Son dakika Aile haberleri, Aile son dakika, son dakika Aile

Son Dakika Aile Haberleri

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, Seferihisarlılarla buluştu
  20:04 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, Seferihisarlılarla buluştu

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, Seferihisarlılarla buluştu. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, 'Cemil Tugay bana her zaman ağabeylik etti. Önümüzdeki 5 yılda da beraber, uyum içinde çalışacağız. 5 yıl boyunca muhtarlarımızla ve STK'larımızla çalıştık. Yeni dönemde de çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

 • Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile Günyüzü ilçesini ziyaret etti
  21 Şub Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile Günyüzü ilçesini ziyaret etti

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile birlikte Günyüzü ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Ataç ve Ünlüce, ilçe başkanlığını ziyaret edip esnafı da ziyaret etti. Başkan Ataç, Günyüzü'nde vatandaşlara seslenerek İsa Akkaya'nın belediye başkanı olacağını ve güzel şeyler olacağını belirtti. Ünlüce ise Günyüzü için hizmetler yapacaklarını ve İsa Akkaya'ya güvendiklerini söyledi.

 • Saçları günler içinde dökülen Nejat İşler, son haliyle şaşırttı
  19 Şub Saçları günler içinde dökülen Nejat İşler, son haliyle şaşırttı

  Son olarak Aile dizisinde rol alan başarılı oyuncu Nejat İşler, dökülen saçlarıyla şaşkına çevirdi.

 • Osmanlı Hanedanının Sultan Üyesi Berna Sultan Dünya Evine Girdi
  18 Şub Osmanlı Hanedanının Sultan Üyesi Berna Sultan Dünya Evine Girdi

  Osmanlı Hanedanının hayatta olan 14 kadın üyesinden biri olan Berna Sultan Osmanoğlu, İstanbul'da düzenlenen düğün töreni ile evlendi. Törende mehter takımı, tasavvuf müziği ve Necip Karakaya'nın performansı yer aldı. Nikahı Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kıydı.

 • Bakan Tunç: 'AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var'
  17 Şub Bakan Tunç: "AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi.

 • CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney kentsel dönüşüme vurgu yaptı
  17 Şub CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney kentsel dönüşüme vurgu yaptı

  CHP'nin Beyoğlu İlçesi Belediye Başkan Adayı İnan Güney, seçim öncesi vizyonunu açıklayarak önemli projelerini tanıttı. Güney, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi. Tunç, ayrıca AK Parti'nin belediyeler arasında ayrım yapmadığını ve yerel merkezi hükümet arasındaki uyumun önemine vurgu yaptı.

 • CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney Projelerini Tanıttı
  17 Şub CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney Projelerini Tanıttı

  CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney, seçim öncesi vizyonunu açıklayarak önemli projelerini tanıttı. Güney, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı.

 • İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ukrayna Çernobil'den gelen misafir öğrencilerle buluştu
  14 Şub İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ukrayna Çernobil'den gelen misafir öğrencilerle buluştu

  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Spor Lisesinin Erasmus Programı kapsamında Ukrayna Çernobil'den gelen misafir öğrencilerle bir araya geldi. Misafir heyete İnegöl'ün tanıtımı yapıldı ve şehrin değerleri anlatıldı.

 • Şevval Sam ve Caner Cindoruk'un yeni dizisi Yandaki Oda'dan ilk fragman geldi
  13 Şub Şevval Sam ve Caner Cindoruk'un yeni dizisi Yandaki Oda'dan ilk fragman geldi

  Yasak Elma dizisinde uzun süre başrol oynayan Şevval Sam, Caner Cindoruk ile birlikte Yandaki Oda adlı dizide başrolü paylaşacak. Ünlü isimlerin yer aldığı dizi için ilk tanıtım yayınlandı.

 • Senden Önce, izleyici karşısına çıkıyor
  13 Şub Senden Önce, izleyici karşısına çıkıyor

  Alp Navruz, Sinem Ünsal ve Nilperi Şahinkaya'nın başrollerini paylaştığı Senden Önce dizisi, bu akşam 20.00'de Kanal D'de izleyiciyle buluşuyor. İstanbul'un çeşitli yerlerinde çekilen dizi, iki kadın ve tuzağa çekilmeye çalışılan bir adamın tutkulu öyküsünü anlatacak. Dizide genç yetenekler ve usta isimler bir araya geliyor. Senden Önce, her salı günü Kanal D'de yayınlanacak.

 • Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping
  11 Şub Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping

  BEİJİNG, 11 Şubat (Xinhua) -- Kültür üzerine Xi Jinping Fikriyatı'nın Ekim 2023'te takdim edilmesinden bu yana "kültür" Çin genelinde dillere pelesenk olan bir kelime haline geldi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Türkiye Yüzyılı Kadınların Yüzyılı Olacak
  10 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Türkiye Yüzyılı Kadınların Yüzyılı Olacak

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kayseri'ye gelerek 'Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Uluslararası Günü' etkinliğine katıldı. Bakan Göktaş, kadınların teknolojiye erişimini artırmak ve STEM alanlarında temsilini sağlamak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da ziyaretlerde bulundu
  09 Şub Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da ziyaretlerde bulundu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Tekin, Atatürk Üniversitesi'ndeki 'Maarif Buluşmaları' programının ardından Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Daha sonra MHP İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi'ne ziyarette bulunan Bakan Tekin, Erzurum Müzesi'nde gençlerle bir araya geldi. Ziyaretler basına kapalı gerçekleşti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Katar'da temaslarını sürdürdü
  09 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Katar'da temaslarını sürdürdü

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Türkiye'nin onur konuğu olduğu, Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma İçin Arap Forumu dolayısıyla geldiği Katar'ın başkenti Doha'da temaslarına devam etti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Katar'da temaslarına devam etti
  09 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Katar'da temaslarına devam etti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Türkiye'nin onur konuğu olduğu, Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma İçin Arap Forumu dolayısıyla geldiği Katar'ın başkenti Doha'da temaslarına devam etti.

 • Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın Sağlığı ve Üreme Sağlığı Semineri
  08 Şub Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın Sağlığı ve Üreme Sağlığı Semineri

  Adana Büyükşehir Belediyesi, ilgili daire ve kuruluşların iş birliğiyle, kadınlara yönelik, 'Toplumsal Cinsiyet Kadın Sağlığı ve Üreme Sağlığı' semineri düzenledi. Seminerde, toplumsal cinsiyet, toplumsal cinsiyet rolleri, toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve kadın sağlığı konularında eğitim verildi.

 • EGİAD ve TAİDER, aile şirketlerinin yönetimi ve devir süreçleri konusunda toplantılar düzenliyor
  07 Şub EGİAD ve TAİDER, aile şirketlerinin yönetimi ve devir süreçleri konusunda toplantılar düzenliyor

  EGİAD ve TAİDER iş birliğiyle düzenlenen toplantılar, aile şirketlerinin yönetiminde gelecek kuşaklara yer verme ve devir süreçlerini ele alıyor. EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, aile şirketlerinin ekonomiye büyük katkı sağladığını belirtti ve bu konuların şirketlerin en kritik meselelerinden biri olduğunu vurguladı.

 • Albayrak Grubu, Kahramanmaraş depremlerinin yıl dönümünde çocuklara destek sağladı
  05 Şub Albayrak Grubu, Kahramanmaraş depremlerinin yıl dönümünde çocuklara destek sağladı

  Albayrak Grubu, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hatay Kırıkhan'daki Konteyner Kent'te çocuklara psikososyal destek sağlamak amacıyla etkinlikler düzenledi. Grup, deprem sonrası yardım çalışmalarına hızla başladıklarını ve konteyner kent projesiyle barınma sorununa çözüm getirdiklerini belirtti. Ayrıca, çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle de desteklerini artırdıklarını vurguladı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Adıyaman'da Esnafla Buluştu
  04 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Adıyaman'da Esnafla Buluştu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Adıyaman'ı ziyaret ederek depremde zarar gören esnafla bir araya geldi. Bakan Göktaş, esnafların sıkıntılarını dinleyerek taleplerini not aldı.

 • Bakan Göktaş, depremde hayatını kaybedenlerin anısına hatıra ormanında fidan dikti
  04 Şub Bakan Göktaş, depremde hayatını kaybedenlerin anısına hatıra ormanında fidan dikti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Adıyaman'da depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısına oluşturulan hatıra ormanında fidan dikim programına katıldı. Bakan Göktaş, depremde yaşanan felaketin ardından devletin tüm imkanlarını seferber ettiklerini ve vatandaşlara yardım ettiklerini belirtti.

 • Ayda Aksel ve Yeşim Ceren Bozoğlu, daha çekimleri başlamadan Yan Oda dizisinden ayrıldı
  01 Şub Ayda Aksel ve Yeşim Ceren Bozoğlu, daha çekimleri başlamadan Yan Oda dizisinden ayrıldı

  Ayda Aksel ve Yeşim Ceren Bozoğlu, başrolünde yer alacağı Yan Oda dizisinin çekimleri başlamadan kadrodan ayrıldı. Aksel, geçirdiği kaza sonrası bacağını kırdığı için projeden çekilirken Bozoğlu da şartlarda anlaşamadı.

 • Kaan Urgancıoğlu... SETTE 'ÖPÜŞME TEKNİĞİ YORUMU!
  01 Şub Kaan Urgancıoğlu... SETTE 'ÖPÜŞME TEKNİĞİ YORUMU!

  Kaan Urgancıoğlu, önceki gün Bebek'te görüntülendi. Ayaküstü muhabirlerle konuşan oyuncu, meslektaşı Selin Şekerci'nin öpüşme sahneleriyle ilgili yaptığı açıklama hakkında yorum yaptı.

 • TRT'nin yeni dizisi Bir Sevdadır'ın ilk bölümü Conrad İstanbul Bosphorus'ta gösterildi
  01 Şub TRT'nin yeni dizisi Bir Sevdadır'ın ilk bölümü Conrad İstanbul Bosphorus'ta gösterildi

  TRT'nin yeni dizisi Bir Sevdadır'ın ilk bölümünün gösterimi, Conrad İstanbul Bosphorus'ta gerçekleştirildi. Galaya TRT yönetimi, dizinin yapımcısı ve oyuncular katıldı. Dizi, Yeşil'in hayatının ünlü futbolcu Yasin Bıçakçı ile kesişerek beklenmedik bir yola girmesini konu alıyor.

 • Depremde enkaz altında kalan genç kız sağlığına kavuştu
  01 Şub Depremde enkaz altında kalan genç kız sağlığına kavuştu

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta yaşanan depremde enkaz altında kalan Büşra, İzmir'de tedavi gördü. 4 aylık yoğun tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşan genç kız, şimdi hukuk fakültesine hazırlanıyor.

 • 17 yaşındaki Gamze'nin cinayet şüphelisi annesinin akıl sağlığı yerinde çıktı
  31 Oca 17 yaşındaki Gamze'nin cinayet şüphelisi annesinin akıl sağlığı yerinde çıktı

  Muğla'da 17 yaşındaki Gamze Sakallıoğlu'nun öldürdükleri iddiasıyla annesi Turcen Sakallıoğlu ile babası Mehmet Halil Sakallıoğlu'nun yargılanmasına devam edildi. Duruşmada mahkemeye ulaşan sağlık raporunda, anne Sakallıoğlu'nun akıl sağlığının yerinde olduğu kaydedildi. Mahkeme heyeti, baba Sakalıoğlu'nun da akıl sağlığının tespiti için 15 gün hastanede tutularak rapor hazırlanmasına karar verdi.

 • Kıvanç Tatlıtuğ, Londra'ya taşınacağı söylentisini yalanladı
  31 Oca Kıvanç Tatlıtuğ, Londra'ya taşınacağı söylentisini yalanladı

  Serenay Sarıkaya ile başrolü paylaştığı Aile dizisi final yapan Kıvanç Tatlıtuğ ile eşi Başak Dizer'in oğulları Kurt Efe'nin eğitimi için Londra'ya taşınma kararı aldığı ileri sürüldü. Tatlıtuğ, taşınma haberlerini yalanladı ve çocuklarının eğitimi için Londra'ya taşınmadıklarını belirtti.

 • Kıvanç Tatlıtuğ, Londra'ya taşınacağı söylentisini yalanladı
  31 Oca Kıvanç Tatlıtuğ, Londra'ya taşınacağı söylentisini yalanladı

  Kıvanç Tatlıtuğ, eşi Başak Dizer ile oğulları Kurt Efe'nin eğitimi için Londra'ya taşınacakları söylentisini yalanladı.

 • Doktorları darp eden karı koca ilk kez hakim karşısında
  24 Oca Doktorları darp eden karı koca ilk kez hakim karşısında

  Kocaeli'de aile sağlığı merkezinde 3 doktorun darp edilmesine ilişkin haklarında dava açılan anne, baba ve oğullarının aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

 • Show TV'nin yeni dizisi Kara için erken final kararı alındı
  24 Oca Show TV'nin yeni dizisi Kara için erken final kararı alındı

  Show TV ekranlarında yayınlanan Kara dizisi, reytinglerde istenilen başarıyı yakalayamadığı için final yapıyor. Dizi, 5. bölümle ekran macerasını noktalayacak.

 • Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Ayşen Gruda'nın vefatının üzerinden 5 yıl geçti
  22 Oca Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Ayşen Gruda'nın vefatının üzerinden 5 yıl geçti

  Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşen Gruda'nın vefatının üzerinden 5 yıl geçti. Gruda, Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinde başarılı karakterler canlandırdı ve birçok ödül kazandı. Kızı Elvan Gruda, annesinin başarısının samimiyetinden kaynaklandığını belirtti.

 • Mersin'de kadınlara kırsal bölge eğitimi veriliyor
  19 Oca Mersin'de kadınlara kırsal bölge eğitimi veriliyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve İçel Soroptomist Kulübü işbirliğiyle Erdemli ilçesinde yaşayan kadınlara 'Kırsal Bölge Kadın Eğitim Bilgilendirme ve Güçlendirme Sunumları ve Atölye Çalışmaları' adlı eğitim veriliyor. Eğitim kapsamında kadınlar, sağlık konuları, kadın hakları ve aile planlaması gibi konularda bilgilendiriliyor. Ayrıca, eğitimlerin sonunda aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 'Sabun Yapımı' atölyesi düzenlenecek.

 • AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Muğlaspor Kulübünü Ziyaret Etti
  15 Oca AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Muğlaspor Kulübünü Ziyaret Etti

  Mahalli İdareler Seçimleri için çalışmalara başlayan AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Muğlaspor Kulübünü ziyaret ederek, yöneticilerle bir araya geldi. Ayaydın, kulübe destek sözü verdi.

 • The Sopranos'un 25. yıldönümü anısına mafya dizileri ve filmleri listesi
  15 Oca The Sopranos'un 25. yıldönümü anısına mafya dizileri ve filmleri listesi

  Televizyonda mafya tasvirinde devrim yaratan çığır açıcı dizi The Sopranos'un 25. yıldönümü anısına, aynı cazibeyi paylaşan mafya dizileri ve filmlerinden oluşan bir liste oluşturuldu. Listede Baba (1972), Wiseguy (1987-1990), Goodfellas (1990), Boardwalk Empire (2010-2014) ve Magic City (2012-2013) yer alıyor. Bu yapımlar, mafya dünyasını farklı perspektiflerden ele alarak izleyicilere unutulmaz deneyimler sunuyor.

 • Erdal Beşikçioğlu: Mansur başkanımla bir sıkıntım olmadı
  12 Oca Erdal Beşikçioğlu: Mansur başkanımla bir sıkıntım olmadı

  CHP'nin Etimesgut ilçesi belediye başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığına karşı çıktığı iddialarını yalanladı. Beşikçioğlu, Mansur Yavaş ile hiçbir sorununun olmadığını belirterek, ikisinin de Angaralı olduğunu ve Ankara'ya daha neler yapacaklarını söyledi. Beşikçioğlu ayrıca sanat hayatına devam edeceğini ve belediye başkanlığıyla birlikte sahneyi bırakmayacağını ifade etti.

 • Erdal Beşikçioğlu: Mansur Başkan'la sıkıntım olmadı, Ankara'ya daha neler yapacak
  12 Oca Erdal Beşikçioğlu: Mansur Başkan'la sıkıntım olmadı, Ankara'ya daha neler yapacak

  CHP'nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığına karşı çıktığı iddialarını yalanladı. Beşikçioğlu, Mansur Yavaş ile herhangi bir sıkıntısının olmadığını belirterek, ikisinin de Angaralı olduğunu ve Ankara'ya daha neler yapacaklarını söyledi. Beşikçioğlu ayrıca sanat hayatına devam edeceğini ve diziler çekmeyeceğini söylemesi halinde oy alamayacağını ifade etti.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır'da adaylarını tanıttı
  12 Oca DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır'da adaylarını tanıttı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin adaylarını tanıttı. Babacan, konuşmasında demokrasiye ve adalete olan borçlarını vurgulayarak, kayyım uygulamasına maruz kalan belediyeler için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca, vatandaşların geçim sıkıntısı ve dil ve kültür çatışmaları konularında da açıklamalarda bulundu.

 • Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencileri Tarafından Belirlenen 22. Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni Gerçekleştirildi
  12 Oca Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencileri Tarafından Belirlenen 22. Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ve her yıl medya, sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerin katıldığı '22. Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni' gerçekleştirildi. Törende, 35 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Serenay Sarıkaya, Beren Saat, Uraz Kaygılaroğlu gibi isimler ödül aldı.

 • Ödül almak için sahneye çıkan Serenay Sarıkaya avazı çıktığı kadar bağırdı: Yine ben
  12 Oca Ödül almak için sahneye çıkan Serenay Sarıkaya avazı çıktığı kadar bağırdı: Yine ben

  Dün akşam bir ödül törenine katılan oyuncu Serenay Sarıkaya, 2023 yılının en beğenilen kadın dizi oyuncusu ödülünü aldı. Ödülünü almak için sahneye çıkan Sarıkaya, coşkuyla mikrofona giderken "Yine ben, yine ben, yine ben" diyerek bağırdı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka: Atatürk İlkelerinden Ödün Vermeyeceğiz
  11 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka: Atatürk İlkelerinden Ödün Vermeyeceğiz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Atatürk ilkelerinden ve devrimlerinden ödün vermeyeceklerini belirterek, Tandoğan mitingine davet etti. Nazlıaka, gerici anlayışa karşı olduklarını ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak isteyen herkesi mitinge beklediklerini söyledi. Ayrıca, Atatürk ilke ve değerlerine yönelik saldırıların arttığını ve bu saldırılara karşı duracaklarını vurguladı.

 • Sultangazi'ye yeni tesisler kazandırılıyor
  11 Oca Sultangazi'ye yeni tesisler kazandırılıyor

  Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Malkoçoğlu Mahallesi'nde Kapalı Pazar Alanı, Aile Sağlığı Merkezi, Otopark, Park ve Yeşil Alan gibi fonksiyonları bulunan tesisin yapımını hızla sürdürüyor. İlçe genelinde bugüne kadar 24 yeni kültür merkezi ve hizmet tesisi kazandıran Başkan Dursun, Malkoçoğlu Mahallesi'ne yapılacak olan tesisin en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını belirtti.

 • İsrail'in yeni yüksek teknoloji silahları nedir, savaşta yapay zeka nasıl kullanılıyor?
  08 Oca İsrail'in yeni yüksek teknoloji silahları nedir, savaşta yapay zeka nasıl kullanılıyor?

  Gazze'deki savaş İsrail ordusunun yeni yüksek teknoloji silahlarının kullanımına sahne oldu.

 • Konya'da Down Sendromlu Bireyler İçin Yaşam Destek Merkezi Açıldı
  08 Oca Konya'da Down Sendromlu Bireyler İçin Yaşam Destek Merkezi Açıldı

  Konya'nın Meram ilçesinde, Meram Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD Meram açıldı. Merkez, Türkiye'de ilk ve tek olma özelliği taşıyor ve down sendromlu bireylerin yaşama katılımlarını ve hayatın içindeki rollerini üstlenebilmelerini hedefliyor.

 • Senden Önce dizisinin çekimleri başladı, oyuncular karakterlerini anlattı
  07 Oca Senden Önce dizisinin çekimleri başladı, oyuncular karakterlerini anlattı

  Alp Navruz, Sinem Ünsal ve Nilperi Şahinkaya'nın başrollerini paylaştığı 'Senden Önce' dizisinin çekimleri Şile'de başladı. Oyuncular, diziye ve karakterlerine dair samimi açıklamalarda bulundu. Dizi, ihanet, aşk ve sadakatin sorgulandığı bir hikayeyi izleyicilere sunacak.

 • AİLE ve Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: Kadın-erkek fırsat eşitliğiyle başarı hikayeleri yazacağız
  02 Oca AİLE ve Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: Kadın-erkek fırsat eşitliğiyle başarı hikayeleri yazacağız

  Aile ve Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Batman'da yaptığı açıklamada, kadınların ekonomiye ve üretime katılımlarına destek verdiklerini ve kadın-erkek fırsat eşitliğini artırarak başarı hikayeleri yazacaklarını belirtti. Bakan Göktaş, sosyal hizmetler alanında yenilikçi programlar ve projeler geliştirdiklerini söyledi.

 • Şırnak, Türkiye'nin en çok petrol üreten ili haline gelecek
  31 Ara Şırnak, Türkiye'nin en çok petrol üreten ili haline gelecek

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Şırnak'ta yapılan keşifle ilgili olarak, 2021 yılında üretimin 30 bin varile çıktığını ve 2024 yılında 100 bin varil hedefine ulaşacaklarını söyledi. Bakan Bayraktar, Şırnak'ın enerji üssü haline gelmesini hedeflediklerini belirtti ve Türkiye'nin enerji üretiminde dışa bağımlılığını düşürmeyi amaçladıklarını vurguladı.

 • Habermetre 2023'e damga vuran dizileri sıraladı! Kızılcık Şerbeti ve Yalı Çapkını başa baş gitti
  31 Ara Habermetre 2023'e damga vuran dizileri sıraladı! Kızılcık Şerbeti ve Yalı Çapkını başa baş gitti

  Habermetre'nin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'nin en büyük dijital haber bankası, 2023 yılında en çok konuşulan dizileri sıraladı. Yalı Çapkını, 48.812 haber ve 65.107.512 okunma sayısıyla listenin başını çekti. Kızılcık Şerbeti ise 46.964 haber ve 50.071.437 okunma sayısıyla ikinci sırada yer aldı. Aile dizisi ise 24.510 haber ve 3.323.499 okunma sayısıyla üçüncü sırayı elde etti.

 • Sosyal Medya Türk Aile Yapısını Olumsuz Etkiliyor
  30 Ara Sosyal Medya Türk Aile Yapısını Olumsuz Etkiliyor

  Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Kolukırık, sosyal medyanın Türk aile yapısını olumsuz etkilediğini belirterek, dijital dünyada alınacak tedbirlerin önemli olduğunu bildirdi. Kolukırık, sosyal medyanın aile ilişkilerini ve Türk aile yapısını olumsuz etkilediğini, bu konuda alınacak önlemlerin ve çalışmaların önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca, sosyal medyada uzman olmayan kişilerin aile yapısını yıpratıcı paylaşımlarda bulunduğunu ve bu durumun boşanma oranlarının artışına ve gençlerin evlenme konusundaki endişelerine yol açtığını belirtti. Prof. Dr. Kolukırık, aile yapısının korunması için dijital okur yazarlığının geliştirilmesi, ailelere dijital kullanım konusunda bilgilendirme yapılması ve evlilik kararı alacak gençlerin politikalarla desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Sosyolog yazar Semra Binay da sosyal medyanın ilişkileri ve Türk aile yapısını yozlaştırdığını belirterek, uzman olmayan kişilerin ilişki konusunda taktikler vermesinin yanlış algı oluşturduğunu ifade etti. Binay, Türk toplumunun kültürel değerlerinin farklı olduğunu ve bu değerlerin sosyal medyada yeterince aktarılmadığını belirtti.

 • Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti
  30 Ara Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti

  Zonguldak'ta asayişten, sağlığa, ekonomiden, siyaset ve kültür-sanata birçok alanda yaşananların ardından 2023 yılı böyle geçti.

 • Mahsun Kırmızıgül: Merhametsiz insanlara kızıyorum, annem benim başımın tacı
  30 Ara Mahsun Kırmızıgül: Merhametsiz insanlara kızıyorum, annem benim başımın tacı

  Mahsun Kırmızıgül, Darülaceze'yi ziyaret ettikten sonra duygularını paylaştı. Kırmızıgül, burada kalan sakinlerin yaşamını gördükten sonra 'Beyaz Melek' filmini yazdığını söyledi. Ayrıca, yaşlanan aile büyüklerine bakmayanlara kızan Kırmızıgül, annesinin Alzheimer'a yakalandığını ve onunla geçirdiği zamanların gözünün önüne geldiğini belirtti.

 • Türk Halkının Yılbaşı Kutlama Alışkanlıkları Araştırması
  29 Ara Türk Halkının Yılbaşı Kutlama Alışkanlıkları Araştırması

  Areda Survey araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 56,8'i yılbaşı kutlaması yapmayacağını belirtiyor. Kutlama yapacakların çoğunluğu ise yılbaşını evinde geçirmeyi tercih ediyor. Yılbaşı sofralarında tavuk, pasta ve kuruyemiş gibi geleneksel lezzetler yer alıyor. Yeni yıldan beklentiler arasında ise sağlık, huzur ve para öne çıkıyor.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, Kızıl Goncalar dizisinin hedef alınmasına tepki gösterdi
  27 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, Kızıl Goncalar dizisinin hedef alınmasına tepki gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kızıl Goncalar dizisinin hedef alınmasına tepki gösterdi. Nazlıaka, dizinin AKP Hükümeti döneminde palazlanan tarikatları gözler önüne serdiği için gericiler tarafından hedef tahtasına konulduğunu belirtti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın dizi çekiminde kullanılacak mekan için çekim yasağı getirmesine anlam veremediğini ifade eden Nazlıaka, gerici politikaların görünmez olmayacağını vurguladı. Ayrıca, Bakan Göktaş'a çeşitli sorular yöneltti.

 • Gaziantep Aile Akademisi bakanların katılımıyla açıldı
  26 Ara Gaziantep Aile Akademisi bakanların katılımıyla açıldı

  Bakan Ömer Bolat ile Bakan Mahinur Özdemir Göktaş Gaziantep Aile Akademisi'nin açılışını yaptı. Bakan Göktaş, ailenin korunması için medyaya önemli görevler düştüğünü ve Aile Şurası'nda ailenin korunmasına yönelik önemli kararlar aldıklarını söyledi.

 • AİLE AKADEMİSİ AÇILIŞINA KATILDI
  26 Ara AİLE AKADEMİSİ AÇILIŞINA KATILDI

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep'te Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve kamu kurumları ile üniversiteler iş birliğinde kurulan 'Aile Akademisi' açılışına katıldı. Açılış programında konuşan Bakan Göktaş, ailenin insanın hayatta sahip olabileceği en değerli hazinelerden olduğunu ifade ederek, ailenin gelişmesinin gelecek nesillere en önemli miras olduğunu vurguladı.

 • Gaziantep Aile Akademisi Ticaret Bakanı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nın Katılımıyla Açıldı
  26 Ara Gaziantep Aile Akademisi Ticaret Bakanı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nın Katılımıyla Açıldı

  Gaziantep Aile Akademisi, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla açıldı. Bakan Göktaş, ailenin korunması için medyaya önemli görevler düştüğünü ve Aile Şurası'nda ailenin korunmasına yönelik önemli kararlar aldıklarını söyledi.

 • Bakan Bolat ve Bakan Göktaş, Gaziantep Kadın Kooperatifleri Fuarı'na katıldı
  26 Ara Bakan Bolat ve Bakan Göktaş, Gaziantep Kadın Kooperatifleri Fuarı'na katıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep Kadın Kooperatifleri Fuarı açılış törenine katıldı.

 • CHP'li Nazlıaka, 'Kızıl Goncalar' dizisinin hedef alınmasına tepki gösterdi
  26 Ara CHP'li Nazlıaka, 'Kızıl Goncalar' dizisinin hedef alınmasına tepki gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, Kızıl Goncalar dizisinin hedef alınmasına tepki göstererek, AKP Hükümeti'nin tarikatları gözler önüne serdiği için diziye karşı bir kampanya başlatıldığını belirtti. Nazlıaka, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'na 8 soru yöneltti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Elazığ'da
  22 Ara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Elazığ'da

  AİLE ve Soysal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi.

 • Volkswagen ID.7, Euro NCAP'ten beş yıldız aldı
  19 Ara Volkswagen ID.7, Euro NCAP'ten beş yıldız aldı

  Volkswagen ID.7, Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testlerinde en yüksek güvenlik derecesi olan beş yıldız aldı. Bu sonuç, Volkswagen ID.7'nin yolcuları koruma konusundaki en iyi seçeneklerden ve dünyanın en güvenli otomobili olduğunu gösteriyor.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 'Yargı' dizisi hakkında RTÜK'e şikayette bulundu
  19 Ara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 'Yargı' dizisi hakkında RTÜK'e şikayette bulundu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk bakım kuruluşlarının itibarını ve çocukların psikolojik gelişimini olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle Yargı dizisi hakkında RTÜK'e şikayette bulundu.

 • TV+'ta yayınlanacak olan Türk Dedektif dizisinin basın gösterimi gerçekleşti
  15 Ara TV+'ta yayınlanacak olan Türk Dedektif dizisinin basın gösterimi gerçekleşti

  TV+, Paramount, MiraMax ve Ay Yapım ortaklığında hayata geçirilen 'Türk Dedektif' dizisinin basın gösterimi Soho House İstanbul'da yapıldı. Dizinin başrol oyuncuları Haluk Bilginer ve Yasemin Kay Allen ile yönetmenlerden Nisan Dağ da gösterime katıldı. Dizinin oyuncuları ve yönetmenleri, projenin heyecanını ve çalışma sürecini anlattı. Türk Dedektif, bugünden itibaren TV+'ta yayınlanacak.

 • 2. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu İstanbul'da sürüyor
  14 Ara 2. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu İstanbul'da sürüyor

  Türkiye Maarif Vakfı, Tiran New York Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Türk Dil Kurumu (TDK) işbirliğinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) destekleriyle düzenlenen "2. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu" 2'nci gününde devam ediyor.

 • Menemen Belediyesi 100 Bin Çuval Kömür Dağıtımı Başlattı
  08 Ara Menemen Belediyesi 100 Bin Çuval Kömür Dağıtımı Başlattı

  Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, dar gelirli vatandaşlara yönelik 100 bin çuval kömür dağıtımı başlattı. İhtiyaç sahiplerinin kış boyunca yakacak ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü ve Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanını kabul etti
  08 Ara Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü ve Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanını kabul etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım ve Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık'ı makamında ayrı ayrı kabul etti. Başkan Büyükkılıç, misafirleriyle samimi bir ortamda sohbet ederek, Kayseri'nin kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışmasına vurgu yaptı.

 • Benan Saraç'ın avukatı: Duş videosundaki kişi Ender Saraç'ın erkek sevgilisi, çocuğuyla bir ilgisi yok
  08 Ara Benan Saraç'ın avukatı: Duş videosundaki kişi Ender Saraç'ın erkek sevgilisi, çocuğuyla bir ilgisi yok

  8. sınıfa giden oğlunu istismar ettiği iddiasıyla gündeme doktor Ender Saraç'ın bir erkekle duşta görüntülendiği video sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Haberler.com canlı yayınına bağlanan ünlü doktorun eşi Benan Saraç'ın avukatı Yücel Önder ''Video Ender Saraç'ın erkek sevgilisiyle olan videosu, çocuğuyla bir ilgisi yok. Eşcinsel olduğunu kanıtlamaya yönelik bir görüntü. Elimizdeki verileri yargı mercilerine sunacağız'' dedi.

 • Recep Tayyip Erdoğan'ın hayali 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' ile tanışmak
  08 Ara Recep Tayyip Erdoğan'ın hayali "Cumhurbaşkanı Erdoğan" ile tanışmak

  Recep Tayyip Erdoğan'ın hayali "Cumhurbaşkanı Erdoğan" ile tanışmak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaşının isminden dolayı başına gelmeyen kalmadı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karadenizli adaşı İHA'ya konuştu Belçika'dan Türkiye'ye üniversite okumak için gelen Recep Tayyip Erdoğan isimli gurbetçi...

 • Melikgazi Belediyesi Yeniköy'de yeni sağlık merkezi açacak
  08 Ara Melikgazi Belediyesi Yeniköy'de yeni sağlık merkezi açacak

  Melikgazi Belediyesi, Yeniköy Mahallesi'nde Hatice-Azmi Nalbantoğlu Aile Sağlığı Merkezi'nin sona yaklaşan çalışmalarını inceledi. Merkezde 4 hekim kapasiteli muayenehaneler, tıbbi müdahale odası, aşı odası, bebek izlem odası, seminer- eğitim odası ve laboratuvar bulunacak.

 • Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Faysal Çadır: 'Ttb'nin Örgütsel Bütünlüğüne Yapılan Müdahaleyi Kabul Etmiyoruz'
  08 Ara Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Faysal Çadır: "Ttb'nin Örgütsel Bütünlüğüne Yapılan Müdahaleyi Kabul Etmiyoruz"

  Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Faysal Çadır, Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi'nin görevden alınması kararını eleştirdi. Çadır, “Yasadaki tanımıyla tabipler arasında mesleki deontolojiyi ve dayanışmayı korumak ve meslek mensuplarının hak ve yararlarını korumak amacıyla kurulmuş kamu kurumu niteliğinde mesleki bir kuruluş olan TTB’nin yönetim organı olan TTB Merkez Konseyi, ülkemizdeki 103 bin hekim üyeyi temsil eden ve 65 tabip odasının seçilmiş delegelerinin iradesi ile yapılan bir oylama sonucunda yani seçim ile göreve gelmektedir” dedi.

 • Kendini Başak Demirtaş olarak tanıtıp yalan söylemişti! Demirtaş ailesi, özür dilenince davadan çekildi
  08 Ara Kendini Başak Demirtaş olarak tanıtıp yalan söylemişti! Demirtaş ailesi, özür dilenince davadan çekildi

  Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi'ni arayan bir kadının kendini Başak Demirtaş olarak tanıttığı, evlatları ile birlikte trafik kazası geçirdiklerini söylemesi üzerine açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Yalan konuşan Ş.P. yargılandığı davada özür beyanı sununca Demirtaş ailesi davadan feragat etti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocuklarla oyun oynadı, girişimci kadınların taleplerini dinledi
  08 Ara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocuklarla oyun oynadı, girişimci kadınların taleplerini dinledi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şırnak ziyareti kapsamında çocuklarla oyun oynadı ve kadın girişimcilerle bir araya geldi. Göktaş, çocukların eğitimine katkı sağlayan bir oyun oynadı ve girişimci kadınların taleplerini dinledi.

 • CHP Kadın Kolları MYK Üyeleriyle Toplantı Gerçekleştirildi
  08 Ara CHP Kadın Kolları MYK Üyeleriyle Toplantı Gerçekleştirildi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kadın Kolları MYK üyeleriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda kadın kollarının çalışmaları ve yaklaşan yerel seçimler ele alındı. Özel, tüzükte yapılacak değişiklikle başkanların oy kullanma hakkını önceliklendirdiklerini belirtti.

 • Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven: Çocukları okuyan mahkumlar için cumartesi günü görüş saatleri ayarlandı
  08 Ara Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven: Çocukları okuyan mahkumlar için cumartesi günü görüş saatleri ayarlandı

  TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, çocukları okuyan tutuklu ve hükümlüler için hafta içi yerine cumartesi günü görüş saati ayarlanmasının sağlandığını, 28. Yasama Döneminde 25-30 cezaevini ziyaret edeceklerini bildirdi.

 • 6,5 Aylık Bebek SMA Hastalığıyla Mücadele Ediyor
  08 Ara 6,5 Aylık Bebek SMA Hastalığıyla Mücadele Ediyor

  ANAOKULU öğretmeni Gülşah Kupan ve jandarma binbaşı Ergin Kupan'ın kızları Parla'ya 1 ay önce SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Kızlarının hastalığının ortaya çıkması için 4 aydır çabaladıklarını belirten Gülşah Kupan, tedavinin maliyetinin 2 milyon dolar olmasından dolayı çaresiz kaldıklarını söyledi.

 • CPJ, İsrail'den Gazeteci Diaa el Kahlut'un serbest bırakılmasını talep etti
  08 Ara CPJ, İsrail'den Gazeteci Diaa el Kahlut'un serbest bırakılmasını talep etti

  ABD merkezli Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ), Gazze Şeridi'nin kuzeyinde İsrail güçlerince alıkonulan Filistinli gazeteci Diaa el Kahlut'un derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu. CPJ, İsrail ordusu tarafından dün aile fertleri ile birlikte üzeri soyularak darbedildikten sonra alıkonulan gazeteci Kahlut'la ilgili bir açıklama yaptı.

 • Şarköy Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan'ı ziyaret etti
  08 Ara Şarköy Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan'ı ziyaret etti

  Şarköy Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan'ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ulusan, eğitim alanındaki çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Helvacı da Ulusan'a teşekkür ederek güncel konuları değerlendirdi.

 • Çıntar mantarı Muğla'da pahalı, İzmir ve İstanbul'a ucuz gönderiliyor
  08 Ara Çıntar mantarı Muğla'da pahalı, İzmir ve İstanbul'a ucuz gönderiliyor

  Eylül-Ocak ayları arasında ormanlık alanlarda yetişen doğal olarak yetişen 'çıntar mantarı', Muğla'da kilosu 150-200 TL arasında satılırken, İzmir ve İstanbul'a toptancılara 120 TL'ye gönderiliyor. Çıntar mantarı, sonbahar mevsiminin ilk yağmurlarıyla birlikte kızılçam ormanlık alanlarda doğal olarak yetişiyor ve kırsal kesimdeki vatandaşların gelir kaynağı haline geliyor.

 • Atatürk Üniversitesi'nde Kalp Krizi Geçiren Öğretim Üyesi Hayatını Kaybetti
  08 Ara Atatürk Üniversitesi'nde Kalp Krizi Geçiren Öğretim Üyesi Hayatını Kaybetti

  Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıdvan Küçükali, odasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cenazesi memleketi Trabzon'un Sürmene ilçesine gönderildi. Küçükali için üniversite önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Rektör Çomaklı, akademisyenler, öğrenciler ve aile bireyleri katıldı. Çomaklı, aileye baş sağlığı dileklerinde bulunarak, Küçükali'nin isminin Edebiyat Fakültesinde yaşatılacağını belirtti. Evli ve 2 çocuk babası olan Küçükali'nin uzun yıllardır Erzurum'da görev yaptığı öğrenildi.

 • Recep Tayyip Erdoğan'ın hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışmak
  08 Ara Recep Tayyip Erdoğan'ın hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışmak

  Belçika'dan üniversite eğitimi için Türkiye'ye gelen Recep Tayyip Erdoğan isimli gurbetçinin en büyük hayali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak.

 • Aile Destek Programı ödemeleri hesaplara yatırıldı
  08 Ara Aile Destek Programı ödemeleri hesaplara yatırıldı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırdıklarını duyurdu. Göktaş, bugüne kadar toplam 60,3 milyar lira destek sağladıklarını belirtti ve ihtiyaç sahibi hanelere bu ay 4 milyar lira ödeme yapacaklarını ifade etti.

 • Gebze'de silahlı saldırı: Aile hedef alındı, bir kişi yaralandı
  08 Ara Gebze'de silahlı saldırı: Aile hedef alındı, bir kişi yaralandı

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir kişi, ailesiyle birlikte evinin bahçesinde otururken silahlı saldırıya uğrayarak, sağ omzundan yaralandı. Olay sırasında çocukların bahçede oyun oynadığını söyleyen vatandaş, saldırganların naylon fatura işi yaptığını ve uyuşturucu kaçakçısı olduklarını polise bildirdiklerini iddia etti. Olay güvenlik kamerasına da yansıdı.

Advertisement