Son dakika Asgari Ücret haberleri, Asgari Ücret son dakika, son dakika Asgari Ücret

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

Son dakika Asgari Ücret haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son asgari ücret haberleri anında burada.


 • 01:16 Kılıçdaroğlu'ndan Emek ve Özgürlük İttifakı'na: '1.Turda Bu İş Bitsin Diyorlarsa Demokrasiden Yana Olanların Ortak Hareket Etmesi Lazım' Kılıçdaroğlu'ndan Emek ve Özgürlük İttifakı'na: "1.Turda Bu İş Bitsin Diyorlarsa Demokrasiden Yana Olanların Ortak Hareket Etmesi Lazım"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Emek ve Özgürlük İttifakı için, "Biz refahı yükseltmek istiyoruz, büyümek, kalkınmak, teknoloji üretmek, bilgi üretmede söz sahibi olmak istiyoruz. Bunun yolu da demokrasiden geçiyor. Siz, Barış Akademisyenleri diye akademisyenleri üniversiteden attınız, hepsi yurtdışına gitti, hepsini kapıştılar, götürdüler. Akıl alacak şey değil. Demokrasiden yana tavır almalarını isteriz. Onlar adına konuşursam çok yanlış olur. Demokrasi istiyorlarsa, evet birinci turda bu iş bitsin diyorlarsa demokrasiden yana olanların ortak hareket etmesi lazım" çağrısı yaptı.

 • Dün Dün 14:59 'Asgari Ücretli Yemese, İçmese Ancak 29 Yılda 100 Metrekare Ev Alabiliyor' "Asgari Ücretli Yemese, İçmese Ancak 29 Yılda 100 Metrekare Ev Alabiliyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, bir asgari ücretli vatandaşın hiç harcamadan maaşını her ay biriktirse bile ancak 29 yılda 100 metrekarelik bir evi satın alabileceğini hesapladı. Ağbaba, “Asgari ücretlinin düştüğü durum bu. Artık asgari ücretli ölünceye kadar aldığı paradan hiçbir şey yemese ev alması hayal” dedi.

 • Dün Dün 14:10 KTO Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi KTO Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi

  Konya Ticaret Odasının (KTO) Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

 • Dün Dün 13:54 Kerim Rota: Yeni Cumhurbaşkanımız, 'Ortak Mutabakat Metni'ndeki Politikalarla Türkiye'yi Seçime Hazırlayacak Kerim Rota: Yeni Cumhurbaşkanımız, 'Ortak Mutabakat Metni'ndeki Politikalarla Türkiye'yi Seçime Hazırlayacak

  Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota, Millet İttifakı’nın yarın açıklayacağı ‘Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ne ilişkin, “9 ana başlık, 73 alt başlık… Ekonomi bunlardan sadece biri. Programda sağlık, eğitim, yargı, teknoloji gibi önemli başlıklar var. Seçim beyannamesi olarak değil de Millet İttifakı’nın birleştiği ve yürümek istediği hedefler açıklanmış olacak ve tabii ki seçim beyannamesi daha sonra muhtemelen ortak yazılacak. Ekonomide, sağlıkta ne yapılacak, YÖK ne olacak, Merkez Bankası ne olacak; bunları duyacaksınız. Elbette üç saatte hepsini duymak mümkün değil. Ama yeni cumhurbaşkanımız da bu politikalarla Türkiye’yi seçime hazırlayacak” dedi.

 • Dün Dün 13:07 Sedat Kılınç: 'Ülkemizde alım gücümüz ciddi oranda düştü' Sedat Kılınç: "Ülkemizde alım gücümüz ciddi oranda düştü"

  İYİ Parti'ye katılan 600 kişi; Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç tarafından düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

 • 28.01.2023 28 Oca 15:59 Bursa'daki site yönetiminden aidat açıklaması Bursa'daki site yönetiminden aidat açıklaması

  Bursa'da 13 blok bin 92 dairenin bulunduğu sitenin yönetimini yapan Sedes 16 firması, yüzde 153 zam iddiasına ilişkin açıklama yaptı.

 • 28.01.2023 28 Oca 12:18 Bekir Başevirgen: 'Yerli ve Milli Olduğunu İddia Eden İktidar Hayvan İthalatının Önünü Açarak Gerçek Yüzünü Bir Daha Göstermiştir' Bekir Başevirgen: "Yerli ve Milli Olduğunu İddia Eden İktidar Hayvan İthalatının Önünü Açarak Gerçek Yüzünü Bir Daha Göstermiştir"

  CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verilerine bakıldığında, hayvan miktarı yönünden hiçbir sıkıntımız olmadığı anlaşılıyor. Öyleyse neden et ve hayvan ithalatına izin veriliyor? Et fiyatlarındaki artışın nedeni üretimdeki azalmadan ziyade maliyetlerdeki artışlardan kaynaklı. Ülkemizin hayvan ithalatına değil, üretim maliyetlerini düşürmeye ya da vatandaşın alım gücünü artırmaya ihtiyacı vardır. Yerli ve milli olduğunu iddia eden iktidar hayvan ithalatının önünü açarak gerçek yüzünü bir daha göstermiştir” açıklamasını yaptı.

 • 28.01.2023 28 Oca 11:54 Tarım Danışmanları, Kadro İsteyip Sertifikalarını Yaktı: 'Açlıkla Sınanmaktayız' Tarım Danışmanları, Kadro İsteyip Sertifikalarını Yaktı: "Açlıkla Sınanmaktayız"

  Tarım danışmanları özlük haklarının iyileştirilmesi ve kadro alabilmek için Van’da eylem yaptı. Tarım danışmanı Hatice Zirek, "Türkiye Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Kurumu Derneği (TAYDAK) olarak yıllarca sesimizi yetkililere duyurma gayretinde olduk ama maalesef hala da bir netice alamadık. Enflasyon karşısında açlıkla sınanmaktayız" dedi. Tarım danışmanları, açıklamalarının ardından sertifikalarını yaktı.

 • 28.01.2023 28 Oca 11:52 Ankaralı Emekli Vatandaş: 'Yaşamak Değil Can Çekişiyoruz. Biz Geldik Gidiyoruz, Bundan Sonrakiler Ne Olacak?' Ankaralı Emekli Vatandaş: "Yaşamak Değil Can Çekişiyoruz. Biz Geldik Gidiyoruz, Bundan Sonrakiler Ne Olacak?"

  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Dikmen pazarında esnaf ve vatandaşları dinledi. Her hafta pazarda en az 200 lira harcamak zorunda kaldığını anlatan bir emekli, maaşının 2023 asgari ücretinden az olduğunu vurgulayarak “Yaşamak değil can çekişiyoruz. Biz geldik gidiyoruz, bundan sonrakiler ne olacak” dedi.

 • 28.01.2023 28 Oca 11:44 Yardım kurumlarına bağışta bulunarak uzlaştılar Yardım kurumlarına bağışta bulunarak uzlaştılar

  Kayseri'de Adalet Bakanlığının "ceza muhakemelerinde dostane çözüm yolu" olarak uygulamaya koyduğu uzlaştırmada vatandaşlar, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), Mehmetçik Vakfı, Türk Kızılay gibi kuruluşlara...

 • 28.01.2023 28 Oca 11:10 Ödemiş Belediyesi'nde Toplu Sözleşme Bayramı Ödemiş Belediyesi'nde Toplu Sözleşme Bayramı

  Ödemiş Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası İzmir 4 No’lu Şube arasında süren toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "1 Ocak 2023'ten itibaren geçerli olan yeni sözleşmeyle beraber çalışanlarımıza asgari ücretin üzerine yüzde 52 oranında artış yapılarak, eski maaşlarının yüzde 132 oranında iyileştirilmesi sağlanmıştır” dedi. İşçiler, toplu iş sözleşmesini davul zurna eşliğinde kutladı.

 • 28.01.2023 28 Oca 10:19 Destici'nin 'Parti olarak potansiyelimiz yüzde 30' demesi sunucuyu şaşırttı: Fazla iddialı değil mi? Destici'nin "Parti olarak potansiyelimiz yüzde 30" demesi sunucuyu şaşırttı: Fazla iddialı değil mi?

