14 Mart Tıp Bayramı - Son Dakika
Güncel

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı

İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

14.03.2017 15:47

İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yücel, mesajında, sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları arttırarak hizmet kalitesini yükseltmenin, tüm vatandaşların eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamanın temel hedefleri olduğunu belirtti.

Yücel, "Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." ifadesinde bulundu.

Belediye Başkanı Akdoğan ise sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin önemine değinerek, şunları aktardı:

"Bir toplumun gelişmesi, ilerlemesi sağlıklı yaşam sürmeleri ile mümkündür. Halkımızın daha sağlıklı bir hayat yaşaması toplumsal refahın da artmasını beraberinde getirir. Bu duygu ve düşüncelerle doktorlarımızın ve sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, tüm sağlık çalışanlarımıza, görevlerinde başarılar diliyorum."

Kırıkkale

Kırıkkale'de İl Sağlık, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yetkilileri 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz'ı ziyaret etti.

Vali Haktankaçmaz, burada yaptığı açıklamada, görevi başındaki hekimlerin her türlü çirkin saldırıdan uzak tutulmasının en büyük temennileri olduğunu bildirdi.

Sağlık alanındaki yatırımların artarak devam ettiğini vurgulayan Haktankaçmaz, " Türkiye'deki hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının en anlamlı günleri olan 14 Mart Tıp Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. " diye konuştu.

Kayseri

Erciyes Üniversitesinde 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Tıp Fakültesi binası yanındaki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Törene, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu ve Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Koçyiğit, Kayseri Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Ümit Işıldak ile çok sayıda hekim ve dekanlık çalışanı katıldı.

Tıp Fakültesi, Tabip Odası ve Aile Hekimleri Derneği'nin çelenklerinin Atatürk Anıtı önüne bırakılması ve saygı duruşunun ardından açıklama yapan Borlu, Türkiye'de tıp bayramının tarihçesini anlatarak başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutladı.

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Per de 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Per, mesajında, erişilebilir sağlık hizmetinin her birey için temel hak ve ihtiyaç olduğunu belirtti.

Sosyal devlet ilkesi gereği herkesin belirli standartlarda, etkin, kaliteli, eşit ve ulaşılabilir sağlık hizmetinden faydalanma hakkına sahip olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Sağlıklı yaşamı sürdürmek ve iyileştirmek için var olan hekimlik ise insanın var olduğu her yerde vazgeçilmez olma özelliğini koruyan bir meslektir. Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum."

Kırşehir

Kırşehir Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Büyüker, mesajında, İnsan sağlığını korumaya ve hastaları sağlığına kavuşturmaya çalışan en kutsal mesleklerden birini layıkıyla icra eden sağlık çalışanlarının gününü kutladı.

Birinci ve ikinci basamakta vatandaşlara en kaliteli sağlık hizmetinin sunulması için çalıştıklarını vurgulayan Büyüker, şunları kaydetti:

"2016 yılı içinde de ilimiz birinci ve ikinci basamak kamu ve özel sağlık kuruluşlarımıza vatandaşlarımızın başvuru sayısı 2 milyonu geçti. Gece gündüz ilimiz sağlık kuruluşlarına başvuran anne, baba, çocuk, dede ve ninelerimiz, siz şifa elçilerimize gelip yardım istemektedirler. Sizler de eşlerinizi, çocuklarınızı, annenizi, babanızı gece demeden hafta sonu demeden bırakıp değerli vatandaşlarımıza çok zorlu eğitim yıllarınızda ve iş hayatınızda edindiğiniz kıymet biçilmez bilgilerinizle tedavi etmektesiniz. 2 milyonun üzerinde başvuruda bulunan hastalarımıza yaklaşık 300 kişi hekim olmak üzere 2565 kıymetli sağlık çalışanı kadromuzla hizmet verdik."

Sivas

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, yayımladığı mesajda, sağlıklı nesiller için ülkenin her karış toprağında canla başla çalışan başta doktorlar olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

Suşehri'ne sağlık alanında güzel hizmetler yapılamaya başlandığını aktaran Yüksel, "İnşaat çalışmaları hızla devam eden hastane inşaatımız ve inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan Aile Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu ile bölgede sağlık alanında önemli bir ivme kazanacağız." ifadesinde bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 14 Mart Tıp Bayramı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement