Afganistan'da Şehit Düşen Uzman Çavuş Şengül'ün Eşi: Dimdik Ayaktayım Aşkım - Son Dakika
Güncel

Afganistan'da Şehit Düşen Uzman Çavuş Şengül'ün Eşi: Dimdik Ayaktayım Aşkım

Afganistan\'da Şehit Düşen Uzman Çavuş Şengül\'ün Eşi: Dimdik Ayaktayım Aşkım

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen Taliban saldırısında şehit olan evli ve 1 çocuk babası 38 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül, memleketi Samsun'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

27.02.2015 17:39

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen Taliban saldırısında şehit olan evli ve 1 çocuk babası 38 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül, memleketi Samsun'da gözyaşları arasında toprağa verildi. 35 yaşındaki Nurgül Şengül, güçlükle ayakta durup, eşinin tabutuna başını dayayarak, "Oradaysan çık dışarı Adem" diye ağıt yaktı. "Dimdik ayaktayım aşkım" diye ağlayan Nurgül Şengül'ü kadın subaylar sakinleştirmeye çalıştı.

Afganistan'daki Kıdemli Sivil Temsilcisi Büyükelçi İsmail Aramaz'ı almak üzere Kabil'deki Türk Görev Kuvvet Komutanlığı'ndan dün sabah Türkiye Büyükelçiliği'ne gelen iki zırhlı araca, yol kenarında duran bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün Türk bayrağına sarılı cenazesi bugün saat 15.20'de askeri uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı'na getirildi.

Şehidi havalimanında eşi Nurgül Şengül, annesi 63 yaşındaki Döndü Şengül, babası 79 yaşındaki Hüseyin Şengül, yakınları, askeri erkan ve protokol üyeleri karşıladı. Şehidin anne ve baba ayakta durmakta güçlük çekerken, eşi Nurgül Şengül ise sedye ile havalimanına geldi. Eşinin tabutunu "Dimdik ayaktayım aşkım. Bu gerçek olamaz" diye karşılayan Nurgül Şengül'ün feryadı yürekleri dağladı. Buradaki karşılamanın ardından cenaze aracına konulan Türk bayrağına sarılı şehidin cenazesi, askeri törenin yapılacağı Büyük Cami'ye getirildi.

Büyük Cami'deki törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, eşi Eda Kılıç, Vali Vekili Metin Borazan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, askeri erkan, protokol üyeleri ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. 5 çocuğundan oğlu Adem'i şehit veren  Hüseyin Şengül, cenazede taziyeleri kabul etti. Anne Döndü Şengül gözyaşları içerisinde ayakta durmakta güçlük çekti.

Şehidin tabutunun yanına gelerek başını dayayan Nurgül Şengül ise, "Oradaysan çık dışarı Adem" diye ağıt yaktı. Şehit eşini kadın subaylar sakinleştirmeye çalıştı. Burada kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konulan şehidin cenazesi bir süre bu şekilde taşındı. Protokol üyeleri ve ailesi de top arabasının ardından kortej yürüyüşü yaptı. Daha sonra cenaze aracına konulan Türk bayrağına sarılı şehidin cenazesi, helallik alınmak üzere İlkadım İlçesi Adalet Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Burada evinin önünden komşularından ve yakınlarından alınan helalliğin ardından Kıranköy Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedildi.

- Samsun

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Afganistan'da Şehit Düşen Uzman Çavuş Şengül'ün Eşi: Dimdik Ayaktayım Aşkım - Son Dakika


Advertisement