Celil Sağır'a Buruk Veda - Son Dakika
Güncel

Celil Sağır'a Buruk Veda

Celil Sağır\'a Buruk Veda

Profesyonel futbol kariyerine 1992'de transfer olduğu Samsun takımlarından Kadıköyspor'da başlayan ve ardından 1994 yılında Samsunspor'a gecen Celil Sağır, Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda yapılan özel bir karşılaşmayla jübile yaptı.

24.08.2014 15:56

Profesyonel futbol kariyerine 1992'de transfer olduğu Samsun takımlarından Kadıköyspor'da başlayan ve ardından 1994 yılında Samsunspor'a gecen Celil Sağır, Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda yapılan özel bir karşılaşmayla jübile yaptı. 2000-01 sezonunda Fenerbahçe'ye transfer olan Celil Sağır, yaşadığı sakatlık yüzünden verimli olamayınca sezon sonu tekrar Samsunspor'a döndü. 5 sezon daha kırmızı beyazlı takımın formasını giyen ünlü futbolcu daha sonra sırasıyla Malatyaspor, Rizespor ve son olarak Tekirdağspor'da oynadı. Celil Sağır, Mustafa Denizli döneminde 7 kez Türkiye A Milli Futbol Takımı çağrıldı.

Kırmızı beyazlı çubuklu forma ile mücadele eden Samsun Şöhretler Karması'nda Celil Sağır, İsa Turan, Ercan Kol, Dobi Hasan, Cenk İşler gibi ünlüler yer alırken, Beyaz formayla sahaya çıkan Türkiye Şöhretleri'nde Semih Yuvakuran, Tümer Metin, Hasan Vezir, Hami Mandıralı, Hakan Ünsal gibi eski futbolcular katıldı. Ancak tribünlerin boş kalması dikkat çekti. Ünlü futbolcular Hami Mandıralı, Hasan Vezir, Dobi Hasan, Tanju Çolak futbol hayatını noktalayan Celil Sağır'a destek amacıyla geldiklerini söyledi. 30 dakikadan 2 devre halinde oynanan karşılaşmayı Samsun Şöhretler karması 9-4 kazandı.

Karşılaşmayı yönetmeye başlayan orta hakem Ali Gürler de meslek hayatına son noktayı koyarken, karşılaşmanın geri kalan kısmında FIFA kokartlı eski hakem Ali Aydın görev yaptı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Celil Sağır'a Buruk Veda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement