CHP'li Tanrıkulu: Erdoğan Gazetecilere Saldırmaktan Vazgeçmelidir - Son Dakika
Güncel

CHP'li Tanrıkulu: Erdoğan Gazetecilere Saldırmaktan Vazgeçmelidir

CHP\'li Tanrıkulu: Erdoğan Gazetecilere Saldırmaktan Vazgeçmelidir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Tayyip Erdoğan, kendisine biat etmeyen yerli gazetecileri de kendi taraftarlarına linç ettirmeye çalışıyor." dedi.

08.08.2014 12:50  Güncelleme: 12:57

Chp Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Tayyip Erdoğan, kendisine biat etmeyen yerli gazetecileri de kendi taraftarlarına linç ettirmeye çalışıyor. Erdoğan'ın linç etmeye kalkıştığı son gazeteci de dünyanın prestijli dergilerinden The Economist'in Türkiye temsilciliğini yapan Amberin Zaman olmuştur. Erdoğan, bağımsız kalabilmiş tüm gazetecilere öfkeyle saldırmaktan vazgeçmelidir" dedi.

Tanrıkulu, "Uluslararası basın özgürlüğü kuruluşlarının her gün dikkat çektiği gibi Türkiye'de bağımsız gazetecilik yapmak giderek zorlaşıyor. Yabancı gazetecileri hedef göstererek ülkelerine dönmeye zorlayan Tayyip Erdoğan, kendisine biat etmeyen yerli gazetecileri de kendi taraftarlarına linç ettirmeye çalışıyor. Erdoğan'ın linç etmeye kalkıştığı son gazeteci de dünyanın prestijli dergilerinden The Economist'in Türkiye temsilciliğini yapan Amberin Zaman olmuştur. Gazeteci veya acılı anne olsun, kadınları miting alanlarında yuhalatıp hedef göstermeye alışkın olan Tayyip Erdoğan, bağımsız kalabilmiş tüm gazetecilere öfkeyle saldırmaktan vazgeçmelidir. Erdoğan'ın Sayın Zaman'a yönelik bu haksız ve saldırgan tepkinin sindirme amaçlı olduğu açıktır. Daha önce de, özellikle Gezi olayları sırasında yine BBC gibi yayınların kadın muhabirlerini hedefe koyan Erdoğan'ın öfkesini korkuları beslemektedir. Zora düştüğü her anda ilk saldırısını gazetecileri yapan Erdoğan'ın bu tutumunu kınıyor ve Sayın Zaman'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CHP'li Tanrıkulu: Erdoğan Gazetecilere Saldırmaktan Vazgeçmelidir - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement