MOSSAD'a bilgi satanlara yönelik operasyonun detaylarına ulaşıldı - Son Dakika
Güncel

MOSSAD'a bilgi satanlara yönelik operasyonun detaylarına ulaşıldı

MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortak operasyonda, İsrail istihbarat servisi MOSSAD'a bilgi sattığı iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi arasında bulunan FETÖ'den ihraç edilen eski polisin evinde 4,5 kilogram kokain bulundu. Ayrıca, yapılan aramalarda dijital materyal, ruhsatsız tabanca, dinleme cihazı ve bir miktar para ele geçirildi.

05.03.2024 15:57  Güncelleme: 17:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, edindikleri bilgileri MOSSAD'a sattıkları iddia edilen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonun detaylarına ulaşıldı.

Bazı Filistinliler ve bu kişilere ait şirketlerin bilgilerini para karşılığı MOSSAD'a sızdırdığı belirlenen 8 şüphelinin kimlik ve adreslerini tespit eden ekipler, düzenledikleri operasyonda 7 zanlıyı yakaladı. Şüpheliler arasında meslekten ihraç edilen eski emniyet amiri Hamza Turhan A.'nın da bulunduğu ve bu kişinin sosyal medyada İsrail aleyhine birçok paylaşımı olduğu belirlendi. Turhan A.'nın bir dönem TV'lerde sabah programlarına katıldığı öğrenildi.

FETÖ'DEN İHRAÇ OLAN POLİSİN EVİNDEN KOKAİN ÇIKTI

Şüphelilerin arasında yer alan ve daha önce FETÖ'den ihraç olan polis İsmail K.'nin de edindiği bilgileri MOSSAD'a ilettiği ortaya çıktı. Şüphelinin evinde yapılan aramada ise 4,5 kilogram kokain ile hassas terazi ele geçirildi. Operasyon kapsamında yakalanan Özkan Ş.'nin polislikten ihraç edildiği, Ömer Burak G.'nin kendi isteğiyle istifa ettiği, Ercan K.'nin de emekli polis olduğu öğrenildi.

ÇOK SAYIDA DİJİTAL MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

Bu arada, şüphelilerden Mehmet Y.'nin vergi dairesi çalışanı olduğu, Funda K.'nin de özel sektörde çalıştığı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca, adreslerdeki aramalarda çok sayıda dijital materyal, ruhsatsız tabanca, dinleme cihazı tespit etmeye yarayan alet ve bir miktar para ele geçirildi. Şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Yerleşkesi'ndeki işlemleri sürüyor.

MOSSAD'a bilgi satanlara yönelik operasyonda yeni detaylar! Eski emniyet amiri dikkat çekmemek için sosyal medyayı kullanmış

NE OLDU?

Edindikleri bilgileri MOSSAD'a sattıkları iddia edilen şüphelilere yönelik operasyonda yakalanan şüphelilerden birinin televizyonlarda sabah programlarına katılan eski emniyet amiri Hamza Turhan A. olduğu ve MOSSAD'ın bu kişiyle "Victoria" kod adlı ajanı üzerinden temasa geçtiği tespit edildi.

BİLGİ TEMİNİ İÇİN EKİP KURMUŞ

MİT, özel dedektiflik yaptığı belirtilen Hamza Turhan A'.nın para karşılığı MOSSAD'a bilgi sızdırdığını belirledi ve bilgi temini için aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu kişilerden ekip kurduğunu ortaya çıkardı.

2019'DA MOSSAD'DAN EĞİTİM ALMIŞ

Yapılacak işlerle ilgili Belgrad'da 2019'da MOSSAD'dan eğitim aldığı öğrenilen Hamza Turhan A.'nın İsrail gizli servisi tarafından önce basit işlerde kullanıldığı ve daha sonra servisin yönlendirmesiyle gizli haberleşme uygulamaları kullanırken, resmi kayıtlara yansımaması için ödemeleri de kripto para cinsinden aldığı belirlendi.

HEDEFİNDEKİ KİŞİLERİN ARAÇLARINA TAKİP CİHAZI YERLEŞTİRMİŞ

Bilgi sızdırmanın yanı sıra tehdit ve takip eylemlerinde de bulunduğu öne sürülen Hamza Turhan A.'nın, hedefindeki kişilerin araçlarına yerleştirdiği takip cihazıyla konumlarını anlık olarak MOSSAD'a aktardığı, bu kişileri taciz ettiği ve zaman zaman tehditlerde bulunduğu iddia edildi.

MOSSAD\'a bilgi satanlara yönelik operasyonun detaylarına ulaşıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MOSSAD'a bilgi satanlara yönelik operasyonun detaylarına ulaşıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Kubilay Turkyilmaz: Vatan hainleri içimizde görün bakın birde 15 temmuz uydurma diyenler iyi izleyin bakın hainler hala kol geziyor bunların vatan sevgisi diye bir sevgileri yok bunlatin işi gücü hainlik para dini imanı para olmuş bu hainlerin .bunlarin ulkemde hala barınması zoruma gidiyor 61 11 Yanıtla
  • Emre Akcay: Vatan bizim anamızdır. Vatanını satan anasınıda satar 22 0 Yanıtla
  • MAHMUT BAŞAK: Bu NASİL ŞERFSİZLİK 17 2 Yanıtla

Advertisement