A Milli Kadın Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonası'na Bileniyor - Son Dakika
Güncel

A Milli Kadın Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonası'na Bileniyor

A Milli Kadın Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonası\'na Bileniyor

A Milli Kadın Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonası'na bileniyor A Milli Takım Başantrenörü Memnun Şampiyonaya büyük beklentilerle gidiyoruz Şu an en iyi oyunumuzu oynamıyoruz Milli basketbolcu Tuğçe Canıtez Bu sene şampiyonaya çok iyi hazırlanıyoruz Grupta bizi Belarus zorlar Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor A Milli Takım Başantrenörü Ekrem Memnun, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen antrenman sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

05.06.2015 00:13

A Milli Kadın Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonası'na bileniyor

A Milli Takım Başantrenörü Memnun Şampiyonaya büyük beklentilerle gidiyoruz

Şu an en iyi oyunumuzu oynamıyoruz

Milli basketbolcu Tuğçe Canıtez Bu sene şampiyonaya çok iyi hazırlanıyoruz

Grupta bizi Belarus zorlar

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor

A Milli Takım Başantrenörü Ekrem Memnun, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen antrenman sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli bir takım olduklarını ve şampiyonaya iddialı bir şekilde katılacaklarını belirterek, Girdiğimiz her yarışmaya kazanmak için girmek istiyoruz. Zaten kazanma kültürü olan bir takım, çok başarılı bir ekip. Ülkemizi çok gururlandırmış bir takım. Dolayısıyla büyük bir sorumluluğumuz var. Beklentiler çok fazla. Ben ilk defa böyle bir ortamda bulunuyorum. Oyuncuların hepsi benden çok daha fazla milli takım tecrübesi olan isimler. Geçmiş dönemlerde kazanılan başarıların da tesadüf olmadığını gördüm. Hepsinin altında bir sebep yattığını gördüm. Milli takımda oynamanın anlamını bilen oyunculardan kurulu bir takım. Daha önce yaptıkları büyük başarılarda, bu karakter, büyük mücadele ve inancı görüyorum. Konsantrasyonu üst seviyede bir takım. Ben 3 haftadır takımın başındayım. Yeni düzen ve anlayış bakımından oyuncular ve benim için kolay olmadı. Ama adapte olmak için çok çok çaba sarfettiler. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Umarım bu çabanın karşılığını da alacağız. Kolay bir turnuva değil. Herkes iddialı bir takımla gidiyor. Biz de iddialı bir takımla gidiyoruz. Ufak tefek takıma değişiklikler yaptık dedi.

ŞU AN EN İYİ OYUNUMUZU OYNAMIYORUZ

Göreve yeni gelen Memnun, sistem değişikliği nedeniyle tam olarak istenilen performansa ulaşamadıklarını ifade ederek, Şu an en iyi oyunumuzu oynayamıyoruz. Benim hayal ettiğim, oynayabileceğimizi düşündüğüm en iyi oyunumuzdan biraz uzaktayız. Bunu çok da normal buluyorum. Yeni şut anlayışı, savunma anlayışı gibi değişimler yaptık. Bu nedenle normal karşılıyorum diye konuştu.

BİRSEL'İN PERFORMANSINDAN ÇOK ETKİLENDİM

Milli basketbolcu Birsel Vardarlı'nın büyük bir oyuncu olduğunu vurgulayan başantrenör Memnun, Çok tecrübeli oyuncularımız var. Nevriye ve Işıl ile daha önce çalıştım ama Birsel ile ilk kez bir ortamda bulunuyorum. Çok etkilendim. Gerçekten büyük bir oyuncu olduğunu gördüm. Çok umutluyum. Bu oyuncuların sağlıklı kalabilirsek büyük katkı sağlayacaklarını düşünüyorum şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONAYA BÜYÜK BEKLENTİLERLE GİDİYORUZ

Şampiyona öncesi umutlu ve heyecanlı olduklarını dile getiren Ekrem Memnun, Gerçekten büyük beklentilerle gidiyoruz. Umutlu ve heyecanlıyız. İlk amacım ilk maçımızı kazanmak dedi.

TUĞÇE CANITEZ BU SENE ÇOK İYİ HAZIRLANIYORUZ

Fenerbahçe'de forma giyen milli basketbolcu Tuğçe Canıtez ise, Doğan Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı açıklamada hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Tuğçe Canıtez, hazırlık dönemlerinin çok iyi geçtiğini dile getirerek, Yurtdışında hazırlık maçları oynadık. Bu sene çok iyi hazırlanıyoruz. Hem de yeni bir takım ve yeni bir antrenöre sahip olmamıza rağmen. Şu anda hazırlık dönemimiz çok iyi geçiyor. İnşallah turnuvada da elimizden gelenin en iyisini yapıp, şampiyonluğa doğru oynayacağız ifadelerini kullandı.

BELARUS BİZİ ZORLAYACAK

Grupta kendilerini Belarus'un zorlayacağını belirten Canıtez, Grubumuzda bizi zorlayacak takım Belarus olur. İçeriden zaten çok uzunlar. Ama inşallah elimizden geleni yapıp o maçı da kazanacağız. Hedefimiz şampiyon olmak ve inşallah da olacağız diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel A Milli Kadın Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonası'na Bileniyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement