Son dakika Afganistan haberleri, Afganistan son dakika, son dakika Afganistan
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Afganistan Haberleri

Son dakika Afganistan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son afganistan haberleri anında burada.


 • 00:51 Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov: AB ile ticari ve ekonomik ilişkileri daha da genişletmekte kararlıyız Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov: AB ile ticari ve ekonomik ilişkileri daha da genişletmekte kararlıyız

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, İkinci Avrupa Birliği (AB)-Orta Asya Zirvesinde yaptığı konuşmada, AB ile ticari ve ekonomik ilişkileri daha da genişletmekte kararlı olduklarını belirtti. Zirvede Orta Asya ve AB ülkeleri arasında siyasi, ticari, ekonomik, kültür ve insani alanlarda iş birliğinin güncel durumu ve geleceği tartışıldı.

 • 21:32 AB-Orta Asya 2. Toplantısı Kırgızistan'da Gerçekleştirildi AB-Orta Asya 2. Toplantısı Kırgızistan'da Gerçekleştirildi

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'un ev sahipliğinde düzenlenen AB-Orta Asya 2. Toplantısı sona erdi. Liderler, Orta Asya ile Avrupa Birliği arasındaki üst düzey diyaloğu sürdürme ve ortaklığı geliştirme konusundaki kararlılık teyit ederken, Afganistan'daki genel endişelerini ve hukukun üstünlüğünü, demokrasiyi, iyi yönetimi, toplumsal cinsiyet eşitliğini, evrensel insan haklarını ve temel özgürlükleri güçlendirmek için daha fazla işbirliğinin önemini vurguladı. Ayrıca, Avrupa Birliği ile Orta Asya arasındaki bağları derinleştirmeye yönelik Ortak Yol Haritasının uygulanmasını resmileştirmeleri ve ilerletmeleri talimatı verildi.

 • 19:36 Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, AB ile ticari ve ekonomik ilişkileri genişletmekte kararlı Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, AB ile ticari ve ekonomik ilişkileri genişletmekte kararlı

  Kırgızistan'ın Çolpon Ata şehrinde düzenlenen İkinci AB-Orta Asya Zirvesinde Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, AB ile ticari ve ekonomik ilişkileri daha da genişletmekte kararlı olduklarını belirtti. Zirvede Orta Asya ve AB ülkeleri arasındaki iş birliği konuları ele alındı.

 • 16:52 AB ve Orta Asya liderleri Çolpon-Ata'da bir araya geldi AB ve Orta Asya liderleri Çolpon-Ata'da bir araya geldi

  AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in başkanlığında Kırgızistan'ın Çolpon-Ata şehrinde düzenlenen toplantıda, insani, kültürel, yatırım, yeşil enerji, güvenlik, ticaret, ulaşım, eğitim, turizm konuları, uyuşturucuyla mücadele, iklim değişikliği ve Afganistan'daki insani durum ele alındı. Michel, AB ile Orta Asya ülkeleri arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesinin önemine işaret ederek, bu ülkelerin senkronize bir takım gibi çalışmaları gerektiğini belirtti.

 • 14:29 Afganistan'da mağaralarda yaşayan çocuklara eğitim veren genç kızlar Afganistan'da mağaralarda yaşayan çocuklara eğitim veren genç kızlar

  Bamyan vilayetinde yaşayan iki genç kız, mağaralarda yaşayan yoksul ailelerin çocuklarına Farsça, İngilizce ve matematik gibi dersler vererek eğitiyor. Yaşları 4 ila 15 arasında değişen çocuklar, resmi okullara gidemedikleri için bu sınıfta eğitim alıyorlar. Bamyan, Afganistan'ın en mahrum bölgelerinden biri ve okuryazarlık oranı oldukça düşük. Ülkede derinleşen insani kriz, özellikle yoksul aileleri etkiliyor. Birleşmiş Milletler verilerine göre, Afganistan'da 28,3 milyon kişi acil insani yardıma muhtaç durumda ve kadınlar ile çocuklar en savunmasız grupları oluşturuyor.

 • 13:04 İran ve Taliban arasında güç dengeleri İran ve Taliban arasında güç dengeleri

  ?????Mehmet Koç, İran-Taliban arasında son yaşanan gelişmelerden sonra sorunun kaynağını ve gelecekte yaşanabilecek durumları AA Analiz için 3 soruda kaleme aldı.

 • 12:13 Afganistan'da yılbaşından bu yana 4'üncü çocuk felci vakası tespit edildi Afganistan'da yılbaşından bu yana 4'üncü çocuk felci vakası tespit edildi

  Afganistan'da yılbaşından bu yana 4'üncü çocuk felci vakasının görüldüğü bildirildi.

 • 01.06.2023 01 Haz 19:42 Çanakkale Açıklarında Düzensiz Göçmen Operasyonları Çanakkale Açıklarında Düzensiz Göçmen Operasyonları

  Çanakkale açıklarında gerçekleştirilen operasyonlarda 85 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı. Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanlığı ekipleri, Ayvacık açıklarında içinde düzensiz göçmenlerin olduğu lastik bot bulunduğunu tespit etti.

 • 01.06.2023 01 Haz 17:10 Marmaris'te düzensiz göçmen kaçakçılığı operasyonu: 8 şüpheli tutuklandı Marmaris'te düzensiz göçmen kaçakçılığı operasyonu: 8 şüpheli tutuklandı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde yurt dışına kaçma planı yapan düzensiz göçmenleri yasa dışı yollarla kaçırmaya çalışan organizatör ve kayıt dışı konaklamalarına yardımcı olan 8 şüpheli bugün çıkarıldıkları adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 01.06.2023 01 Haz 16:45 Avustralyalı eski asker, gazeteleri aleyhine açtığı hakaret davasını kaybetti Avustralyalı eski asker, gazeteleri aleyhine açtığı hakaret davasını kaybetti

  Avustralya'da eski bir asker, Afganistan'da görevli olduğu dönemde "savaş suçu işlediği"ne dair haberler yaptıkları gerekçesiyle gazeteler ve çalışanları aleyhine açtığı hakaret davasını kaybetti. ABC News'in haberine göre, 2018'de ülkedeki 3 gazetede çıkan haberlerde, eski asker Ben Roberts-Smith'in, Avustralya Özel Hava Alayı'nda görevliyken 2009-2012'de bulunduğu Afganistan'da "savaş suçları" işlediği belirtildi.

 • 01.06.2023 01 Haz 16:43 Trabzon'da 13. Uluslararası Sanat Günleri Başladı Trabzon'da 13. Uluslararası Sanat Günleri Başladı

  Trabzon Sanatevi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkısıyla düzenlediği '13. Uluslararası Sanat Günleri' başladı. Şehirlerin uluslararası etkinliklerle isimlerinden söz ettirdiğine dikkati çeken Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 'Trabzon'umuz da böyle bir şehir. Bu tür etkinliklerden birinin 13'üncüsünü, bugün Sanatevimizle birlikte icra ediyoruz. Bundan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.' dedi.

 • 01.06.2023 01 Haz 16:29 Göçmen kaçakçılarına ağır darbe: 8 tutuklama Göçmen kaçakçılarına ağır darbe: 8 tutuklama

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde yurt dışına kaçma planı yapan düzensiz göçmenleri yasa dışı yollarla kaçırmaya çalışan organizatör ve kayıt dışı konaklamalarına yardımcı olan 8 şüpheli tutuklandı.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:31 Elazığ'da 15 düzensiz göçmen yakalandı Elazığ'da 15 düzensiz göçmen yakalandı

  Elazığ'da yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 15 düzensiz göçmen yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Van'dan, Elazığ'a 15 düzensiz göçmenin geldiği bilgisi üzerine harekete geçti.

 • 01.06.2023 01 Haz 12:22 Elazığ'da 15 düzensiz göçmen yakalandı Elazığ'da 15 düzensiz göçmen yakalandı

  Elazığ'da yurda kaçak yollarla giren 15 yabancı uyruklu şahıs, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. Ekipler, 4 Bangladeş, 4 Pakistan ve 7 Afganistan uyruklu toplam 15 düzensiz göçmenin kente geldiğini tespit etti. Yakalanan göçmenler, İl Jandarma Komutanlığındaki işlemlerin ardından Geri Gönderme Merkezine gönderilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.

 • 31.05.2023 31 May 19:21 TİKA'nın desteğiyle Afganistan Badminton Milli Takımı seçmeleri düzenlendi TİKA'nın desteğiyle Afganistan Badminton Milli Takımı seçmeleri düzenlendi

  Afganistan'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle düzenlenen Badminton Milli Takımı seçmeleri sonuçlandı. Yaklaşık 170 badminton tutkunu genç, milli takım forması giyebilmek için kıyasıya mücadele etti. Yapılan maçlar sonucu 16, 19 ve 20 yaş kategorilerinde seçilen 12'şer kişi, Badminton Milli Takımı'na girmeye hak kazandı. Tören, Taliban geçici hükümetinin Kültür ve Enformasyon Bakanlığı Gençlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Hafız Muhammed Yunus Raşid, TİKA Kabil Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan, Türk Kızılay Afganistan Delegasyon Başkanı Farid Ahmet Ziya ve Türkiye Maarif Vakfı Afganistan Temsilcisi Ali Karagöz ile çeşitli Taliban yetkilileri katıldı.

 • 31.05.2023 31 May 17:36 Avustralya Genelkurmay Başkanı, savaş suçu iddialarıyla ilgili ABD'den uyarı aldığını söyledi Avustralya Genelkurmay Başkanı, savaş suçu iddialarıyla ilgili ABD'den uyarı aldığını söyledi

  Avustralya Genelkurmay Başkanı Angus Campbell, Afganistan'da Avustralyalı askerlere yönelik savaş suçu iddiaları sebebiyle, ABD kuvvetlerinin Avustralya Özel Hava Alayı (SAS) ile çalışmayabileceği konusunda ABD tarafından uyarı aldığını söyledi.

 • 31.05.2023 31 May 17:07 Kağıt toplarken tabancayla bacağından vuruldu Kağıt toplarken tabancayla bacağından vuruldu

  DÜZCE'de sanayi sitesi içerisinde çöplerin toplandığı alandaki kağıtları topladığı sırada kimliği belirlenemeyen kişinin silahlı saldırısına uğrayan Afganistan uyruklu Necibulluah Nazari (30), bacağına isabet eden kurşunla yaralandı.

 • 31.05.2023 31 May 16:48 Didim'de 34 düzensiz göçmen yakalandı Didim'de 34 düzensiz göçmen yakalandı

  ?????? Aydın'ın Didim ilçesinde 34 düzensiz göçmen yakalandı.

 • 31.05.2023 31 May 16:28 Düzce'de Silahlı Saldırı: Bir Kişi Yaralandı Düzce'de Silahlı Saldırı: Bir Kişi Yaralandı

  Düzce'de silahlı saldırıda ayağından vurulan bir kişi hastaneye kaldırıldı. Afganistan uyruklu N.N. (30), çöplerin depolandığı alandan atıkları toplarken kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin saldırısına uğradı. Yaralının sağlık durumu iyi olsa da polis saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

 • 31.05.2023 31 May 11:35 İHH, 48 Ülkede 3 Milyon Kişiye Ulaşmayı Hedefliyor İHH, 48 Ülkede 3 Milyon Kişiye Ulaşmayı Hedefliyor

  İHH İnsani Yardım Vakfı, vekaletini aldığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için 'Kurban İbadet Paylaşmak Kardeşliktir' sloganıyla Türkiye dahil 48 ülkede çalışma yapacağını ve 3 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediğini açıkladı.

 • 31.05.2023 31 May 11:30 İhlas Vakfı Kurban Hisse Bedellerini Açıkladı İhlas Vakfı Kurban Hisse Bedellerini Açıkladı

  İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Kemal Aydın, 2023 yılı yurt içi ve yurt dışı kurban hisse bedellerini açıkladı. Vakıf, kurban etlerini Afrika'daki yetimhanelere ve medreselere dağıtacak.

 • 31.05.2023 31 May 11:07 Taliban, 4 bin hektardan fazla haşhaş tarlasını yok ettiğini duyurdu Taliban, 4 bin hektardan fazla haşhaş tarlasını yok ettiğini duyurdu

  Taliban geçici hükümetinin İçişleri Bakanlığına bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Birimi Müdürü Mevlevi Hasibullah Ahmedi, haşhaş tarlalarının büyük oranda imha edildiğini, kalanlar için de imha çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

 • 31.05.2023 31 May 10:41 İHH, 48 ülkede 3 milyon kişiye kurban ulaştırmayı hedefliyor İHH, 48 ülkede 3 milyon kişiye kurban ulaştırmayı hedefliyor

  İHH İnsani Yardım Vakfı, vekaletini aldığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için "Kurban İbadet Paylaşmak Kardeşliktir" sloganıyla Türkiye dahil 48 ülkede çalışma yapacağını ve 3 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediğini açıkladı.

 • 31.05.2023 31 May 10:18 İhlas Vakfı kurban hisse bedellerini açıkladı İhlas Vakfı kurban hisse bedellerini açıkladı

  İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Kemal Aydın, 2023 yılı yurt dışı kurban hisse bedelinin 2 bin 400 TL, yurt içinde ise 5 bin 900 TL olarak açıkladı. Vakıf, kurbanlarını yurt içinde ve yurt dışında dinimizin emrettiği vasıflara göre kesiyor ve etleri yetimhanelere ve yurtlara dağıtıyor.

 • 29.05.2023 29 May 23:06 BM: Açlık en çok yaşandığı 18 bölgede daha da kötüleşecek BM: Açlık en çok yaşandığı 18 bölgede daha da kötüleşecek

  Birleşmiş Milletler (BM), sıcak çatışmaların yaşandığı Sudan da dahil dünya genelinde açlığın en çok yaşandığı 18 bölgedeki durumun daha kötüye gideceği uyarısında bulundu.

 • 29.05.2023 29 May 20:07 TİKA, Afganistan'da televizyon kanalına stüdyo kurdu TİKA, Afganistan'da televizyon kanalına stüdyo kurdu

  TİKA, Afganistan'ın Herat vilayetinde uzaktan eğitim faaliyetleri yürüten televizyon kanalına derslerin çekimlerinin yapılması için stüdyo kurdu. Eğitime erişim imkanı bulunmayanlara televizyondan yayımlanacak dersler aracılığıyla ulaşılması hedefleniyor.

 • 29.05.2023 29 May 17:32 Afganlar, Çin uçuşlarının yeniden başlamasını memnuniyetle karşıladı Afganlar, Çin uçuşlarının yeniden başlamasını memnuniyetle karşıladı

  Afganistan ve Çin'i birbirine bağlayan doğrudan uçuş rotası, Kovid-19 salgını nedeniyle üç yıl askıya alındıktan sonra Çarşamba günü yeniden başlatıldı. Uçuşların iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmesi bekleniyor.

 • 29.05.2023 29 May 17:32 Afganistan'da mayın patlaması: Üç çocuk hayatını kaybetti Afganistan'da mayın patlaması: Üç çocuk hayatını kaybetti

  Afganistan'ın doğusunda yer alan Vardak vilayetinde iki farklı mayının patlaması sonucu üç çocuk hayatını kaybederken, bir çocuk da yaralandı.

 • 28.05.2023 28 May 22:52 İran İçişleri Bakanı: Sınırda yaşanan çatışma çözüldü İran İçişleri Bakanı: Sınırda yaşanan çatışma çözüldü

  İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, sınırda yaşanan çatışmaların ardından Taliban yetkilileriyle görüşmeler yaptıklarını, sorunun çözüldüğünü ve sınırlarda güvenliğin sağlandığını söyledi.

 • 28.05.2023 28 May 20:13 Çin ile Afganistan arasındaki doğrudan uçuşlar Kovid-19 sonrası yeniden başladı Çin ile Afganistan arasındaki doğrudan uçuşlar Kovid-19 sonrası yeniden başladı

  Çin ile Afganistan arasındaki doğrudan uçuşlar, Kovid-19 salgını nedeniyle durdurulduktan 3 yıl sonra yeniden başladı. Afgan ulusal hava yolu şirketi Ariana, başkent Kabil'den Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'ye doğrudan uçuşlarını yeniden başlattı. Uçuşların başlaması dolayısıyla Kabil'de düzenlenen törende konuşan Afgan geçici hükümetinin Ulaştırma ve Sivil Havacılık Bakan Yardımcısı Gulam Cilani Vafa, hava yolu bağlantısının, 'Afganistan ile Çin arasındaki ekonomik, siyasi ve ticari bağları geliştireceğini' belirtti. Kategorisi: Dünya

 • 28.05.2023 28 May 18:21 Avusturya İçişleri Bakanı, suça bulaşmış Afgan ve Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesinden yana Avusturya İçişleri Bakanı, suça bulaşmış Afgan ve Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesinden yana

  Avusturya İçişleri Bakanı Gerhard Karner, ülkede suça bulaşmış ya da "toplum için tehlike arz eden" Afganlar ile Suriyelilerin bu yılın sonuna kadar ülkelerine gönderilmesinden yana olduğunu bildirdi. Karner, Alman Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, Taliban üyesi olduğunu ileri sürdüğü bazı Afgan vatandaşlarının ve "ülke için tehlike arz eden" Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesi gerektiğini belirtti.

 • 28.05.2023 28 May 14:25 Afganistan Dışişleri Bakan Vekili, İran ile Diyaloğa Başvurulması Gerektiğini Söyledi Afganistan Dışişleri Bakan Vekili, İran ile Diyaloğa Başvurulması Gerektiğini Söyledi

  Afganistan Dışişleri Bakan Vekili Mevlevi Emir Han Muttaki, İran'ın Afganistan Büyükelçisi Hasan Kazemi Kumi ile yaptığı görüşmede Kabil ve Tahran arasındaki sorunların çözümü için diyaloğa başvurulması gerektiğini söyledi.

 • 28.05.2023 28 May 10:33 Afganistan'da 5,2 büyüklüğünde deprem Afganistan'da 5,2 büyüklüğünde deprem

  Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS), yerel saatle 10.22'de meydana gelen depremin merkez üssünü Badahşan vilayetinin Curm ilçesi, büyüklüğünü de 5,2 olarak açıkladı.

 • 27.05.2023 27 May 22:48 Antalya'da 56 düzensiz göçmen yakalandı Antalya'da 56 düzensiz göçmen yakalandı

  Antalya'nın Alanya ilçesinde 56 düzensiz göçmen yakalandı. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı İncekum Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, göçmen kaçakçılığı yapılacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

 • 27.05.2023 27 May 21:43 İran-Taliban sınır çatışmasında 3 ölü İran-Taliban sınır çatışmasında 3 ölü

  İran ile Taliban güçleri arasında sınırda yaşanan çatışmalar sırasında 2 İran sınır muhafızı ile Taliban güçlerinden 1 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Hirmend ilçesindeki Sasuli Karakolu yakınlarında meydana gelen çatışmalar sonucunda taraflar arasında suçlamalar yapıldı.

 • 27.05.2023 27 May 20:41 Türkmenistan, Orta Asya-Avrupa Birliği formatındaki 4. Afganistan görüşmesini gerçekleştirdi Türkmenistan, Orta Asya-Avrupa Birliği formatındaki 4. Afganistan görüşmesini gerçekleştirdi

  Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı, Orta Asya-Avrupa Birliği formatındaki 4. Afganistan görüşmesinin gerçekleştirildiğini açıkladı. Toplantıda bölgesel güvenlik ve kalkınma öncelikleri ile Afganistan'daki sosyal ve ekonomik konular ele alındı.

 • 27.05.2023 27 May 19:43 Taliban önce İran'ın sınır karakoluna saldırdı, sonra tehdit savurdu: 24 saat içinde işgal ederiz Taliban önce İran'ın sınır karakoluna saldırdı, sonra tehdit savurdu: 24 saat içinde işgal ederiz

  İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Hirmend ilçesindeki Sasuli Karakolu yakınlarında Taliban'ın sınır güçleri ile İran sınır muhafızları arasında çatışma çıktı. Hilmen Nehri üzerindeki su paylaşımı anlaşmazlığı nedeniyle çıkan çatışmalarda her iki taraftan birer kişi hayatını kaybederken, 2 İran sınır muhafızı da yaralandı. Taliban yaptığı açıklamada İran'ı tehdit ederek, "24 saatte İran'ı işgal ederiz" dedi.

 • 27.05.2023 27 May 19:41 İran'da tutuklu takasıyla serbest kalan Belçikalı insani yardım görevlisi tıbbi takip altında İran'da tutuklu takasıyla serbest kalan Belçikalı insani yardım görevlisi tıbbi takip altında

  İran'da casusluk suçlamasıyla 40 yıl hapse mahkum edilen ve dün tutuklu takasıyla serbest kalarak ülkesine dönen Belçikalı Olivier Vandecasteele'nin fiziken zayıf kaldığı için tıbbi takip altında tutulduğu bildirildi.

 • 27.05.2023 27 May 18:25 İran ile Taliban arasında çatışma İran ile Taliban arasında çatışma

  İran'ın Sistan ve Belucistan eyaletinde sınır muhafızları ile Taliban güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada ağır kayıplar veren grubun sınırdan uzaklaşmak zorunda kaldığı belirtildi.

 • 27.05.2023 27 May 17:39 İran ve Taliban arasında sınır çatışması İran ve Taliban arasında sınır çatışması

  İran'ın Sistan ve Belucistan eyaletinde sınır muhafızları ile Taliban güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada ağır kayıplar veren grubun sınırdan uzaklaşmak zorunda kaldığı belirtildi.

 • 27.05.2023 27 May 16:24 İran ve Taliban güçleri arasında sınır bölgesinde çatışma İran ve Taliban güçleri arasında sınır bölgesinde çatışma

  İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Hirmend ilçesindeki Sasuli Karakolu yakınlarında Taliban'ın sınır güçleri ile İran sınır muhafızları arasında çatışma çıktı. Çatışma yeniden başladı ve İran ile Taliban arasında son günlerde Hilmend Nehri üzerindeki su paylaşımı konusunda gerginlik yaşanıyor.

 • 27.05.2023 27 May 14:59 İran sınır muhafızları ile Taliban arasında çatışma İran sınır muhafızları ile Taliban arasında çatışma

  İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletine bağlı Hirmend ilçesindeki Sasuli karakolu yakınlarında Taliban'ın sınır güçleri ile İran sınır muhafızları arasında çatışma çıktı.

 • 27.05.2023 27 May 12:50 Türkiye-İran sınırında sınır duvarı ve güvenlik sistemleri ile kaçak göçmenlerin girişi engelleniyor Türkiye-İran sınırında sınır duvarı ve güvenlik sistemleri ile kaçak göçmenlerin girişi engelleniyor

  Türkiye-İran sınırının Ağrı bölümüne örülen sınır duvarı, optik kuleler, termal kameralar ve sismik sensörlerle kontrol altında tutuluyor. Sınır güvenliği anlamında çok iyi bir noktada olduğumuzu belirten Vali Osman Varol, sınır güvenliği sistemlerinin terörle mücadele, kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadele anlamında da büyük etkisi olduğunu belirtti.

 • 27.05.2023 27 May 10:06 Çavuşoğlu: Ermenistan'ın açıklamaları olumlu, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıyoruz Çavuşoğlu: Ermenistan'ın açıklamaları olumlu, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıyoruz

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'ın son günlerdeki açıklamalarını müspet bulduklarını belirterek, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıdıklarını söyledi. Çavuşoğlu ayrıca Yörük derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelerek Türkiye'nin kalkınması için gece gündüz çalışan Yörüklere teşekkür etti ve Türk dünyasıyla iş birliğinin her alanda güçlendirileceğini belirtti. Bakan Çavuşoğlu ayrıca Türkiye'nin ikinci yüzyılının Türkün asrı olacağını ifade etti.

 • 27.05.2023 27 May 09:33 Türkiye-İran sınırında ileri teknoloji kullanılıyor Türkiye-İran sınırında ileri teknoloji kullanılıyor

  Türkiye-İran sınırı Ağrı bölgesindeki güvenlik duvarında kullanılan ileri teknolojiyle yasa dışı geçişlerin önüne geçiliyor. Sınır duvarı, elektro-optik kuleler, termal kameralar, aydınlatma sistemi ve sismik sensörlerle 7/24 gözetleniyor. Güvenlik güçleri, alınan önlemler ve ileri teknolojiden en iyi şekilde yararlanılmasından dolayı düzensiz göçmenler başta olmak üzere PKK'lı teröristler ile insan kaçakçılarının ülkeye giriş ve çıkışları engelleniyor.

 • 27.05.2023 27 May 02:36 Göç İdaresi Başkanlığı: 96 Bin 785 Düzensiz Göçmenin Ülkeye Girişi Engellendi Göç İdaresi Başkanlığı: 96 Bin 785 Düzensiz Göçmenin Ülkeye Girişi Engellendi

  Göç İdaresi Başkanlığı, 1 Ocak-26 Mayıs tarihleri arasında 96 bin 785 düzensiz göçmenin ülkeye yasa dışı yollardan girişinin engellendiğini açıkladı.

 • 27.05.2023 27 May 00:38 5 ayda 4 bin 343 düzensiz göçmen yakalandı, 3 bini sınır dışı edildi 5 ayda 4 bin 343 düzensiz göçmen yakalandı, 3 bini sınır dışı edildi

  Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2023 yılı başından bu yana yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 4 bin 343 düzensiz göçmen yakaladı. Göçmenlere organizatörlük yaptığı tespit edilen 126 şüpheli şahıs gözaltına alınarak haklarında adli işlem yapılırken, 31 kişi tutuklandı.

 • 27.05.2023 27 May 00:17 İçişleri Bakanı Soylu, Sinoplularla buluştu İçişleri Bakanı Soylu, Sinoplularla buluştu

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da yaşayan Sinoplularla Şişli'de bir araya geldi. Soylu, 'Bizim Tayyip Erdoğan'a vefa borcumuz var.' dedi ve konuşmasında Türkiye'nin başarılarından bahsetti.

 • 27.05.2023 27 May 00:10 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da Sinoplularla bir araya geldi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da Sinoplularla bir araya geldi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da yaşayan Sinoplularla Şişli'de bir araya geldi. Soylu, 'Bizim Tayyip Erdoğan'a vefa borcumuz var.' dedi ve Türkiye'nin başarılarından bahsetti.

 • 26.05.2023 26 May 21:28 Türkmenistan'da Ulaşım ve Aral Denizi Havzası Girişimleri Değerlendirildi Türkmenistan'da Ulaşım ve Aral Denizi Havzası Girişimleri Değerlendirildi

  Türkmenistan'da akademisyenler, ülkenin ulaşım ve Aral Denizi havzasının oluşturulmasına ilişkin uluslararası girişimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkmenistan'ın ulaşım alanında önemli bir girişime imza attığı belirtildi.

Advertisement