Eşini Kıskançlık Nedeniyle Öldürdüğünü Söyleyip Tahrik İndirimi İstedi - Son Dakika
Güncel

Eşini Kıskançlık Nedeniyle Öldürdüğünü Söyleyip Tahrik İndirimi İstedi

Eşini Kıskançlık Nedeniyle Öldürdüğünü Söyleyip Tahrik İndirimi İstedi

MUĞLA'da, tartıştığı iki çocuğunun annesi 26 yaşındaki Gizem Günay'ı döverek öldürdüğü gerekçesiyle hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan 27 yaşındaki Gökhan Günay, ilk kez hakim karşısına çıktı.

15.12.2016 17:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MUĞLA'da, tartıştığı iki çocuğunun annesi 26 yaşındaki Gizem Günay'ı döverek öldürdüğü gerekçesiyle hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan 27 yaşındaki Gökhan Günay, ilk kez hakim karşısına çıktı. Günay, kıskançlık nedeniyle eşini öldürdüğünü ve tahrik indiriminden yararlanmak istediğini söyledi. Duruşma öncesi, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi 100 kişi, adliye önünde açıklama yapıp, sanığa en ağır cezanın verilmesini istedi.

Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'nin Orhaniye Mahallesi Marmaris Bulvarı üzerinde bir apartmanda kalorifer ateşleyicisi olan Göknan Günay, geçen 6 Ağustos gecesi evinde bir süre içki içti. Gecenin ilerleyen saatlerinde Gökhan Günay ile evhanımı olan eşi Gizem Günay arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, tartışmanın uzaması üzerine sinirlenen Gökhan Günay, eşine tekme atıp, yumruklamaya başladı. Daha sonra da mutfaktan eline geçirdiği sopayla genç kadına vurmaya başladı. Sesleri duyan komşuları, durumu polise ve 112 Acil Servis'e bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, eşi tarafından dövülerek ağır yaralanan genç kadını ambulansla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Beyin kanaması geçirdiği ve dalağının patladığı belirlenen iki çocuk annesi kadın ameliyata alındı. Sabaha kadar süren ameliyatta genç kadın doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Günay'ın cesedi, kesin ölüm nedenin tespiti için otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, eşini döverek öldüren koca ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gökhan Günay tutuklandı. Günay hakkında TCK'nın 82'inci maddesini içeren eşini kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

CEP TELEFONUNU GÖSTERMEDİĞİ İÇİN DÖVMÜŞ

Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşması bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Gökhan Günay ile öldürülen Gizem Günay'ın annesi Nuray Uludağ ve tarafların avukatları katıldı. Duruşmada eşini bilerek ve isteyerek öldürmediğini öne süren Gökhan Günay, eşiyle cep telefonunu kendisine göstermemesi nedeniyle tartışmaya başladıklarını, kıskançlık hissine kapılarak eşine vurduğunu, pişman olduğunu belirterek, tahrik indirimi istedi. Davaya müdahil olan Muğla Barosu Kadın Hakları Komisyonu'ndan avukat Sevinç Göcügenci, tutuklu sanığın eşini tahrik altında değil bilerek öldürdüğünü savunarak tahrik indirimlerinden faydalanmadan yargılanmasını talep etti. Mahkeme heyeti ise Göcügenci'nin talebini reddedip, duruşmayı erteledi.

KADINLARDAN GİZEM'İN ANNESİNE DESTEK

Duruşmanın öncesi Muğla Adliyesi önünde toplanan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri adına açıklama yapan Çiğdem Başarır Sandıkçıoğlu, "Hiçbir şey Gizem'i geri getirmeyecek biliyoruz ama yargılama sürecinde de dosyanın takipçisi olacağız. Birçok davada gördüğümüz mağdurun suçlu konuma düşürülmeye çalışıldığı oyunlarına asla izin vermeyeceğiz. Kadına yönelik cinayetler bir insanlık suçudur ve takdiri indirim uygulanamaz. Yıllardır süregelen aile içi şiddetle yaşayan Gizem, özgüvenini yitirmiş, ruhsal, fiziksel ve ekonomik açıdan zarar görmesine rağmen iki çocuğu için bu şiddet ortamına göz yumdu ve ikinci defa evlendi. Verdiğiniz uzaklaştırma kararları ise Gizem'i erkek şiddetinden uzaklaştıramadı. Bizler kadın cinayetlerine karşı ayaktayız" dedi.

- Muğla

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eşini Kıskançlık Nedeniyle Öldürdüğünü Söyleyip Tahrik İndirimi İstedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement