Ders Zili Çaldı Okullar Cıvıl Cıvıl - Son Dakika
Güncel

Ders Zili Çaldı Okullar Cıvıl Cıvıl

Ders Zili Çaldı Okullar Cıvıl Cıvıl

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı…

19.09.2011 20:07  Güncelleme: 20:08

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber Esenler'de öğrenciler ders başı yaptı. 2011- 2012 eğitim-öğretim yılının açılışı nedeniyle Esenler Tacirler Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi.

Törene; İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Turan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Tacirler Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu Müdürü Doğan Haklı ile ilçede faaliyet gösteren okulların müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan Tacirler Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu Müdürü Doğan Haklı, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi. Haklı'nın konuşmasının ardından tören öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam etti.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Turan, öğrencilerin ve velilerin sevincini paylaştığını belirterek, ülkemizin refah seviyesine ulaşması ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine çıkmasının ancak eğitimle mümkün olduğunu söyledi. Esenler'de eğitim ve öğretim hayatına katkı sağlamak için 2 yeni lisenin daha açıldığını vurgulayan Turan, Esenler Endüstri Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi'nin Esenler halkına hayırlı olmasını diledi.

Defterler belediyeden

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da konuşmasına yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek başladı. Esenler'in nüfusunun büyük bir bölümünü öğrencilerin oluşturduğunu anlatan Göksu, "Bizlere düşen görev, 21. yüzyıla yakışır şekildeki gerekli donanımlarla şehir alt yapısını ve öğrencilerimizi donatmaktır" dedi. Göksu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Esenler'deki tüm öğrencilere geri dönüşümden sağlanan defterleri dağıtacaklarını söyledi.

Esenler'de öğrencilerin okul dışında oyun oynayacak alanların yokluğuna dikkat çekerek konuşmasına devam eden Göksu, yakın bir zaman içinde yapılacak yeni düzenlemeler ile oyun alanlarını hizmete sunacaklarını belirtti. Göreve geldiği günden bu yana 7 tane Esenler Gençlik Evlerini (ESGEV) hayata geçirdiklerini hatırlatan Göksu, "Gençlik merkezlerimizde geçen yıl 25 bin 400 öğrenciye hizmet verdik.

Atışalanı Köyiçi'nde önümüzdeki günler içinde büyük bir gençlik merkezini daha açacağız" dedi.

Göksu, gençler için yapılacak projelere dikkat çekerek gelecek yıl yaz ayında Göktürk Gölü Piknik Alanı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile işbirliği içerisinde "Gençlik Köyü" kuracaklarını söyledi.

Göksu'dan öğretmenlere anlamlı mesaj

"İnsanın hayatta en kıymet verdiği şey evladıdır" diyen Göksu, öğretmen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunarak sözlerini şöyle tamamladı:

"Onun üzerinde daha kıymetli bir şey yoktur. Anne babalar, en kıymet verdikleri evlatlarını öğretmenlere emanet ederler. Sizden beklentimiz; bu çocuklara gelecek taahhüdü verin.

Bu insanlar iddialı olsunlar. Öyle iddialı olsunlar ki yeni bir düzen, yeni bir medeniyet kuracak insanlar olsunlar. Umuyorum ki bu çocuklarımız çok büyük işler başaracaklar. Öğrenci arkadaşlarımız kendinizi asla küçük görmeyin. Bu toplumun gelecekte yükünü taşıyacak en önemli kolonlar, güçlersiniz. İnanıyorum ki Esenler'deki öğrenciler, bu dönem oldukça büyük başarılar elde edecek. Kitaplar hükümetten, defterler bizden, çalışmak ise; sizden…"

Çalışın, ülkemiz zengin olsun

Törende son konuşmayı yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise; bir toplumda eğitim alanında en önemli üç unsurun veliler, öğretmenler ve öğrenciler olduğunu kaydederek, "Bu 3 unsurdan biri eksik olursa, sac ayak görevini tam olarak yapamaz" dedi. Öğrencilerin başarılı olmaları için velilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Madenoğlu, "Çocuklarınızın okuldan eve döndükleri zaman bilgisayar ve televizyonu derslerine yardımcı olmak için kullanmalarına imkân sağlayalım" dedi.

Öğrencilere ders çalışmaları konusunda nasihatler de veren Madenoğlu, "Napolyon para para para demiş. Ben buna inanmıyorum. Para, mevki, statü ve zenginliğe çalışarak ulaşılır. Çalışın, çalışın ki güzel ülkemiz dünyanın en zengin, en demokratik ve üzerinde yaşamaya en çok arzu edilen bir ülke olsun." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tören öğrencilerin oynadıkları halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ders Zili Çaldı Okullar Cıvıl Cıvıl - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement