Gezi Parkı Protestosuna Polisten Müdahale - Son Dakika
Güncel

Gezi Parkı Protestosuna Polisten Müdahale

Gezi Parkı Protestosuna Polisten Müdahale

Elazığ'da, İstanbul Taksim'deki Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için yapılan yürüyüşte olay çıktı.

01.06.2013 23:04  Güncelleme: 09:29

Elazığ'da, İstanbul Taksim'deki Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için yapılan yürüyüşte olay çıktı. Taş atan göstericilere tazyikli su ile müdahale eden polis 6 kişiyi gözaltına aldı.

PTT Meydanı'nda akşam saatlerinde toplanan sol görüşlü yaklaşık 1000 kişilik grup, 'Her yer Taksim her yer direniş', 'Hükümet istifa', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Elazığ uyuma vatanına sahip çık', 'Yeter Recep Tayip Erdoğan yeter' sloganları atan grup Öğretmen Evi önüne yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan grup yeniden PTT Meydanı'na döndü.

Meydanda bulunan bir grup Ülkücü de 'Alpaslan'ın askerleriyiz', "Burası İstanbul değil Elazığ' sloganları attı. Sıkı güvenlik önlemi alan polis araya girerek iki grubun karşı karşıya gelmesini önledi.

Daha sonra protestocu grup, Hozat Garajı'na gitmek için Gazi Caddesi'ne yürümek isteyince polis engel oldu. Gerginlik tırmanınca gruptakiler taş atınca polis tazyikli su ile müdahale etti. Çıkan arbedeyi olay yerine gelen CHP Elazığ İl Başkanı Mustafa Kemal Atikeler, grupla konuşarak sakinleştirmeye çalıştırdı. Bu sırada polis taşlı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 6 kişiyi gözaltına aldı.

Polisle göstericiler arasındaki kovalamaca ara sokaklarda bir süre devam etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gezi Parkı Protestosuna Polisten Müdahale - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement