Cenazeden Faciaya - Son Dakika
Güncel

Cenazeden Faciaya

Cenazeden Faciaya

Samsun'da Ölen Akrabalarının Cenazesinden Dönen Ailenin Minibüsü Bolu'da Tır'ın Altına Girdi. Kazada Ailenin 13 Ferdi Yaşamını Yitirdi, Tır'ın Sürücüsü de Öldü.

25.09.2008 01:31

Samsun’da ölen akrabalarının cenazesinden dönen ailenin minibüsü Bolu’da TIR’ın altına girdi. Kazada ailenin 13 ferdi yaşamını yitirdi, TIR’ın sürücüsü de öldü.

Cenaze dönüşü katliam gibi kazada 14 kişi öldü

SAMSUN’un Bafra İlçesi’nde bir akrabalarının cenazesine katılan aile, Ali Rıza Görgüç’ün (57)kullandığı 34 VD 3683 plakalı minibüsle İstanbul’a gitmek üzere yola çıktı. Gerede’yi 14 kilometre geçtiklerinde minibüs hatalı sollama sonucu, Karabük istikametine gitmekte olan Yılmaz Bedir idaresindeki TIR ile kafa kafaya çarpıştı. Demir yığını haline dönen minibüste bulunanların tümü yaşamını yitirdi. Minibüste sıkışan 10 ceset güçlükle çıkarılarak ceset torbalarına konuldu. Demir yığını haline gelen araç kaldırıldığında altından 3 ceset daha çıktı. Olay yerine, Gerede Belediyesi’ne ait sadece bir tane cenaze aracının gelmesi nedeniyle, cesetler üst üste konularak morga taşındı. Kazada TIR sürücüsü Yılmaz Bedir de hayatını kaybetti. Muavin Kahraman Armutçu ise yaralandı. Kazada yaşamlarını kaybedenlerin isimleri şöyle: Minibüs şoförü Ali Rıza Görgüç (57), minibüste bulunan Muzaffer Biberoğlu (40), Serkan Sarıca (24), Rahmi Çelebi (65), Recep Çevik (58), Burhan Budan (25), Mustafa Budan (8), Naşit Sütçü (57), Cemil Sarıca (50), Cihan Ulutürk (70), Cafer Ulutürk (57), Mehmet Ulutürk (50) Cemil Özdemir (55) ve TIR sürücüsü Yılmaz Bedir.

Hepimiz akrabaydık

Kazada 13 akrabasını kaybeden Murat Görgüç, "Samsun Bafra’da bir akrabamızın cenazesine katıldık. Hepimiz akrabayız. Minibüsle yola çıktılar. Ben de otomobilimle takip ediyordum. Minibüs benden biraz daha önde gidiyordu. İleride bir kaza olduğunu fark ettim. Baktığımda bizim minibüsün olduğunu gördüm. Hepsi minibüsün içerisinde sıkışmıştı. Korkunç bir manzaraydı. Çok üzüntülüyüm" dedi.

Cesetler üst üste konularak morga taşındı

KAZADA hayatını kaybeden 13 kişinin cesedi üst üste konularak tek cenaze aracıyla morga taşındı. Bu çağdışı görüntüler tepki yarattı. Din adamları da ölüye saygı gösterilmesi gerektiğini söylediler.

İnsan şerefli bir varlıktır

Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz

İnsan şerefli bir varlıktır. Öldükten sonra da o şerefi taşır. Ölüye saygı göstermek gerekirdi. Bir zorunluluk durumunda cenazeler birlikte taşınabilir, ancak bunun olmaması daha doğru olurdu. 2’şerli gruplar halinde taşınabilirdi.

Türkiye çaresiz durumda değil ki

Marmara Üni. İlahiyat Fakültesi eski Dekanı Prof.Dr. Zekeriya Beyaz

Çaresizlik içinde cenazeler birlikte taşınabilir ancak Türkiye çaresizlik içinde değildir. Daha uygun işlem yapılabilirdi. Adab-ı muhaşeret eksikliği var. Ailelerin bir an önce cenazelerin kaldırılmasını istemesi ya da cenazelerin yerde kalmaması için yapılmış olabilir.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cenazeden Faciaya - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement