Son dakika Edirne haberleri, Edirne son dakika, son dakika Edirne

Son Dakika Edirne Haberleri

Son dakika Edirne haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son edirne haberleri anında burada.


 • 17:35 Edirne'de su kesintisi yaşanacak Edirne'de su kesintisi yaşanacak

  Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, içme suyu borusundaki patlak nedeniyle Yıldırım Beyazıt, Yıldırım Hacı Sarraf ve Yeniimaret mahallerine 15 saat su verilemeyeceğini belirtti. Keşan Belediye Sanat Merkezi ise yıl sonu gösterisi düzenledi.

 • 15:34 Edirne'de 23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası için parkur incelemesi yapıldı Edirne'de 23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası için parkur incelemesi yapıldı

  Edirne'de gelecek yıl gerçekleştirilecek 23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası için Meriç Nehri'nde oluşturulan parkurda inceleme yapıldı. Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk ve TED Edirne Koleji Kürek Kulübü Başkanı Nesim İba, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık'ı ziyaret ederek şampiyona hazırlıklarını değerlendirdi. Ertürk, yapılan çalışmaların kürek sporunun gelişmesi açısından çok değerli olduğunu belirtti ve uluslararası bir organizasyonu Türkiye'de gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 • 14:37 Edirne'ye Bulgar turist akını başladı Edirne'ye Bulgar turist akını başladı

  Edirne'de her hafta Cuma günü kurulan Ulus Pazarı bu hafta Bulgar turist akınına uğradı. Bulgar turistler, gıdadan giyime kadar neredeyse tüm ihtiyaçlarını Edirne'den karşılayarak, seçici davranmaya başladılar. Dövizin değerlemesi ile birlikte yabancı müşterilerin ucuz alışveriş yapmak için Türkiye'ye geldiği belirtilirken, Bulgar turistlerin artık paralarını daha kaliteli ürünlere yönelttikleri ifade edildi.

 • 13:47 Edirne'de Yağlı Güreşin Geleceği Değerlendirildi Edirne'de Yağlı Güreşin Geleceği Değerlendirildi

  Trakya Üniversitesinde yapılan Kırkpınar Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Danışma Kurulu Toplantısı'nda, Türk Milleti'nin güçlü olmasının sebebi olarak gösterilen ata sporu yağlı güreşin unutulmaması ve genç kuşaklara öğretilerek devam ettirilmesi için atılacak adımlar değerlendirildi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay da yağlı güreşlerin Türkiye coğrafyasında ve Balkanlar'da düzenlenmesi gerektiğini belirtti ve federasyonun üzerine düşen görevi yapacağını ifade etti. Toplantıda, gelecek yıl Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası'nın uluslararası niteliğe kavuşturulması için çalışmalar yürütülmesi ve bir tanıtım filmi hazırlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

 • 12:56 Edirne'de 23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası düzenlenecek Edirne'de 23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası düzenlenecek

  Avrupa Kürek Federasyonu tarafından Edirne'de düzenlenecek 23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası için konsept logo belirlendi. Türkiye'de ilk kez olimpik tekne sınıflarının yarışacağı şampiyonanın tarihleri ise Dünya Kürek Federasyonu tarafından açıklanacak.

 • 12:37 Tıbbi Aromatik Bitkilerin Kontrolsüz Kullanımı Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir Tıbbi Aromatik Bitkilerin Kontrolsüz Kullanımı Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir

  Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aybeke, tıbbi aromatik bitkilerin kontrolsüz kullanımının sağlık sorunlarına yol açabileceği uyarısında bulundu. Aybeke, tıbbi aromatik bitkilerin pek çok faydası olduğunu ancak kontrolsüz ve bilinçsiz kullanımın sağlık sorunlarına neden olabildiğini ifade etti. Aromatik yağların dikkatli kullanılması gerektiğini vurgulayan Aybeke, aksi takdirde cilt ve sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirtti.

 • 12:11 Edirne Ticaret Borsası Edirne Ticaret Borsası

  Edirne Ticaret Borsası'nda buğdayın kilogramı en yüksek 7,1 liradan satıldı.

 • 12:10 Edirne'de Motosiklet Çalındı, Şüpheli Gözaltına Alındı, İnşaat Malzemeleri Çalındı Edirne'de Motosiklet Çalındı, Şüpheli Gözaltına Alındı, İnşaat Malzemeleri Çalındı

  Edirne'de park halinde bırakılan motosiklet çalındı. Polis ekipleri motosikletin bulunması için çalışma başlattı. Üzerinde uyuşturucu ele geçirilen şüpheli gözaltına alındı. Keşan ilçesindeki bir evden inşaat malzemeleri çalındı. T.M'nin şikayeti üzerine İ.K. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 • 11:59 EDİRNE'DE 123 KONAĞIN 'İHYA' PROJESİNE 12 BAŞVURU OLDU; DİĞERLERİ KADERİNE TERK EDİLDİ EDİRNE'DE 123 KONAĞIN 'İHYA' PROJESİNE 12 BAŞVURU OLDU; DİĞERLERİ KADERİNE TERK EDİLDİ

  EDİRNE'de sivil mimari özelliği taşıyan, tarihi 123 konağın onarılması için valiliğin başlattığı 'Tarihi Konaklar İhya' projesine ilgi olmayınca, tarihi konaklar kaderine terk edildi.

 • 11:25 Edirne'nin tarihi dokusu gölgede kalan caddesi 'sağlıklaştırılacak' Edirne'nin tarihi dokusu gölgede kalan caddesi "sağlıklaştırılacak"

  Edirne'nin, işlekliği, üzerindeki sivil mimari eserleri ve merkeziliğiyle en önemli caddelerinden olan Saraçlar Caddesi, sağlıklaştırma projesi ile son yıllardaki karmaşık görüntüsünden uzaklaştırılacak.

 • 10:56 Edirne'den Yunanistan'a kaçmaya çalışan 16 terör örgütü üyesi yakalandı Edirne'den Yunanistan'a kaçmaya çalışan 16 terör örgütü üyesi yakalandı

  Edirne'de son bir haftada sınırdan Yunanistan'a kaçmaya çalışan terör örgütü PKK, FETÖ ve DEAŞ mensubu 16 zanlı gözaltına alındı.

 • 10:11 Edirne 'Lavanta Tarla Günleri'ne hazırlanıyor Edirne "Lavanta Tarla Günleri"ne hazırlanıyor

  Edirne'de yerli yabancı binlerce turistin ilgi gösterdiği lavanta tarlaları, "Edirne 6. Lavanta Tarla Günleri" etkinlikleriyle ziyarete açılacak.

 • Dün Dün 23:13 Edirne'de Yeşilçam film müzikleri seslendirildi Edirne'de Yeşilçam film müzikleri seslendirildi

  Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, düzenlediği konserde Yeşilçam film müziklerini seslendirdi.

 • Dün Dün 21:49 Keşan'da 2.5 yaşındaki çocuk pencereden düşerek ağır yaralandı Keşan'da 2.5 yaşındaki çocuk pencereden düşerek ağır yaralandı

  Edirne'nin Keşan ilçesinde annesi mutfakta meyve soyarken oturma odasındaki kanepeye çıkan 2.5 yaşındaki Faruk Kaan D., dengesini kaybederek 2. kattaki pencereden beton zemine düştü. Ağır yaralanan çocuk, Keşan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldıktan sonra Edirne'deki Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Dün Dün 17:22 Edirne ve Keşan'da Bisiklet, Otomobil ve Motosiklet Hırsızlıkları Edirne ve Keşan'da Bisiklet, Otomobil ve Motosiklet Hırsızlıkları

  Edirne'de bir kişinin evinin önünde bıraktığı bisiklet, Keşan ilçesinde park halindeki otomobilin plakaları ve bir iş yerinin yakınına park edilen motosiklet çalındı. Mağdurlar şikayetçi oldu ve polis ekipleri olayların aydınlatılması için çalışma başlattı.

 • Dün Dün 16:45 Edirne'de İklim Uyum Çalıştayı Düzenlendi Edirne'de İklim Uyum Çalıştayı Düzenlendi

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan önderliğinde düzenlenen 'Sera Gazı Emisyonu Azalttım ve İklim Uyum Çalıştayı'nda, iklim değişikliğinin etkileri ve doğanın korunması için alınması gereken önlemler konuşuldu. İstanbul Enerji A.Ş Genel Müdürü Yüksel Yalçın da çalışmaların sadece yerel yönetimlerin değil, bireylerin de sorumluluğunda olduğunu belirtti.

 • Dün Dün 14:36 Edirne'de yolun karşısına geçerken motosikletin çarptığı çocuk yaralandı Edirne'de yolun karşısına geçerken motosikletin çarptığı çocuk yaralandı

  Edirne'de motosikletin çarpması sonucu yaralanan 9 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı.

 • Dün Dün 14:27 Kapıkule Gümrük Kapısı'nda 358 kilogram uyuşturucu ele geçirildi Kapıkule Gümrük Kapısı'nda 358 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda 358 kilogram uyuşturucu ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.

 • Dün Dün 12:27 Trakya'nın en büyük canlı hayvan pazarı yenilenecek Trakya'nın en büyük canlı hayvan pazarı yenilenecek

  Edirne'nin Havsa ilçesindeki Trakya'nın en büyük canlı hayvan pazarı, Havsa Belediyesi ve Edirne İl Genel Meclisi işbirliğiyle yenilenecek. Proje kapsamında, 4 bin 431 metrekare kapalı alana, 2 bin metrekare otoparka sahip olacak modern bir hayvan pazarı inşa edilecek. Projenin 6-7 ay içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

 • Dün Dün 11:19 Türkiye Yağlı Güreş Ligi, Kırkpınar'a Kalite Getirecek Türkiye Yağlı Güreş Ligi, Kırkpınar'a Kalite Getirecek

  Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu bünyesinde gerçekleştirilen CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi, pehlivanların performansını artırması ve Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ndeki kaliteyi yükseltmesi bekleniyor. Lig kapsamındaki müsabakalarda elde ettikleri puanlarla ilk 24'e girmeyi başaran başpehlivanlar, Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda gelecek yıl gerçekleştirilecek 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne doğrudan katılım hakkı elde edecek. Güreş otoriteleri ve pehlivanlar, ilk kez uygulanmaya başlanan Türkiye Yağlı Güreş Ligi'nin bu spora kalite getireceğine inanıyor.

 • Dün Dün 09:29 Su maymunları Edirne'deki habitatı bozuyor Su maymunları Edirne'deki habitatı bozuyor

  Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Beytullah Özkan, su maymunlarının nehirler aracılığıyla Edirne'ye ulaşarak habitat oluşturduklarını ve yerleştikleri yerlerdeki düzeni bozduklarını belirtti. Su maymunlarının habitatları bölgede genişlemeye devam ediyor ve yaşadıkları sulak alandaki sazları keserek kuşların yaşamasını engelliyorlar. Ayrıca balık yataklarını bozuyorlar ve bulundukları sulak alana zarar veriyorlar.

 • 07.06.2023 07 Haz 17:49 Edirne Deprem Bölgesi mi? Edirne'de Fay Hattı Var mı? Edirne Deprem Bölgesi mi? Edirne'de Fay Hattı Var mı?

  Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Türkiye'de yer alan fay hatlarını açıkladı. Edirne'nin Havsa, Meriç, Süloğlu ve Lalapaşa ilçeleri 4. derece deprem bölgesi olarak belirlendi. Uzunköprü 3. ve 4. derece, İpsala 2. ve 3. derece, Enez ise 1. ve 2. derece deprem bölgesi arasında yer alıyor. Edirne'nin nüfusu ise 180.901'dir.

 • 07.06.2023 07 Haz 17:40 SPOR 661'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık kemeri Mustafa Taş'a verildi SPOR 661'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık kemeri Mustafa Taş'a verildi

  661'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık kemeri Mustafa Taş'a verildiOlgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE'de, doping kontrol havuzundayken yer bildirimi yapmadığı gerekçesiyle hak mahrumiyeti olmasına rağmen geçtiğimiz yıl 661'inci tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde...

 • 07.06.2023 07 Haz 17:28 AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba trafik kazası geçirdi AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba trafik kazası geçirdi

  Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralanan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. İba, hastanede gözetim altında tutuluyor.

 • 07.06.2023 07 Haz 17:22 Esenyurt'ta kaza: Emniyet şeridindeki araçlara kamyonet çarptı, bir kişi yaralandı Esenyurt'ta kaza: Emniyet şeridindeki araçlara kamyonet çarptı, bir kişi yaralandı

  Esenyurt'ta TEM Otoyolu Edirne istikametinde meydana gelen kazada, emniyet şeridine çekilen araçlara kamyonet çarptı. Kazada bir kişi yaralanırken, trafik durma noktasına geldi. Kazanın ardından trafik kontrollü olarak sağlandı.

 • 07.06.2023 07 Haz 17:13 Esenyurt'ta kaza: Emniyet şeridindeki araçlara kamyonet çarptı, bir kişi yaralandı Esenyurt'ta kaza: Emniyet şeridindeki araçlara kamyonet çarptı, bir kişi yaralandı

  Esenyurt'ta TEM Otoyolu Edirne istikametinde meydana gelen kazada emniyet şeridine çekilen araçlara kamyonet çarptı. Kazada bir kişi yaralanırken trafik durma noktasına geldi. Kazaya karışan araçların vinç yardımıyla kaldırılmasının ardından ulaşım normale döndü.

 • 07.06.2023 07 Haz 17:07 Esenyurt'ta kaza: Emniyet şeridindeki araçlara kamyonet çarptı, bir kişi yaralandı Esenyurt'ta kaza: Emniyet şeridindeki araçlara kamyonet çarptı, bir kişi yaralandı

  Esenyurt'ta TEM Otoyolu Edirne istikametinde meydana gelen kazada emniyet şeridine çekilen araçlara kamyonet çarptı. Kazada bir kişi yaralanırken trafik durma noktasına geldi. Kazaya karışan araçların vinç yardımıyla kaldırılmasının ardından ulaşım normale döndü.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:52 Edirne'de yabancı öğrenciler arasında futbol turnuvası düzenlendi Edirne'de yabancı öğrenciler arasında futbol turnuvası düzenlendi

  Edirne'de Balkanlar ve Anadolu Arasında Kültür Köprüsü Projesi kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvasında Batı Trakyalı öğrencilerin takımı şampiyon oldu. 16 takımın yer aldığı turnuvada, farklı kültürleri öğrenme ve farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatı bulundu. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Edirne Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu ve diğer ilgililer tarafından verildi.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:20 İstanbul'da Minibüs ve Kamyon Kaza Yaptı İstanbul'da Minibüs ve Kamyon Kaza Yaptı

  İstanbul TEM Otoyolu'nda minibüs ile kamyonun çarpışması sonucu bir kamyon devrildi. Kazada kamyon sürücüsü hafif yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Trafik kazaya karışan araçların çekilmesi ve yola kum dökülmesi sonrası normale döndü.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:11 AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, trafik kazası geçirdi AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, trafik kazası geçirdi

  AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralandı. İba'nın bulunduğu araç, yan yoldan çıkan başka bir araçla çarpıştı. İba hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı ve vücudunda kırıklar olduğu belirtildi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:05 Bulgaristan'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem Edirne'de de hissedildi Bulgaristan'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem Edirne'de de hissedildi

  Bulgaristan'da yerel saatle 15.26'da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü, ülkenin güneyindeki Filibe yakınları olarak açıklandı. Deprem, Edirne'ye 169 kilometre uzaklıkta meydana gelirken sarsıntı Türkiye'den de hissedildi. Depremin derinliği ise 10 kilometre olarak belirtildi. Sarsıntı Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan, Romanya, Kuzey Makedonya ve Sırbistan da hissedildi.

 • 07.06.2023 07 Haz 15:53 Bulgaristan'da 4.7 büyüklüğünde deprem! Türkiye dahil 5 ülkede hissedildi Bulgaristan'da 4.7 büyüklüğünde deprem! Türkiye dahil 5 ülkede hissedildi

  Bulgaristan'da saat 15.26'da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı Edirne merkezin yanı sıra Yunanistan, Kuzey Makedonya, Romanya ve Sırbistan'da da hissedildi.

 • 07.06.2023 07 Haz 15:53 661'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık kemeri Mustafa Taş'a verildi 661'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık kemeri Mustafa Taş'a verildi

  EDİRNE'de, doping kontrol havuzundayken yer bildirimi yapmadığı gerekçesiyle hak mahrumiyeti olmasına rağmen geçtiğimiz yıl 661'inci tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşip başpehlivan olan Cengizhan Şimşek'ten alınan başpehlivanlık unvanı ve kemeri, törenle finalde güreştiği Mustafa...

 • 07.06.2023 07 Haz 15:44 Edirne'de Deprem mi Oldu? Son Dakika 7 Haziran Edirne'de Deprem mi Oldu? Son Dakika 7 Haziran

  AFAD ve Kandilli verilerine göre Edirne'de deprem oldu mu merak ediliyor. Bulgaristan'da meydana gelen 4.7 şiddetindeki depremle ilgili bilgi veriliyor. Kandilli son depremler listesi inceleniyor.

 • 07.06.2023 07 Haz 15:33 AK Parti Edirne İl Başkanı Muratlı'da kaza geçirdi AK Parti Edirne İl Başkanı Muratlı'da kaza geçirdi

  Tekirdağ'ın Muratlı çevreyolunda meydana gelen kazada AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba yaralandı. İki aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada, Belgin İba ambulansla hastaneye kaldırıldı. Emniyet Trafik ekipleri kaza mahallinde trafik güvenliğini sağlarken, soruşturma başlatıldı.

 • 07.06.2023 07 Haz 14:31 Edirne'de otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Edirne'de otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı

  Edirne'de otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı.

 • 07.06.2023 07 Haz 14:08 Yaklaşık 100 göçmen, Meriç Nehri üzerindeki adacıkta mahsur kaldı Yaklaşık 100 göçmen, Meriç Nehri üzerindeki adacıkta mahsur kaldı

  Edirne'den yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçen yaklaşık 100 göçmen, nehir üzerindeki adacıkta mahsur kaldı. Göçmenler yayımladıkları video ile yardım istedi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenlerin 5 gündür adacıkta mahsur kaldıkları ortaya çıktı. Yunanistan basını ise adacık üzerindeki göçmenlerin kurtarılması için sınır makamlarının Ankara ile temasta olduğunu ileri sürdü.

 • 07.06.2023 07 Haz 13:42 Edirne'de Yangında Gözyaşlarına Hakim Olamadılar Edirne'de Yangında Gözyaşlarına Hakim Olamadılar

  Edirne'nin Ekmekçi Köyü'nde çıkan yangında evi küle dönen Diribaş çifti, itfaiye erlerinin bulduğu altın ve paralarıyla buruk sevinç yaşadı. Jandarma ekipleri olayla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

 • 07.06.2023 07 Haz 13:32 Tarihi Orient Express Edirne Kapıkule Garı'nda karşılandı Tarihi Orient Express Edirne Kapıkule Garı'nda karşılandı

  Fransa'nın başkenti Paris'ten yola çıkan tarihi Orient Express, 57 yolcusuyla Edirne Kapıkule Gar'ından ülkeye giriş yaptı. Trenin yolcuları Kapıkule'de halk oyunları ekibinin gösterisiyle karşılandı. Yolcular İstanbul'da turistik yerleri gezmeyi dört gözle bekliyor.

 • 07.06.2023 07 Haz 13:29 Edirne Ticaret Borsası Edirne Ticaret Borsası

  Edirne Ticaret Borsası'nda buğdayın kilogramı en yüksek 6,989 liradan satıldı.

 • 07.06.2023 07 Haz 13:19 Edirne'de Yangın Sonrası İtfaiye Erlerinin Bulduğu Altın ve Paralar Çifte Teslim Edildi Edirne'de Yangın Sonrası İtfaiye Erlerinin Bulduğu Altın ve Paralar Çifte Teslim Edildi

  Edirne'de evlerinin yanmasını gözyaşları içinde izleyen çift, itfaiye erlerinin buldukları altın ve paraları teslim etmesi ile sevinç yaşadı. Yangınla ilgili jandarma ekiplerinin araştırmaları sürüyor.

 • 07.06.2023 07 Haz 12:36 Tarihi Orient Express Edirne Kapıkule Gar'ında karşılandı Tarihi Orient Express Edirne Kapıkule Gar'ında karşılandı

  Fransa'nın başkenti Paris'ten yola çıkan tarihi Orient Express, 57 yolcusuyla Edirne Kapıkule Gar'ından ülkeye giriş yaptı. Tarihi trenin yolcuları Kapıkule'de halk oyunları ekibinin gösteriyle karşılandı.

 • 07.06.2023 07 Haz 12:34 Edirne Dergisi'nin 55. sayısı yayımlandı Edirne Dergisi'nin 55. sayısı yayımlandı

  Edirne adlı derginin 55. sayısı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık'ın imtiyaz sahipliğinde ve Doç. Dr. Mustafa Hatipler'in genel yayın yönetmenliğinde çıktı. Dergide araştırma, röportaj, tarih, inceleme, deneme, ekonomi, gastronomi makaleleri yer alırken, Kırbıyık'ın 'Geçmiş olsun Türkiyem' başlıklı yazısı ve Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tan'ın 'Edirne gülü geri döner mi' başlıklı makalesi de yer aldı. Trakya Teknopark Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir de dergide 'Teknopark ekosistemi ve Trakya Teknopark' yazısıyla idaresindeki birimi anlattı.

 • 07.06.2023 07 Haz 09:52 Plastik atıklar su kaynaklarını kirletiyor Plastik atıklar su kaynaklarını kirletiyor

  Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belgin Elipek, su kaynaklarına plastik ve benzeri organik olmayan maddelerin atılmasının suyun yapısını bozarak kirlettiğini söyledi. Elipek, su kaynaklarındaki organik olmayan atıkların suyun kendini temizleme kapasitesini aştığını ve suyun taşıma kapasitesinin aşılmasıyla tehlike başladığını belirtti. Su kaynaklarının korunması ve gelecek yıllarda su sıkıntısı yaşanmaması için tasarrufun önemine işaret eden Elipek, su kaynaklarının kirletilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

 • 07.06.2023 07 Haz 09:42 Edirne'de Kadınların Kurduğu Darbuka Ritim Grubu İlgi Görüyor Edirne'de Kadınların Kurduğu Darbuka Ritim Grubu İlgi Görüyor

  Edirne'de kadınların kurduğu 'Günebakanlar' darbuka ritim grubu, görenlerin ilgisini çekiyor. Gruba katılan kadınların sayısı 40'a ulaştı. Hedefleri ise 400 kadınla birlikte konser vermek.

 • 06.06.2023 06 Haz 21:57 Muhtemel Marmara depremi için tedbirler değerlendirildi, UMKE merkez üssü Edirne'ye kurulması planlanıyor Muhtemel Marmara depremi için tedbirler değerlendirildi, UMKE merkez üssü Edirne'ye kurulması planlanıyor

  Birinci Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu, Kırklareli'nde muhtemel Marmara depremine karşı alınacak önlemleri değerlendirdi. Edirne'ye UMKE merkez üssü kurulması hedefleniyor. Toplantıda deprem anında acil müdahale, haberleşme, hastanelerin durumları, personelinin alacağı eğitimler, kamu özel ve üniversite hastanelerinin sorunları ve acil sağlık hizmetleriyle alakalı konular görüşüldü.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:58 Edirne'de turizm potansiyeli tarımsal faaliyetlerle artırılacak Edirne'de turizm potansiyeli tarımsal faaliyetlerle artırılacak

  Edirne'de turistlerin hasat ve bağ bozumu dönemlerinde tarımsal faaliyetlere katılmasıyla turizm potansiyelinin artırılması amaçlanıyor. Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu, tarım ürünlerinin hasadı ve bağ bozumu zamanında yapılacak etkinliklerle daha fazla turist ağırlanabileceğini belirtti. Trakya Üniversitesi (TÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Gönenç Güler, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı ve enstitüden uzmanlar panelde sunum yaptı.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:40 Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Satış Mağazası Selimiye'nin Gölgesinde Açıldı Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Satış Mağazası Selimiye'nin Gölgesinde Açıldı

  Edirne Olgunlaşma Enstitüsü, Selimiye Camii'nin gölgesinde açılan satış mağazasıyla üretilen ürünleri sergiliyor. Enstitü, kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını gün yüzüne çıkararak gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyor. Açılış törenine Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hakan Çiçek katıldı.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:37 Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Satış Mağazası Açıldı Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Satış Mağazası Açıldı

  Edirne Olgunlaşma Enstitüsü, geçmişle gelecek arasında bir köprü vazifesi gören ve kent kültürüne ait en güzel örnekleri araştıran bir kuruluştur. Enstitü tarafından üretilen 276 ürün, kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını gün yüzüne çıkarıyor. Açılışı yapılan satış mağazasında Edirnekari, nakış seramik, çini ve seramik, giyim üretim, ipek kozası, dikiş-nakış, geleneksel el sanatları, deri ve saraciye, görsel sanatlar atölyelerinde yapılan eserler görücüye çıktı. Açılış törenine Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hakan Çiçek ve usta öğreticiler katıldı.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:22 Edirne'de Polis Çocukları Suni Göletten Çıkardı Edirne'de Polis Çocukları Suni Göletten Çıkardı

  Edirne'de sıcakta serinlemek için suni gölete giren çocuklar polis tarafından çıkarıldı. Çevrede bulunan vatandaşların uyarılarına aldırış etmeyen çocuklar, olası bir boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Polis ekipleri olaya müdahale ederek çocukları göletten çıkardı ve uzaklaştırdı.

Advertisement