Son dakika Adli Tıp haberleri, Adli Tıp son dakika, son dakika Adli Tıp

Son Dakika Adli Tıp Haberleri

 • Konya'da 3 yaşındaki kızını öldüren kadının akıl sağlığına ilişkin rapor talebi
  15:13 Konya'da 3 yaşındaki kızını öldüren kadının akıl sağlığına ilişkin rapor talebi

  Konya'nın Sarayönü ilçesinde 3 yaşındaki kızını bıçakla öldüren Sevda K'nin akıl sağlığı ve cezai ehliyetinin olup olmadığına dair yeniden rapor hazırlanması istendi. Mahkeme heyeti, raporun hazırlanması ve sanığın İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Adli Tutukevi'ne sevk edilmesine karar verdi.

 • Annesini öldürüp kafasını sokağa atan sanık kendini böyle savundu
  27 Şub Annesini öldürüp kafasını sokağa atan sanık kendini böyle savundu

  Bağcılar'da annesinin kafasını keserek sokağa atan Ali Sayan'ın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, dosyanın Adli Tıp Kurumu'ndan dönüşünün beklenmesine ve sanık Sayan'ın tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

 • Bağcılar'da annesinin kafasını keserek sokağa atan şahsın yargılanması devam ediyor
  27 Şub Bağcılar'da annesinin kafasını keserek sokağa atan şahsın yargılanması devam ediyor

  Bağcılar'da annesini öldürdükten sonra kafasını keserek sokağa atan tutuklu sanık Ali Sayan'ın yargılanması devam ediyor. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu'ndan dönüşün beklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 • Yangında hayatını kaybeden anne ve iki oğlun cenazesi adli tıptan alındı
  26 Şub Yangında hayatını kaybeden anne ve iki oğlun cenazesi adli tıptan alındı

  Adana'nın Kozan ilçesinde bir evde çıkan yangında hayatını kaybeden anne ve iki oğlunun cenazesi otopsi yapıldıktan sonra adli tıp kurumu morgunda alındı. Yangın sonucunda hayatını kaybeden anne ve iki oğlunun cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından alınarak defnedilmek üzere Pekmezci Mahallesi'ne götürüldü.

 • Çatalca'da kayıp olarak aranan Mehmet Berberoğlu'nun cansız bedeni bulundu
  22 Şub Çatalca'da kayıp olarak aranan Mehmet Berberoğlu'nun cansız bedeni bulundu

  Çatalca'da bir yıldır kayıp olarak aranan Mehmet Berberoğlu'nun cansız bedeni ıslah edilmiş derenin menfezi içerisinde bulundu. Kayıp şahıs arkadaşı Kerim Ç. ve arkadaşı Murat A. tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Berberoğlu'nun annesi olan Nermin A.'nın ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti ve cinayeti işleyen şüpheliler tutuklandı.

 • Derince'de markette silahlı saldırı: Bir kişi öldü, eşi yaralandı
  21 Şub Derince'de markette silahlı saldırı: Bir kişi öldü, eşi yaralandı

  Kocaeli'nin Derince ilçesinde bir kişiyi markette silahla öldüren, eşini yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Adli Tıp Kurumu raporları okundu ve mağdur avukatı tutukluluk talep etti. Cumhuriyet savcısı ise sanığın müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti ise Adli Tıp Kurumu raporunu dikkate alarak sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.

Advertisement