Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu'ndan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki - Son Dakika
Güncel

Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu'ndan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki

Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu\'ndan Fransa Cumhurbaşkanı Macron\'a tepki

Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu ve İdareci ve Bürokratlar Birliği Dernek Başkanı Yücel Can, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ülkemize ve İslam alemine yaptığı küstah açıklamalar kesinlikle kabul edilemez." ifadesini kullandı.

27.10.2020 15:33  Güncelleme: 16:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu ve İdareci ve Bürokratlar Birliği Dernek Başkanı Yücel Can, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ülkemize ve İslam alemine yaptığı küstah açıklamalar kesinlikle kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Can, yaptığı yazılı açıklamada, Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu olarak, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamalarını, Türk mallarını raflarından kaldıran ülkeleri ve haksız rekabeti kınadıklarını belirtti.

Fransa'nın dünya üzerinde emperyalist bir anlayış ile yüzlerce yıldır insanların canları, kanları üstünde kurduğu sözde medeniyetini ve zenginliklerinin kaynağını gayet iyi bildiklerini aktaran Can, "Yakın tarihte Cezayir, Ruanda, Mali gibi pek çok ülkede yüz binlerce insanı soykırıma tabi tutup mazlum ülkelerin varlıklarına konanları da çok iyi biliyoruz. Dün bunları yapan Fransa'nın bugün faşizan bir yaklaşım ile İslam düşmanlığını bir politika haline getirmesini ise asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Can, Fransa'nın, yüzyıllardır küresel ölçekte nefret saldırılarına dün olduğu gibi bugün de devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Fransa'nın kan üzerine kurduğu bu gücü kullanan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ise ülkemize ve İslam alemine yaptığı küstah açıklamalar kesinlikle kabul edilemez. Bağımsız ve güçlü Türkiye anlayışının her zaman destekçisi ve savunucusu Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu olarak söz konusu gelişmelere karşı asla kayıtsız kalmayacağız. Uluslararası Hukuku hiçe sayan, insan haklarına karşı şiddet, nefret ve ayrımcılık suçlarını işlemeye devam eden Fransa'nın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslamiyet'e, İslam'a karşı sınır tanımaz saldırganlıklarını ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden ülkemize karşı ortaya koyduğu bu yaklaşımları ve açıklamaları kınıyoruz, protesto ediyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu'ndan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • MediaTek, orta segment için yeni işlemcisini duyurdu: Dimensity 6300
  01:10 MediaTek, orta segment için yeni işlemcisini duyurdu: Dimensity 6300

  MediaTek, yüzde 10 daha güçlü olduğu iddia edilen Dimensity 6300 işlemcisini duyurdu. İki adet 2.4 GHz hızında ARM Cortex-A76 ve altı adet 2.0 GHz hızında ARM Cortex-A55 çekirdeklerinden oluşan işlemci, 108 Megapiksel sensörü ve 16 Megapiksel çözünürlüğünde iki sensörü destekliyor. Ayrıca 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 ve GPS bağlantıyı destekliyor.

 • Neden ChatGPT yerine Microsoft Copilot kullanmalısınız?
  01:09 Neden ChatGPT yerine Microsoft Copilot kullanmalısınız?

  OpenAI tarafından geliştirilen ve Microsoft'a ait Copilot, en popüler yapay zeka sohbet botları arasında yer alıyor. Copilot, GPT-4'ü ücretsiz sunuyor, ücretsiz şekilde internete erişebiliyor, popüler hizmetlere entegre edildi, Copilot ile DALL-E ücretsiz ve Windows 10 üzerinden kullanılabilir.

 • Murat Boz'un vivo V30 Teknoloji Testi Sonuçları
  01:09 Murat Boz'un vivo V30 Teknoloji Testi Sonuçları

  SDN ekranlarının sevilen serisi Teknoloji Testi'nin bugünkü konuğu popüler şarkıcı Murat Boz oldu. Murat Boz, vivo V30'un tasarımını, kamerasını, pil ömrünü ve diğer özelliklerini beğendiğini söyledi. Ayrıca yapay zeka, sanal gerçeklik ve uzay teknolojileri gibi konulardaki görüşlerini de paylaştı. Videoda aksesuarlar ve yeni teknolojiler hakkında da sohbet edildi.

 • Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu, annesi Suphiye Orancı'yı bulmak için harekete geçti
  01:09 Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu, annesi Suphiye Orancı'yı bulmak için harekete geçti

  DNA testiyle ünlü oyuncu Metin Akpınar'ın kızı olduğunu kanıtlayan Duygu Nebioğlu, şimdi de annesi Suphiye Orancı'ya ulaşabilmek için Müge Anlı'nın programına katıldı. Suphiye Hanım'ın çocuklarının biyolojik babasıyla ilgili iddialar da programda ele alındı. Ümit Besen ise bahsi geçen kadını tanımadığını ve olaylarla hiçbir ilişkisinin olmadığını belirtti.

 • Tesla Cybertruck Geri Çağrıldı
  01:09 Tesla Cybertruck Geri Çağrıldı

  Tesla, Cybertruck modellerinde yaşanan hızlandırıcı pedalın sıkışma sorunu nedeniyle tüm araçları geri çağırdı. Tasarım hatasının sebep olduğu sorun, şirket tarafından giderilecek ve üretimde değişiklik yapılacak.

 • Hatay'ın Payas ilçesinde intihar girişimi sonucu 2 kişi yaralandı
  01:04 Hatay'ın Payas ilçesinde intihar girişimi sonucu 2 kişi yaralandı

  Hatay'ın Payas ilçesinde bir kişi intihar etmek için 4. kattan atladı ve cadde üzerinde yürüyen başka bir kişinin üzerine düştü. Olayda, hem intihar eden kişi hem de üzerine düşen kişi hayati tehlikeyle hastaneye kaldırıldı.

 • Karabük'te bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı
  01:04 Karabük'te bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı

  Karabük'ün 100. Yıl Mahallesi'nde iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı. Sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle çıkan olayda, yaralılar hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Amedspor Başkanı Aziz Elaldı: Diyarbakır'a 1 milyon kişi gelecek
  00:54 Amedspor Başkanı Aziz Elaldı: Diyarbakır'a 1 milyon kişi gelecek

  TFF 2. Lig Kırmızı Grup lideri Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, Diyarbakır'a hafta sonu 1 milyon kişinin geleceğini açıkladı. Elaldı, taraftarlardan anlayış beklediklerini belirtti.


Advertisement