimcinin Yardım Çağrısı Antalya Hacklenen Hesaplar Yüzünden Soruşturma Geçirdiğini Söyleyen Eğitimcinin Yardım Çağrısı Antalya'nın Alanya ilçesinde Yasin Yiğitbay'ın sahibi olduğu özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinin SMS sistemi ve elektronik posta hesapları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin eline geçti.
 • 15 Ekim 2018 18:03 Hackerler Yüzünden Neredeyse Her Gün Soruşturma Geçiriyor Hackerler Yüzünden Neredeyse Her Gün Soruşturma Geçiriyor Hackerler yüzünden neredeyse her gün soruşturma geçiriyor Antalya'da hackerin canından bezdirdiği eğitimci intiharın eşiğine geldi Rehabilitasyon merkezi sahibinin cep telefonu hattı üzerinden velilere tehdit, hakaret, aşk ve terör propagandası mesajları geçiliyorANTALYA - Antalya'nın...
 • 15 Ekim 2018 17:43 Hack'lenen Hesapları Yüzünden Soruşturma Geçiren Eğitimcinin Yardım Çağrısı ANTALYA'nın Alanya ilçesinde Yasin Yiğitbay'ın sahibi olduğu özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinin SMS sistemi ve elektronik posta hesapları, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin eline geçti.
 • 15 Ekim 2018 15:39 Van'da İyep Semineri Verildi Van'da okul idarecileri ve öğretmenlere yönelik İlkokullarda İyileştirme Programı (İYEP) kapsamında yapılacak iş ve işlemlerle ilgili seminer düzenlendi.
 • 15 Ekim 2018 12:30 Binlerce Öğrenci Sinemayla Buluştu Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Kırşehir'de geçen yıl 3 bin 865 öğrencinin sinema ile buluşturulduğu bildirildi.
 • 15 Ekim 2018 12:29 2 Okula 2 Okula "Beslenme Dostu Okul" Sertifikası Okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması hedefiyle ülke genelinde yürütülen "Beslenme Dostu Okul" projesi kapsamında Kütahya’nın Hisarcık İlçesinde iki okula sertifika verildiği bildirildi.
 • 15 Ekim 2018 11:49 Kırıkkale'de Sportif Yetenek Taramasının 2. Etabı Başladı Kırıkkale'de Sportif Yetenek Taramasının 2. Etabı Başladı Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı işbirliği protokolü kapsamında Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin 2. etabı Kırıkkale’de başladı.
 • 15 Ekim 2018 10:08 Türkiye'nin Değerleri Ödüllendirilecek Değerler Eğitimi Merkezi tarafından bu yıl 7.'si gerçekleştirilecek "Türkiye Değer Ödülleri", 20 Ekim'de düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.
 • 14 Ekim 2018 19:05 Rehber Öğretmenlerine Matematik Öğrenme Güçlüğü Semineri Rehber Öğretmenlerine Matematik Öğrenme Güçlüğü Semineri Muş’ta Matematik Öğrenme Güçlüğü / Gelişimsel Diskalkuli konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla rehber öğretmenlerine yönelik bir seminer verildi.
 • 14 Ekim 2018 10:36 Polis Çocuklarla Yarıştı Polis Çocuklarla Yarıştı Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü "Umutlu Yarınlar" projesi kapsamında 40 dezavantajlı çocuk tarihi ve turistik geziye götürdü.
 • 13 Ekim 2018 21:15 Asıl Derdimiz, Eğitimde Küresel Rekabet Asıl Derdimiz, Eğitimde Küresel Rekabet" Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim asıl derdimiz, küresel rekabet. Yani dünyayla rekabet etmek ve Türkiye'nin dünyada önünü açmak, iddia sahibi olan ülkeye dönüşmektir.
 • 13 Ekim 2018 19:55 Asıl Derdimiz, Eğitimde Küresel Rekabet" Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim asıl derdimiz, küresel rekabet. Yani dünyayla rekabet etmek ve Türkiye'nin dünyada önünü açmak, iddia sahibi olan ülkeye dönüşmektir.
 • 13 Ekim 2018 19:32 Bakan Selçuk Konferansa Katıldı Bakan Selçuk Konferansa Katıldı Bakan Selçuk konferansa katıldıSAKARYA - Sakarya'da düzenlenen 'Ortak Akıl Arama' konferansına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Buradaki çalışmaların diğer illere örnek olması konusunda temennilerde bulunuyorum" dedi.
 • 13 Ekim 2018 18:52 Bakan Selçuk Konferansa Katıldı Bakan Selçuk Konferansa Katıldı Sakarya’da düzenlenen ‘Ortak Akıl Arama’ konferansına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Buradaki çalışmaların diğer illere örnek olması konusunda temennilerde bulunuyorum” dedi.
 • 13 Ekim 2018 18:23 Çalışma Takvimi Değil, Görev Tablosu" Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) önemli gün ve haftalar takviminde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın yer almadığı iddiasına ilişkin, "Haberde sözü edilen çizelge 'Çalışma Takvimi' değil, belirli gün ve haftalarda yapılacak olan programların hangi okullarımızın ve birimlerimizin...
 • 13 Ekim 2018 11:47 Türk Sporuna Yeni Yetenekler Kazandırılıyor Türk Sporuna Yeni Yetenekler Kazandırılıyor Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile Türk sporuna yeni yetenekler kazandırılıyor.
 • 13 Ekim 2018 10:28 Gso Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Açıklaması Gso Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Açıklaması Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ile meclis ve yönetim kurulu üyeleri Gaziantep Sanayi Odası’na (GSO) ziyarette bulundu.
 • 12 Ekim 2018 14:23 Zerin'in Yurtta Ölümünde 'İhmal' Araştırması İçin Soruşturma Başlatıldı Zerin'in Yurtta Ölümünde 'İhmal' Araştırması İçin Soruşturma Başlatıldı ARDAHAN'da Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokulu'nun yurdunda arkadaşları ile oynarken devrilen dolabın altında kalarak hayatını kaybeden Zerin Koç'un (9) ölümü ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ihmalin araştırılması için inceleme ve soruşturma başlattı.
 • 12 Ekim 2018 13:51 Bakanlık, Üzerine Elbise Dolabının Devrilmesi Sonucu Ölen Öğrenciyle İlgili Soruşturma Başlattı Bakanlık, Üzerine Elbise Dolabının Devrilmesi Sonucu Ölen Öğrenciyle İlgili Soruşturma Başlattı Milli Eğitim Bakanlığı, Ardahan'da üzerine dolap devrilmesi sonucu bir öğrencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili inceleme ve soruşturma başlattı. Olayla ilgili okul müdürü açığa alındı.
 • 12 Ekim 2018 11:57 Yenimahalle'de Tübitak 4007 Bilim Şenliği Düzenlendi TÜBİTAK 4007 bilim ve toplumu destekleme programı kapsamında Yenimahalle Ergazi Mahallesi’nde bulunan Ahmet Hamdi Tanpınar Ortaokul’unda, "Bilim Bakalım Nedir?
 • 12 Ekim 2018 11:50 Seçmeli Derste Seçmeli Derste "Çerkezce" Öğreniyorlar Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünce (UNESCO) yayımlanan "Tehlike Altındaki Diller Atlası"nda yer alan Çerkezcenin (Adiğece) unutulmaması amacıyla Çorum'daki bir ortaokulda açılan sınıfta 12 öğrenciye, Kiril alfabesiyle Çerkezce okuma yazma öğretiliyor.
 • 12 Ekim 2018 10:22 Anadolu'nun 'Zeka Gücü' Afyonkarahisar'da Anadolu'nun 'Zeka Gücü' Afyonkarahisar'da Türkiye’nin özel yetenekli çocuklarına yönelik eğitim çalışmalarıyla dikkat çeken Turkcell, Anadolu’nun yeni Aziz Sancarları’nı yetiştirmek için desteğini sürdürüyor.
 • 12 Ekim 2018 10:13 İzmir 6 Kız Çocuğuna Cinsel İstismarla Suçlanan Öğretmene Dava İzmir 6 Kız Çocuğuna Cinsel İstismarla Suçlanan Öğretmene Dava İzmir 6 kız çocuğuna cinsel istismarla suçlanan öğretmene dava6 kız çocuğuna cinsel istismarla suçlanan öğretmene davaDavut CANİZMİR, (DHA)- İZMİR'in Karabağlar ilçesindeki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Çetin O.
 • 12 Ekim 2018 10:05 6 Kız Çocuğuna Cinsel İstismarla Suçlanan Öğretmene Dava İZMİR'in Karabağlar ilçesindeki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Çetin O. (49) hakkında, 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı.
 • 12 Ekim 2018 00:36 Dünya Görme Günü'nde Anlamlı Etkinlik DÜNYA Görme Günü'ne özel bu yıl dördüncü kez düzenlenen "Sizin Gözünüzden Katarakt Cerrahisinde Astigmat Yönetimi" toplantısı gerçekleştirildi.
 • 11 Ekim 2018 20:37 Turkcell'in Turkcell'in "Zeka Gücü Projesi" Turkcell'in özel yetenekli öğrencilerin, yeni nesil teknoloji ve eğitimlerle gelişimi için 2016'da hayata geçirdiği "Zeka Gücü Projesi" kapsamında Afyonkarahisar'da teknoloji laboratuvarı açıldı.
 • 11 Ekim 2018 17:58 Turkcell'in "Zeka Gücü Projesi" Turkcell'in özel yetenekli öğrencilerin, yeni nesil teknoloji ve eğitimlerle gelişimi için 2016'da hayata geçirdiği "Zeka Gücü Projesi" kapsamında Afyonkarahisar'da teknoloji laboratuvarı açıldı.
 • 11 Ekim 2018 17:47 Öğrenciler İyep ile Becerilerini Artıracak Öğrenciler İyep ile Becerilerini Artıracak Adıyaman’ın Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokul Yetiştirme Programı (İYEP) bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 11 Ekim 2018 17:45 Dünya Görme Günü'nde Anlamlı Etkinlik Dünya Görme Günü'nde Anlamlı Etkinlik Dünya Görme Günü'ne özel düzenlenen etkinliğin bu seneki başlığı "Sizin Gözünüzden:Katarakt Cerrahisinde Astigmat Yönetimi" oldu. Düzenlenen toplantıda Türkiye Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Osman Şevki Arslan gerçekleştirdiği sunum ile katılımcıları bilgilendirdi.
 • 11 Ekim 2018 16:17 Osmaniye'de Öğrenme Şenlikleri Sürüyor Osmaniye'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenme şenlikleri düzenlendi.
 • 11 Ekim 2018 15:37 Ödenekte Ödenekte "Aslan Payı" Hazine ve Maliye Bakanlığının Bütçe ödenek teklif tavanı en yüksek kamu idaresi 388,9 milyar lirayla Hazine ve Maliye Bakanlığı olurken, Milli Eğitim Bakanlığı 113,8 milyar lirayla ikinci, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 103,1 milyar lirayla üçüncü sırada yer aldı.
 • 11 Ekim 2018 15:01 Domestos Domestos "Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek" İçin İzmir'de Domestos "Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek" için İzmir'deİZMİR - Domestos hijyen bilincini geliştirmek ve okulların hijyen standartlarını yükseltmek amacıyla başlattığı "Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek" projesine İzmir'de devam ediyor.
 • 11 Ekim 2018 13:26 Domestos "Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek" İçin İzmir'de Domestos hijyen bilincini geliştirmek ve okulların hijyen standartlarını yükseltmek amacıyla başlattığı “Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek” projesine İzmir’de devam ediyor.
 • 11 Ekim 2018 10:46 Bakanlık, Eğitimin Geleceğini Anlatacak! Bakanlık, Eğitimin Geleceğini Anlatacak! Dünyaca ünlü GESS konferans ve fuarlarının ikincisi 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenleniyor.
 • 11 Ekim 2018 09:28 Dünya Görme Günü'nde Alcon'dan Anlamlı Etkinlik Dünya Görme Günü'nde Alcon'dan Anlamlı Etkinlik Her yıl Ekim ayının ikinci perşembesi kutlanan Dünya Görme Günü kapsamında Alcon'un düzenlediği bilgilendirme toplantılarının dördüncüsü İstanbul'da gerçekleştirildi.
 • 11 Ekim 2018 09:21 Yetenek Taramasının İkinci Etabı Başladı Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'nin ikinci etabı başladı.
 • 10 Ekim 2018 16:41 Tekirdağ'da Aşı Programı Başladı Tekirdağ'da Aşı Programı Başladı Tekirdağ’da “Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü” kapsamında aşı programı başladı.
 • 10 Ekim 2018 11:58 CHP'den "İhtiyaç Fazlası Öğretmen" Eleştirisi CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen görevlendirmesini planlayamamasından dolayı 41 bin 654 öğretmen ihtiyaç fazlasıdır.
 • 10 Ekim 2018 09:30 Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz İyep'e Start Verdi Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz İyep'e Start Verdi İlkokulların 3 ve 4 üncü sınıflarına devam eden, türkçe ve matematik derslerinden “İlkokullarda Yetiştirme Programı” kapsamında belirlenen kazanımları edinemeyen öğrenciler için geliştirilen program olan İYEP’e (İlköğretim Yetiştirme Programı) Erzurum’da İl Milli Eğitim Müdürü Salih...
 • 09 Ekim 2018 14:56 Engelli Öğrenciler İçin Kültür Gezisi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Turkcell'in iş birliğiyle Van, Erzurum ve İzmir'de düzenlenen kültür gezileri ile özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar, yaşadıkları kentleri daha yakından tanıma imkanı buldu.
 • 09 Ekim 2018 13:45 Fetö Sanığı Eski Dershane Müdürüne 7,5 Yıl Hapis KAYSERİ'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görülen davada, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Anafen A.Ş.'ye bağlı Serhat Dershaneleri'nde müdürlük yaptığı iddia edilen tutuklu sanık İlyas Kartal, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 09 Ekim 2018 13:31 Öğrenciler Sinemayla Buluştu Öğrenciler Sinemayla Buluştu Kars'ta 6 bin 136 öğrenci "Öğrenciler Sinemayla Buluşuyor" etkinliği kapsamında sinemayla buluştu.
 • 09 Ekim 2018 12:18 Samsun Kamu Hastanelerinde İşaret Dili Dönemi Samsun Kamu Hastanelerinde İşaret Dili Dönemi Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastanelerde görev alan sağlık çalışanı ve hasta karşılama görevlilerinin işaret dili öğrenmesi için eğitimler başlatıldı.
 • 09 Ekim 2018 11:46 Vanlı Öğrencilerin Sinema Keyfi Vanlı Öğrencilerin Sinema Keyfi Van’ın Edremit ve Özalp ilçesindeki öğrenciler, “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında sinemayla buluştular.
 • 09 Ekim 2018 10:56 Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi Eyüpsultan'daki Zekai Dede İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında, yetim çocuklara yardımda bulunuyor.