Son dakika Cumhuriyet Bayramı haberleri, Cumhuriyet Bayramı son dakika, son dakika Cumhuriyet Bayramı

Son Dakika Cumhuriyet Bayramı Haberleri

Son dakika Cumhuriyet Bayramı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son cumhuriyet bayramı haberleri anında burada.


 • Dün Dün 08:44 29 Ekim Resmi Tatil mi? Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı? 28 ve 29 Ekim yarım gün mü, tatil kaç gün? 29 Ekim Resmi Tatil mi? Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı? 28 ve 29 Ekim yarım gün mü, tatil kaç gün?

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl 100. yılını kutlayacak. 29 Ekim Resmi Tatil mi ve Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı soruları gündeme geliyor. 28 ve 29 Ekim resmi tatil mi soruları araştırılırken, 29 Ekim hangi güne denk geliyor ve 29 Ekim yarım gün mü merak ediliyor. Peki, 29 Ekim Resmi Tatil mi? Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı? 28 ve 29 Ekim yarım gün mü, tatil kaç gün?

 • 01.10.2023 01 Eki 20:53 Bahçeli'den Emekliye İkramiye Açıklaması: 'Sayın Cumhurbaşkanımız Konu Üzerinde Çalışmalarını Sürdürüyor. Bahçeli'den Emekliye İkramiye Açıklaması: "Sayın Cumhurbaşkanımız Konu Üzerinde Çalışmalarını Sürdürüyor.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, emeklilere ikramiye verilmesi için, “Sayın Cumhurbaşkanımız konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İlgili bakanlarla görüşüyor. İleriki günlerde inşallah hayırlara vesile olur” dedi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 11:45 Bergama Belediyesi, Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesislerinde Yeni Ilıca Cafe ve Çocuk Trafik Parkı Açıldı Bergama Belediyesi, Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesislerinde Yeni Ilıca Cafe ve Çocuk Trafik Parkı Açıldı

  Bergama Belediyesi, Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesislerinde yeni bir cafe ve çocuk trafik parkının açılışını gerçekleştirdi. Tesis, restoran, park ve eğlence alanı, mangal alanı dışında kafeterya hizmetlerinin de sunulacağı yeni bir alana sahip.

 • 24.09.2023 24 Eyl 16:51 Emekliler Kartal Meydanı'nda Buluştu Emekliler Kartal Meydanı'nda Buluştu

  KARTAL Meydanı'nda düzenlenen 'Emekliler Buluşması' mitinginde konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, emeklilikte yaşanan mağduriyetlere dikkat çekerek, emeklilere insanca yaşayacak bir ücret verilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kıdem tazminatının kazanılmış bir hak olduğunu ve asla teslim edilmeyeceğini belirtti. Miting, sloganlar ve halaylar eşliğinde olaysız bir şekilde sona erdi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 20:15 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Farika Kitaplı Kahve-2'nin açılış töreninde gençliğin önemini vurguladı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Farika Kitaplı Kahve-2'nin açılış töreninde gençliğin önemini vurguladı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin açtığı Farika Kitaplı Kahve-2 Prof. Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'yi yarınlara taşıyacak, daha güçlü bir ülke olarak ileriye götürecek, hedefi, birikimi, bilgisi, donanımı olan bir gençliği yetiştirmenin milletin en önemli vazifelerinden biri olduğunu belirtti. Kurtulmuş, kütüphanelerin gençlerle geleceği buluşturan mekanlar olduğunu ve Farika Kitaplı Kahve-2'nin de Türkiye'ye değerli gençler yetiştireceğine inandığını ifade etti.

 • 23.09.2023 23 Eyl 17:19 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yüzyılı yolculuğunun en önemli gücü gençlerimizdir TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yüzyılı yolculuğunun en önemli gücü gençlerimizdir

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olarak ileriye doğru gitmesinin en önemli vazifelerinden birinin, birikimi, bilgisi ve donanımı olan bir gençliği yetiştirmek olduğunu belirtti. Kurtulmuş, kütüphanelerin gençlerle geleceği buluşturan mekanlar olduğunu vurgulayarak, kütüphanelerin kitapları sahiplenilen yerler olduğunu ve kitapların arasında duran insanların da şenlendiğini ifade etti. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise ilçedeki tüm kütüphanelerde hafta sonları 10 binden fazla öğrencinin istifade ettiğini belirtti.

 • 22.09.2023 22 Eyl 18:52 Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi (3) Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi (3)

  '21 YILDIR İKTİDARDAYIZ'Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, beraberindekilerle AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ile görüştü.

 • 22.09.2023 22 Eyl 17:43 Adalet Bakanı Tunç, Diyarbakır'da 'AK Parti Teşkilat İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması Adalet Bakanı Tunç, Diyarbakır'da "AK Parti Teşkilat İstişare Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Hep önce insan demeye devam edeceğiz.

 • 22.09.2023 22 Eyl 11:48 Çerkeş'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için hazırlık toplantısı yapıldı Çerkeş'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için hazırlık toplantısı yapıldı

  Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl kutlamaları için hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu başkanlığında yapılan toplantıda, kutlamalarda yapılacak faaliyetler görüşüldü.

 • 21.09.2023 21 Eyl 18:09 Edirne Belediyesi, altyapı çalışmalarıyla Edirne'yi sağlıklı suyla buluşturuyor Edirne Belediyesi, altyapı çalışmalarıyla Edirne'yi sağlıklı suyla buluşturuyor

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapı çalışmaları kapsamında Edirne'yi daha sağlıklı su ile buluşturmak adına yatırımlarına devam ediyor. Edirne'nin 2050 yılına kadar içme suyu sorunu yaşamayacağını belirten Gürkan, 5 bin metreküp kapasiteli 2 yeni su deposunun yapımının tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. Bu su depoları, arıtılan suyu depolayarak kent geneline dağıtacak ve Edirnelilerin daha sağlıklı suya erişimini sağlayacak.

 • 21.09.2023 21 Eyl 15:51 29 Ekim'de emeklilere 5 bin lira ikramiye mi verilecek? AK Partili Hamza Dağ: Çalışmalar nihayete erdiğinde kamuoyuyla paylaşılacak 29 Ekim'de emeklilere 5 bin lira ikramiye mi verilecek? AK Partili Hamza Dağ: Çalışmalar nihayete erdiğinde kamuoyuyla paylaşılacak

  29 Ekim'de emeklilere 5 bin TL ikramiye verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "İlgili bakanlıklar bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır" ifadelerini kullandı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 16:04 Deli Anlılar Paraşüt Takımı 8 Bin Metreden Atlayarak Jübile Yaptı Deli Anlılar Paraşüt Takımı 8 Bin Metreden Atlayarak Jübile Yaptı

  ESKİŞEHİR'de Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nce bu yıl 8'incisi düzenlenen hava gösterilerinde yaş ortalaması 73 olan Deli Anlılar Paraşüt Takımı, 8 bin metreden atlayarak jübile yaptı. Sancaklarını gençlere devreden paraşüt takımının 72 yaşındaki kaptanı Ömer Erdem, 'Sancağımızı gençlere teslim ediyoruz. Yerimizi bıraktığımız genç takımımıza başarılar diliyoruz' dedi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 18:15 Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kılıç'tan yerel seçim açıklaması Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kılıç'tan yerel seçim açıklaması

  Gizem KARADAĞ-Emirhan YÜZÜGÜLDÜ/ANKARA, Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, "Yeniden Refah Partisi'nde 30 yaşına kadar tüm kategorilerde bütün adaylıklar ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

 • 18.09.2023 18 Eyl 11:40 Konak Belediyesi 17. Halk Oyunları Şenliği'ni düzenledi Konak Belediyesi 17. Halk Oyunları Şenliği'ni düzenledi

  Konak Belediyesi'nin gelenek haline gelen Halk Oyunları Şenliği, 17. kez gerçekleştirildi. Başkan Abdül Batur, Anadolu'nun her yöresinden halk oyunları sergileyen ekipleri kutladı ve cumhuriyetin ilkelerini gelecek kuşaklara taşıyacaklarını vurguladı. Şenlikte Temiz Kalpler Down Sendromu Derneği çocukları da yer aldı.

 • 16.09.2023 16 Eyl 17:41 Emeklilere verilecek 5 bin TL ikramiye eleştirildi Emeklilere verilecek 5 bin TL ikramiye eleştirildi

  Emekli-Sen Sinop Şubesi Başkanı Durmuş Kandemir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda verilmesi planlanan 5 bin TL ikramiyeyi eleştirerek, emeklilerin yok sayıldığını ve bu miktarın yetersiz olduğunu belirtti. Kandemir, emeklilerin geçmişte hizmet ettiği ülkeye ve ödediği vergilere rağmen hiçbir dönemde böyle bir durumla karşılaşmadığını ifade etti. Ayrıca, emeklilerin diğer insanlarla aynı markete giremediğini ve çay bahçesinde oturamadığını da dile getirdi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 07:45 Emekliye 100. yıl ikramiyesi geliyor! Masadaki rakam 5 bin lira Emekliye 100. yıl ikramiyesi geliyor! Masadaki rakam 5 bin lira

  Emekliler maaşlarına yapılacak düzenlemeyi heyecanla beklerken, milyonlara bir sefere mahsus ikramiye verilmesi de gündemde. Hükümetin temmuz zammından memnun olmayan emeklilerin gönlünü almak için Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle 29 Ekim'de bir seferlik ikramiye vereceği konuşuluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının hazırlık yaptığı öğrenilirken, verilecek miktarın 5 bin lira olacağı söyleniyor.

 • 15.09.2023 15 Eyl 17:30 Samsun'da ana arterlerde altyapı sil baştan Samsun'da ana arterlerde altyapı sil baştan

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3 Eylül'de meydana gelen selde metrekareye 150 kilo yağış düştüğünü hatırlatarak, "Bu yağışı hiçbir kapalı sistem taşımaz. Su birikintisi olan yollar yıkılıp yeniden yapılacak" dedi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 14:52 Trabzon'da Atatürk Köşkü Restorasyonu Tamamlanıyor Trabzon'da Atatürk Köşkü Restorasyonu Tamamlanıyor

  Trabzon'da restorasyonu devam eden Atatürk Köşkü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda düzenlenecek resepsiyonla ziyaretle buluşacak. Vali Aziz Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Atatürk Köşkü'nde incelemelerde bulundu. Restorasyonun neredeyse tamamlandığı köşk, Cumhuriyetin 100. yıl resepsiyonuna ev sahipliği yapacak.

 • 15.09.2023 15 Eyl 11:02 İbb Şehir Tiyatroları, Yeni Sezon Açılışını 'Bu Memleket Bizim' Oyunuyla Harbiye Açıkhava'da Yapacak. İbb Şehir Tiyatroları, Yeni Sezon Açılışını "Bu Memleket Bizim" Oyunuyla Harbiye Açıkhava'da Yapacak.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 2023-2024 sezon açılışını Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda “Bu Memleket Bizim” oyunuyla yarın ve pazar günü yapacak. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, “2024’te İstanbul Şehir Tiyatrosu 110’uncu yaşını kutlayacak. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı, dolayısıyla biz kuruluşuna tanıklık ettiğimiz Cumhuriyete çok özel bir saygı duruşu olsun istedik. Seyirciyle bu saygı duruşunu güzel kucaklaştırmak için çok çalıştık. Arkada çok emek var. İstedik ki basit bir oyunla değil; bizim oluşturduğumuz, tüm mevcudiyetimizin katıldığı bir oyun olsun” dedi.

 • 13.09.2023 13 Eyl 13:29 Muğla'da Cumhuriyet'in 100. yılında okuma seferberliği Muğla'da Cumhuriyet'in 100. yılında okuma seferberliği

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılında çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için Okuma Seferberliği Projesi başlattı. Proje kapsamında 23 Nisan ve 19 Mayıs'ta çocuklar ve gençler için okuma etkinlikleri düzenlenecek ve 29 Ekim'de ödül töreni yapılacak. Projeyle 100 kitap okuyanlara çeşitli ödüller verilecek.

 • 12.09.2023 12 Eyl 11:32 12 Eylül Darbesi İşkence Mağduru Solak: 'Tam Bir Zulüm Dönemiydi' 12 Eylül Darbesi İşkence Mağduru Solak: 'Tam Bir Zulüm Dönemiydi'

  12 Eylül Darbesi döneminde cezaevinde tutuklu bulunan Erdal Solak, o günlere ilişkin 'Tam bir zulüm dönemiydi' dedi. Solak, cezaevinde yaşadığı işkenceleri anlatırken gıda eksikliğine ve kötü koşullara dikkat çekti. 12 Eylül Darbesi'nin ülkenin geleceğine büyük zararlar verdiğini belirten Solak, yaşadıklarını unutmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • 12.09.2023 12 Eyl 10:23 12 Eylül Darbesi Döneminde Tutuklu Bulunan Erdal Solak: Tam Bir Zulüm Dönemiydi 12 Eylül Darbesi Döneminde Tutuklu Bulunan Erdal Solak: Tam Bir Zulüm Dönemiydi

  12 Eylül Darbesi döneminde cezaevinde tutuklu bulunan Erdal Solak, o günlere ilişkin yaşadığı zulmü anlattı. Solak, cezaevlerindeki işkence ve kötü koşulları aktardı.

 • 09.09.2023 09 Eyl 22:55 CHP'nin 100. Yıl Dönümü Etkinliklerinde Eski Genel Başkanlara Plaket Takdim Edildi CHP'nin 100. Yıl Dönümü Etkinliklerinde Eski Genel Başkanlara Plaket Takdim Edildi

  CHP'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Ankara Anıtpark'ta düzenlenen etkinliklerde eski CHP Genel Başkanları'na plaket takdim edildi.

 • 06.09.2023 06 Eyl 20:19 Bolu'da tatilci beklentisi 1 milyon kişinin üzerinde Bolu'da tatilci beklentisi 1 milyon kişinin üzerinde

  Yaz tatilinde Bolu'ya binlerce kişi akın etti. Gölcük Tabiat Parkı, Abant ve Yedigöller Milli Parklarına yaklaşık 430 bin yerli ve yabancı turist geldi. Bolu'ya yıl boyunca gelen turist sayısının 1 milyon kişiyi geçmesi bekleniyor.

 • 07.09.2023 07 Eyl 09:45 SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor

  SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine üçüncü bayram ikramiyesi geliyor. Yaklaşık 15.6 milyon emekliye 9 bin TL ikramiye hazırlığı başladı. Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi verilen bayram ikramiyesi için yeni çalışma başlatıldı. Bayram ikramiyesi, yüzde 82 oranında bir zamla 2.000 TL'ye çıkarılmıştı. 29 Ekim'de 5 bin TL ikramiye önerisi bulunuyor. Böylelikle emekliler toplam 9.000 TL ek kazanca kavuşacak.

 • 04.09.2023 04 Eyl 11:33 Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Cumhuriyet Bayramı ikramiye iddiası! Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Cumhuriyet Bayramı ikramiye iddiası!

  Emekliye üçüncü kez bayram ikramiyesi verileceği iddia ediliyor. Bu sene Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi soruları gündeme geliyor. Peki, Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Cumhuriyet Bayramı ikramiye iddiası!

 • 31.08.2023 31 Ağu 13:22 Cumhuriyet Parkı'nın açılışı Gamze Dursun konseriyle yapıldı Cumhuriyet Parkı'nın açılışı Gamze Dursun konseriyle yapıldı

  Çine Belediyesi tarafından yenilenen Cumhuriyet Parkı'nın resmi açılışı, Cumhuriyet'in 100'üncü Yılı Cumhuriyet Konserleri kapsamında Gamze Dursun'un sahne aldığı konserle gerçekleştirildi. Açılışta vatandaşlara dondurma ve çikolata ikram edildi, el emeği ürünler de sergilendi.

 • 31.08.2023 31 Ağu 11:11 87 yaşındaki kadın 70 yıl sonra hayalini gerçekleştirdi 87 yaşındaki kadın 70 yıl sonra hayalini gerçekleştirdi

  KARS'ta yaşayan Gülcihan Oymak (87), 70 yıl önce Cumhuriyet Bayramı'nda okuyamadığı 63 vilayeti anlatan 'İllerimiz' şiirini, 'Aşıklar Şenliği'nde okuyup, hayalini gerçekleştirdi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 09:45 Gölbaşı'nda 3. Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleşti Gölbaşı'nda 3. Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleşti

  Ankara'nın Gölbaşı Belediyesi, Geleneksel Sünnet Şöleni'nin üçüncüsü vesilesiyle 200 çocuğu daha ücretsiz sünnet ettirdi. Şölen kapsamında çocuklara bisiklet hediye edildi ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 16:50 Atatürk Dizisi İçin Yeni Gelişme: İlk Fragman Yayınlandı Atatürk Dizisi İçin Yeni Gelişme: İlk Fragman Yayınlandı

  Disney Plus, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının konu alındığı dizi için aldığı kararı değiştirerek, dizinin daha geniş kitlelere ulaşması adına ilk bölümünü FOX TV'de ve sinemalarda yayınlayacağını açıkladı. Dizinin fragmanı Aras Bulut İynemli tarafından Twitter'da paylaşıldı ve büyük beğeni topladı. Yeni yapımın ilk bölümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda FOX TV'de yayınlanacak.

 • 25.08.2023 25 Ağu 13:45 Disney Plus'ın yayınlamaktan vazgeçtiği Atatürk filminden fragman yayınlandı Disney Plus'ın yayınlamaktan vazgeçtiği Atatürk filminden fragman yayınlandı

  Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukluk yıllarından Milli Mücadele'ye giden hikayesinin anlatıldığı Atatürk filminden fragman yayınlandı. Disney Plus'ın yayınlamaktan vazgeçmesiyle diziden filme çevrilen Atatürk'ün 1. filmi 3 Kasım'da beyazperdede yer alacak.

 • 24.08.2023 24 Ağu 17:17 Edirne'den kısa kısa Edirne'den kısa kısa

  AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne'nin altyapı işinin bir an önce bitirilmesi için AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Edirne AK Parti teşkilatının çaba gösterdiğini belirtti.

 • 21.08.2023 21 Ağu 20:53 İBB, İstanbul'daki 1250 amatör spor kulübüne malzeme dağıttı İBB, İstanbul'daki 1250 amatör spor kulübüne malzeme dağıttı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentteki 1250 amatör spor kulübüne malzeme dağıtımı gerçekleştirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sporun insanları geliştirdiğini belirterek, şampiyonlar yetiştirmek için spor tesisleri açtıklarını ve yeni tesisler yapmaya devam ettiklerini söyledi. İmamoğlu, ayrıca Sarıyer Baltalimanı Yaşam Vadisi 1. Etap Açılış Programı'na katıldı ve buranın sonucunda 250 bin metrekarelik bir alan olacağını belirtti. Çayırbaşı'ndaki Büyükdere fidanlığının da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftasında açılacağını sözlerine ekledi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 20:22 İmamoğlu: İmar Yağmacılığına, İmar Dolandırıcılığına Son Verdik. İstanbul, 'Aşkım' Diyen Kişinin Değil, 16 Milyon Milletin Hayali Olacak İmamoğlu: İmar Yağmacılığına, İmar Dolandırıcılığına Son Verdik. İstanbul, 'Aşkım' Diyen Kişinin Değil, 16 Milyon Milletin Hayali Olacak

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Baltalimanı Yaşam Vadisi 1. Etap açılışında konuştu. İmamoğlu: “Ekrem İmamoğlu'yla olan dertlerini anlıyorum. Bu göreve geldiğimizden bu yana, İBB olarak, Ekrem İmamoğlu olarak bir kişinin arsasına özel imar vermedik. Tek bir kişinin, tek bir kurumun arsasına imar artışı vermedik. Ama biz şunu yaptık: İmar yağmacılığına, imar dolandırıcılığına son verdik. İstanbul'u dertleniyorlar, biliyorum. Bu yönünü kapattığımız için dertleniyorlar. İstanbul'u yeniden almak için de hayal kurduklarını görüyorum. Kursunlar. Artık İstanbul, bir avuç insanın ya da birkaç kişinin ya da ‘Aşkım’ diyen kişinin hayali olmayacak. İstanbul, 16 milyon milletin hayali olacak. İstanbul, bu pırlanta gibi yüz binlerce çocuğumuzun hayallerini süsleyecek. O bakımdan, bizim bu güzel sunduğumuz alanların, onların rant hayallerini yok ettiğinin farkındayım. O iş bitmiştir. Artık İstanbul, İstanbul'un 16 milyon insanına aittir. Hep öyle kalacaktır” dedi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 19:06 MEB'den Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına özel hazırlık MEB'den Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarına özel hazırlık

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla tüm il ve yurt dışı temsilciliklerinde tören, etkinlik ve kutlama programları düzenleyecek.

