Eşi tarafından 6 yıl önce Amerika'ya götürülen oğlu için kar kış demeden Türkiye'yi yürüyerek dolaşıyor - Son Dakika
Güncel

Eşi tarafından 6 yıl önce Amerika'ya götürülen oğlu için kar kış demeden Türkiye'yi yürüyerek dolaşıyor

Eşi tarafından 6 yıl önce Amerika'ya götürülen oğlu için kar kış demeden Türkiye'yi yürüyerek dolaşıyor Sakarya'da yaşayan Yalçın Çalışkan, Amerikan vatandaşı eşinin 6 yıldır oğlunu kendisine göstermemesine tepki göstermek ve sesini duyurmak için yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyor.

13.03.2022 11:39  Güncelleme: 11:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eşi tarafından 6 yıl önce Amerika'ya götürülen oğlu için kar kış demeden Türkiye'yi yürüyerek dolaşıyor

ERZURUM - Sakarya'da yaşayan Yalçın Çalışkan, Amerikan vatandaşı eşinin 6 yıldır oğlunu kendisine göstermemesine tepki göstermek ve sesini duyurmak için yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyor. Kar, tipi ve fırtına dinlemeyen Çalışkan, eksi 10 derecede Erzurum'da güçlükle ilerlemeye çalışıyor.

43 yaşındaki Yalçın Çalışkan, 6 yıldır göremediği oğlunu görebilmek ve toplumsal duyarlılık oluşturmak amacıyla 1 ay önce Sakarya'dan yürümeye başladı. Çalışkan, 1 aylık yürüyüşün ardından Erzurum'a ulaştı.

Amerikan vatandaşı eşinin oğlunu 1 yaşındayken Amerika'ya götürdüğünü söyleyen Çalışkan, o günden bugüne oğlunu göremediğini söyledi. Sakarya'dan 1 ay önce yola çıktığını belirten Çalışkan, Karadeniz sahilinin kıyısındaki şehirleri yürüyerek tek tek dolaştığını anlattı. Çalışkan, Amerika'da çalışabilmesi için duyarlı vatandaşlardan destek çağrısında bulundu.

Kar, tipi ve fırtınanın durduramadığı Çalışkan, Erzurum'da soğuk havada yürüyüşüne vazgeçmeden devam ediyor. Amacının Türkiye'yi dolaşmak olduğunu ifade eden Çalışkan, Doğu Anadolu'nun yürüyüşünün en zor etabı olduğunu belirtti.

Çalışkan, oğlunu çok özlediğini ifade ederek, " Sakarya'dan yola çıktım. Bu süreçte Karadeniz'i yürüyerek kat ettim. 6 yıldır göremediğim oğlum için yürüyorum. Oğlumu çok özledim. Oğlum şuan annesi ile Amerika'da yaşıyor. Annesinin neden oğlumu göstermediğini bilmiyorum. Resmi olarak halen evliyiz. Aldı götürdü. Karadeniz'de yağmur falan vardı ama Doğu çok soğuk. Yürüyüş benim için çok zorlaştı. Oğlum için gerekirse ölürüm. Yardımseverlerden destek istiyorum, beni oğlumun yanına göndersinler. Eşimindi lütfen vicdanı varsa zorluk çıkartmasın. Ben anne ve babasız büyüdüm ama çocuğum babasız büyümesin. Beni sevmeyebilir ama kötü şeyleri bırakıp oğlumuzun geleceğini düşünelim" dedi.

Çalışkan Erzurum'un ardından Güney Doğu'ya ve ardından Akdeniz'e yürümeyi hedefliyor.

Eşi tarafından 6 yıl önce Amerika\'ya götürülen oğlu için kar kış demeden Türkiye\'yi yürüyerek dolaşıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eşi tarafından 6 yıl önce Amerika'ya götürülen oğlu için kar kış demeden Türkiye'yi yürüyerek dolaşıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Didim'in ilk kadın belediye başkanı Hatice Gençay, ilk nikahı kıydı
  09:19 Didim'in ilk kadın belediye başkanı Hatice Gençay, ilk nikahı kıydı

  Didim'in ilk kadın belediye başkanı Hatice Gençay, göreve gelmesinin ardından ilk nikahını kıydı. Başkan Gençay, genç çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

 • Antalya'da teleferik kazası sonrası kurtarma çalışmaları devam ediyor
  09:18 Antalya'da teleferik kazası sonrası kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde dün meydana gelen teleferik kazasında mahsur kalanların kurtarma çalışmaları hakkında güncel gelişmeler takip ediliyor. İran'ın İsrail'e yönelik olası saldırısı ve Yüksek Seçim Kurulu'nun yerel seçimlere yönelik itirazları da takip ediliyor.

 • Denizli Kebabı Bayramda Yoğun İlgi Gördü
  09:15 Denizli Kebabı Bayramda Yoğun İlgi Gördü

  Denizli'nin tescilli lezzeti Denizli Kebabını yemek için yurt dışı ve içinden kebapçılara akın eden yerli ve yabancı ziyaretçiler, her yıl olduğu gibi bu bayramda da kebaba yoğun ilgi gösterdi. Denizli Kebabının coğrafi işaret tesciliyle dünya lezzet haritasına adını yazdırdığına işaret eden işletme sahibi Dursun Göçenoğlu, bu özel lezzetin hayranlarına her bayramda olduğu gibi bu yıl da unutulmaz deneyimler sunmaya devam ettiklerini söyledi.

 • Counter-Strike 2, 200 milyondan fazla kütüphanede bulunuyor!
  09:09 Counter-Strike 2, 200 milyondan fazla kütüphanede bulunuyor!

  Counter-Strike 2, Valve tarafından piyasaya sürülen ve dünyanın en popüler FPS oyunlarından biri olan bir oyun. Oyunun şimdiye kadar 207,2 milyon kopya sattığı ve 7,4 milyar dolar hasılat elde ettiği bildiriliyor. Counter-Strike 2'nin popülaritesi ve e-spor turnuvalarıyla birlikte topluluğunun da büyümeye devam ettiği belirtiliyor.

 • TCL'nin yapay zeka destekli ilk filmi: Gelecek Durak Paris
  09:09 TCL'nin yapay zeka destekli ilk filmi: Gelecek Durak Paris

  TCL, TV donanımı işinde olan bir teknoloji şirketi olarak orijinal içerik üretmeye başladı. TCLtv+ platformunda yayınlanacak olan Gelecek Durak Paris adlı kısa romantik film, yapay zeka kullanılarak üretildi. İnsan yazarlar ve aktörlerin katkılarıyla hazırlanan film, yapay zekanın üretkenliğini gösteriyor. Fragmanı yayınlanan film, karakterlerin görünüşleri ve duygusal ifadeleri açısından eleştiriler alsa da, TCL'nin geleneksel içerik üretmeye devam edeceği belirtiliyor.

 • Apple, iPhone 17 ile yapay zeka alanında önemli geliştirmelere hazırlanıyor
  09:09 Apple, iPhone 17 ile yapay zeka alanında önemli geliştirmelere hazırlanıyor

  JP Morgan ve Barclays analistlerine göre, iPhone 16 ailesi yapay zeka özelliklerinden çoğunu almayacak. Apple, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone 17 ile yapay zeka konusunda önemli geliştirmeler yapacak. iPhone 17 ailesi, geniş RAM kapasitesi ve daha büyük sinirsel işlem birimi ile üretken yapay zekayı kullanmayı mümkün hale getirecek. iPhone 16 serisinin ise şu anda satışta olan iPhone 15 modellerine kıyasla büyük farklar yaratmayacağı düşünülüyor. Apple, iPhone 17 ile birlikte iOS 17 yazılım optimizasyonlarından yararlanacak ve Siri'yi geliştirmek için mikrofonları yükseltecek.


Advertisement