Evinde Öldürülen Ünlü Yönetmene Veda - Son Dakika
Güncel

Evinde Öldürülen Ünlü Yönetmene Veda

Türkiye'nin 'Hababam Sınıfı Güle Güle' filminde 'Gariban Sefa' olarak tanıdığı, ardından yönetmenliğiyle de beğeni toplayan Mustafa Kemal Uzun, son yolculuğuna uğurlandı'Çanakkale Yolun Sonu', 'Garip Bir Cinayet', 'Ankara Ayazı' yapımların da aralarında bulunduğu birçok dizi ve filmin...

12.12.2017 15:06

Türkiye'nin 'Hababam Sınıfı Güle Güle' filminde 'Gariban Sefa' olarak tanıdığı, ardından yönetmenliğiyle de beğeni toplayan Mustafa Kemal Uzun, son yolculuğuna uğurlandı

'Çanakkale Yolun Sonu', 'Garip Bir Cinayet', 'Ankara Ayazı' yapımların da aralarında bulunduğu birçok dizi ve filmin ünlü yönetmeni Mustafa Kemal, Uzun Şile'deki evinde başına beyzbol sopası vurularak ve bıçaklanarak öldürülmüştü. Ünlü yönetmenin cenaze namazı bugün öğle namazına müteakip Teşvikiye Camii'nde kılındı. Cenaze törenine, ünlü yönetmenin yakınları, yeğeni, sevenleri, Haldun Dormen, oyuncular Yıldız Kültür, Wilma Elles, Ulvi Alacakaptan, Sefa Zengin, Gürkan Uygun, Uzun'un son dönemde yönetmenliğini yaptığı dizinin oyuncuları Deniz Bolışık, Ümit Kantarcılar ve sanat camiasından çok sayıda isim katıldı. Törende ünlü yönetmenin yakınları tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

ÜNLÜ OYUNCU UZUN SÜRE TABUTUN BAŞINDAN AYRILAMADI

Yakınlarının taziyeleri kabul ettiği törende ünlü yönetmenin tabutu cenaze namazının ve alınan helalliğin ardından sevenlerinin omzunda cenaze aracına taşındı. Ünlü yönetmenin cenazesi araca yüklendiğinde ise son dizisindeki oyuncu Ümit Kantarcılar, uzun süre yönetmenin tabutunu okşayarak başında bekledi. Uzun'un cenazesi Balıkesir Gönen'e defnedilmek üzere yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

"BÖYLE BİR ÖLÜMÜ HAK ETMEDİ"

Ünlü yönetmenin başına gelenlerin kabul edilemez olduğunu dile getiren usta oyuncu Yıldız Kültür, "Bu kadar mükemmel, zarif bir insan işinde gücünde son derece başarılı böyle bir ölümü hak etmedi. Daha fazla bir şey söyleyemeyeceğim" ifadelerini kullandı.

"ESKİ BİR DOSTUM"

Uzun'u uzun süredir tanıdığını ve çok efendi bir insan olduğunu söyleyen usta oyuncu Ulvi Alacakaptan, "Ben onu daha yönetmen olmadan önce tanıyorum. Ertem Eğilmez'in asistanıydı Ertem ağabey rahmetli Hababam Sınıfı Müzikali'ni sahneye koydu. Oda oyuncu olarak öğrencilerden bir tanesiydi. Gencecik, çok yakışıklıydı orada tanıdım, sonra sinemaya girdi. Haldun Dormen ile birlikte televizyon programları yaptı, diziler çekti. Bir gün bir baktık ki yönetmen olarak gelmiş. Çok sevindim tabi hem eski bir dostum hem çalışma imkanı yakaladık. Çok efendi, huysuz yönetmenlere benzemezdi" dedi.

"İNANAMIYORUM, SADECE BİRKAÇ GÜN ÖNCE ÇALIŞMIŞTIM"

Ünlü yönetmenle birkaç gün önce çalıştıklarını dile getiren Uzun'un son dönemde çalıştığı dizide yer alan oyuncu Deniz Bolışık, "Gerçekten şu an bir şey söyleyemiyorum, çok güzel bir insandı. İnanamıyorum sadece birkaç gün önce çalışmıştım" şeklinde konuştu.

Ünlü yönetmen Mustafa Kemal Uzun'u evinde bıçakladıktan sonra beyzbol sopasıyla başına vurarak öldüren O. A. ise "Kasten adam öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(İHA)

Evinde Öldürülen Ünlü Yönetmene Veda
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Evinde Öldürülen Ünlü Yönetmene Veda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement