Bakan Bilgin'den 'Asgari Ücret Zammı' açıklaması - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bakan Bilgin'den 'Asgari Ücret Zammı' açıklaması

29.03.2023 12:56

Bakan Bilgin'den 'Asgari Ücret Zammı' açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde yaptığı açıklamalarda 2023 yılı içerisinde asgari ücrete ara zammın ihtiyaç duyulmayacağına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Bilgin'den 'Asgari Ücret Zammı' açıklaması

ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde yaptığı açıklamalarda 2023 yılı içerisinde asgari ücrete ara zammın ihtiyaç duyulmayacağına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Bilgin, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Asgari ücrete ara zam beklentisi" dile getirilerek yöneltilen soruya Bakan Bilgin, "Asgari ücret bildiğiniz gibi 8 bin 500 lira olarak açıklandı. Enflasyon düşüyor. Temmuz ayında bu düşüş eğilimi devam ederse asgari ücrette yeniden bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmaz ama Temmuz'da yeniden değerlendiririz" ifadelerine yer verdi.

"Artıştan 10 milyon insan etkilenecektir"

Bakan Bilgin kendisine yöneltilen, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmenizde emekli maaşlarına yönelik düzenleme konusu ele alındı mı" sorusuna yönelik, "Türkiye tarihinde geçmişe dönük bakıldığında ilk defa en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkarttık. Bu tarihimizde ilk defa yapılan ciddi bir düzenlemedir ve bu artıştan 10 milyon insan etkilenecektir" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
AK Parti'den heyecanlandıran açıklamada: Meclis'in ilk işi asgari ücret zammı, memur ve emekli maaşları olacak AK Parti'den heyecanlandıran açıklamada: Meclis'in ilk işi asgari ücret zammı, memur ve emekli maaşları olacak

Son Dakika Ekonomi Bakan Bilgin'den 'Asgari Ücret Zammı' açıklaması - Son Dakika


Advertisement