  Cumhur İttifakı'nın ortaklarından BBP lideri Mustafa Destici, konuk olduğu programda "Devleti ve milleti düşündüğümüz için pek çok yerde aday çıkarmadık. BBP'nin yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyeli var" ifadelerini kullandı. Destici'nin bu çıkışı karşısında şaşırdığı gözlenen sunucunun "İddialı bir cümle değil mi?" demesi dikkat çekti.

 • 27.01.2023 27 Oca 17:56 Kılıçdaroğlu: 'Bu Memleketin Namuslu İnsanlar Tarafından Yönetilmesi Gerekmiyor mu Artık?,' Kılıçdaroğlu: "Bu Memleketin Namuslu İnsanlar Tarafından Yönetilmesi Gerekmiyor mu Artık?,"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de düzenlenen Muhtarlar Buluşması’nda; “Devasa Türkiye’ye bakın. Tütün ekip ihraç ederdik. Şimdi tütün ithal ediyoruz. Mercimeği, fasulyeyi, eti, pamuğu, canlı hayvanı ithal ediyoruz. Bu Türkiye’yi iyi yönetmek midir? Bu memleketin namuslu insanlar tarafından yönetilmesi gerekmiyor mu artık? Gerekmiyor mu?” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 17:56 Kılıçdaroğlu: 'Bu Memleketin Namuslu İnsanlar Tarafından Yönetilmesi Gerekmiyor mu Artık?,' Kılıçdaroğlu: "Bu Memleketin Namuslu İnsanlar Tarafından Yönetilmesi Gerekmiyor mu Artık?,"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de düzenlenen Muhtarlar Buluşması’nda; “Devasa Türkiye’ye bakın. Tütün ekip ihraç ederdik. Şimdi tütün ithal ediyoruz. Mercimeği, fasulyeyi, eti, pamuğu, canlı hayvanı ithal ediyoruz. Bu Türkiye’yi iyi yönetmek midir? Bu memleketin namuslu insanlar tarafından yönetilmesi gerekmiyor mu artık? Gerekmiyor mu?” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 14:36 Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: 'Emeklilerin Temel Sorunu Siyasi İktidarın Oluşturduğu Sosyal Güvenlik Yasasıdır' Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: "Emeklilerin Temel Sorunu Siyasi İktidarın Oluşturduğu Sosyal Güvenlik Yasasıdır"

  Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu'ndan, 2006 yılında yürürlüğe giren 5502 sayılı sosyal güvenlik yasasını eleştirerek, “Emeklilerin temel sorunu siyasi iktidarın oluşturduğu sosyal güvenlik yasasıdır. Bu yasa ivedi bir şekilde değiştirilerek intibak yasası ile birlikte aylık bağlama oranı ve kıdem tazminatı yeniden düzenlenmelidir” açıklaması yapıldı.

 • 27.01.2023 27 Oca 12:39 Honaz Belediyesi'nde en düşük asgari ücret 10 bin 300 TL oldu Honaz Belediyesi'nde en düşük asgari ücret 10 bin 300 TL oldu

  Honaz Belediyesi'nde imzalanan toplu sözleşmeyle en düşük asgari ücret 10 bin 300 TL oldu.

 • 27.01.2023 27 Oca 12:39 Honaz Belediyesi'nde en düşük asgari ücret 10 bin 300 TL oldu Honaz Belediyesi'nde en düşük asgari ücret 10 bin 300 TL oldu

  Honaz Belediyesi'nde imzalanan toplu sözleşmeyle en düşük asgari ücret 10 bin 300 TL oldu.

 • 27.01.2023 27 Oca 12:04 MASFED Genel Başkanı Erkoç: 'Hem sıfır hem ikinci el araçta aralık ayı hareketli geçti' MASFED Genel Başkanı Erkoç: "Hem sıfır hem ikinci el araçta aralık ayı hareketli geçti"

  Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç 2022 yılı ikinci el pazarını değerlendirdi.

 • 27.01.2023 27 Oca 11:39 Özcan Purçu: '14 Mayıs 2023 Tarihi İtibarıyla Söz Veriyoruz, CHP İktidarında Engellilerin Önündeki Tüm Engeller Kalkacak' Özcan Purçu: "14 Mayıs 2023 Tarihi İtibarıyla Söz Veriyoruz, CHP İktidarında Engellilerin Önündeki Tüm Engeller Kalkacak"

  CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, “Sadece kâğıt üstünde eylem planları hazırlanarak engellilere değer verilemez; göstermelik söylemlerle değil onların engelli maaşlarını iyileştirici, paralı sağlığın olmadığı; engellilerin sokağa çıkabildiği, ulaşım engelinin, bina engellerinin olmadığı icraatın yapılması gerekir. 14 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla söz veriyoruz, CHP iktidarında engellilerin önündeki tüm engeller kalkacak; eğitim, sağlık, istihdam ve sosyal güvenliği kapsayan bütüncül bir çözüm modeli derhal uygulanmaya konulacaktır” açıklamasını yaptı.

 • 26.01.2023 26 Oca 22:36 Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? Bakan Bilgin'den merak edilen soruya cevap Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? Bakan Bilgin'den merak edilen soruya cevap

  Katıldığı bir televizyon programında "Asgari ücrete ara zam gelecek mi?" sorusuna cevap veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Ben gerekmeyeceğini düşünüyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Cumhurbaşkanımızın da dediğin gibi beklenmedik olağandışı bir durum olursa. Ancak bunun tam tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor" dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 22:31 Bakan Bilgin'e canlı yayında soruldu: Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? Bakan Bilgin'e canlı yayında soruldu: Asgari ücrete ara zam yapılacak mı?

  Katıldığı bir televizyon programında "Asgari ücrete ara zam gelecek mi?" sorusuna cevap veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Ben gerekmeyeceğini düşünüyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Cumhurbaşkanımızın da dediğin gibi beklenmedik olağandışı bir durum olursa. Ancak bunun tam tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor" dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 20:35 TBMM Genel Kurul'u toplandı (2) TBMM Genel Kurul'u toplandı (2)

  TEKLİF, GENEL KURUL'DA KABUL EDİLDİTicarete ilişkin düzenlemeler içeren, 'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Kanun Teklifi' TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

 • 26.01.2023 26 Oca 19:51 TBMM Genel Kurul'u toplandı TBMM Genel Kurul'u toplandı

  TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edildi.

 • 26.01.2023 26 Oca 19:33 Ticarete ilişkin 'torba kanun teklifi' TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1) Ticarete ilişkin "torba kanun teklifi" TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)

  TBMM Genel Kurulunda, ticarete ilişkin düzenlemeler içeren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 640 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

 • 26.01.2023 26 Oca 18:57 Tarım Danışmanları Samsun'da Kadro İstedi, Protesto İçin Belge Yaktı Tarım Danışmanları Samsun'da Kadro İstedi, Protesto İçin Belge Yaktı

  Tarım danışmanları kadro alabilmek için Samsun'da eylem yaptı. Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, "Sigortasını düştükten sonra, bir tarım danışmanının eline, 3 bin 800 lira geçmektedir. Tekrar ediyorum, bir tarım danışmanının eline, brüt 6 bin liradan sigorta ve vergiyi düştükten sonra 3 bin 800 lira kalmaktadır" dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 18:56 AK Partili Çakır: '6,5'luk masada tiyatro oynanmaya devam ediliyor' AK Partili Çakır: "6,5'luk masada tiyatro oynanmaya devam ediliyor"

  AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, "6,5'luk masada tiyatro oynanmaya devam edildiğini" söyledi.

 • 26.01.2023 26 Oca 18:00 Erkan Baş, TBMM'de; 36 Gündür Grevdeki Kartonsan İşçilerinin Grev Gözcüsü Önlüğünü Giydi, İşçilerle Birlikte Onların Açıklamalarını Okudu: 'Hakkımızı... Erkan Baş, TBMM'de; 36 Gündür Grevdeki Kartonsan İşçilerinin Grev Gözcüsü Önlüğünü Giydi, İşçilerle Birlikte Onların Açıklamalarını Okudu: "Hakkımızı...

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM’de; grevdeki Kartonsan işçileriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Selüloz-İş Sendikası’nın grev gözcüsü önlüğünü giyen Baş, işçilerin 36 gündür devam eden grevleri ile ilgili açıklamasını okudu. Baş’ın okuduğu açıklamada işçiler, “Kartonsan’ı 2022 yılının ilk 9 ayında 666 milyon TL kâr ettiren işçiler olarak emeğimizin, alın terimizin karşılığını istiyoruz. Bizler grevimize sahip çıkmaya devam edeceğiz ve hakkımız olanı alana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz. Yaşasın grev, yaşasın haklı mücadelemiz” dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 17:11 Ücretli Öğretmenler Sorunlarını Meclis'te Anlattı: 'Asgari Ücretin Altında Maaş ile Geçinmeye Çalışıyoruz' Ücretli Öğretmenler Sorunlarını Meclis'te Anlattı: "Asgari Ücretin Altında Maaş ile Geçinmeye Çalışıyoruz"

  Ücretli öğretmenler, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile birlikte Meclis’te açıklama yaptı. Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği Başkanı Levent Atasoy, “Ücretli öğretmenler, hâlâ yarım sigorta primi ile çalışıyorlar. Asgari ücretin altında aldığımız maaş ile geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 16:24 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, "EYT problemini kısa süre içinde çözmüş olacağız." dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 16:01 Aylin Cesur: ' Dünyada Konut Fiyatları ve Kiralarda Bizi Birinci Yaptınız. Fiyatların Arttığı 10 Şehirden 3 Tanesi Ankara, İzmir ve İstanbul' Aylin Cesur: " Dünyada Konut Fiyatları ve Kiralarda Bizi Birinci Yaptınız. Fiyatların Arttığı 10 Şehirden 3 Tanesi Ankara, İzmir ve İstanbul"

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, “Dünyada konut fiyatları ve kiralarda bizi birinci yaptınız. Knight Frank Küresel Konut Fiyat Endeksi 2022 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre, yüzde 189 ile 56 ülke arasında biz birinciyiz. Estonya yüzde 27 ile ikinci, aramızda yüzde 27 inanılmaz bir uçurum var. Dünyada konut fiyatlarının arttığı 10 şehirden 3 tanesi Ankara, İzmir ve İstanbul, bu hale gelmişiz. Seçim iktidarına sesleniyorum dostane: Tarımı bitiren politikalarla, TÜİK ve TOKİ mucitlerinin projeleriyle, siz seçime bu 3 ‘T’yle giderseniz kaybedeceksiniz. Ben az kaldı diyorum ve millet sandıkta ‘T’lere ‘tamam’ diyecek” dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 15:34 Bozkurt Belediyesi Personeline Ek Yüzde 25 Zam Bozkurt Belediyesi Personeline Ek Yüzde 25 Zam

  Bozkurt Belediyesi artan fiyatlar ve yükselen enflasyon karşısında maaşı eriyen işçilere yüzde 25 oranında ek zam yaptı.

 • 26.01.2023 26 Oca 15:22 MYP LİDERİ ÇAYIR: HİÇBİR SİYASİ PARTİ DEMOKRATİK YAPIDA DEĞİL MYP LİDERİ ÇAYIR: HİÇBİR SİYASİ PARTİ DEMOKRATİK YAPIDA DEĞİL

  MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçime kendi cumhurbaşkanı adayı ile çıkacaklarını söyledi.

 • 26.01.2023 26 Oca 15:17 Engin Altay'dan 'Eyt' Çağrısı: 'Şovu Bırakın ve Teklifi Bugün Başkanlığa Ulaştırın, CHP Hazır, Söz Verdik' Engin Altay'dan "Eyt" Çağrısı: "Şovu Bırakın ve Teklifi Bugün Başkanlığa Ulaştırın, CHP Hazır, Söz Verdik"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP’lilere, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili, “Özlem Hanım (AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin) diyor ki dün ‘Mart, bakalım, belli olmaz’ noktasında. Hani mart, bastıracağız, İnşallah olacak. Ocak ve şubat ne olacak. EYT'linin 2 aylık maaşı ne olacak Erdoğan? Göz dike dike bunu mu buldun? EYT’linin 3 kuruş emekli maaşına mı göz dikiyorsun? Şovu bırakın ve teklifi bugün Başkanlığa ulaştırın. CHP hazır. Söz verdik. Hiç kem küm yok, orası burası yok. Vatandaşın, EYT’linin aleyhine bir şey yoksa bu teklifin bir saat komisyonda bir saat Genel Kurul’da işi var” sözleriyle çağrı yaptı.

 • 26.01.2023 26 Oca 14:48 Türkiye Özel Okullar Derneğinin 'Geleneksel Eğitim Sempozyumu' başladı Türkiye Özel Okullar Derneğinin "Geleneksel Eğitim Sempozyumu" başladı

  Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Başkanı Zafer Öztürk, "Devletimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri yetiştiren eğitim sektörümüze diğer birçok sektöre yapmış olduğu yardım ve destekleri muhakkak sağlamalıdır.

 • 26.01.2023 26 Oca 14:42 Kesk Araştırması: Kamu Çalışanlarının Yüzde 99,4'ü Yapılan Maaş Zamlarını Yetersiz Buldu Kesk Araştırması: Kamu Çalışanlarının Yüzde 99,4'ü Yapılan Maaş Zamlarını Yetersiz Buldu

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) “Kamu Emekçileri Eğilim Yoklaması Araştırması” yayınlandı. Araştırmaya göre; ankete katılan kamu çalışanlarının yüzde 99,4’ü yapılan maaş zamlarını yetersiz bulduğunu belirtti. KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, “Bilindiği üzere AKP-MHP bloğu yaklaşan seçimlerde koltuğu kaybetmemek için hemen her hafta kendince müjdeler açıklamaya devam etmektedir. Bunlar müjde değil, iktidarın geçtiğimiz yirmi yılda büyütüp içinden çıkılmaz hale getirdiği sorunlara yönelik yarım yamalak, geçici düzenlemelerden ibarettir” dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 12:41 Levent Gök'ün Dinlediği Esnaf: 'Vatandaşta Para Yok, ya Bir Kilo ya da Yarım Kilo Alıyor' Levent Gök'ün Dinlediği Esnaf: "Vatandaşta Para Yok, ya Bir Kilo ya da Yarım Kilo Alıyor"

  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara’da pazar esnafını ziyaret etti. Bir esnaf zararına satış yaptıklarını belirterek, “Vatandaşta para yok ki adam ya bir kilo ya da yarım kilo alıyor” dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 11:20 TCMB Başkanı Kavcıoğlu: '2022 yılında ithal ettiğimiz tüm enerjinin parasını ödedik, borcumuz yok' TCMB Başkanı Kavcıoğlu: "2022 yılında ithal ettiğimiz tüm enerjinin parasını ödedik, borcumuz yok"

  TCMB Başkanı Kavcıoğlu: "2022 yılında ithal ettiğimiz tüm enerjinin parasını ödedik, borcumuz yok" Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Bu yılın ilk çeyreğinde dijital paramızın pilot uygulamasına başlayacağız" "Türkiye, bugüne kadar çok seçim geçirdi, bir tane daha...

 • 26.01.2023 26 Oca 09:54 Gördes Belediyesinde en düşük personel maaşı 10 bin lira oldu Gördes Belediyesinde en düşük personel maaşı 10 bin lira oldu

  Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, en düşük belediye personeli maaşının 10 bin liraya çıktığını söyledi.

 • 26.01.2023 26 Oca 01:14 ABD, Lübnan güvenlik güçlerine 72 milyon dolarlık nakdi yardım yapacak ABD, Lübnan güvenlik güçlerine 72 milyon dolarlık nakdi yardım yapacak

  ABD, Lübnan ordusu ve emniyet güçlerine 72 milyon dolar nakdi yardımda bulunacak.

 • 26.01.2023 26 Oca 00:00 Ticarete ilişkin 'torba kanun teklifi' TBMM Genel Kurulunda Ticarete ilişkin "torba kanun teklifi" TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 640 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 10 maddesi kabul edildi.

 • 25.01.2023 25 Oca 20:30 Başkan Öndeş çalışanlarının yüzünü güldürdü Başkan Öndeş çalışanlarının yüzünü güldürdü

  Germencik Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri neticesinde belediye personelinin maaşlarını da içeren mali ve sosyal haklarda iyileştirme yapılırken, Germencik Belediyesi'nde en düşük maaş 10 bin 120 TL oldu.

 • 25.01.2023 25 Oca 17:26 Erdal Bahçıvan: Sanayimiz, Finansmana Erişim Noktasında Hala Yeterli Desteği Bulmakta Zorlanıyor Erdal Bahçıvan: Sanayimiz, Finansmana Erişim Noktasında Hala Yeterli Desteği Bulmakta Zorlanıyor

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Sanayimiz, finansmana erişim noktasında hâlâ yeterli desteği bulmakta zorlanıyor. Son dönemde devreye alınan birçok tedbirin öngörülemezliğe yol açtığı ve hem reel sektör hem de bankacılık sektörü açısından yorucu bir hal aldığına tanık oluyoruz. Bugün kredi prosedürleri, reel sektörü adeta yıldırma noktasına getiriyor" dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 17:09 'Karne hediyesi' videosuna bir yorum da siyaset dünyasından! CHP'li Sarıbal: Video Türkiye'de etin çok pahalı olduğu gerçeğini kapatmıyor "Karne hediyesi" videosuna bir yorum da siyaset dünyasından! CHP'li Sarıbal: Video Türkiye'de etin çok pahalı olduğu gerçeğini kapatmıyor

  "Annem karne hediyesi et aldı" başlığıyla paylaşılan video haber kamuoyunda yankı uyandırdı. Videonun ham hali paylaşılırken muhabirin çocuğa, "Bana şey der misin, annem karne hediyesi bana et aldı" demesi büyük tartışmanın fitilini ateşledi. Haberler.com'un konuğu olan CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal konuya ilişkin, "Bu video şu gerçeği kapatmıyor; Türkiye'de et çok pahalı" dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 16:26 Engin Altay'dan AKP'ye: 'Vatandaşın Etini, Yumurtasını, Ekmeğini Çalmışsınız' Engin Altay'dan AKP'ye: "Vatandaşın Etini, Yumurtasını, Ekmeğini Çalmışsınız"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Sayın Erdoğan, ‘En düşük emekli maaşı 5 bin 500 lira, asgari ücret 8 bin 506 lira, memura da yüzde 30 zam yaptık, maşallah kimseyi enflasyona ezdirmedik’ dedi. Ama millet, inim inim enflasyonun altında ezildi. Tam 2 yıl önce, Ocak 2021’de asgari ücret 2 bin 826 liraydı, şimdi 8 bin 506 lira yaptık. O asgari ücretle bin 990 tane ekmek alınıyordu, şimdi bin 701 tane alınıyor. 289 ekmek kayıp. O asgari ücretle 3 bin 139 yumurta alınıyordu, 8 bin 506 lirayla 2 bin 762 yumurta alınıyor. 377 yumurta nerede? 2 bin 826 lira asgari ücretle 54 kilo dana eti alınıyordu, şimdi 8 bin 506 lirayla 37 kilo dana eti alınabiliyor. 17 kilo et kayıp. Vatandaşın etini, yumurtasını, ekmeğini çalmışsınız” dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 16:58 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, halkın ekonomik refahını artırmak için her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

 • 25.01.2023 25 Oca 16:26 Engin Altay'dan AKP'ye: 'Vatandaşın Etini, Yumurtasını, Ekmeğini Çalmışsınız' Engin Altay'dan AKP'ye: "Vatandaşın Etini, Yumurtasını, Ekmeğini Çalmışsınız"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Sayın Erdoğan, ‘En düşük emekli maaşı 5 bin 500 lira, asgari ücret 8 bin 506 lira, memura da yüzde 30 zam yaptık, maşallah kimseyi enflasyona ezdirmedik’ dedi. Ama millet, inim inim enflasyonun altında ezildi. Tam 2 yıl önce, Ocak 2021’de asgari ücret 2 bin 826 liraydı, şimdi 8 bin 506 lira yaptık. O asgari ücretle bin 990 tane ekmek alınıyordu, şimdi bin 701 tane alınıyor. 289 ekmek kayıp. O asgari ücretle 3 bin 139 yumurta alınıyordu, 8 bin 506 lirayla 2 bin 762 yumurta alınıyor. 377 yumurta nerede? 2 bin 826 lira asgari ücretle 54 kilo dana eti alınıyordu, şimdi 8 bin 506 lirayla 37 kilo dana eti alınabiliyor. 17 kilo et kayıp. Vatandaşın etini, yumurtasını, ekmeğini çalmışsınız” dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 16:12 CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Seçim öncesi yargı eliyle siyasi belirsizlik yaratılamaz. Yargı eliyle siyasetin dizayn edilmesi bu ülkeye yapılabilecek en büyük yanlıştır, herkes işini yapsın.

 • 25.01.2023 25 Oca 16:08 Barış Karadeniz: 'Bunların Faturasını Sandıkta Ödeyecekler' Barış Karadeniz: "Bunların Faturasını Sandıkta Ödeyecekler"

  CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Ülkede şu an da ekonomik bir çöküş var. Onun için ilk başta bu ekonominin düzelmesi lazım. Ekonomiden önce adaletin gelmesi lazım ülkeye. Adaletsiz yönetilen bir ülkede sonuç ortada ama diyoruz ki az kaldı. Bunların faturasını sandıkta ödeyecekler” dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 15:12 Engin Altay: Bütün Teröristlerin Ayakkabı Numaralarını Biliyorsun, Sinan Ateş Cinayetinin Katilini, Azmettireni, Karar Verilen Merkezi Bilmiyorsun Engin Altay: Bütün Teröristlerin Ayakkabı Numaralarını Biliyorsun, Sinan Ateş Cinayetinin Katilini, Azmettireni, Karar Verilen Merkezi Bilmiyorsun

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP’nin dünkü grup toplantısı sonrasında yaşananlara tepki göstererek, “Meclis’te dün bir ayıbın altına yine imza atıldı. Gazetecilerin sokakta, meydanda tartaklanmasını, hoş değil ama gördük. Olmamalıydı, ama oldu. İnşallah bir daha olmaz. Fakat TBMM’de bir gazetecinin iteklenmesi nedir ya? Bir milletvekili, parti yöneticisi tarafından iteklenmesi nedir? Meclis. Bu gazeteciler işini yapıyor. Gazetecileri itekleyeceğinize, herkes işini yapsın da Sinan Ateş cinayeti de aydınlansın. Bütün teröristlerin ayakkabı numaralarını biliyorsun, Sinan Ateş cinayetinin katilini, azmettireni, karar verilen merkezi bilmiyorsun. Böyle bir şey olabilir mi” dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 15:03 Ham hali paylaşılan 'Karne hediyesi' videosuna bir yorum da CHP'li Sarıbal'dan: Bu video şu gerçeği kapatmıyor; Türkiye'de et çok pahalı Ham hali paylaşılan "Karne hediyesi" videosuna bir yorum da CHP'li Sarıbal'dan: Bu video şu gerçeği kapatmıyor; Türkiye'de et çok pahalı

  "Annem karne hediyesi et aldı" ifadesiyle servis edilen video haber kamuoyunda büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Videonun ham hali paylaşılırken muhabirin çocuğa, "Bana şey der misin, annem karne hediyesi bana et aldı" dediği ortaya çıktı. CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal Haberler.com'un konuğu oldu. Sarıbal bu konuya ilişkin, "Bu video şu gerçeği kapatmıyor; Türkiye'de et çok pahalı" dedi.

Advertisement