Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Trakya Bölgesi haberleri, Trakya Bölgesi son dakika, son dakika Trakya Bölgesi

Son Dakika Trakya Bölgesi Haberleri

Son dakika Trakya Bölgesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son trakya bölgesi haberleri anında burada.


 • 14:56 Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı İpsala Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

  Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı İpsala Ticaret Borsasını Ziyaret Etti Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. İpsala Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı bir proje de Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.

 • 09:41 Trakya'daki yağışlar nehirlerin debisini artırdı

  Trakya'daki yağışlar nehirlerin debisini artırdı Trakya Üniversitesi Doğal Afet Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Musa Uludağ, son dönemde etkili olan yağmur ve kar yağışlarının Trakya'daki nehirlere can suyu olduğunu söyledi. Nehirlerin debileri artarken, daha fazla yağışa ihtiyaç duyulduğunu belirten Uludağ, su yönetiminin iyi yapılması ve kaynakların korunması gerektiğini vurguladı.

 • 09:19 Hava Durumu Tahmini

  Hava Durumu Tahmini Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahmine göre, güney Ege kıyıları, Doğu Akdeniz'in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Denizli, Burdur, Isparta, Mersin, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl çevreleri ile Antalya'nın iç ve doğu kesimlerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Hatay çevreleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Erzurum ve Muş çevrelerinde ise kuvvetli yağışlar bekleniyor. Ayrıca gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları ise genellikle mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar ise genellikle güneyden esecek, Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'in doğusunda ise kuvvetli olarak esecek. Bazı illerde ise hava durumu şu şekilde: Ankara parçalı zamanla çok bulutlu 13, İstanbul parçalı bulutlu 13, İzmir parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18, Adana parçalı ve çok bulutlu 24, Antalya parçalı bulutlu, iç ve doğu kesimleri öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 24, Samsun parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 14, Trabzon parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 15, Erzurum parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor ve Diyarbakır parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 • Dün Dün 21:37 Yunanistan'da SYRIZA'dan ayrılan 11 milletvekili yeni meclis grubu kurdu

  Yunanistan'da SYRIZA'dan ayrılan 11 milletvekili yeni meclis grubu kurdu Yunanistan'da ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifaktan (SYRIZA) ayrılan 11 milletvekili, yeni meclis grubu olan 'Yeni Sol (NAR)'u kurdu. Milletvekilleri, amacın SYRIZA'ya değil, iktidardaki Yeni Demokrasi Partisine muhalefet etmek olduğunu belirtti. SYRIZA'nın meclisteki sandalye sayısı 36'ya düştü.

 • Dün Dün 13:08 "Mahsusa" dizisi bugün yaşanan olaylara mercek tutmayı amaçlıyor

  'Mahsusa' dizisi bugün yaşanan olaylara mercek tutmayı amaçlıyor 1911-1912'de yaşanan Osmanlı-İtalya Savaşı olarak da anılan Trablusgarp Savaşı'nı ekrana taşıyan "Mahsusa" dizisinin ilk sezonu izleyiciyle buluştu.

 • Dün Dün 12:11 Marmara Denizi'nde 5,1 ve 4,5 büyüklüğünde depremler

  Marmara Denizi'nde 5,1 ve 4,5 büyüklüğünde depremler Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 ve 4,5 büyüklüğündeki depremler Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da da hissedildi. Yaşanan sarsıntılar Trakya illerinde de hissedildi. Depremler nedeniyle bölgede olumsuzluk yaşanmadı.

 • Dün Dün 10:27 Trakya'dan Kasım Ayında 169 Milyon Dolarlık İhracat

  Trakya'dan Kasım Ayında 169 Milyon Dolarlık İhracat Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'dan kasım ayında 169 milyon 103 bin 11 dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Trakya'nın ihracatında geçen yılın aynı dönemine göre artış kaydedildi. Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne sırasıyla en çok ihracat yapan iller oldu. Tekirdağ'ın ihracatı 145 milyon dolara yükselirken, Kırklareli ve Edirne'nin ihracat rakamları da arttı. Sektörel bazda Tekirdağ demir ve demir dışı metaller, Kırklareli ve Edirne ise hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektöründe dış satım gerçekleştirdi. Almanya ve Bosna-Hersek en çok dış satım yapılan ülkeler oldu. Trakya'dan yılın 11 aylık sürecinde yapılan ihracat ise 1 milyar 943 milyon doları buldu.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:59 Şarköy, 'sakin şehir' ünvanıyla ilgi bekliyor

  Şarköy, 'sakin şehir' ünvanıyla ilgi bekliyor Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi, doğal güzellikleri ve mavi bayraklı plajlarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. İlçenin 'sakin şehir' ünvanı almasıyla ilginin daha da artması bekleniyor. Şarköy, temiz bir çevrede doğayla iç içe tatil fırsatı sunuyor. 'Sakin şehir' ünvanıyla ilçenin gelişimine ve tanıtımına büyük katkı sağlanacağı belirtiliyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 09:43 Edirne'de uluslararası öğrenciler ebru sanatıyla tanıştı

  Edirne'de uluslararası öğrenciler ebru sanatıyla tanıştı Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Edirne'de öğrenim gören uluslararası öğrencilere ebru sanatı eğitimi verildi. Dernek, Türk kültürünü tanıtmak ve öğrencilere katkı sağlamak amacıyla atölye çalışmaları düzenlemektedir.

 • 02.12.2023 02 Ara 22:27 Üsküp'te 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni düzenlendi

  Üsküp'te 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni düzenlendi Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) himayelerinde gerçekleştirilen 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni'ne, Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri, Balkan bölgesinden şairler ve edebiyatseverler katıldı. MATÜSİTEB Genel Başkanı Tahsin İbrahim, Beyatlı'nın Türk edebiyatının temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak, onun şiirlerinin hala büyük hayranlıkla okunduğunu belirtti. Programda, bölgeden gelen şairler kendi yazdıkları şiirleri okudu.

 • 02.12.2023 02 Ara 19:29 Batı Trakya Türkleri BM'de sorunlarını dile getirdi

  Batı Trakya Türkleri BM'de sorunlarını dile getirdi Batı Trakya Türkleri, Birleşmiş Milletler Azınlık Sorunları Forumu'nda eğitim ve sosyoekonomik ayrımcılık sorunlarını dile getirdi. Forumda, azınlık çocuklarının eşit ve kaliteli eğitime erişimlerinin engellendiği ve Türk toplumunun ayrımcılığa maruz kaldığı vurgulandı.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:03 Mahkemenin 2 kez reddettiği kalker ocağına yeniden verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına tepki

  Mahkemenin 2 kez reddettiği kalker ocağına yeniden verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına tepki EDİRNE'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal köyünde, tamamı ormanda ve su kaynağına 400 metre mesafede yapılması planlanan kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına itiraz eden köylüler, iki kez yürütmeyi durdurma kararı aldırdı.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:55 İmamoğlu: "Siyasete Dahil Olduğum An İtibarıyla Ters Giden Süreçlerde Değişimin Şart Olduğunu, Aksi Takdirde Mutlu Olamayacağımı Bilen Biri Olarak...

  İmamoğlu: 'Siyasete Dahil Olduğum An İtibarıyla Ters Giden Süreçlerde Değişimin Şart Olduğunu, Aksi Takdirde Mutlu Olamayacağımı Bilen Biri Olarak... İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) düzenlediği 5. İstanbul Kent Sempozyumu’nda; “Ben belediye başkanlığı dönemime başlamadan önce, yani siyasete dahil olduğum an itibarıyla bir yerel yönetici olmayı elbette hedef koyduğumu iyi biliyorum ama o zaman düşünce olarak, kendi bakış açımla doğru olmayan, ters giden bir kısım süreçleri değiştirebilmenin ve değişimin şart olduğunu, aksi takdirde mutlu olamayacağımı bilen bir birey olarak yola çıkmıştım” dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:53 Trakya'daki barajlardan müjdeli haber: 15 günde yüzde 2 arttı

  Trakya'daki barajlardan müjdeli haber: 15 günde yüzde 2 arttı Trakya'da bulunan 14 barajın doluluk oranı son 15 günde yağan yağışlarla yüzde 2 artarak 22 milyon 953 bin metreküp su geldi. Barajlar 13 Kasımda 383 milyon 72 bin metreküp su bulunurken son verilere göre 406 milyon 25 bin metreküpe yükseldi. Edirne'de 6 barajdaki su miktarı 89 milyon 256 bin metreküpe ulaştı, Tekirdağ'da da 4 barajdaki su miktarı 126 milyon 777 bin metreküpe yükseldi. Kırklareli'nde ise 4 barajın toplam su miktarı 89 milyon 256 bin metreküpe ulaştı.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:54 Kırklareli'nde 10 Bin Arılı Kovan Destekleme Programına Alındı

  Kırklareli'nde 10 Bin Arılı Kovan Destekleme Programına Alındı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yerli hayvan genetik kaynaklarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla hazırlanan hayvancılık desteklemeleri kapsamında Kırklareli'nde 10 bin arılı kovan destekleme programına alındı.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:33 Söke TARİŞ Kooperatifinde Yeni Başkan Seçildi

  Söke TARİŞ Kooperatifinde Yeni Başkan Seçildi Söke TARİŞ 131 nolu Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nin genel kurulunda mevcut başkan İsmail Özer yeniden başkan seçildi. Seçimde İsmail Özer'in beyaz listesi 350 oy alırken, rakibi Murat Talancı'nın mavi listesi 273 oy aldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:58 Edirne İl Jandarma Komutanlığı trafik jandarmasına eğitim verdi

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı trafik jandarmasına eğitim verdi Edirne İl Jandarma Komutanlığı, güvenli trafik akışının sağlanması ve kaza önlenmesi amacıyla personeline eğitim verdi. Eğitimde kışın araç kullanımı ve kış lastiği konuları ele alındı. Ayrıca araç sürücülerine zincir sökme ve takma eğitimi de verildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:43 Tekirdağ'da istihdamın bugünü ve geleceği sempozyumu düzenlendi

  Tekirdağ'da istihdamın bugünü ve geleceği sempozyumu düzenlendi Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından düzenlenen sempozyumda, istihdamın ekonomik büyümeye ve refah düzeyinin artmasına katkı sağladığı vurgulandı. Tekirdağ'ın ulaşım şartlarının gelişmiş olması ve Avrupa'ya geçiş güzergahında yer almasının, yerli ve yabancı sermayeli işletmeler tarafından tercih edilmesini sağladığı belirtildi. Tekirdağ'ın sanayi, tarım, turizm, hizmet ve inşaat sektörlerinde gelecek yıllarda etkinliğini artıracağı ifade edildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 20:03 Yunanistan devlet televizyonu, Türkiye'nin Trakya topraklarını Yunan bayrağıyla gösterdi

  Yunanistan devlet televizyonu, Türkiye'nin Trakya topraklarını Yunan bayrağıyla gösterdi Yunan devlet televizyonu ERT, haber bülteninde bir skandala imza attı. ERT, Türkiye'nin Trakya bölgesini Yunanistan renklerinde gösteren bir grafik yayınladı. Televizyon, tepkiler nedeniyle grafiği düzeltmek zorunda kaldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 20:03 DEB Partisi, İskeçe Azınlık Okullarındaki Sorunları AP'ye Taşıdı

  DEB Partisi, İskeçe Azınlık Okullarındaki Sorunları AP'ye Taşıdı DEB Partisi, Avrupa Hür İttifakı (EFA) aracılığıyla İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesinde yaşanan sorunları Avrupa Parlamentosuna taşıdı. EFA Milletvekili François Alfonsi, konuyla ilgili soru önergesi vererek Yunanistan'ın azınlık okullarında yaşanan durumu sorguladı. Önergede, okulun fiziksel koşullarının savunmasız olduğu ve Yunan yetkililerin çözüm konusunda yetersiz kaldığı ifade edildi. Ayrıca, Türk azınlığın eğitim alanındaki hak ihlalleri ve Yunanistan'ın azınlık eğitim politikası hakkında Komisyonun görüşü soruldu.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:55 Kırklareli'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlendi

  Kırklareli'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlendi Kırklareli'de 200 firmanın katılımıyla düzenlenen 3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı, Vali Birol Ekici'nin açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmalarda Trakya'nın stratejik ürünler ürettiği vurgulandı ve Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Trakya'ya verdiği önem belirtildi. Fuar, 3 Aralık Pazar günü sona erecek.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:52 Yunan Devlet Televizyonu ERT, Trakya'yı Yunanistan renklerinde gösterdiği grafiği düzeltti

  Yunan Devlet Televizyonu ERT, Trakya'yı Yunanistan renklerinde gösterdiği grafiği düzeltti ERT 1'de dün akşam yayınlanan haber bülteninde, Trakya'nın Türkiye'ye ait olduğu gösterilen grafik düzeltildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:35 TRAKYAKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

  TRAKYAKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Yönetim Kurulu, Tekirdağ'da yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, bir önceki yönetim kurulunda alınan kararlar, insan kaynakları raporu ve 2023 yılı çalışma programının revizyonu gibi konular görüşüldü. Toplantıya, bölgedeki önemli isimler de katıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:29 Metro Türkiye'nin "Yerelin İzinde" projesinin yeni durağı Şile oldu

  Metro Türkiye'nin 'Yerelin İzinde' projesinin yeni durağı Şile oldu Metro Türkiye, "Yerelin İzinde" projesinin dördüncü durağı Şile'de Türkiye'nin yerel mantarlarının izini sürdü.

