Tır kuyruğu 40 kilometreyi geçti! Şoförler yetkililerden yardım bekliyor - Son Dakika

Tır kuyruğu 40 kilometreyi geçti! Şoförler yetkililerden yardım bekliyor

28.05.2022 15:58

Avrupa ülkelerine yük götüren tırlar, Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 40 kilometrelik sıra oluşturdu. Hava sıcaklığının 32 derece ölçüldüğü şehirde tır şoförleri sıcaktan korunmak için araçlarındaki klimaları kullandı. Şoförler, Bulgaristan'ın oluşan yoğunluğa çözüm bulamaması nedeniyle yetkililerden yardım istiyor.

İstanbul'dan yükünü alıp İngiltere'ye götürmek için gümrükte sıra bekleyen Ersin Yurtkuran, 26 yıllık mesleği boyunca ilk defa 40 kilometrelik tır kuyruğuna şahit olduğunu belirtti.

Gümrükte tır kuyruğu 40 kilometreyi aştı

"BU KUYRUK ÇİLESİNİN BİTİRİLMESİ LAZIM"

"26 senedir tır şoförüyüm yani 40 kilometreden ilk kez sıraya giriyorum" diyen Yurtkuran, "Hamzabeyli Sınır kapısından. İstanbul'dan yükledim, İngiltere'ye gidiyorum. Bu sabah saat 06.00'da otobandan ayrıldım ve navigasyondan baktım 40 kilometre yani biz burada 4 gün bekleyeceğiz. Bu sıraların, bu çilelerin bitmesi için bir şeylerin yapılması lazım artık Bulgaristan tarafından ile mi bizim taraf ile mi bir şeyler yapıp bu kuyruğun bitirilmesi lazım. Biz bu sıcağın altında yeri geliyor soğuk altında duruyoruz. Biz böyle bir şey hiç görmedik. 2 kilometre oluyordu 10 kilometre oluyordu acilen bu kuyruğun eritilmesi lazım, bu kuyruk çilesinin bitirilmesi lazım" dedi.

Gümrükte tır kuyruğu 40 kilometreyi aştı

"SIRAYI 3 GÜNDE GEÇİYORUZ"

Burhan Poluk ise önemli bir yük taşıdığını kaydederek, "Arabamızın yükü önemli bir yük. Gitmesi gereken yere gitmesi gerekiyor, götüremiyoruz. Bulgar tarafından sıkıntı çekiyoruz. Bulgarlar zamanında maaşlarını almadı diye bu çileyi çekiyoruz. Kuyruk yaklaşık gişelere kadar gitmiş durumda 40'ın üzerinde kilometreyi gecik biz şu anda 34. kilometredeyiz. 40 kilometreden sırayı 3 günde geçiyoruz. Biz daha 2-3 gün daha bekleriz" ifadelerini kullandı.

Gümrükte tır kuyruğu 40 kilometreyi aştı

En az 3 günde kuyruğu geçeceğini vurgulayan Can Çamur, sıranın Edirne'ye kadar uzadığını söyledi. Çamur, bir an önce çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

YORUMLAR (2)
  • SINAN Karadayi: Burda çin modelleri örnek alınmalı ve ürünlerin gideceği sınır kapılarından gümrük memuruna kadar geçilen ülkelerle ortak çalışma yapılıp sorun çözülmesi gerekir ticaret bakanlığı bu konuda diplomatik kanallarla soruna çözüm üretmeli herşeyi cumhurbaşkanlığı mi yapacak ! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ali murat Çetinkaya: bunu yetkili bakan hal edemiyorsa bıraksın koltuğu reis bulgaristana bir rota verir kuzu kuzu yola yola gelirler. her şeyi reise bırakmayın görevinizi yapın bakın iç işleri bakanı na ders alın Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Son dakika: İstanbul Adliyesi Önünde Açıklama Yapmak İsteyen Tutuklu Ailelerine İzin Verilmedi. Hdp'li İlçe Eş Başkanı Gözaltına Alındı Son dakika: İstanbul Adliyesi Önünde Açıklama Yapmak İsteyen Tutuklu Ailelerine İzin Verilmedi. Hdp'li İlçe Eş Başkanı Gözaltına Alındı Fenerbahçe ile Hull City Sakarya'da karşı karşıya gelecek Fenerbahçe ile Hull City Sakarya'da karşı karşıya gelecek
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Tır kuyruğu 40 kilometreyi geçti! Şoförler yetkililerden yardım bekliyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement