Diyarbakır'daki arazi kavgasında 9 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika
Güncel

Diyarbakır'daki arazi kavgasında 9 kişi hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde iki husumetli aile arasında yaşanan silahlı kavgada 9 kişi hayatını kaybetti. Kavgada Alyamaç ve Taş ailelerinden 5'er kişi olmak üzere toplam 10 kişi yaralandı. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu ve 2 aile neredeyse yok oldu. Olayın tarla sürme nedeniyle çıktığı belirtiliyor.

16.06.2023 10:02

Arazi kavgasında hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu

Diyarbakır'daki katliamda 2 aile neredeyse yok oldu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Alyamaç ve Taş aileleri arasında yaşanan silahlı kavgada hayatını kaybeden 9 kişinin ismi belli oldu.

Bismil ilçesine bağlı Serçeler Köyü'nde husumetli iki aile arasında dün sabah saatlerinde tarla sürme nedeniyle tartışma yaşandı. Anlaşmazlığın devam etmesiyle ekinleri biçmeye giden Taş ile Almayaç aileleri fertleri arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya döndü. Kavgada 9 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de ağır yaralandı.

Dün Adli Tıp Morgu'na kaldırılan 9 kişinin cenazesinin bugün defnedilmesi beklenirken, kentteki hastanelere kaldırılan 2 yaralının ise durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgada Alyamaç ailesinden Selim Alyamaç ile Emin Alyamaç'ın kardeş olduğu öğrenilirken Muhammed Alyamaç, Ömer Alyamaç ve Yunus Alyamaç olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi.

Taş ailesinden ise ölen 4 kişinin kuzen olduğu öğrenildi. Hayatını yitiren kuzenlerin isimlerinin Mehmet Can Taş, Halil Taş, Orhan Taş ve Serhat Taş olduğu belirtildi.

Diyarbakır\'daki arazi kavgasında 9 kişi hayatını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'daki arazi kavgasında 9 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement