Türkiye'de alışveriş yapan Bulgarlar, acı gerçeği yüzümüze çarptı: Türk parası çok değersiz - Son Dakika

Türkiye'de alışveriş yapan Bulgarlar, acı gerçeği yüzümüze çarptı: Türk parası çok değersiz

18.11.2021 01:15

Son dönemde artan döviz kurları karşısında Türk Lirası erirken yurt dışından gelen turistlerin bol bol alışveriş yaptığı görülüyor. Bulgaristan'dan Edirne'ye alışverişe gelen iki kadının sözleri acı gerçeği adeta gün yüzüne çıkardı. Türk Lirası'nın çok değersiz olduğunu söyleyen Bulgar turist, "Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü. Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda.'' dedi.

Türk Lirası'nın değer kaybetmesiyle Edirne'ye alışverişe gelen Bulgar turist sayısı da arttı. 1 Bulgar Levası'nın 6 lirayı aşmasıyla sınıra yakın Bulgaristan şehirlerinden akın başladı.

"VAKTİM OLSA HER HAFTA GELECEĞİM"

Anka'nın haberine göre; Bulgaristan'ın Filibe şehrinde hemşirelik yapan ve aylık 700 euro maaşla çalışan Rafiye Muhtarovaise, "Biz hep geliyoruz buraya, çok memnunuz. Levanın çıkması da iyi oldu. Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü." şeklinde konuştu.

"BİZİM PARANIN DEĞERİ VAR"

Türk Lirası'nın değerinin çok düştüğünü söyleyen kadın, "Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda. Buradan aldığımız zeytinin, peynirin bile tadı başka. Biz çok ucuza alıyoruz her şeyi buradan, çünkü bizim paramız çok değerli" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ekonomi Türkiye'de alışveriş yapan Bulgarlar, acı gerçeği yüzümüze çarptı: Türk parası çok değersiz - Son Dakika Ekonomi


Advertisement