 • 29.11.2023 29 Kas 19:49 ABTTF Başkanı: Yunanistan, ulusal azınlığını tanımayan tek AB ülkesi

  ABTTF Başkanı: Yunanistan, ulusal azınlığını tanımayan tek AB ülkesi Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, Yunanistan'ın, ulusal azınlığını tanımayan tek Avrupa Birliği (AB) ülkesi olduğunu belirtti. Habipoğlu, Yunanistan'ın, Arnavutluk'taki Yunan ulusal azınlığına mensup seçilmiş belediye başkanının hapiste tutulmasını gerekçe göstererek, Arnavutluk ve AB arasında üyelik müzakerelerinin başlamasını engellemesine yönelik haberlerle ilgili bir açıklama yayımladı.

 • 29.11.2023 29 Kas 16:09 Lüleburgaz Belediye Başkanı çocuklarla buluştu

  Lüleburgaz Belediye Başkanı çocuklarla buluştu Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, kreş ve gündüz bakımevindeki çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla sohbet eden Gerenli, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:26 Trakya'daki 14 Barajın Doluluk Oranları Artıyor

  Trakya'daki 14 Barajın Doluluk Oranları Artıyor Aşırı sıcak ve kuraklık nedeniyle su seviyeleri azalan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki 14 barajın doluluk oranları son yağışlarla artmaya başladı. Son 15 günde barajlara 22 milyon 953 bin metreküp su geldi ve barajlardaki ortalama doluluk oranı yüzde 2 arttı. Trakya'daki 14 barajdaki toplam su miktarı 406 milyon 25 bin metreküp olarak ölçüldü.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:19 Lüleburgaz Belediyesi Ücretsiz Defin İşlemi

  Lüleburgaz Belediyesi Ücretsiz Defin İşlemi Lüleburgaz Belediyesi, vatandaşların ücretsiz defin işlemlerini gerçekleştiriyor. İkameti Lüleburgaz'da olan vatandaşlardan hiçbir ücret talep edilmiyor. Ayrıca cenazeler, Trakya'nın her yerine ve tüm cenaze nakil istasyonlarına ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Bu uygulama kapsamında şu ana kadar 2 bin 817 kişinin defin işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:17 İskeçe Azınlık Lisesi Sorunları İçin Mektup Gönderildi

  İskeçe Azınlık Lisesi Sorunları İçin Mektup Gönderildi İskeçe Azınlık Lisesi Encümen Heyeti ve Aile Birliği, Yunanistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanına mektup göndererek okuldaki sorunlara dikkat çekti ve çözüm talep etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:04 Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP'den aday adayı oldu

  Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP'den aday adayı oldu İş insanı Mehmet Boşnak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) aday adayı olduğunu açıkladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:41 Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i ziyaret etti

  Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i ziyaret etti Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i ziyaret etti. Soytürk, Şahin ve ajans çalışanlarıyla görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şahin de ziyaretten dolayı teşekkür etti. Ayrıca, Şarköy Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Sevim, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin'i ziyaret etti. Görüşme sırasında Şahin, üniversitedeki faaliyetler ve projeler hakkında bilgi verdi ve Sevim de teşekkür ederek güncel konuları değerlendirdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:11 Kırklareli'nde yerli buğday tohumları ekimi yapıldı

  Kırklareli'nde yerli buğday tohumları ekimi yapıldı Kırklareli'nde yerli hububat çeşitlerinin yaygınlaştırılması amacıyla geliştirilen buğday tohumları, Kofçaz Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından deneme alanında ekildi. Devletliağaç köyünde yapılan ekimde Abide, Albaşak, Damla ve Saban çeşitleri kullanıldı. Bölgeye uygun yerli tohum çeşidinin belirlenmesi için yapılan çalışmalara destek verildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:58 ASKİ, Ankara'da su baskınlarına karşı çalışmalarını sürdürüyor

  ASKİ, Ankara'da su baskınlarına karşı çalışmalarını sürdürüyor ASKİ Genel Müdürlüğü, mevsimsel yağışlar sonrası su baskınlarının neden olabileceği can kayıpları ve maddi zararları önlemek için Başkent genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Akarsu ve dere yataklarının ıslah çalışmalarına devam eden ekipler, su baskınlarının sıkça meydana geldiği bölgelere odaklanacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:09 Osmanlı-Rus ilişkilerinde dönüm noktası: Çirmen Savaşı

  Osmanlı-Rus ilişkilerinde dönüm noktası: Çirmen Savaşı Çirmen Savaşı, Osmanlı İmparatorluğu'nun genişlemesinde önemli bir dönüm noktasıdır. Bu savaş, Osmanlı'nın Balkanlar'daki hakimiyetini pekiştirmiştir ve imparatorluğun Avrupa'daki genişlemesinin önünü açmıştır.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:24 Yağmur ve kar çiftçinin yüzünü güldürdü

  Yağmur ve kar çiftçinin yüzünü güldürdü Edirne'de etkili olan kar yağışı, çiftçiye umut, tarlalara can suyu oldu. Son yılların en kurak döneminin yaşandığı Edirne'de yağmurların ardından gelen kar yağışı, çiftçiye umut tarlalara can suyu oldu. Yağışlar, uzun süren kuraklığın ardından ürününü eken çiftçi için adeta 'can suyu' oldu. Çiftçiler, yağışların bir süre daha sürmesini umut ediyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:11 Edirne Kurtuluşunun 101. Yılını Kutladı

  Edirne Kurtuluşunun 101. Yılını Kutladı Edirne’nin Kurtuluşunun 101. yıl dönümü kente düzenlenen törenlerle kutlandı. Törenler, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Edirne milletvekilleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:06 CHP İl Başkanları Buluşması... Ekrem İmamoğlu: "Önümüzdeki Yerel Seçimi, 2019'un Daha İlerisinde Başarıyla Kazanmak Zorundayız ve Kazanmak İçin Her...

  CHP İl Başkanları Buluşması... Ekrem İmamoğlu: 'Önümüzdeki Yerel Seçimi, 2019'un Daha İlerisinde Başarıyla Kazanmak Zorundayız ve Kazanmak İçin Her... İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanları İstanbul Buluşması’nda; “Türkiye’de herkesi kucaklayan halkçı, insanların ihtiyacını karşılayan sosyal demokrat, aynı zamanda insanlarımızın yoksullukla mücadelesinin en öncü saflarında durmaktan geri durmayan ve onlara hizmet eden belediyelerimizin puanlarının çok iyi durumda olduğunu biliyoruz...Önümüzdeki yerel seçimin, 2019’un çok daha ilerisinde bir başarıyla kazanmak zorunda olduğumuz ve kazanmak için de her şeye sahip olduğumuz bir seçim olduğunun altını çizebiliriz” dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:03 Kuraklığın vurduğu Trakya bu kez karla kaplandı

  Kuraklığın vurduğu Trakya bu kez karla kaplandı Trakya'nın yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren hafif kar yağışı başladı. Edirne'nin Bulgaristan'a sınır köyleri kar ile beyaza büründü. Kuraklığın hakim olduğu bölgede yağan kar, üreticileri sevindirdi.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:08 Gayrimenkul Satışları Rekor Kırdı

  Gayrimenkul Satışları Rekor Kırdı Türkiye genelinde arsa, tarla ve ticari gayrimenkul satışları, yılın 10 ayında tüm zamanların rekorunu kırarak 1 milyon 426 bin 146 adete ulaştı. Konut satışları ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,3 azalış gösterdi. Ticari gayrimenkullere olan ilginin artmasıyla birlikte konut dışı gayrimenkullerin payı da yüzde 58,9'a yükseldi.

 • 26.11.2023 26 Kas 06:04 Edirne'de şiddetli yağış ve fırtına yol trafiğe kapattı

  Edirne'de şiddetli yağış ve fırtına yol trafiğe kapattı Edirne'de şiddetli yağış ve kuvvetli fırtına nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler ilerlemekte büyük güçlük yaşarken, devrilen bir ağaç ise yaklaşık 5 saat boyunca yolun trafiğe kapatılmasına sebep oldu.

 • 26.11.2023 26 Kas 06:02 Edirne'de Şiddetli Yağış ve Fırtına Trafiği Felç Etti

  Edirne'de Şiddetli Yağış ve Fırtına Trafiği Felç Etti Edirne'de yaşanan şiddetli yağış ve kuvvetli fırtına nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler ilerlemekte büyük güçlük yaşadı. Bir ağacın yolun trafiğe kapanmasına sebep olmasıyla birlikte yol yaklaşık 5 saat boyunca kapalı kaldı. Polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:34 Edirne'nin kurtuluşunun 101. yıl dönümü törenle kutlandı

  Edirne'nin kurtuluşunun 101. yıl dönümü törenle kutlandı Edirne'nin kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:18 TRAKYA İÇİN 'KUVVETLİ YAĞIŞ' UYARISI

  TRAKYA İÇİN 'KUVVETLİ YAĞIŞ' UYARISI Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Trakya kesimi için kuvvetli sağanak uyarısı yaptı. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da beklenen sağanak ve gök gürültülü yağışların, bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli (30-60 kg/m2) olmasının beklendiği bildirildi. Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği yetkililer tarafından belirtildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 09:23 Trakya'da zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor

  Trakya'da zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor Trakya'da şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için yarın başlayacak zorunlu kış lastiği uygulaması nedeniyle satış yerleri ve tamirciler yoğun mesai harcıyor. Uygulama öncesi vatandaşlar da hususi araçlarına kış lastiği taktırıyor. Kış lastiği değiştirmek isteyen sürücüler, sanayi sitelerindeki lastikçilere akın ediyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 19:09 Yunanistan, yerli ulusal azınlığı inkar eden AB'nin tek üyesi

  Yunanistan, yerli ulusal azınlığı inkar eden AB'nin tek üyesi Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Başkanı Halit Habipoğlu, Yunanistan'ın, yerli ulusal azınlık varlığını inkar eden Avrupa Birliği'nin (AB) tek üye devleti olduğunu söyledi. Habipoğlu, Türk toplumunun yaşadığı Batı Trakya bölgesindeki eğitim sorunlarına dikkat çekti ve Türk ilkokullarının sayısının azaldığını belirtti.

 • 23.11.2023 23 Kas 18:37 Yunanistan'da Türk milletvekilleri SYRIZA'dan istifa etti

  Yunanistan'da Türk milletvekilleri SYRIZA'dan istifa etti Yunanistan'da Batı Trakyalı 2 Türk milletvekili, Türk azınlığın haklarını daha iyi bir şekilde savunmak için ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifak'tan (SYRIZA) istifa etti. Milletvekilleri, partinin çizgisindeki değişim ve azınlığı temsil edememe gerekçesiyle istifa ettiklerini açıkladı.

 • 23.11.2023 23 Kas 15:33 İstanbul'da alarm! Yüksek kesimlere pazar günü lapa lapa kar yağacak

  İstanbul'da alarm! Yüksek kesimlere pazar günü lapa lapa kar yağacak Kış provası yaptığımız son hafta sonundan beri hava yeniden yumuşarken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün güncel raporlarına göre bu hafta sonu hava yeniden soğuyacak. İstanbul'da sıcaklıkların pazar günü 10 derecenin altında hissedileceğini belirten uzmanlar, Anadolu Yakası'nda öğle saatlerinde kar yağışının etkili olacağını kaydetti.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:41 Yunanistan'da 9 SYRIZA milletvekili istifa etti

  Yunanistan'da 9 SYRIZA milletvekili istifa etti Yunanistan'da iki Batı Trakya Türkü'nün de bulunduğu 9 milletvekili, ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifak'tan (SYRIZA) istifa kararı aldı. SYRIZA'nın parçalanma krizi yaşadığına işaret edilen açıklamada, ülkedeki siyasi eksenin sağa ve aşırı sağa kaydığı uyarısında bulunuldu.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:37 Türkiye şehit öğretmenlerini unutmuyor

  Türkiye şehit öğretmenlerini unutmuyor Bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutulmuyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 00:29 Şanlıurfa'da İlk Kez Ekilen Ürünler Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

  Şanlıurfa'da İlk Kez Ekilen Ürünler Çiftçinin Yüzünü Güldürdü Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde turşuluk kornişon ve biberin ilk kez ekilmesi, çiftçilerin yüzünü güldürdü. Bu alternatif ürünlerin başarılı bir şekilde yetiştirilmesi, bölgedeki tarım işçilerine istihdam sağladı. Çiftçiler, düşük maliyetle yetiştirilen bu ürünlerin bölge ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaktan gurur duyduklarını belirtti.

Advertisement