Şahinler Holding'den Edirne'ye İstihdam - Son Dakika

Şahinler Holding'den Edirne'ye İstihdam

11.01.2013 15:59
Şahinler Holding'den Edirne'ye İstihdam

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Edirne'ye yeni bir tekstil fabrikası kuracaklarını ve 2 bin kişinin işe alınacağını söyledi.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Edirne'ye yeni bir tekstil fabrikası kuracaklarını ve 2 bin kişinin işe alınacağını söyledi. Holding bünyesinde bulunan Edirne Modavizyon Tekstil Fabrikası'nda ise bin 900'ü kadın 2 bin 200 kişi çalışıyor.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve Holding'e bağlı Edirne Modavizyon Tekstil Fabrikası Genel Müdürü Turgut Bakır, basın toplantısı düzenledi. Edirne için güzel şeyler yapacaklarını belirten Şahin, "Kriz döneminde fabrikamızda 972 kişi çalışıyordu. Bugün ise 2 bin 200 kişi oldu. Krizden sonra her yıl yüzde 30 büyüdük. Şimdi bize yeni yer lazım. Gelişimizin önemli nedeni burada nasıl büyürüz. Gelecekte en zor şartlarda bile tekstilin Edirne'de büyüyeceğini düşünüyoruz. Bu bağlamda fabrikanın en büyük müşterisi olan Zara grubuyla stratejik işbirliğine girdik ve pilot lojistik destek firması olarak seçildik ve böyle bir çalışmaya başladık" dedi.

3 AY İÇİNDE ÇORLU'YA 500 İSTİHDAM

Şahin, holdingleri bünyesinde 10 bin kişinin çalıştığını ifade etti. Kemal Şahin, şunları kaydetti:

"Şahinler Holding olarak 10 bin çalışanımız var. Trakya'da Modavizyon'a bağlı 2 bin 700 çalışanımız var. Bunların 500'ü Çorlu'da, 2 bin 200'ü de Edirne'de. Trakya'nın en büyük işvereniyiz. Serbest bölge ile 7 bin çalışanımız var. İleride bu tür konseplerde tekstil sektörünün kalıcı modellerini üretiyoruz. Edirneliler ve Edirne'de eğitim almış gençlerde potansiyel var. Biz burayı dünyayı giydiren moda hazır giyim ürün merkezi havzası yapmayı düşünüyoruz. İlk etapta 3 ay içinde 500 kişi istihdam edeceğiz. Bunu da burada hızlı genişleyemediğimiz için Çorlu'da Avrupa Serbest Bölgesi'nde bir fabrika açıyoruz. İstihdam yaratıyoruz. Burada ise 4 bin kişi istihdam edecek büyüklüğe ulaşmayı hedefliyorum. 2 bin kişi daha almayı planlıyoruz. Geçtiğimiz her yıl yüzde 30 büyüdük. Benim kayıtlarımda yüzde 45 büyüyerek 65 milyon dolar ciro yapmış bu fabrika. Bu sene normal şartlarda plan yüzde 35 büyüyerek 85 milyon dolar. Bahsettiğimiz yatırımları da yaparsak -yapacağız da- gelecek sene belki de 100 milyon dolar ciro yapacağız. Türkiye'de tek başına 100 milyon dolar ciro yapan tekstil fabrikası bilmiyorum."

Modavizyon Tekstil Fabrikası Genel Müdürü Turgut Bakır, 4 bin kişi ve 100 milyon dolar ihracat hedefi koyduklarını belirtti. Bakır, "Bu bizim yakın hedefimiz. Tabii şu an bulunduğumuz mekanda yapma şansımız yok. Yeni yatırımla yapabiliriz. Bunun için de yer aramaya başladık. Sadece Edirne için çalışan sayısı 4 bine çıkacak. Çorlu'ya da bin kişi olur. Hayal etmeden gerçekleştirilmiyor. Burayı da hayal etmiştik. 1993 yılında temelini attığımızda küçücük bir birimdi. Şu anda 16 bin metrekarede hizmet veriyoruz. Yer yetersizliğinden ve talep fazlasından dolayı da bir takım ünitelerimizi 2 vardiya çalıştırıyoruz. Bulunduğumuz yer yetersiz, bunun içinde araştırmalarımız devam ediyor. Sayın valimizde bize yardımcı. Kendimize 25- 30 bin metrekare kapalı alan inşa edebileceğimiz yeni, şehir merkezine yakın bir yer arıyoruz. Şimdi 4 bin kişi çalışan hedeflediğimiz için, çalışan arkadaşlarımızı işlerine sağlıklı şekilde varabilmesi için şehir merkezinden uzak olmaması gerekiyor. O nedenle civarda bir yer arıyoruz. Şuan Modavizyon Edirne Fabrikası'nda bin 900'ü kadın, 300'ü erkek toplam 2 bin 200 kişi çalışıyor" diye konuştu. - Edirne

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Kırklareli'nde küpesiz hayvan besleyen besici 46 bin 783 lira ceza Kırklareli'nde küpesiz hayvan besleyen besici 46 bin 783 lira ceza EDİRNE'DEKİ 'DOĞA TARİHİ MÜZESİ'NDE 734 HAYVAN İLE 2 BİNE YAKIN BİTKİ SERGİLENİYOR EDİRNE'DEKİ 'DOĞA TARİHİ MÜZESİ'NDE 734 HAYVAN İLE 2 BİNE YAKIN BİTKİ SERGİLENİYOR Trakya'da sağanak etkili oldu Trakya'da sağanak etkili oldu

Son Dakika Ekonomi Şahinler Holding'den Edirne'ye İstihdam - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement