Son dakika Asgari Ücret haberleri, Asgari Ücret son dakika, son dakika Asgari Ücret

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Emekli Vatandaşlara Uygun Fiyatlı Et İmkanı Sağlıyor
  22:02 Aydın Büyükşehir Belediyesi Emekli Vatandaşlara Uygun Fiyatlı Et İmkanı Sağlıyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Halk Ege Et marketlerinde başlattığı uygulama ile emekli vatandaşlar yüzde 20 daha uygun fiyata et alabiliyor. Vatandaşlar, bu hizmetten memnun olduklarını belirtiyor.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Türkiye'nin omurgası her geçen gün sertleşsin
  20:28 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Türkiye'nin omurgası her geçen gün sertleşsin

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye'nin korku tüneline bir daha girmemesi ve içeride kısır tartışmalarla vakit kaybetmemesi gerektiğini belirterek, üretim ekonomisine, savunma sanayisine, bilişim sektörüne ve nitelikli teknolojiye yönelmesi gerektiğini söyledi. Yalçın ayrıca, emek mücadelesinin kundaklandığını ve emekçilere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Çatalca ve Üsküdar'da saha çalışmalarına katıldı
  18:54 CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Çatalca ve Üsküdar'da saha çalışmalarına katıldı

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve beraberindeki İstanbul İl Yönetimi 31 Mart seçimleri kapsamında Çatalca ve Üsküdar’da saha çalışmalarına katıldı. Üsküdar Malatyalılar Derneği’ndeki buluşmada konuşan Çelik, ekonomik kriz nedeniyle yaşanan geçim derdini pazarda yurttaşla yaşadığı bir anekdot örneği ile anlattı: “Yani bazı şeylerde artık siyasetçi bile söyleyecek sözü kalmıyor. Elinde bir torba yok, poşet yok, elleri cebinde geziyor, ‘ne yapıyorsun’ dedim. Dedi ki ‘vallahi gezip tezgahları izliyorum, başka hiçbir şey yapamıyorum' dedi"

 • Mansur Yavaş: Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne destek olun
  17:28 Mansur Yavaş: Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne destek olun

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ayaş'ta Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışında yaptığı konuşmada, diğer ilçe belediye başkanlarına çağrıda bulunarak, birlikte projeler üretmelerini ve Ankara halkına hizmet etmelerini istedi. Yavaş, ayrıca belediyenin yaptığı desteklerden bahsederek, insanların mağdur olmasının önüne geçtiklerini belirtti ve siyasetçilere partizanlık yapmamaları çağrısında bulundu.

 • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: Bu seçimde alacağımız sonuç bizi 2028 seçimlerine taşıyacak
  14:22 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: Bu seçimde alacağımız sonuç bizi 2028 seçimlerine taşıyacak

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Düzce'de partililerle bir araya gelerek yaptığı açıklamada, bu seçimde alacakları sonucun 2028 seçimlerine yol açacağını belirtti. Ayrıca, partinin iktidarının önemine değinerek, mazlumların ve ezilenlerin kurtuluşu için Milli Görüş iktidarının gerekliliğini vurguladı.

 • TGDF Başkanı: Tarım ve gıda sektöründe üretim maliyetlerine destek mekanizması gerekiyor
  13:15 TGDF Başkanı: Tarım ve gıda sektöründe üretim maliyetlerine destek mekanizması gerekiyor

  TGDF Yönetim Kurulu Başkanı Demir Şarman, tarım ve gıda sektöründe artan üretim maliyetlerine dikkat çekerek, Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu gibi bir mekanizmanın efektif şekilde uygulanmasının yararlı olacağını vurguladı. Şarman, girdi maliyetlerinin üreticilerin rekabet edebilirliğini azalttığını ve iç piyasadaki fiyat artışlarını dengelemek için ihracat destek mekanizmasının önemli olduğunu belirtti.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla işsizlik sorununu çözecek
  12:30 AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla işsizlik sorununu çözecek

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden, kentteki işsizlik oranının Türkiye ortalamasından yüzde 50 daha fazla olduğunu belirterek, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla kentin ara eleman ve kalifiye sorununu çözeceklerini söyledi. Ayrıca, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak ve sanatla buluşturmak için projeleri olduğunu da ifade etti.

 • Konya'da Keçili Kanalı Islah Projesi'nin Temeli Atıldı
  12:03 Konya'da Keçili Kanalı Islah Projesi'nin Temeli Atıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Lale Caddesi, Ankara Yolu, Aslım Caddesi arasında 240 milyon liraya mal olacak Keçili Kanalı Islah Projesi'nin temeli atıldı. Proje ile taşkın riski azaltılacak, su birikintileri önlenerek çevresel koku sorunları ortadan kaldırılacak.

 • İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI Şubatta Yükseldi
  10:57 İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI Şubatta Yükseldi

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI, şubatta 50,2'ye yükseldi. Şubat ayında genel faaliyet koşullarının güçlenmesinde imalat sanayisi üretiminin yeniden büyümeye geçmesi belirleyici oldu. Üretimde artış bildiren anket katılımcıları, müşteri talebinin iyileşme sinyalleri verdiğine dikkati çekti. Yeni siparişler azalmaya devam etse de şubattaki düşüş, 8 aydır süren yavaşlama döneminin en hafif düzeyinde gerçekleşti. Üretimdeki toparlanma, sektörlere ivme kazandırdı.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, İşsizlik Oranını Azaltacak Projelerini Açıkladı
  10:39 AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, İşsizlik Oranını Azaltacak Projelerini Açıkladı

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden, kentteki işsizlik oranının Türkiye ortalamasından yüzde 50 daha fazla olduğunu belirterek, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla bu sorunu çözeceklerini söyledi. Ayrıca, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak ve sanatla buluşturmak için projeleri olduğunu da ifade etti.

 • Asgari ücrete ara zam mı geliyor?
  10:31 Asgari ücrete ara zam mı geliyor?

  2024 yılında asgari ücretin 17 bin 2 TL olarak belirlenmesinin ardından, çalışanlar zamlı maaşlarını almadan pek çok üründe fiyat artışı yaşandı. Yıl içinde ek zam yapılmayacağı kararlaştırılırken, yerel seçim sürecinde asgari ücretlilere yeni bir zam yapılması ihtimali kulis bilgisi olarak dolaşıyor. Ayrıntılar geliyor...

 • Fiyatı gören hem şaşırdı hem mutlu oldu: Bu lokantada 3 çeşit yemek 40 TL
  29 Şub Fiyatı gören hem şaşırdı hem mutlu oldu: Bu lokantada 3 çeşit yemek 40 TL

  İzmit'te öğrencilerin ve dar gelirli vatandaşların hem lezzetli hem de hijyenik yemeklere uygun fiyata ulaşabilmesi için İzmit Kent Lokantası hayata geçirildi. 3 çeşit yemeğin 40 TL olduğu lokanta ilk günden büyük ilgi gördü.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Osmangazi İlçe binası açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine cevap verdi. Özel, "Tayyip bey, ben diyorum 10 bin lira emekliye yetmiyor, sen 'Büyüdük' diyorsun. Eğer 10 bin liralık emekli halinden memnunsa; 16 bin 250 lira olmuş açlık sınırı, 17 bin lira alan asgari ücretli halinden memnunsa; köylüler, çiftçiler halinden memnunsa; şu Bursa esnafı halinden memnunsa; gençler, işsizler halinden memnunsa o zaman oyu sana versinler. Ama yokluk, işsizlik, enflasyon varsa ve bu ülkedeki herkes büyük bir ıstırap içindeyse o zaman 31 Mart'ta sana gerekli cevabı sandıkta verecekler. Bu kadar sıkıntı varken, 'Ülke iyi gidiyor' diyen yönetici, yönetici değildir" diye konuştu.

 • Özgür Özel: 'Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim'
  29 Şub Özgür Özel: "Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında emeklileri tahrik etmekle suçlandığını belirterek, 'Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim' dedi. Özel ayrıca Devlet Bahçeli'ye sert eleştirilerde bulundu ve İstanbul Sözleşmesi'nin AK Parti'nin 22 yıllık döneminde tek doğru olduğunu söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da adayını tanıttı
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da adayını tanıttı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da aday tanıtım toplantısında Mustafa Bozbey'i desteklediğini belirtti. Özel, ayrıca Bursa'da açılan sağlık müzesinin önemine vurgu yaparak, her siyasi görüşten insana açık olduğunu ifade etti. Ayrıca, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerindeki CHP ilçe başkanlığı binalarının açılışına da katılan Özel, adayları Mehmet Önder Mutlu ve Mustafa Bozbey'i desteklediğini söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da Emeklileri Tahrik Etmek Suçlamasına Yanıt Verdi
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da Emeklileri Tahrik Etmek Suçlamasına Yanıt Verdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında emeklileri tahrik etmek suçlamasına yanıt verdi. Özel, ayrıca MHP lideri Devlet Bahçeli'ye sert eleştirilerde bulundu ve İstanbul Sözleşmesi'nin AK Parti döneminde tek doğru olduğunu belirtti.

 • BES Trabzon Şubesi, vergi adaletsizliği ve taleplerine ilişkin basın açıklaması yaptı
  29 Şub BES Trabzon Şubesi, vergi adaletsizliği ve taleplerine ilişkin basın açıklaması yaptı

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) Trabzon Şubesi, Hızırbey Vergi Dairesi önünde vergi adaletsizliği ve taleplerine ilişkin basın açıklaması yaptı. Şube adına konuşan Ayhan Kanber, Maliye Bakanlığı'nın yeniden yapılandırılması ve maliye emekçilerinin ayrı bir iş kolu olarak tanımlanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, yoksulluk sınırındaki kazançların vergiden muaf tutulması ve gelir vergisinin sabitlenmesi talep edildi.

 • CHP Milletvekili Bülent Tezcan, 8. Yargı Paketi'ndeki 'örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme' maddesine tepki gösterdi
  29 Şub CHP Milletvekili Bülent Tezcan, 8. Yargı Paketi'ndeki 'örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme' maddesine tepki gösterdi

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren 8. Yargı Paketi'nde yer alan 'örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme' maddesine ilişkin eleştirilerde bulundu. Tezcan, paketin evrensel hukuk ilkelerine uygun olmadığını ve Anayasa Mahkemesi'nin kararına uygun olmadığını belirtti. Ayrıca, yargı reformuna ihtiyaç olduğunu vurguladı ve hukukun üstünlüğünü sağlamak gibi bir mesele olmadığını ifade etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer: Açlık sınırının asgari ücrete dayandığını görüyoruz
  29 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer: Açlık sınırının asgari ücrete dayandığını görüyoruz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, açlık sınırının, 2024 yılı asgari ücretine dayanmasını eleştirdi. Taşcıer, Türk-İş'in tespitine göre açlık sınırının 16 bin 257 lira olduğunu belirterek, milyonlarca insanın açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşadığını ifade etti. Ayrıca, asgari ücretin ve emekli maaşlarının yetersiz olduğunu vurgulayarak, asgari ücretin üç ayda bir yeniden belirlenmesi ve en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine çıkarılması çağrısında bulundu.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı: Emeklilere zam yapacak paramız yok diyorlar
  29 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı: Emeklilere zam yapacak paramız yok diyorlar

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere seyyanen zam yapılmayacağına ilişkin açıklamayla ilgili “Başkanlık sistemi ile Türkiye’yi uçuracaklarını söylediler, şimdi ‘emekliye zam yapacak paramız yok’ diyorlar. 16 milyon emekliye 7 bin TL bile zam yapamayacaklarını söylüyorlar. Rant ekonomisine devam edeceklerini ilan ettiler. SGK’ya bütçeden genellikle yüzde 15-20 civarında kaynak ayrılırdı. Bu oran 2024’te yüzde 10 seviyesine kadar indirildi. Sosyal güvenliğe ayrılan kaynak kısıldı, başka yerlere aktarıldı” dedi.

 • Güney Kore'de asistan doktorlar grevde! Hükümetten tutuklama tehdidi ve lisans iptali
  29 Şub Güney Kore'de asistan doktorlar grevde! Hükümetten tutuklama tehdidi ve lisans iptali

  Güney Kore hükümeti, binlerce asistan doktorun grevde olduğu sürece tutuklanacaklarını ve tıbbi lisanslarının iptal edileceğini açıkladı. Asistan doktorlar, doktor sayısını artırmak amacıyla üniversitelere daha fazla tıp öğrencisi kabul etme planını protesto ediyorlar.

 • Dünyanın en düşük doğum oranına sahip Güney Kore'de kadınlar neden çocuk sahibi olmuyor?
  29 Şub Dünyanın en düşük doğum oranına sahip Güney Kore'de kadınlar neden çocuk sahibi olmuyor?

  Güney Kore, dünyadaki en düşük doğum oranına sahip ve her yıl kendi rekorunu kırmaya devam ediyor.

 • TBMM Genel Kurulunda 8. Yargı Paketi görüşmeleri tamamlandı
  28 Şub TBMM Genel Kurulunda 8. Yargı Paketi görüşmeleri tamamlandı

  TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda '8. Yargı Paketi' olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Teklif üzerinde yapılan konuşmalarda, torba kanun niteliği, emekli bayram ikramiyesi düzenlemesi ve hukuk devleti ilkesine uygunluk gibi konular ele alındı.

 • Ekol Ofset'te işten çıkarılan işçiler için eylem yapıldı
  28 Şub Ekol Ofset'te işten çıkarılan işçiler için eylem yapıldı

  Belçikalı Van de Velde Ambalajlama Grubu'nun Türkiye ortağı Ekol Ofset'te sendikal faaliyetler sonucu işten çıkarılan işçiler için İstanbul Silivri'deki firmanın önünde eylem yapıldı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Basın-İş Genel Başkanı Turgut Dedeoğlu, işten çıkarmaların sendikal örgütlenmeye karşı atılmış düşmanca bir adım olduğunu belirterek, işçilerin anayasal hakları olan sendikada örgütlenme hakkına saygı duyulması ve işten çıkarılan işçilerin geri alınması çağrısında bulundu.

 • HAK-İŞ Genel Başkanı: Belediyelerde 650 bin sendikalı işçi toplu sözleşmeli
  28 Şub HAK-İŞ Genel Başkanı: Belediyelerde 650 bin sendikalı işçi toplu sözleşmeli

  HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, belediyelerde 650 bin sendikalı işçinin toplu sözleşmeli olduğunu söyledi. Arslan, taşeron işçilerin kadroya alınmasında yaptıkları çalışmaları anlattı. İşçilerin kadroya alınmasından ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Arslan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'ye de teşekkür etti. Ayrıca Arslan, Filistinlilere destek çağrısında bulundu.

 • Mansur Yavaş, AK Parti'nin su indirimi mesajını eleştirdi
  28 Şub Mansur Yavaş, AK Parti'nin su indirimi mesajını eleştirdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok tarafından seçmenlere gönderilen su indirimi mesajını eleştirdi. Yavaş, su indirimi kadar doğal gaz ve elektrikte de yüzde 50 indirimi beklediklerini söyledi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Erdoğan'ın Emeklilere Yapılan Konuşmasını Eleştirdi
  28 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Erdoğan'ın Emeklilere Yapılan Konuşmasını Eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, “Erdoğan bugün yaptığı konuşmada, emeklilerin hayat pahalılığını iliklerine kadar hissettiklerini de maaşlardaki adaletsizliği de kabul etti. Peki kabul etti de ne yaptı? Yıllardır olduğu gibi bir kez daha milletten sabır göstermesini istedi. Millet karnını doyuramıyor ama anlaşılan Cumhurbaşkanı milletin karnını yalanlarla doldurmaya kararlı. Neymiş, emekli aylıklarını artırırsak Türkiye’de çivi çakacak bütçe kalmazmış. Bu kesinlikle doğru değil. Çünkü bütçe, bir tercih meselesidir. Siz kaynakları, birileri hazineye hortum takacak diye hiç uçak inmeyen havalimanı yapmaya harcarsanız, yandaş patronların yüz milyonlarca liralık borçlarını tek kalemde silip gelirleri azaltırsanız, elbette ‘Emekliye paramız yok’ dersiniz. Çünkü emekli sizin için ikinci vatandaş konumunda” dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla'da kira sorununa çözüm önerilerini sunacak
  28 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla'da kira sorununa çözüm önerilerini sunacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla'da düzenlediği toplantıda, şehirlerde sabit yaşayanların etkilenmemesi için kira fiyatlarına çözüm önerileri hazırladıklarını ve meclise sunacaklarını açıkladı. Özel ayrıca, belediye başkanlarını koordine edecek birim kurduklarını ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü bu birimin başına düşündüklerini belirtti. Muğla'da kira sorununun çözülmesi, turizm işçilerinin kışın işsiz kalma sorununa çözüm üretilmesi ve sıkıntıya düşen esnafın desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Özel, Muğla'nın üzerine titrediklerini ifade etti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'şimşek Diyor Ki '1 Nisan'dan Sonra Sıkı Para Politikasına Geçeceğiz.
  28 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: "şimşek Diyor Ki '1 Nisan'dan Sonra Sıkı Para Politikasına Geçeceğiz.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “31 Mart seçimleri, sadece yerel seçimler değil. 31 Mart yerel seçimleri bundan sonra 4 yıl boyunca bir daha herhangi bir seçimin olmayacağı seçimler. Mehmet Şimşek’in ağzında bir bakla var. Diyor ki ‘1 Nisan’dan sonra sıkı para politikasına geçeceğiz.’ Bunun emekçiler için anlamı, hak edilen zammı almamaktır. Emekliler için bugünkü açlık sınırından 7 bin lira aşağıdaki en düşük emekli maaşını arttırmamaktır. Küçük esnaf için yeni vergi yükleri, artan enflasyon, zamlar ve hayat pahalılığı demektir. 1 Nisan geldiğinde artık ertesi gün yapacak bir şey kalmamıştır bunlara engel olmak için. Eğer bir şey yapacaksınız, 1 Nisan’dan bir gün sonra yapamazsınız. 1 Nisan’dan bir gün önce, 31 Mart’ta sandık başında yapacaksınız. Daha önce her ne sebeple olsun, AK Parti’ye, MHP’ye oy vermiş ama hayat pahalılığı karşısında ezilmiş, enflasyon yüzünden tükenmiş, alım gücü kalmamış, borcunu ödeyemeyen, kredi kartını başka yerden kredi çekerek kapatan, borcu borçla çevirenler, geçen seneye göre bu sene daha yoksul hissedip gelecek seneden endişe edenler, boynu bükük çiftçiler, kaderine terk edilmiş hayvancılıkla uğraşanlar, sorunları hiç dile getirilmeyen Marmaris’teki arıcılar, esnaf, memur, çalışan, herkes; bunlarla ilgili endişe duyan herkes 31 Mart’ta bu iktidara gücünü göstermek zorundadır” dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'ya geldi
  28 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'ya geldi

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, aday tanıtım toplantısı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı için Muğla'ya geldi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras ve 13 ilçenin belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: 28 Şubat birkaç sene sonra yok oldu
  28 Şub BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: 28 Şubat birkaç sene sonra yok oldu

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat'ta yaptığı konuşmada 28 Şubat'ın postmodern bir darbe olduğunu belirterek, milletin iradesine yapılan darbeleri kınadıklarını söyledi. Destici, Türkiye'nin birlik ve kardeşlik içinde yaşamasını istediklerini vurguladı. Ayrıca, emekli maaşlarının iyileştirilmesi ve çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

 • Ankara Sanayi Odası Şubat ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi
  28 Şub Ankara Sanayi Odası Şubat ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, şubat ayı Meclis Toplantısı'nda, "Sanayimiz Eskişehir ve İstanbul yolu akışında batıya doğru gelişiyor.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş: Özel okullarda fahiş zamlar söz konusu
  28 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş: Özel okullarda fahiş zamlar söz konusu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, özel okulların kayıt ücretleriyle ilgili "Yaklaşık 1,6 milyon öğrencinin eğitim aldığı özel okullarda son yapılan zam oranları ile Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nce belirlenen yüzde 56,89’luk tavan zammı birçok kurumda aşılmıştır. Özel okullarda yüzde 150’den, yüzde 300’e varan fahiş zamlar söz konusudur" dedi.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!'
  27 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Güngören Belediye Başkan adayı Yüksel Yalçın Güngören’de halkla buluştu. İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı, dün doğum gününde, benim için, ‘Bu şahıs, nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı’ dedi” hatırlatmasında bulunan İmamoğlu, “Erdoğan'ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık! Asıl mesele ne biliyor musunuz? Ülkemizde, 15 Temmuz 2016 gecesi tanklarla, tüfeklerle hain bir grup, milli iradeye el koymak istedi değil mi? Hatırlayın, 252 vatandaşımızı kaybettik. Onların direnciyle milletimiz, milli iradeye darbe yapılmasına karşı durdu. Darbe, sadece illa tankla, tüfekle olmaz. Darbe, iktidara hakim gücün, anayasal kurumları etkisi altına olmasıyla da olur. 6 Mayıs 2019’da ne yaptılar biliyor musunuz? Milli iradeye darbe yaptılar, darbe!” dedi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: '5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık'
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: "5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık"

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya geldiği proje tanıtım toplantısında, “Beş yıllık süreçte 77 projeyle yola çıktık, 182 proje tamamladık. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, büyüklerimizin özgürce yaşayabileceği, aydınlık bir Antalya için azimle gururla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 • Aydın'ın Karacasu ilçesinde tütün üreticileri maliyetlerden şikayetçi
  27 Şub Aydın'ın Karacasu ilçesinde tütün üreticileri maliyetlerden şikayetçi

  Aydın'ın Karacasu ilçesinde tütün üreten çiftçiler, maliyetlerin artmasından şikayet etti. Tütünün maliyeti yükselirken, gelirler düşüyor ve gençler çiftçilik yapmayı bırakıp asgari ücretle çalışmaya yöneliyor.

 • Edirne'de Ramazan Pidesi Fiyatları Yükseldi
  27 Şub Edirne'de Ramazan Pidesi Fiyatları Yükseldi

  Edirne'de geçen yıl 12 lira olan Ramazan pidesi bu yıl 20 liradan satılacak. Fırıncılar talep edilen fiyatı oda olarak vereceklerini belirtirken, vatandaşlar pidenin pahalı olduğunu ifade etti. Emekli bir vatandaş ise asgari ücretin çok altında maaş aldıklarını söyledi.

 • Samsun'da enerji işçileri 'refah payı' talebinde bulundu
  27 Şub Samsun'da enerji işçileri 'refah payı' talebinde bulundu

  Samsun'da Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) üyeleri, Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğü önünde toplanarak 'refah payı' talebinde bulundu. İşçiler, basın açıklaması yaparak taleplerini kamuoyuna duyurdu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Kredi Kartı Taksitleri İddialarını Yalanladı
  27 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Kredi Kartı Taksitleri İddialarını Yalanladı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kredi kartlarında taksitlerin kaldırıldığı iddialarına ilişkin yapılan haberlerin kasıtlı olduğunu belirterek, vatandaşlardan bu tür haberlere itibar etmemelerini istedi. Şimşek, kredi kartlarında düzenleme yapılması gerektiğini düşündüklerini ve çalışmaların sürdüğünü de belirtti.

 • CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Emeklilerin bayram ikramiyesi azaldı, kredi kartı borçları rekor seviyede
  26 Şub CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Emeklilerin bayram ikramiyesi azaldı, kredi kartı borçları rekor seviyede

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, emeklilerin bayram ikramiyesinin azaldığını ve sadece 6-7 kilo et alabileceklerini belirtti. Ayrıca, bireysel kredi kartı borçlarının rekor seviyede olduğunu ve hükümetin olası bir kredi kartı düzenlemesinin ekonomiyi durma noktasına getirebileceğini ifade etti.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Bir İki Hafta Sonra İlçe İlçe Gezip Miting Yapmaya Başlayacak. Her Gün İlla Beni Diline Dolayacak'
  26 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Bir İki Hafta Sonra İlçe İlçe Gezip Miting Yapmaya Başlayacak. Her Gün İlla Beni Diline Dolayacak"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’de düzenlenen mitingde; isim vermeden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a yönelik “Bugünden söylüyorum, ‘İmamoğlu demişti’ derseniz. Şu anda bu acemi adayın fotoğrafından daha çok başkasının fotoğrafı var İstanbul’da; biliyorsunuz, değil mi? Onun kim olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Bak, sabredemeyecek. Ben söylüyorum, sabredemeyecek. Bir-iki hafta sonra sokak sokak, semt semt, ilçe ilçe gezip vallahi de billahi de miting yapmaya başlayacak. Her gün illa beni diline dolayacak. Seçildiğim günden beri, bu göreve geldiğim günden beri hep söyledim. İnanın, her gece beni rüyasında görüyor” dedi.

 • Sigorta sektörünün 2024'te enflasyonun üzerinde büyümesi bekleniyor
  26 Şub Sigorta sektörünün 2024'te enflasyonun üzerinde büyümesi bekleniyor

  Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Uğur Gülen, sigorta sektörünün enflasyonun üzerinde büyümesini beklediklerini ve gelecek konusunda iyimser olduklarını belirtti. Gülen ayrıca, sigorta sektörünün son 3 yılın en öngörülebilir döneminde olduğunu ve 2024 yılında prim üretiminin 740 milyar TL'ye ulaşmasını beklediklerini ifade etti.

 • Ramazan pidesi fiyatları açıklandı: İstanbul, Ankara ve Antalya'da 250 gram pide 15 liradan satılacak
  26 Şub Ramazan pidesi fiyatları açıklandı: İstanbul, Ankara ve Antalya'da 250 gram pide 15 liradan satılacak

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan ayı boyunca İstanbul, Ankara ve Antalya'da 250 gram Ramazan pidesinin 15 liradan satılacağını duyurdu. Balcı, geçen yıl pidenin kilogram fiyatının azami 33 buçuk lira olduğunu belirtirken bu yıl kilogram fiyatının 60 lirayı geçmeyeceğini söyledi. Ayrıca, ekmek fiyatlarına da değinen Balcı, asgari ücretin artışıyla birlikte ekmek fiyatlarının da makul olduğunu ifade etti.

 • Emektar terzi eski günlerini özlüyor
  26 Şub Emektar terzi eski günlerini özlüyor

  Kocaeli'de 66 yaşındaki terzi İsmet Özpınar, hazır giyim sektörünün hızla gelişmesiyle azalan hareketli günlerin özlemini çekiyor. Artık dükkanına çırak da gelmediğini söyleyen Özpınar, mesleğinin bitme noktasına geldiğini düşünüyor. 54 yıldır terzilik yapan Özpınar, şimdilerde küçük tamirat ve tadilat işleriyle mesleğini sürdürüyor. Ancak terzilik mesleğinde çırak yetişmemesi nedeniyle işlerin azaldığını belirtiyor.

 • Kocaeli'de 66 yaşındaki terzi İsmet Özpınar, mesleğinin bitme noktasına geldiğini düşünüyor
  26 Şub Kocaeli'de 66 yaşındaki terzi İsmet Özpınar, mesleğinin bitme noktasına geldiğini düşünüyor

  Kocaeli'de yaşayan 66 yaşındaki terzi İsmet Özpınar, hazır giyim sektörünün gelişmesiyle azalan hareketli günlerin özlemini çekiyor. Mesleğinde artık çırak yetişmediğini söyleyen Özpınar, terzilik işinin tamamen bittiğini düşünüyor.

 • CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Sarayda bir emekli maaşını kırk saniyede harcıyorlar
  25 Şub CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Sarayda bir emekli maaşını kırk saniyede harcıyorlar

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Türkiye'nin değiştiğine ve değişime ayak uydurmak için eşitliği inşa etmenin önemine vurgu yaparak, sarayda bir günde 33,6 milyon TL harcandığını belirtti. Nazlıaka, kadın adaylarla birlikte yerelden başlayan dönüşümün genelde de devam edeceğine inandıklarını söyledi.

 • Emekliler, Sorunlarını ve Taleplerini Duyurmak İçin Açıklama Yaptı
  25 Şub Emekliler, Sorunlarını ve Taleplerini Duyurmak İçin Açıklama Yaptı

  Emekli örgütleri, Kadıköy İskele Meydanı'nda açıklama yaparak, emeklilerin yaşadığı sorunları ve taleplerini dile getirdi. Emekliler, daha yüksek maaş, ikramiye ödemeleri ve diğer haklarının iyileştirilmesini istedi.

 • Özgür Özel, Balıkesir'de: İliç'te Faciasına Sebebiyet Veren Çed Raporunun Altında İmzası Olan Dönemin Bakanı Murat Kurum'dur.
  25 Şub Özgür Özel, Balıkesir'de: İliç'te Faciasına Sebebiyet Veren Çed Raporunun Altında İmzası Olan Dönemin Bakanı Murat Kurum'dur.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısı’nda, “Bütün Balıkesir şahit ki biliyor ki Ahmet Akın, Millet İttifakı’nın adayı olarak o seçimi alıyordu, kabusu bitiriyordu. Dürüst, çalışkan, insan ve parti ayırmayan, siyaset ayırmayan, hizmet eden bir belediye başkanı olarak Balıkesir’e geliyordu. O süreçte dediler ki ‘Adayınızı geri çekin, burayı biz istiyoruz.’ Vallahi biz ikilettik, Ahmet dedi ki ‘Genel merkezimiz karar verdiyse olur.’ Gözleri yaşlıydı, ağlaya ağlaya ama ‘madem ittifaktır’ dedi ve çekildi. Burayı öyle istediler, İsmail Ok’a verildi. İsmail Ok da emaneti aldı, iki eliyle AK Parti’ye verdi. Ödülünü aldı mı, aldı. Şimdi AK Parti onu tekrar milletvekili yaptı. Ne var ortada? Ortada milli irade hırsızlığı var. Ne var ortada? Ortada Balıkesir’in iradesinin çalınması var. Eğer Ahmet Akın gelirse hem vallahi hem billahi Balıkesir’de kavga olmaz, huzur gelir. Ahmet Akın’a oy verince Balıkesir kendine gelir” dedi. İliç’te yaşanan maden faciasına da değinen Özel, “İliç’te facianın yaşanmasına sebebiyet veren imza, ÇED raporunun imzasıdır. Onun altında imzası olan dönemin Çevre Bakanı Murat Kurum’dur. ‘Ne alakası var benimle’ dediği imza, ‘Heyelan riski yoktur’ diye attığı, evlatlarımızı felakete sürüklediği bir imzadır. Bundan sonra vatandaşlarımızdan talebimizdir, uyarımızdır. İliç felaketinin müsebbibini İstanbul’un felaketi yapmasınlar, İstanbul’un felaketine engel olsunlar” diye konuştu.

 • İmamoğlu'ndan 'Patronu Belli Kumpas' Tepkisi: 'Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın'
  25 Şub İmamoğlu'ndan "Patronu Belli Kumpas" Tepkisi: "Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca’da düzenlenen halk buluşmasında; AKP’nin İBB Başkanı adayı Murat Kurum’u işaret ederek “Ne zaman ki rakibim aday, hakkımda iftiralara başladı; aynı anda eş zamanlı sosyal medya üzerinden de aynı kampanya harekete geçti. Milyonlarca reklam vererek bu videoları herkesin görmesini istiyorlar. Siz bu videoları, bir önceki seçimden hatırlıyorsunuz. Bu kumpasın patronu, o zaman canlı yayında, milyonlarca vatandaşın gözüne bakıp ‘Ama montaj ama şu ama bu’ demişti. Sahibi çok belli. Kumpası yapanlara sesleniyorum. Öncelikle kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi bana da yapmayın. Yapmaya devam mı edeceksiniz, yine kaybedeceksiniz. Sizin o kumpaslarınız, iftira kampanyalarınız bende toz zerresi kadar leke bırakmaz. İşinize bakın” dedi.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Silivri ve Çatalca'da halk buluşmalarına katıldı
  25 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, Silivri ve Çatalca'da halk buluşmalarına katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri ve Çatalca ilçelerindeki halk buluşmalarına katıldı. İmamoğlu, yaptığı konuşmalarda ilçelere yapılan yatırımları ve projeleri anlattı. Ayrıca, seçilmesi halinde yapacakları destekleri de açıkladı.

 • Mudanya'ya metrobüs müjdesi
  25 Şub Mudanya'ya metrobüs müjdesi

  CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkan adayı Deniz Dalgıç, Mütareke Meydanı'nda düzenlenen mitingde birlikte kazanma sözü verdi. Bozbey, Mudanya'ya metrobüs getireceklerini açıkladı.

 • Aysu Bankoğlu: 'Erdoğan, 10 Bin TL Maaş ve 3 Bin TL İkramiye Alan Emekliye 'Ramazan'da İftar, Sahur Yapma' Demiştir'
  25 Şub Aysu Bankoğlu: "Erdoğan, 10 Bin TL Maaş ve 3 Bin TL İkramiye Alan Emekliye 'Ramazan'da İftar, Sahur Yapma' Demiştir"

  CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, emekli ikramiyelerinin düşmesini ve yoksulluğun artmasını eleştirdi. Bankoğlu, emeklilerin geçim sıkıntısı çektiğini ve hükümetin israf politikalarını sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, emekli aylıklarının asgari ücretle eşitlenmesi ve ikramiyelerin artırılması gerektiğini vurguladı.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, KPSS'ye hazırlanan gençlerle buluştu
  24 Şub Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, KPSS'ye hazırlanan gençlerle buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği kurslarda KPSS'ye hazırlanan gençlerle bir araya geldi. Çerçioğlu, eğitime verilen önemi vurgulayarak, kreşlerin önemini ve otizm destek merkezlerinin açılmasını anlattı. Ayrıca, kamuda mülakat sisteminin adalet duygusunu yaraladığını belirtti.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, KPSS kurslarına katılan gençlerle buluştu
  24 Şub Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, KPSS kurslarına katılan gençlerle buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği kurslarda KPSS'ye hazırlanan gençlerle bir araya geldi. Çerçioğlu, kamuda işe alımlarda KPSS puanının yanı sıra uygulanan mülakat sisteminin mağduriyetlere sebep olduğunu vurguladı.

 • Emeklilerle ilgili seyyanen zam çağrısı! Rakam vererek seslendi
  24 Şub Emeklilerle ilgili seyyanen zam çağrısı! Rakam vererek seslendi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini belirtti. Yalçın, emeklilerin alım gücünün yükseltilmesi için asgari ücretin altında emekli maaşı verilmemesi ve emeklilere seyyanen zam yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Yalçın, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değişmesi gerektiğini söyledi.

 • Memur-Sen 8'inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara'da gerçekleştirildi
  24 Şub Memur-Sen 8'inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara'da gerçekleştirildi

  Memur-Sen'in 8'inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara'da yapıldı. Programda, sendikanın çalışmaları ve geleceği ele alındı. Genel Başkan Ali Yalçın, sendikacılığın kitabını yazdıklarını belirtti. Ayrıca, emekle kurulan adil bir dünyanın önemine vurgu yaptı. Yalçın, emeklilerin gelirlerinin artırılması ve toplu sözleşme kanununun tadil edilmesi gerektiğini de dile getirdi.

 • Mansur Yavaş: Emekliye Biz Destek Oluyoruz, Niye 31 Mart'tan Sonra Versenize
  24 Şub Mansur Yavaş: Emekliye Biz Destek Oluyoruz, Niye 31 Mart'tan Sonra Versenize

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Evren'de Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katıldı. Yavaş, emekliye destek olunduğunu belirterek, hükümetin zam yapmadığını ve yerel seçimlerin bu duruma ikaz dönemi olduğunu söyledi.

 • Çaykur'da Çalışan Geçici Mevsimlik İşçiler Kadro Talebiyle Eylem Yaptı
  24 Şub Çaykur'da Çalışan Geçici Mevsimlik İşçiler Kadro Talebiyle Eylem Yaptı

  Çaykur'da çalışan mevsimlik tarım işçileri Rize Meydanında bir araya gelerek kadro taleplerini tekrarladılar. Bir kadın işçi, "Hakkımızı versinler öbürlerine verdikleri gibi bize de versinler, bizim istediğimiz çok bir şey değil. 10 bin işçiyi bu ülke kaldıramayacaksa biz daha ne yapalım? Bu kadar diyorum hakkımızı versinler vermeyeceklerse bir şey üretsinler başka yerlerde çözüm oluyor bize niye olmuyor? Niye biz hep böyle kilitleniyoruz nokta koyuluyor bize" dedi.

 • Kdz.Ereğli'de, Posbıyık Gönüllüleri Seçim Ofisi Açıldı
  24 Şub Kdz.Ereğli'de, Posbıyık Gönüllüleri Seçim Ofisi Açıldı

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Yalı Caddesi girişinde Posbıyık Gönüllüleri Seçim Bürosu’nun açılışını yaptı, CHP Belediye Meclis üyelerini tanıttı.

 • CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Haklarımız Gasp Ediliyor
  23 Şub CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Haklarımız Gasp Ediliyor

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Medeni Kanun hakkındaki tartışmalar ve kadınların yaşadığı hak ihlallerine ilişkin endişelerini dile getirdi. Nazlıaka, iktidarın medeni kanunla elde edilen hakları gasp etmeye çalıştığını belirtti. Ayrıca, nafaka hakkı elde eden kadınların yarısını bile alamadığı bir ortamdan bahsetti ve boşanmaya karar veren kadınların psikolojik baskı altında olduğunu vurguladı. Nazlıaka, CHP'nin 'Yaşam Hak' projesiyle kadınlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek sağladığını da söyledi.

 • Bakan Işıkhan: 'İzmir 40 yıldır aynı'
  23 Şub Bakan Işıkhan: "İzmir 40 yıldır aynı"

  Bakan Işıkhan: "İzmir 40 yıldır aynı" "Cumhur İttifakı İzmir'i bir yıldız gibi parlatacak" Bakan Işıkhan, İzmir'de iş dünyası temsilcileriyle buluştu İzmir programı kapsamında kentin iş dünyası temsilcileriyle buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, çocukluğunun ve gençliğinin...

 • Bakan Işıkhan: 'İzmir 40 yıldır aynı'
  23 Şub Bakan Işıkhan: "İzmir 40 yıldır aynı"

  İzmir'de iş adamları ile buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocukluğunun ve gençliğinin İzmir'de geçtiğini ve şehirde 40 yıldır hiçbir şeyin değişmediğinibelirterek, değişime ihtiyaç olduğunu söyledi.

 • Kreş Fiyatları Kadınları Çalışma Hayatının Dışında Bırakıyor
  23 Şub Kreş Fiyatları Kadınları Çalışma Hayatının Dışında Bırakıyor

  CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, kreş fiyatlarındaki artışların kadınları çalışma hayatının dışında bıraktığını belirtti. Salıcı, kreş fiyatlarının yüksekliği nedeniyle çalışan annelerin ya tüm gelirini kreşe vereceğini ya da işini bırakmak zorunda kalacağını ifade etti. Kadınların çalışma hayatında eşitlik ve destek sağlanması için büyük bir reform gerektiğini vurguladı.

 • Ankara Kent Konseyi Başkanı: Yerel yönetici adaylarının mal varlıklarını açıklamalarını beklemek hakkımız
  23 Şub Ankara Kent Konseyi Başkanı: Yerel yönetici adaylarının mal varlıklarını açıklamalarını beklemek hakkımız

  Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarının mal varlıklarını açıklamalarına destek verdiğini belirterek, tüm adayların aynı şeffaflığı göstermeleri gerektiğini söyledi.

 • Ankara Kent Konseyi Başkanı Yerel Yönetici Adaylarının Mal Varlıklarını Açıklamalarını İstiyor
  23 Şub Ankara Kent Konseyi Başkanı Yerel Yönetici Adaylarının Mal Varlıklarını Açıklamalarını İstiyor

  Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarının mal varlıklarını açıklamalarını desteklediğini belirtti. Yılmaz, kamu kaynaklarıyla kendi kazancını ayırt edemeyenlerin kent yönetiminin ahlakını inşa edemeyeceğini vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz
  22 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonun sadece Türkiye'nin değil, Kovid-19 salgını sonrasında tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı bir baş ağrısı olduğunu belirterek, Türkiye'nin insani yardımlarıyla mazlumlara sahip çıktığını ve deprem bölgesindeki çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü söyledi. Erdoğan, ayrıca Denizli'ye yapılan yatırımları ve hedeflerini anlattı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2024 için asgari ücretlilere, kamu görevlilerine ve emeklilere enflasyonun üzerinde artışlar yapacağız
  22 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2024 için asgari ücretlilere, kamu görevlilerine ve emeklilere enflasyonun üzerinde artışlar yapacağız

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli mitinginde yaptığı konuşmada, 2024 yılı için asgari ücretlilere, kamu görevlilerine ve emeklilere enflasyon oranlarının üzerinde artışlar yapacaklarını belirtti. Erdoğan, ayrıca KAAN adlı savaş uçağının 2028 yılı sonunda Hava Kuvvetlerimize katılmasını planladıklarını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan; 'Seçimleri şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı'na hazırlayacak adımların ilki olarak görüyoruz'
  22 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Seçimleri şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı'na hazırlayacak adımların ilki olarak görüyoruz"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kimin ne yaptığına ne dediğine ne söylediğine aldırmadan sadece işlerine baktıklarını belirterek; "Seçimleri şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı'na hazırlayacak adımların ilki olarak görüyoruz" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli'de Muhalefeti Eleştirdi
  22 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli'de Muhalefeti Eleştirdi

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Denizli'de vatandaşlarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Basit bir görüntülü konuşmayı dahi yere göğe sığdıramayan bu eski politikacıların KAAN gibi teknoloji harikası hakkında derin bir sessizliğe bürünmesi ibret verici" dedi.

 • CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır: Emekli bayram ikramiyesi en az asgari ücret kadar olmalı
  22 Şub CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır: Emekli bayram ikramiyesi en az asgari ücret kadar olmalı

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya yükseltilmesine yönelik düzenlemeye ilişkin eleştirilerde bulundu. Başarır, Türkiye'deki ekonomik durumu ve adalet sorununu da değerlendirdi. Ayrıca, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkan adaylarının tanıtım fotoğraflarındaki farklılıklara da dikkat çekti.

 • Kredi kartı faizlerinde değişiklik olacak mı?
  22 Şub Kredi kartı faizlerinde değişiklik olacak mı?

  Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 45'te sabit bırakması sonrasında kredi kartlarına uygulanacak faiz de belli oldu. Buna göre kredi kartlarında herhangi bir faiz değişimi olmayacak.

 • Mansur Yavaş: Herkes Şeffaf Olacak, Harcamalar Açıklanacak
  21 Şub Mansur Yavaş: Herkes Şeffaf Olacak, Harcamalar Açıklanacak

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, belediye başkanlarının mal beyanlarını açıklaması ve seçim harcamalarının şeffaf bir şekilde internetten yayınlanması gerektiğini belirtti. Yavaş, Ankara'da yapılan açık ihalelerle çalmadan da çalışılabileceğini gösterdiklerini vurguladı. Ayrıca, Ankara'da yapılan altyapı çalışmaları ve su projeleri hakkında bilgi verdi.

 • Ereğli İlçe Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Toplu Sözleşme İmza Töreni Gerçekleştirildi
  21 Şub Ereğli İlçe Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Toplu Sözleşme İmza Töreni Gerçekleştirildi

  Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Belediye-İş Sendikası ve Kadrolu İşçiler Toplu İş Sözleşmesi programında konuşarak, sendikal hakların elde edildiğini ve daha iyi günlerin beklendiğini belirtti. İmzalanan sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunan Oprukçu, personellere Adabağ'da yer tahsis edileceğini ve ekstra maaş artışı yapılacağını da açıkladı. Ayrıca, 31 Mart seçimlerinde başarı elde etmek istediklerini vurguladı.

 • Meral Akşener: 'Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?'
  21 Şub Meral Akşener: "Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantısında; "Madem 'katil Sisi', 'kardeşim Sisi' oluverecekti; o zaman Doğu Akdeniz’de elimiz neden zayıflatıldı?..Ükemiz tüm bu zararı Erdoğan’ın şahsi tercihleri, dostluk ilişkileri yani aslında paşa gönlü öyle istediği için yaşadı. İktidar şakşakçılarının aksine atılan bu adımın usta bir satranç hamlesi veya stratejik bir planın parçası değil, reel şartların iktidara dayattığı bir zorunluluk olduğunu açıkça görüyoruz” dedi. Akşener, Erzincan İliç’teki maden faciasıyla ilgili de “Bu büyük ihmalkârlığın sorumluları hâlâ utanmadan sorumluluktan kaçıyorlar. 'ÇED raporuyla ne alakası var' diyerek hâlâ utanmadan kendilerini savunuyorlar” diye konuştu.

 • Sinop'ta Emlakçılar, Artan Kiralar Nedeniyle Vatandaşların Zorlandığını İfade Etti
  21 Şub Sinop'ta Emlakçılar, Artan Kiralar Nedeniyle Vatandaşların Zorlandığını İfade Etti

  Sinop'ta emlakçılar, artan fiyatlar nedeniyle vatandaşların kiralık ve satılık ev bulmakta zorlandığını ifade etti. Emlakçılar, hükümetin kiralık ve satılık ev fiyatlarını denetlemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, kiraların asgari ücretin 3'te 1'i fiyatında olması ve ev kiralarının en fazla 6-7 bin lira olması gerektiği vurgulandı. Emlakçılar, hükümetin bu konuda yetersiz kaldığını ve daha etkili önlemler alması gerektiğini söyledi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerden sonra gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri tanıttı
  21 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerden sonra gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri tanıttı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerden sonra gerçekleştirmeyi planladıkları öğrenci, kadın ve gelir düzeyi düşük kentlilere yönelik projeleri tanıttı. İmamoğlu, projeler arasında kız çocuklarının eğitimi için 'Kızlar Okusun Diye' projesi, öğrencilere eğitim desteği, kadınlara sağlık hizmetleri ve çocuklara beslenme desteği gibi başlıklar bulunuyor.

 • Akşener, Emekli Maaşlarına 11 Bin Lira Zam Yapılmasını İstedi
  21 Şub Akşener, Emekli Maaşlarına 11 Bin Lira Zam Yapılmasını İstedi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Mayıs ayında söz verdiğiniz ama sözünüzden dönüp yapmadığınız zammı da hesaba katarak ocak ayı için tüm emekli maaşlarına seyyanen 11 bin lira zam yapın.

 • Meral Akşener'den hükümete çağrı: Emekliye seyyanen 11 bin lira zam yapın
  21 Şub Meral Akşener'den hükümete çağrı: Emekliye seyyanen 11 bin lira zam yapın

  Milyonlarca emekli bayram ikramiyelerine yapılacak zamma odaklanırken partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Mayıs ayında söylediğiniz sözü tutun, seyyanen 11 bin lira zam yapın. Hem en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesini çıkarmış olursunuz hem de emekli maaşları arasındaki farkı adil şekilde korumuş olursunuz. Bu önerimizi yaptınız yaptınız, yapmazsanız sandıkta en büyük tokadı emeklilerimizden yiyeceksiniz" dedi.

 • Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya: 'Mısırlı Müslüman Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmayın'
  21 Şub Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya: 'Mısırlı Müslüman Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmayın'

  Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır ziyaretine ilişkin eleştirilerde bulunarak, Türkiye'nin Mısırlı Müslüman kardeşlerini yalnız bıraktığını söyledi. Kaya, ayrıca iktidarın emeklilerin sorunlarına duyarsız kaldığını ve yargıda reforma gitmesine rağmen Anayasa Mahkemesi kararını görmezden geldiğini belirtti.

 • Meral Akşener: Emeklilerin bayram ikramiyesi azalmış kuşa dönmüş
  21 Şub Meral Akşener: Emeklilerin bayram ikramiyesi azalmış kuşa dönmüş

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin artırılmış haliyle bile azaldığını belirterek, emeklilerin açlıkla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Advertisement