 • 21.08.2023 21 Ağu 11:02 Fransada yaşayan Türk iş insanı Erhan Turan, triatlon serisini sürdürüyor Fransada yaşayan Türk iş insanı Erhan Turan, triatlon serisini sürdürüyor

  Fransada yaşayan ve yüzmede 117 Türkiye rekoruna adını yazdıran Erhan Turan, Cumhuriyetin 100. yılı için başlattığı triatlonlar serisini sürdürüyor. Turan, 101 günlük dünya rekorunu kırarak Guinness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazandı. 30 Ağustos'ta Çanakkale'de olma hedefiyle her gün triatlonlarına devam eden Turan, 29 Ekim 2023'te Ankara'da seriyi tamamlayacak.

 • 16.08.2023 16 Ağu 12:32 Atatürk'ün restore edilmiş video kayıtları izleyicilere sunuldu Atatürk'ün restore edilmiş video kayıtları izleyicilere sunuldu

  ULU Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın arşivinde yer alan restore edilmiş video kayıtları, Bakanlığın 'Film Mirasım' web sitesinden izleyicilere sunuldu. Atatürk'ün 1923 ile 1937 yılları arasında çekilmiş görüntüleri, restore edilerek Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Film Mirasım' adlı web sitesinden izleyicilere sunuldu. 'Film Mirasım' sitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından web sitesi ve mobil uygulama olarak hizmete sunuldu. Bugüne kadar 8 milyon etkileşime ulaşılan sitede, Atatürk'ün az bilinen arşivlik görüntülerinden, Osmanlı'nın son dönemi ve Cumhuriyet'in ilk yıllarına, Anıtkabir'in yapımından Kore Savaşı görüntülerine kadar pek çok tarihi film kaydı olmak üzere 911 belge film bulunuyor.

 • 15.08.2023 15 Ağu 13:34 Sinema ve TV'de film olarak yayınlanacak olan Disney Plus'ın Atatürk dizisinin tarihleri netleşti Sinema ve TV'de film olarak yayınlanacak olan Disney Plus'ın Atatürk dizisinin tarihleri netleşti

  Disney Plus'ın Ermeni lobilerinin baskısıyla yayından kaldırdığı iddia edilen 6 bölümden oluşan Atatürk dizisi, sinemada ve televizyonda 3 filme dönüşüyor. Dizinin ilk 3 bölümünden seçilerek hazırlanan film 29 Ekim'de televizyonda yayınlanacak. Bölümlerden hazırlanan filmlerin biri 3 Kasım, diğeri ise 9 Ocak'ta sinemalarda seyirciyle buluşacak.

 • 11.08.2023 11 Ağu 18:01 Çorum İskilip'teki Redif Kışlası 29 Ekim'de açılacak Çorum İskilip'teki Redif Kışlası 29 Ekim'de açılacak

  Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İskilip ilçesinde bulunan tarihi Redif Kışlası'nın restorasyonunun tamamlandığını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda törenle açılacağını duyurdu. Redif Kışlası, Osmanlı döneminde ordunun modernize edilmesi çalışmaları kapsamında inşa edilmiş olup, Balkan, Birinci Dünya, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları'nda faal olarak kullanılmıştır. Restorasyon sonrası kışla, konferans salonu, sahne, depo ve kulis odalarıyla Misak-ı Milli İlkokulu ek binası olarak hizmet verecektir.

 • 10.08.2023 10 Ağu 19:54 Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası Arasında Yapılan Toplu İş Sözleşmesiyle Yüzde 71 Zam Kararı Alındı Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası Arasında Yapılan Toplu İş Sözleşmesiyle Yüzde 71 Zam Kararı Alındı

  Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden yüzde 71'lik zam kararı çıktı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, işçilere 'Sizler mutlu olursanız iyi ve güzel işler yaparsınız. Sizler iyi ve güzel işler yaparsanız da halkımızı memnun edebiliriz' dedi. İmzalanan sözleşmeye göre, taban yevmiyeye yüzde 71 oranında zam yapıldı. Toplu iş sözleşmesi zam dönemi 6'şar aylık döneme çevrildi. Buna göre her 6 ayda bir tüm mali ve sosyal haklara tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) 2 puan üzerinde oranla zam yapılacak. Daha önceki toplu iş sözleşmesinde iki yeni sosyal ödeme kalemi de sözleşmeye eklendi. Söz konusu kalemler yakacak ve bayram yardımı olarak belirlendi. Bayram yardımının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 750 lira olarak ödenmesi kararlaştırıldı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 12:53 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 2023 RESMİ TATİL VE BAYRAMLAR! Zafer Bayramı tatili kaç gün? 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 2023 RESMİ TATİL VE BAYRAMLAR! Zafer Bayramı tatili kaç gün?

  Her yıl 30 Ağustos'ta kutlanan Zafer Bayramı'nın resmi tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Kullanıcılar tarafından 30 Ağustos Çarşamba günü tatil mi sorusu araştırılmaktadır. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? İşte, 2023 Resmi tatil ve bayramlar!

 • 09.08.2023 09 Ağu 12:59 Ressam Alev Özas, Guinness Rekorlar Kitabı'na aday büyük bir İstanbul tablosu resmediyor Ressam Alev Özas, Guinness Rekorlar Kitabı'na aday büyük bir İstanbul tablosu resmediyor

  Ressam Alev Özas, Cumhuriyetin 100. yılına özel, tek parça bez üzerine, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday büyük bir İstanbul tablosu resmediyor. Ataşehir Watergarden AVM'de kurulan alanda büyük bir bölümü ortaya çıkan eser, 50 metre genişlik ve 2.90 metre yüksekliği ile dikkati çekiyor. Proje, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda tamamlanacak ve elde edilen gelirin bir kısmı kimsesiz çocuklar yararına bağışlanacak.

 • 06.08.2023 06 Ağu 11:20 70 Yaşındaki Netice Karataş, Şiir Okumaya Düşkünlüğü ile Dikkat Çekiyor 70 Yaşındaki Netice Karataş, Şiir Okumaya Düşkünlüğü ile Dikkat Çekiyor

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Netice Karataş, yaz aylarında memleketi Sarıkamış'ın Kurbançayır köyündeki evine gelerek hem bahçe işleriyle uğraşıyor hem de şiir okuyarak günlerini geçiriyor. İlkokulda başlayan şiir sevgisi, öğretmeninin yönlendirmesiyle devam etmiş ve hala okumayı çok seven Karataş, şiir okuma yeteneğiyle dikkat çekiyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 22:00 FOX TV, Disney Plus Türkiye'nin vazgeçtiği Atatürk dizisine sahip çıktı FOX TV, Disney Plus Türkiye'nin vazgeçtiği Atatürk dizisine sahip çıktı

  FOX TV, Disney Plus Türkiye'nin yayınlamaktan vazgeçtiği Atatürk dizisini yayınlama kararı aldı. İlk film 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda FOX kanalında yayınlanacak ve ardından sinema filmi vizyona girecek. İkinci film ise 22 Aralık'tan itibaren sinemalarda olacak. Her iki film de 2024 yazında FOX ekranlarında yer alacak.

 • 02.08.2023 02 Ağu 18:09 Disney Plus Yapımı 'Atatürk' Dizisi İki Film Olarak Yayınlanacak Disney Plus Yapımı 'Atatürk' Dizisi İki Film Olarak Yayınlanacak

  Bu yıl 29 Ekim'de yayınlanması planlanan Disney Plus yapımı 'Atatürk' dizisi, FOX ve Lanistar Medya tarafından iki film olarak televizyon ve sinemalarda seyircilerle buluşacak. İlk film 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda FOX kanalında yayınlanacak ve ardından ikinci film sinemalarda gösterime girecek. Her iki film 2024 yazında da FOX ekranlarında yayınlanacak. Yapımda Mustafa Kemal Atatürk'ü Aras Bulut İynemli canlandırırken, hikaye çocukluk yıllarından Milli Mücadele'ye kadar olan süreci anlatıyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 16:20 Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Kuzey Makedonya ile ilişkileri geliştirmeyi hedefliyor Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Kuzey Makedonya ile ilişkileri geliştirmeyi hedefliyor

  Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ile bir araya gelerek ülkelerinin ikili ilişkilerini daha da geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Vucic, Sırbistan-Kuzey Makedonya arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin yanı sıra ekonomik bağlantıları da vurguladı ve demir yolu bağlantısının kurulmasının hedeflendiğini belirtti. Pendarovski ise Prohor Pcinjski Manastırı'nın önemine değinerek, manastırın başka bir ülkede olmasının ülkeleri için anma törenlerine engel olmadığını ifade etti.

 • 25.07.2023 25 Tem 18:02 Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışı Bodrum'dan start aldı Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışı Bodrum'dan start aldı

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı'nın ilk etabı olan Halikarnas 100'üncü Yıl Kupası, Bodrum Yalıkavak'tan başladı. Yerli ve yabancı sporcular, Bodrum-Marmaris-Bodrum rotasında yarışacak. Yarışta 450'den fazla sporcu kıyasıya mücadele edecek. Yarış, Türkiye'nin doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerinin uluslararası platformlarda tanıtılmasına katkı sağlıyor. Yarışın son etabı ise 29 Ekim'de İstanbul Boğazı'nda gerçekleştirilecek Cumhuriyet Kupası olacak.

 • 25.07.2023 25 Tem 17:50 Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Başladı Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Başladı

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı'nın ilk etabı olan Halikarnas 100'üncü Yıl Kupası, Bodrum Yalıkavak'tan başladı. Yerli ve yabancı sporcular, Bodrum-Marmaris-Bodrum rotasında yarışacak ve toplamda 250 deniz milinden oluşan bir parkuru tamamlayacak. Yarışta 45 takımda yarışan 450'den fazla sporcu mücadele edecek. Yarış, Türkiye'nin doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerinin uluslararası platformlarda tanıtılmasına da katkı sağlıyor. Yarışın ilk etabı olan Halikarnas 100'üncü Yıl Kupası, 29 Temmuz'da sona erecek ve ödül töreniyle tamamlanacak. İstanbul'daki Cumhuriyet Kupası ise 29 Ekim'de gerçekleştirilecek.

 • 20.07.2023 20 Tem 17:10 Beypazarı'ndaki Kıbrıs Gazileri Barış ve Özgürlük Bayramı'nı Kutladı Beypazarı'ndaki Kıbrıs Gazileri Barış ve Özgürlük Bayramı'nı Kutladı

  Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yaşayan Kıbrıs gazileri, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49. yılı ve KKTC'nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutladı. Beypazarı Muharip Gaziler Derneğinde düzenlenen etkinlikte, Kıbrıs gazileri anılarını paylaştı. Dernek başkanı Ali Yalçınkaya, ilçelerinde 32 Kıbrıs gazisinin yaşadığını belirtti. Kendisinin de Kıbrıs Barış Harekatı'na katılarak gazilik ünvanı kazandığını aktaran Yalçınkaya, gazilerin ve KKTC'nin Barış ve Özgürlük Bayramı'nı tebrik etti. Yalçınkaya, 20 üyeleriyle, geçen yıl KKTC'nin Cumhuriyet Bayramı'na katıldıklarını da belirterek, o günü de unutamadıklarını sözlerine ekledi.

 • 19.07.2023 19 Tem 15:41 Borusan, Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemini başlatıyor Borusan, Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemini başlatıyor

  Borusan, geçen yıl başlattığı Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemine geçiyor. Programın odak alanları arasında eğitim, eşitsizliklerin azaltılması, geçim kaynakları ve iş olanakları, çevre ve ekoloji yer alıyor. Deprem bölgesindeki toplumsal ve çevresel meselelere yönelik projeler desteklenecek. Başvurular 17 Temmuz tarihinde başlayacak ve kazanan projelere 300 bin TL'ye kadar hibe desteği sunulacak.

Advertisement